Jump to content

Samsung Galaxy S8+ (SM-G955F)


ZZW30
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ο λόγος που έδωσα το edge είναι οτι θέλω μεγαλύτερη οθόνη.

Θα μπορούσε να μου πει κάποιος σε σχέση με το s7 edge εαν σε ανάγνωση σελίδων internet, εφαρμογες ,youtube (μαζι με τα πληκτρα στην οθονη)

δείχνει στην πράξη οτι εχει μεγαλύτερη οθόνη το S8+ .

iPHONE 14 Pro Max 512GB   S24ULTRA 512GB

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Ειμαι σιγουρος οτι ηταν dbt . Iσως να βλεπει πλεον απο ποια χωρα εισαγεις sim και να αλλαζει το csc

Για να δούμε, αν βάλεις αγγλική σιμ δηλαδή στο επόμενο Update θα αλλάξει το csc σε BTU;

Ας ελπίσουμε οτι θα είναι για καλο αυτές οι αλλαγές.

Link to comment
Share on other sites

Για να δούμε, αν βάλεις αγγλική σιμ δηλαδή στο επόμενο Update θα αλλάξει το csc σε BTU;

Ας ελπίσουμε οτι θα είναι για καλο αυτές οι αλλαγές.

 

Δεν ξερω τι να πω . Πριν βαλω την sim το ανοιξα το κινητο χωρις sim και ηταν dbt . Μολις εβαλα την sim την ελληνικη μου εβγαλε update και το εκανα . Και μετα βλεπω csc EUR . Oτι ναναι :lol:

Link to comment
Share on other sites

Το είδα πριν λίγο στο public σαν εμφάνιση καλό άλλο πολύ στενομακρο μεγάλη βλακεια το δακτυλικο αποτύπωμα εκεί που το χουν βάλει για να το βρεις πιάνεις το κινητό πάνω από την μέση εκείνο βέβαιο που μου χάλασε περισσότερο είναι η οθόνη δεν ξέρω δεν τη βρήκα τοσο φωτεινή δοκίμασα και το αυτόματο και χωρίς το xiaomi που είχα εγώ και ένα huawei mate 9 που είχε ένα κύριος δίπλα μου και τα σχολιαζαμε η απόδοση της οθόνης σε φωτεινότητα και χρώματα ιδίως το huawei ήταν πολύ ανώτερη. Παίξαμε και λίγο με την φώτο και εκει τίποτα το φανταστικό βγάλαμε μια selfie με το s8+ και με το huawei εκείνη του huawei έλαμπε ....τι να πω με τα από αυτά έκανε πισω στην αγορά του και για τα λεφτά που ζηταει
Link to comment
Share on other sites

Το είδα πριν λίγο στο public σαν εμφάνιση καλό άλλο πολύ στενομακρο μεγάλη βλακεια το δακτυλικο αποτύπωμα εκεί που το χουν βάλει για να το βρεις πιάνεις το κινητό πάνω από την μέση εκείνο βέβαιο που μου χάλασε περισσότερο είναι η οθόνη δεν ξέρω δεν τη βρήκα τοσο φωτεινή δοκίμασα και το αυτόματο και χωρίς το xiaomi που είχα εγώ και ένα huawei mate 9 που είχε ένα κύριος δίπλα μου και τα σχολιαζαμε η απόδοση της οθόνης σε φωτεινότητα και χρώματα ιδίως το huawei ήταν πολύ ανώτερη. Παίξαμε και λίγο με την φώτο και εκει τίποτα το φανταστικό βγάλαμε μια selfie με το s8+ και με το huawei εκείνη του huawei έλαμπε ....τι να πω με τα από αυτά έκανε πισω στην αγορά του και για τα λεφτά που ζηταει

 

Μιας και είμαι κάτοχος και των 2 (S8+ & Mate 9)μην τα λες αυτά γιατί είναι κοινός αποδεκτό ότι η κάμερα του Mate 9 είναι Κάμερα κινέζικου πολύ μέτρια... Πράγμα που όπως καταλαβαίνεις εγώ δεν συμφωνώ

Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

Είδα από κοντά όλα τα διαθέσιμα χρώματα. Νομίζω ότι το orchid grey σαν πρωτη επιλογή μιας και εκτος του χρώματος στο πισω μερος και το γύρο γύρο ειναι εξαιρετικό. Σαν δεύτερη επιλογή το μαύρο που έχω και δουλεύω.

 

Nikos from S8 Plus

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

Το είδα πριν λίγο στο public σαν εμφάνιση καλό άλλο πολύ στενομακρο μεγάλη βλακεια το δακτυλικο αποτύπωμα εκεί που το χουν βάλει για να το βρεις πιάνεις το κινητό πάνω από την μέση εκείνο βέβαιο που μου χάλασε περισσότερο είναι η οθόνη δεν ξέρω δεν τη βρήκα τοσο φωτεινή δοκίμασα και το αυτόματο και χωρίς το xiaomi που είχα εγώ και ένα huawei mate 9 που είχε ένα κύριος δίπλα μου και τα σχολιαζαμε η απόδοση της οθόνης σε φωτεινότητα και χρώματα ιδίως το huawei ήταν πολύ ανώτερη. Παίξαμε και λίγο με την φώτο και εκει τίποτα το φανταστικό βγάλαμε μια selfie με το s8+ και με το huawei εκείνη του huawei έλαμπε ....τι να πω με τα από αυτά έκανε πισω στην αγορά του και για τα λεφτά που ζηταει

Η φωτεινότητα του S8 - S8+ είναι από τις πιο καλές που έχω δει έως Τώρα!!!δεν μπορώ να καταλάβω πως το λες Αυτό?

Samsung S8 Plus midnight black

Nexus 5 red 16GB

Rom Nougat 7.1 aosp [ pixel setup ]

TWRP : 3.0.2-0

Link to comment
Share on other sites

Η φωτεινότητα του S8 - S8+ είναι από τις πιο καλές που έχω δει έως Τώρα!!!δεν μπορώ να καταλάβω πως το λες Αυτό?

 

Δεν ξέρω αν το συγκεκριμένο που είδα είχε πρόβλημα και με τον άλλο κύριο που ήμασταν μαζί στο ίδιο πράγμα καταλήξαμε ότι δεν είναι η φωτεινότητα σίγουρα θα ψάξω να δω και το μικρό αλλά και το ίδιο σε άλλα καταστήματα σαν πρώτη εντύπωση δεν με ενθουσίασε η φωτεινότητα

Edited by irovoudou
Link to comment
Share on other sites

Μιας και εχω καταλήξει στο plus θα ηθελα μα ρωτήσω μπορείς να χρησιμοποιήσεις την εφαρμογή της google για κλήσεις αντίς τηs samsung? Edited by makarios91
Link to comment
Share on other sites

Εμένα πάντως ήταν Nederland PHN και με την αναβάθμιση έγινε EUR άρα το γυρνάει

 

δεν ειμαι ο μονος τελικα . Ωραιο τωρα το θεμα ειναι ενα .......αν βαλουμε απο πανω ξανα το αρχικο fw το κινητο θα αλλαξει παλι σε αυτο που θελει η θα μεινει

Link to comment
Share on other sites

Όταν γράφουμε SMS με κεφαλαία το όριο είναι 160 χαρακτήρες / sms ενώ με πεζά οι χαρακτήρες μειώνονται στους 70 ανά sms. Και αυτό γιατί το μέγιστο όριο στα SMS είναι 140 bytes (groups των 8 bits). Αυτό μεταφράζεται σε 160 χαρακτήρες σε ASCII (Αλφάβητο GSM στη συσκευή) και 70 χαρακτήρες σε Unicode και από τη στιγμή που τα emojis χρησιμοποιούν ειδικούς χαρακτήρες (UTF16), το όριο πέφτει σε 70 χαρακτήρες αν ένα τουλάχιστον emoji χρησιμοποιηθεί.

 

Σε ευχαριστώ, το γύρισα σε αυτόματο και τώρα στέλνει κανονικά με μικρούς χαρακτήρες, το μονό θέμα τώρα είναι η ροζ αποχρώσεις περιμένω το update και βλέπουμε

Samsung Galaxy Watch 4 classic 46mm - Samsung Galaxy S21 Ultra 512 - Samsung Galaxy S10+ 1ΤΒ - Samsung Galaxy Watch - Samsung S8+ - Gear S3 - Xperia M2 - NEO V Xperia Ultimate HD 4.0 + ROOT+CMW5

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κι εγώ από χθες κάτοχος σε midnight black.οι χρόνοι μου είναι μικροί με μια πλήρη φόρτιση.δουλεψα σχεδόν 4g όλη τη μέρα. Κάποιος που ξέρει ας μου πει αν ειναι εντάξει οι χρόνοι μου η κάτι φταίει. Edited by tampaman
Link to comment
Share on other sites

Μια χαρά είναι οι χρόνοι σου, περίμενε 2-3 φορτίσεις και θα πάρει καλά τα πάνω του.. Εγώ σήμερα μετά την τρίτη φόρτιση, mixed wifi και data με screen on disabled, δεν έχω λόγια.. Δεν παίζω παιχνίδια, κυρίως Fb, Internet browsing, λίγο κάμερα και λίγα λεπτά κλήσεων (γύρω στα 40 λεπτά) και emails

 

 

d1a989e6e35c4f308f2324b98257fe9a.jpg8f6f11ee3a3fd0f798d53f7e0fa00ea2.jpg

 

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ πάνω κάτω της ίδιας εφαρμογές χρησιμοποιώ. Το μόνο πρόβλημα ότι δε συγχρονίζει το email της Samsung. Δε βρήκα λύση και κατέβασα το outlook.
Link to comment
Share on other sites

Το είδα κι εγώ... Πολύ ομορφο, αλλά τόσα λεφτά με τίποτα.

Η οθόνη καλή, αλλά μου φάνηκε μικρή, λόγω του στενομακρου μεγέθους.

 

Βελτιωμένο στο κράτημα από το s7 edge, αλλά και α

Πάλι είχα πρόβλημα με τη πληκτρολόγηση με το ένα χέρι.

Όχι τόσο φυσικά όσο με το s7 edge.

 

Θα περιμενω το lg g6....

 

 

Sent from my SM-T810 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Το είδα κι εγώ σήμερα στο Πλαίσιο επιτέλους.

Ανάμεικτα συναισθήματα...μου άρεσε πολύ η οθόνη αλλά...μέχρι εκεί.

Έπιασα τον εαυτό μου να του αρέσει περισσότερο το μικρό παρά το μεγάλο μοντέλο πράγμα που ομολογώ δεν το περίμενα!

Σε καμία των περιπτώσεων πάντως δεν αξίζει η μετάβαση από S7 Edge εκτός κι αν σε φαγουριζει η τσέπη σου.

Link to comment
Share on other sites

Η οθονη μου μετα απο 5-6 μερες που το εχω και το προσεχω σαν τα ματια μου (δεν το βαζω σε τσεπη με κλειδια κλπ) εχει μια γρατζουνια η οποια ειναι αρκετα βαθια περιπου 1-2 εκατοστων...

 

Ειχα το S7E περιπου ενα χρονο χωρις καμια γρατζουνια...τι να πω...

 

Ποσο μπορει να πηγαινει η αλλαγη οθονης? κανα 150αρι?

Link to comment
Share on other sites

Η οθονη μου μετα απο 5-6 μερες που το εχω και το προσεχω σαν τα ματια μου (δεν το βαζω σε τσεπη με κλειδια κλπ) εχει μια γρατζουνια η οποια ειναι αρκετα βαθια περιπου 1-2 εκατοστων...

 

Ειχα το S7E περιπου ενα χρονο χωρις καμια γρατζουνια...τι να πω...

 

Ποσο μπορει να πηγαινει η αλλαγη οθονης? κανα 150αρι?

 

Παρε ενα τηλ. την smartec στο χαιδαρι να σε ενημερωσει. http://www.smartec.gr/el/contact.php

Link to comment
Share on other sites

Η οθονη μου μετα απο 5-6 μερες που το εχω και το προσεχω σαν τα ματια μου (δεν το βαζω σε τσεπη με κλειδια κλπ) εχει μια γρατζουνια η οποια ειναι αρκετα βαθια περιπου 1-2 εκατοστων...

 

Ειχα το S7E περιπου ενα χρονο χωρις καμια γρατζουνια...τι να πω...

 

Ποσο μπορει να πηγαινει η αλλαγη οθονης? κανα 150αρι?

350 ευρώ κοστίζει.

Link to comment
Share on other sites

βρισκομαι Θεσσαλονικη!

 

Υπαρχουν κατι αλοιφες αλλα δεν ξερω το αποτελεσμα.

Link to comment
Share on other sites

Υπαρχουν κατι αλοιφες αλλα δεν ξερω το αποτελεσμα.

 

ειδα στο XDA το κανουν με cerium oxide λεει, ειναι για να κανεις polishing τα τζαμια απο γρατζουνιες

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S8+ (SM-G955F)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...