Jump to content

Samsung Galaxy S8+ (SM-G955F)


ZZW30
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 6,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Εδω μετο S8 plus

S8 plus

Και εδώ με το s7edge

S7 edge

Τα συμπεράσματα δικά σας.

Δύσκολα πάντως βλέπεις διαφορές.

 

Nikos from S8 Plus

 

Μου φαίνεται λίγο πιο ζωντανή του s8 plus.μικρες οι διαφορές όμως που στο μάτι σε φαίνονται.

Link to comment
Share on other sites

Εδω μετο S8 plus

S8 plus

Και εδώ με το s7edge

S7 edge

Τα συμπεράσματα δικά σας.

Δύσκολα πάντως βλέπεις διαφορές.

 

Nikos from S8 Plus

Εγώ πάντως δεν Δεν είδα την παραμικρή διάφορα.

 

Στάλθηκε από το SM-J510FN μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Πως ενεργοποιω το video stabilisation γιατι επελεξα ολες τις ρυθμισεις για αναλυση video και ειναι μονιμα ανενεργο ( γκρι κουκιδα)..
Link to comment
Share on other sites

Βαλε απο τις ρυθμισεις την εφαρμογη να ειναι σε ολη την οθονη και θα σου βγαλει 6.27.το ιδιο επαθα κ γω χθες:)

 

Οκ.. Το έκανα τώρα... είχε και για το kodi ευτυχώς

Vw CC 1.8TSI K04.. :D
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα.

Εντελώς αντικειμενικά για όσους έχουν εμπειρία σε σχέση με το s7 edge στην πράξη που πλεονεκτεί;

Επίσης λίγο άσχετο Live Photos όπως το iPhone τραβάει;

Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

με πολλές φωτο

facebook messenger

φωτεινότητα πολύ ψηλά

μονο με 3g

ομιλία 1 ώρα περίπου

πιστεύω μετά από 3 εβδομάδες

η μπαταρία τα πηγαίνει αρκετά καλά.0c77f5f8c402ee051006581656a0228e.jpg6b64d0d2fe837998940f40f2f7a5f4ed.jpg

 

Στάλθηκε από το SM-G955F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

με πολλές φωτο

facebook messenger

φωτεινότητα πολύ ψηλά

μονο με 3g

ομιλία 1 ώρα περίπου

πιστεύω μετά από 3 εβδομάδες

η μπαταρία τα πηγαίνει αρκετά καλά.0c77f5f8c402ee051006581656a0228e.jpg6b64d0d2fe837998940f40f2f7a5f4ed.jpg

 

Στάλθηκε από το SM-G955F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Εγώ με 4g και ταινίες κυρίως όλη μέρα είμαι σε αυτη τη μέτρηση.ομως κάποιες στιγμές έκλεινα εντελώς δεδομένα και Wi-Fi .

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Εδώ οι μετρήσεις.

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ελπίζω να της ανεβάσει τώρα.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα.

Εντελώς αντικειμενικά για όσους έχουν εμπειρία σε σχέση με το s7 edge στην πράξη που πλεονεκτεί;

Επίσης λίγο άσχετο Live Photos όπως το iPhone τραβάει;

Ευχαριστω

 

Ναι, έχει μια επιλογή για "τύπου" Live Photos όπως το iPhone.

Link to comment
Share on other sites

Εμένα σήμερα που το έλιωσα με emails και συγχρονισμους στην δουλειά θα μου έβγαζε περίπου 4,5 ώρες αν πήγαινα μέχρι τέλος στην μπαταρία.. αυτό που μου την δίνει δεν είναι πρόβλημα του τηλεφώνου αλλά του Android γενικά, μπαίνω στο FB και ξενερωνω, μπαίνω tapatalk τα ίδια, να ένα μικρό κόλλημα εδώ να ένα πιο 'κει και δεν θέλω πολύ να επιστρέψω στο iphone, κρίμα τέτοιο τηλέφωνο

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Link to comment
Share on other sites

Εμένα σήμερα που το έλιωσα με emails και συγχρονισμους στην δουλειά θα μου έβγαζε περίπου 4,5 ώρες αν πήγαινα μέχρι τέλος στην μπαταρία.. αυτό που μου την δίνει δεν είναι πρόβλημα του τηλεφώνου αλλά του Android γενικά, μπαίνω στο FB και ξενερωνω, μπαίνω tapatalk τα ίδια, να ένα μικρό κόλλημα εδώ να ένα πιο 'κει και δεν θέλω πολύ να επιστρέψω στο iphone, κρίμα τέτοιο τηλέφωνο

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Οκ μάλλον κάθομαι στα αυγά μου! :)

Link to comment
Share on other sites

Εμένα σήμερα που το έλιωσα με emails και συγχρονισμους στην δουλειά θα μου έβγαζε περίπου 4,5 ώρες αν πήγαινα μέχρι τέλος στην μπαταρία.. αυτό που μου την δίνει δεν είναι πρόβλημα του τηλεφώνου αλλά του Android γενικά, μπαίνω στο FB και ξενερωνω, μπαίνω tapatalk τα ίδια, να ένα μικρό κόλλημα εδώ να ένα πιο 'κει και δεν θέλω πολύ να επιστρέψω στο iphone, κρίμα τέτοιο τηλέφωνο

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Αφού πρώτα δεις το iPhone 8 αλλά και το note 8 που έρχεται. Μέχρι τότε κάτσε στα αυγά σου. :cool: :cool:

 

Nikos S7 edge

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

Εμένα σήμερα που το έλιωσα με emails και συγχρονισμους στην δουλειά θα μου έβγαζε περίπου 4,5 ώρες αν πήγαινα μέχρι τέλος στην μπαταρία.. αυτό που μου την δίνει δεν είναι πρόβλημα του τηλεφώνου αλλά του Android γενικά, μπαίνω στο FB και ξενερωνω, μπαίνω tapatalk τα ίδια, να ένα μικρό κόλλημα εδώ να ένα πιο 'κει και δεν θέλω πολύ να επιστρέψω στο iphone, κρίμα τέτοιο τηλέφωνο

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

 

Πάρε ένα pixel της Google και δες αν σου κάνει τα ίδια κολλήματα.

Είτε φταίει το android είτε ή Samsung αφού σε χαλάει δώσε το.

Και εγώ ήμουν ανάμεσα σε 6s και 7 edge πριν ένα μήνα.

Με κέρδισε ή ομορφιά του edge οπότε δεν δίνω πολύ σημασία στο οποιο stuttering της συσκευής.

 

 

 

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

iPhone 13 Pro Max

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα.

Εντελώς αντικειμενικά για όσους έχουν εμπειρία σε σχέση με το s7 edge στην πράξη που πλεονεκτεί;

Επίσης λίγο άσχετο Live Photos όπως το iPhone τραβάει;

Ευχαριστω

Πουθενά κ σε τίποτα. Μόνο ντιζάιν πούλησε φέτος η σαμσουνγκ κ ας λένε ότι θέλουν.

 

 

 

Στάλθηκε από το SM-J510FN μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως δεν Δεν είδα την παραμικρή διάφορα.

 

Στάλθηκε από το SM-J510FN μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Του s8 plus ειναι ποιο χρωματιστη.αν παρατηρησεις τα φυλλα!

I Want To Believe
Link to comment
Share on other sites

Πουθενά κ σε τίποτα. Μόνο ντιζάιν πούλησε φέτος η σαμσουνγκ κ ας λένε ότι θέλουν.

 

 

 

Στάλθηκε από το SM-J510FN μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Πιο μαζεμένες διαστάσεις και μεγαλύτερη οθόνη από μονο του είναι αλλαγή πιστεύω. Μαζί με το γεγονός ότι δεν έχασαν καθόλου σε μπαταρία είναι επίσης για μένα αλλαγή. Επεξεργαστής καθώς και 64ρα σαν βασική έκδοση στα επιμέρους είναι επίσης μια αλλαγή.

Αν πάμε και στο design που όσο υποκειμενικό και αν είναι για κάποιους δεν παύει για εκατομμύρια χρήστες να είναι το κορυφαίο που κυκλοφορεί εκεί έξω.

Αν όλα αυτά τα κανείς σουμα, και το δεις και ζωντανά σε κάποιο stand δύσκολα να μην το αποκτήσεις.

 

 

Nikos S7 edge

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

Πάρε ένα pixel της Google και δες αν σου κάνει τα ίδια κολλήματα.

Είτε φταίει το android είτε ή Samsung αφού σε χαλάει δώσε το.

Και εγώ ήμουν ανάμεσα σε 6s και 7 edge πριν ένα μήνα.

Με κέρδισε ή ομορφιά του edge οπότε δεν δίνω πολύ σημασία στο οποιο stuttering της συσκευής.

 

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

 

Δεν το έχω δοκιμάσει το Pixel γιατί μου φαίνεται κάπως το pure android, έχω ένα θέμα εκεί.. Οι εφαρμογές δεν αλλάζουν και είναι γεγονός οτι μετά από τόσα χρόνια μου κάνει εντύπωση πως δεν τις έχουν βελτιώσει να πλησιάζουν πολύ την απόδοση που έχουν στο iOS.. τέλος πάντων δεν έχω διάθεση να το κάνω vs, η Samsung έδωσε μια πολύ καλή υλοποίηση φέτος, προσωπικά θα ήθελα να δω το πλήκτρο πίσω σε σωστή θέση (έχει χιλιοειπωθεί αλλά παιδιά είναι απαράδεκτο πως τους ήρθε δλδ???!!!!) κατά τα αλλα η οθόνη και το form factor δίνουν μαθήματα, μπαταρία καλή, 64gb και SD

 

Α, επίσης και σημαντικό, ο μεγαλύτερος αντίπαλος της σειράς θα είναι το εξαιρετικό S7 edge που προσφέρει σχεδόν τα ίδια στην σχεδόν μισή τιμή πλέον (εδώ που είμαι είναι στα μισά η τιμή του!)

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Link to comment
Share on other sites

Πιο μαζεμένες διαστάσεις και μεγαλύτερη οθόνη από μονο του είναι αλλαγή πιστεύω. Μαζί με το γεγονός ότι δεν έχασαν καθόλου σε μπαταρία είναι επίσης για μένα αλλαγή. Επεξεργαστής καθώς και 64ρα σαν βασική έκδοση στα επιμέρους είναι επίσης μια αλλαγή.

Αν πάμε και στο design που όσο υποκειμενικό και αν είναι για κάποιους δεν παύει για εκατομμύρια χρήστες να είναι το κορυφαίο που κυκλοφορεί εκεί έξω.

Αν όλα αυτά τα κανείς σουμα, και το δεις και ζωντανά σε κάποιο stand δύσκολα να μην το αποκτήσεις.

 

 

Nikos S7 edge

Φυσικά κ θα το αποκτήσω απλά λέω ότι ουσιαστικά από το s7 edge Δεν έχει διάφορες. Ίσως κάποιος νορμάλ κ Όχι σαν εμάς να μην χρειάζεται να κάνει την συγκεκριμένη μετάβαση κ να δώσει στην ουσία 2 edge για να το πάρει.

 

Στάλθηκε από το SM-J510FN μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Πουθενά κ σε τίποτα. Μόνο ντιζάιν πούλησε φέτος η σαμσουνγκ κ ας λένε ότι θέλουν.

 

 

 

Στάλθηκε από το SM-J510FN μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Ναι πουθενά δεν έχει...μονο καλύτερη οθόνη...καλυτερη κάμερα έστω και στα σημεία...καλυτερο software...και φυσικά πιο γρηγορο...

Samsung S8 Plus midnight black

Nexus 5 red 16GB

Rom Nougat 7.1 aosp [ pixel setup ]

TWRP : 3.0.2-0

Link to comment
Share on other sites

Πως ενεργοποιω το video stabilisation γιατι επελεξα ολες τις ρυθμισεις για αναλυση video και ειναι μονιμα ανενεργο ( γκρι κουκιδα)..

Πρέπει να το βάλεις σε ανάλυση full hd απ' ότι είπαν και παιδιά νωρίτερα

 

Στάλθηκε από το HTC One M8 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Φυσικά κ θα το αποκτήσω απλά λέω ότι ουσιαστικά από το s7 edge Δεν έχει διάφορες. Ίσως κάποιος νορμάλ κ Όχι σαν εμάς να μην χρειάζεται να κάνει την συγκεκριμένη μετάβαση κ να δώσει στην ουσία 2 edge για να το πάρει.

 

Στάλθηκε από το SM-J510FN μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Ακη, αυτο ισχυει στο 100% των συσκευων που κυκλοφορουν στο εμποριο και αναφερομενοι στους διαδοχους τους.

Με αλλα λογια, στο διαδοχο του -οποιοδηποτε- smartphone - ναυαρχιδας, βρισκεις ελαχιστες διαφορες απο τη μια χρονια στην επομενη.

Θες διετία, μη σου πω και τριετια για να δεις ουσιαστικες διαφορες. Τα smartphones επιασαν ταβανι, καλως η κακως...

Edited by v@gelis
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Ακη, αυτο ισχυει στο 100% των συσκευων που κυκλοφορουν στο εμποριο και αναφερομενοι στους διαδοχους τους.

Με αλλα λογια, στο διαδοχο του -οποιοδηποτε- smartphone - ναυαρχιδας, βρισκεις ελαχιστες διαφορες απο τη μια χρονια στην επομενη.

Θες διετία, μη σου πω και τριετια για να δεις ουσιαστικες διαφορες. Τα smartphones επιασαν ταβανι, καλως η κακως...

 

Κι όμως... από τα S6 στα S7 είδαμε αρκετά σημαντικές διαφορές.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Κι όμως... από τα S6 στα S7 είδαμε αρκετά σημαντικές διαφορές.

 

Σχετικο ειναι αυτο Γιαννη, αναλογα ... την αναγνωση.

πχ απο το s6 στο s7 δεν ειδαμε αλλαγη μεγεθους οθονης, form factor κλπ, παρα μονο αυτονομια, microsd expansion, αδιαβροχοποιηση.

Απο s7 σε s8 εχεις αυξηση ωφελιμου μεγεθους οθονης και νεο form factor (εφυγε το τραγικο μηχανικο πληκτρο), που απο μονο του αποτελει σοβαρη αναβαθμιση για πολλους.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S8+ (SM-G955F)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...