Jump to content

Samsung Galaxy S8+ (SM-G955F)


ZZW30
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Θα ήθελα να κάνω μια ερώτηση:

Οταν λέμε ότι βάζουμε κάποιες εφαρμογές σε λειτουργία "πλήρους οθόνης" δεν εννοείται ότι κρύβονται τα navigation keys σε αυτές τις εφαρμογές που υποστηρίζουν αυτήν την λειτουργία και είναι βελτιστοποιημενς?

Εγώ αυτό γιατί δεν το βλέπω σχεδόν πουθενά?

Αμα διαβαζες πολλες σελίδες πισω, την εμπειρία μου απο μιση ωρα χρησης, το εγραφα και εγω λέγοντας οτι η συγκεκριμένη λειτουργία ειναι καθαρα beta ακομα με τον τρόπο που δουλεύει..

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

πηρα το dex σαν πρωτο αξεσουαρ για το s8 plus.

Kαλη προσπαθεια αλλα θελει δουλιτσα ακομα, δεν δινει ηχο απο hdmi, εχει δκό της ηχειο η βαση του dex.

Eπίσης δεν ειναι ολες οι εφαρμογες resizable για να τις ανοιξεις σε φουλ παραθυρο, πχ Kodi και showbox γιοκ....youtube παιζει και σε φουλ οθονη.

Ειναι παντως αλλη φάση να κουμπώνεις το κινητο στο dex και να παιζει σαν υπολογιστης με 2 usb, hdmi, ανεμιστηρακι για να μη θερμαινεται. Συνδεεις ενσυρματα η με μπλε δοντι πληκτρολογιο και ποντικι και voila!

Link to comment
Share on other sites

πηρα το dex σαν πρωτο αξεσουαρ για το s8 plus.

Kαλη προσπαθεια αλλα θελει δουλιτσα ακομα, δεν δινει ηχο απο hdmi, εχει δκό της ηχειο η βαση του dex.

Eπίσης δεν ειναι ολες οι εφαρμογες resizable για να τις ανοιξεις σε φουλ παραθυρο, πχ Kodi και showbox γιοκ....youtube παιζει και σε φουλ οθονη.

Ειναι παντως αλλη φάση να κουμπώνεις το κινητο στο dex και να παιζει σαν υπολογιστης με 2 usb, hdmi, ανεμιστηρακι για να μη θερμαινεται. Συνδεεις ενσυρματα η με μπλε δοντι πληκτρολογιο και ποντικι και voila!

 

ξεχασες το πιο σημαντικο,την συνδεση ethenet για το internet!!!

Iphone SE 32gb space grey,HUAWEI P SMART Z,iPad Pro 12,9 2017 64 GB,CAT S60 with FLIR,IPAD MINI 5 2019 64gb gray.
Link to comment
Share on other sites

Στην Αμερική υπάρχει προσφορά ενός kit με "Clear View Standing Cover", "64GB EVO+ memory card" και 6 μήνες συνδρομή στο Netflix.

 

http://www.gsmarena.com/samsung_offering_free_entertainment_kit_with_galaxy_s8_s8_purchase-news-24867.php

 

 

Φέτος εμείς εδώ πάπαλα :mad:.

Ericsson788, Nokia 3310,7650,3650,N82,N95, Samsung i8910,S2,S3,S4,S6,S7 edge,S8+,S9+,S10+,S20 Ultra
Link to comment
Share on other sites

πηρα το dex σαν πρωτο αξεσουαρ για το s8 plus.

Kαλη προσπαθεια αλλα θελει δουλιτσα ακομα, δεν δινει ηχο απο hdmi, εχει δκό της ηχειο η βαση του dex.

Eπίσης δεν ειναι ολες οι εφαρμογες resizable για να τις ανοιξεις σε φουλ παραθυρο, πχ Kodi και showbox γιοκ....youtube παιζει και σε φουλ οθονη.

Ειναι παντως αλλη φάση να κουμπώνεις το κινητο στο dex και να παιζει σαν υπολογιστης με 2 usb, hdmi, ανεμιστηρακι για να μη θερμαινεται. Συνδεεις ενσυρματα η με μπλε δοντι πληκτρολογιο και ποντικι και voila!

Θα μπορούσε ποτέ να συνδεθεί με iMac το dex?

 

 

Nikos S7 edge

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

Otg υποστηρίζει το εργαλείο?

 

Στάλθηκε από το SM-G955F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Otg υποστηρίζει το εργαλείο?

 

Στάλθηκε από το SM-G955F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Nαι, κανονικά:

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα σήμερα πήγα να δω και τα δυο και έχω σκαλώσει παιδιά έχω το s7 edge και δεν ξέρω τι να κάνω έχει ένα μικρό προβάδισμα το s8+ ωραιο είναι στο χέρι τι λέτε και εσείς
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν πήγα το είδα σήμερα απο κοντά κωτσόβωλο.το κινητό είναι φοβερό σε όλα του!η οθόνη του είναι τρομερή,το κράτημα του,το μεγεθός του!Το έβαλα πλάι με το δικό μου s7 edge silver η αλλαγή που έκαναν φαίνεται με διαφορά..επίσης παρατήρησα τα χρώματα και των 3,το silver που μου άρεσε το χρώμα του είναι όπως του note 5 silver,γκριζάρει λίγο.Είναι ποιό καλό απο του s7 edge που είναι σαν καθρέπτης το silver του!
I Want To Believe
Link to comment
Share on other sites

Γνώμη μου είναι να περιμένεις κανένα μήνα να πέσει η τιμή του.Ήδη έχει πέσει σχεδόν 100 ευρώ.Άλλωστε δεν θα δείς τρομερές διαφορές σε σχέση με το S7 Edge που έχεις.
Link to comment
Share on other sites

Nαι, κανονικά:

Οκ ευχαριστώ φίλε μου

 

Στάλθηκε από το SM-G955F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Για την μπατάρια του plus τι έχετε να πείτε??

Την βγάζει τη μερα ή μπα??

 

Εγω με A5 είμαι πολυ ευχαριστημένος σε αυτο το θεμα... ξεχνάω κυριολεκτικά ποτε το φόρτισα τελευταία φορα... μου βγάζει αρκετές μερες.

 

Συνήθως απο προηγούμενα έτη, μετα απο πόσο καιρό πέφτει αρκετα η τιμη και πόσο???

Πχ απο Ιούλιο και μετα θα ειναι στα 600-700 περίπου?

Link to comment
Share on other sites

Για την μπατάρια του plus τι έχετε να πείτε??

Την βγάζει τη μερα ή μπα??

 

Εγω με A5 είμαι πολυ ευχαριστημένος σε αυτο το θεμα... ξεχνάω κυριολεκτικά ποτε το φόρτισα τελευταία φορα... μου βγάζει αρκετές μερες.

 

Συνήθως απο προηγούμενα έτη, μετα απο πόσο καιρό πέφτει αρκετα η τιμη και πόσο???

Πχ απο Ιούλιο και μετα θα ειναι στα 600-700 περίπου?

 

Τη βγάζει μια χαρά.

Our greatest weakness lies in giving up. The most certain way to succeed is always to try just one more time -- Thomas A. Edison
Link to comment
Share on other sites

πήγα να τα δω και τα δύο από κοντά στο παμπλικ στο Χαλάνδρι, δεν μπορώ να πω ότι σε επίπεδο αίσθησης υλικών κατασκευής μου έκανε κάποια ιδιαίτερη εντύπωση, πιθανόν αυτά που βρίσκονται στα εκθετήρια να μην είναι τα κανονικά, δεν ξέρω αλλά ψιλοαπογοητεύτηκα, τώρα όσον αφορά την απόκριση και τα μενού όπως και η οθόνη είναι εκπληκτικά πραγματικά
samsung galaxy tab s 10.5 lte, nokia lumia 730, lenovo vibe shot, nokia lumia 930, motorola moto x style, iphone 6s plus, samsung note 9, iphone xs max...
Link to comment
Share on other sites

Μπορεί να μου κάποιος αν του έχει έρθει το update για την ροζ το οθονη;

Ευχαριστώ!!!

Samsung S8 Plus midnight black

Nexus 5 red 16GB

Rom Nougat 7.1 aosp [ pixel setup ]

TWRP : 3.0.2-0

Link to comment
Share on other sites

Τη βγάζει μια χαρά.

 

Θα βοηθούσε άμα έδινες λίγες πληροφορίες για τη χρήση που κανεις και σου κρατάει μια ολόκληρη μερα. Ευχαριστώ.:cool:

Link to comment
Share on other sites

Θα ηθελα να κανω μια ερωτηση.

Εχω το Samsung s8 και το gear s3 ,υπαρχει μια εφαρμογη η custom ringtone και μπορεις και αλλαζεις τον ηχο κλησης και ειδοπιεισεων στο ρολοι. Στο play store υπαρχει η εφαρμογη για το τηλεφωνο μονο,μεσα στο samsung gear στο τηλεφωνο δεν υπαρχει η εφαρμογη αυτη. Μιλησα με την samsung και μου ειπαν οτι δεν διατηθετε για τη χωρα μας,εχω φυγει απο Ελλαδα και μενω Κυπρο. Στην Ελλαδα διατιθετε η εφαρμογη αυτη η την εχουν αφαιρεσει και απο εκει. Φυσικα επειδη ειμαι ανθρωπος γενικος που ψαχνωμε εστειλα και email στον προγραματιστη να δω τι θα μου απαντησει.

(Επισης δεν διατιθεντε και πολλα watch faces οχι μονο εφαρμογες )

*Οσον αφορα τα update του τηλεφωνου μολις πριν λιγο μου εκανε το τριτο,μεσα σε διαστημα 14 ημερων που το εχω,λογο προπαραγγελειας.

SUBARU ΠΙΠΙΝΙΑ ΑΛΗΤΕΙΑ ΚΑΙ 400μ ΕΥΘΕΙΑ.
Link to comment
Share on other sites

Να πω και εγώ της εμπειρίες μου για την μπαταρία. Το βγάζω από την πρίζα 4 το πρωί παρατηρώ ότι από το 100% πέφτει εύκολα στο 99%-98% αλλά μετά.... 5:30 πιάνω δουλειά με 98%-97% βάζω μουσική με ακουστικά Bluetooth μέχρι της 9:00. Το GPS έχω μόνο κλειστό τα δεδομένα είναι ανοιχτά και στέλνω που και που μυνήματα στο Viber η messenger. 9:00 η μπαταρία είναι 80%. Σε 5 ώρες με αυτή την χρήση έπεσε 20%. Εχθές στο σχολασμα 15:30 με 9 ώρες να παίζει μουσική σχόλασα με 30%. Με λίγα λόγια κάποιος που ξυπνάει πιο φυσιολογικές ώρες από εμένα γαμ... την Γερμανία μου :) θα τον βγάζει μέχρι το βράδυ άνετα...

 

 

 

Μείνε Γερμανία φίλε.Τρως στη δουλειά σου το 70% της μπαταρίας του κινητού σου και αυτό είναι σούπερ!!!!

Link to comment
Share on other sites

Θα βοηθούσε άμα έδινες λίγες πληροφορίες για τη χρήση που κανεις και σου κρατάει μια ολόκληρη μερα. Ευχαριστώ.:cool:

 

Καλησπέρα,

Κατά κύριο λόγο παίζω μεταξύ 4G+ / WiFi (αναλογία 60/40) και λίγο GPS.

Χρήση για browsing και e-mail , βγάζει περίπου 6 ώρες οθόνη πριν το φορτίσω στο 30 / 35%

 

Προσωπικά για τη χρήση που κάνω βγάζει τη μέρα με άνεση.

Our greatest weakness lies in giving up. The most certain way to succeed is always to try just one more time -- Thomas A. Edison
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα πήρα και δοκίμασα το Samsung original screen protector...

Πως λέμε ο ορισμός του bubbles free, ε ακριβώς το αντίθετο και βάλε ακόμα κάτι.

Στην πρώτη (γιατί χάλασα και τις 2 που είχε η συσκευασία) μετά την τοποθέτηση και μετά από κάνα μισάωρο προσπαθειών να μετακινήσω έστω στην άκρη τις μεγάλες φουσκάλες (περίπου στις 40) τα παράτησα και είπα να δοκιμάσω την δεύτερη μπας και σταθώ πιο τυχερός...

Αλλά που μια από τα ίδια.

Αυτή την στιγμή πρέπει να έχω στην οθόνη περισσότερες από 200 φουσκάλες και υπόψη δεν είναι η πρώτη φορά που βάζω προστασία... Δεν υπήρχε ούτε ίχνος από σκονιτσα.

Κατά τα άλλα εφαρμόζει τέλια και δεν σηκώνεται με την απλή θήκη της Samsung των 19,90 ευρώ...

Δεν επιρρεαζει καθόλου το touch respond. Από χρώματα δεν μπορώ να πω μιας και οι φουσκάλες είναι πάρα πολλές και με επιρρεαζουν.

Θα πρέπει να πω ότι η αντίστοιχη μεμβράνη που είχα βάλει στο NOTE 7 είχε εφαρμόσει τέλια χωρίς αυτό το χάλι και γιαυτό προχώρησα στην αγορά της.

Θα την αφήσω σήμερα (αν και θέλω να την ξηλωσω) έτσι για να δω πως θα εξελιχθεί..

Έχει κανείς παρόμοια εμπειρία?

 

Συγγνώμη νομιζα πως εγραφα στο θέμα με τα αξεσουάρ.. Αν γίνεται ας μεταφερθεί εκει. Ευχαριστώ

Edited by tsiglas
Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

@tsiglas Την εβαλα το Σαββατο που μας περασε.Εχω ποσταρει και φωτο μερικα ποστς πισω.Εκανε φουσκαλες αλλα με κανενα 15λεπτο πατημα εφυγαν ολες.

Sorry νομιζα οτι εγραφα στα αξεσουαρ

 

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=7177786

Edited by afilopou

Αργύρης :w00t:

"Opinions are like assholes. Everybody's got one and everyone thinks everyone else's stinks."

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα πήρα και δοκίμασα το Samsung original screen protector...

Πως λέμε ο ορισμός του bubbles free, ε ακριβώς το αντίθετο και βάλε ακόμα κάτι.

Στην πρώτη (γιατί χάλασα και τις 2 που είχε η συσκευασία) μετά την τοποθέτηση και μετά από κάνα μισάωρο προσπαθειών να μετακινήσω έστω στην άκρη τις μεγάλες φουσκάλες (περίπου στις 40) τα παράτησα και είπα να δοκιμάσω την δεύτερη μπας και σταθώ πιο τυχερός...

Αλλά που μια από τα ίδια.

Αυτή την στιγμή πρέπει να έχω στην οθόνη περισσότερες από 200 φουσκάλες και υπόψη δεν είναι η πρώτη φορά που βάζω προστασία... Δεν υπήρχε ούτε ίχνος από σκονιτσα.

Κατά τα άλλα εφαρμόζει τέλια και δεν σηκώνεται με την απλή θήκη της Samsung των 19,90 ευρώ...

Δεν επιρρεαζει καθόλου το touch respond. Από χρώματα δεν μπορώ να πω μιας και οι φουσκάλες είναι πάρα πολλές και με επιρρεαζουν.

Θα πρέπει να πω ότι η αντίστοιχη μεμβράνη που είχα βάλει στο NOTE 7 είχε εφαρμόσει τέλια χωρίς αυτό το χάλι και γιαυτό προχώρησα στην αγορά της.

Θα την αφήσω σήμερα (αν και θέλω να την ξηλωσω) έτσι για να δω πως θα εξελιχθεί..

Έχει κανείς παρόμοια εμπειρία?

 

Συγγνώμη νομιζα πως εγραφα στο θέμα με τα αξεσουάρ.. Αν γίνεται ας μεταφερθεί εκει. Ευχαριστώ

Αν δεν έχει πάρει σκόνη θα φύγουν αν σπρώξεις τον αέρα με μια πλαστική κάρτα. Αν έχει πάρει σκόνη που είναι κ το πιο πιθανό δεν σώζεται η κατάσταση.

 

Στάλθηκε από το HUAWEI NXT-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα παιδες. Επειδη εχει αρχισει και με τρωει για δοκιμη, και μιας και το s7 edge Μου μου το εκαναν αντικατασταση και θα φυγει ως καινουριο-ελληνικο, λεω να το χτυπησω καθως η χρηματικη διαφορα ειναι μικρη πλεον.

εχω ομως 2 ερωτησεις:

1ον επειδη δεν το εχω δει απο κοντα, το μαυρο χρωμα εχει μαυρο γυαλιστερο σασι? το βλεπω στα βιντεο και μοιαζει πλαστικουρα ενω δε θα επρεπε. Ομως απο κοντα μπορει να ειναι καλυτερο. Αντιστοιχα το ασημι γιατι το βλεπω πολυ γυαλιστερο στο σασι? Στα s7 edge ενιωθες μεταλλο, εδω με μπερδευουν τα βιντεο και θα ηθελα τη γνωμη σας οσοι εχετε αυτα τα 2 χρωματα.

 

2ον, οσοι ειχατε s7 edge βλεπετε οτι οντως η μπαταρια ειναι στα ιδια επιπεδα? (οπως ηταν το s7 edge σας καινουριο, οχι μετα απο 1 χρονο) γιατι ειναι βασικη η αυτονομια για μενα (οι ωρες οθονης δε μου λενε τιποτα, εβγαζα σταθερα 2 ημερες, με χρηση και gps 3ωρες-sportstracker εννοω και 4G 50-50 με το wifi και οθονη κανα 5ωρο με 20% υπολοιπο, δηλαδη 6ωρο αν καθομουν και το εφτανα στο 5%.)

 

Και κατι ακομα, ισχυει οτι το βιντεο δεν ειναι τοσο καλο? λενε οτι ειναι απο τα χειροτερα σε σχεση με αλλα κορυφαια κινητα και απορησα.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S8+ (SM-G955F)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...