Jump to content

Samsung Galaxy S8+ (SM-G955F)


ZZW30
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Κι όμως... από τα S6 στα S7 είδαμε αρκετά σημαντικές διαφορές.

Όπως θα δούμε κ από s8 με s9 θεωρώ.

Πολλά θα αλλάξουν. Ίσως ακόμα νωρίτερα κιόλας με την έλευση του NOTE

me > you
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Χαιρετω την παρεα! Θα ηθελα να αναφερω ενα προβλημα που αντιμετωπιζω με το κινητο μηπως υπαρχουν και αλλοι με το προβλημα αυτο. Απο την πρωτη μερα που το πηρα,οχι παντα, ενω μιλαω πεφτει η γραμμη. Οταν παω να ξανακαλεσω ή και να δεχτω κληση το τηλεφωνο ειναι "μουγκο". Τι εννοω: Αν καλεσω ή δεχτω κληση ενω η οθονη δειχνει πως εχω δεχτει/εχει δεχτει την κληση ο συνομιλητης μου δν ακογγεται τπτ. Καθως επισης αν δεχφω κληση το κινητο απλα δονει. Αντιμετωπιζει κανεις αλλος το προβλημα αυτο?

Να προσθεσω πως το προβλημα λυνεται μονο μσ επανεκκινηση της συσκευης.

Link to comment
Share on other sites

Χαιρετω την παρεα! Θα ηθελα να αναφερω ενα προβλημα που αντιμετωπιζω με το κινητο μηπως υπαρχουν και αλλοι με το προβλημα αυτο. Απο την πρωτη μερα που το πηρα,οχι παντα, ενω μιλαω πεφτει η γραμμη. Οταν παω να ξανακαλεσω ή και να δεχτω κληση το τηλεφωνο ειναι "μουγκο". Τι εννοω: Αν καλεσω ή δεχτω κληση ενω η οθονη δειχνει πως εχω δεχτει/εχει δεχτει την κληση ο συνομιλητης μου δν ακογγεται τπτ. Καθως επισης αν δεχφω κληση το κινητο απλα δονει. Αντιμετωπιζει κανεις αλλος το προβλημα αυτο?

Να προσθεσω πως το προβλημα λυνεται μονο μσ επανεκκινηση της συσκευης.

 

Παρόμοιο πρόβλημα έχει αναφέρει τουλάχιστον άλλος ένας χρήστης. Στις προηγούμενες σελίδες θα το βρεις.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Χαιρετω την παρεα! Θα ηθελα να αναφερω ενα προβλημα που αντιμετωπιζω με το κινητο μηπως υπαρχουν και αλλοι με το προβλημα αυτο. Απο την πρωτη μερα που το πηρα,οχι παντα, ενω μιλαω πεφτει η γραμμη. Οταν παω να ξανακαλεσω ή και να δεχτω κληση το τηλεφωνο ειναι "μουγκο". Τι εννοω: Αν καλεσω ή δεχτω κληση ενω η οθονη δειχνει πως εχω δεχτει/εχει δεχτει την κληση ο συνομιλητης μου δν ακογγεται τπτ. Καθως επισης αν δεχφω κληση το κινητο απλα δονει. Αντιμετωπιζει κανεις αλλος το προβλημα αυτο?

Να προσθεσω πως το προβλημα λυνεται μονο μσ επανεκκινηση της συσκευης.

 

Θα έλεγα να κανεις μια επαναφορά. Δεν είναι λύση κάθε λίγο επανεκκίνηση.

Link to comment
Share on other sites

Χαιρετω την παρεα! Θα ηθελα να αναφερω ενα προβλημα που αντιμετωπιζω με το κινητο μηπως υπαρχουν και αλλοι με το προβλημα αυτο. Απο την πρωτη μερα που το πηρα,οχι παντα, ενω μιλαω πεφτει η γραμμη. Οταν παω να ξανακαλεσω ή και να δεχτω κληση το τηλεφωνο ειναι "μουγκο". Τι εννοω: Αν καλεσω ή δεχτω κληση ενω η οθονη δειχνει πως εχω δεχτει/εχει δεχτει την κληση ο συνομιλητης μου δν ακογγεται τπτ. Καθως επισης αν δεχφω κληση το κινητο απλα δονει. Αντιμετωπιζει κανεις αλλος το προβλημα αυτο?

Να προσθεσω πως το προβλημα λυνεται μονο μσ επανεκκινηση της συσκευης.

 

Προσωπικά θα το πήγαινα smartec.

Our greatest weakness lies in giving up. The most certain way to succeed is always to try just one more time -- Thomas A. Edison
Link to comment
Share on other sites

Με ρωτάνε άτομα πως είναι σαν κινητό. Λέω καλό αξίζει. Πόσο το πήρες; Ενώ ξέρουν την τιμή. 900€ λέω. Πολλά τα 900€ λένε. Περίμενε να πέσει η τιμή η τα σκας και το παίρνεις απαντάω. So simple.
Vw CC 1.8TSI K04.. :D
Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανείς γιατί τα screenshots μου τα τραβάει με png κατάληξη και δε μπορώ να τα ανεβάσω; Edited by tampaman
Link to comment
Share on other sites

Με ρωτάνε άτομα πως είναι σαν κινητό. Λέω καλό αξίζει. Πόσο το πήρες; Ενώ ξέρουν την τιμή. 900€ λέω. Πολλά τα 900€ λένε. Περίμενε να πέσει η τιμή η τα σκας και το παίρνεις απαντάω. So simple.

 

Μάλλον θα περίμεναν να τους πεις ότι φτιάχνει και καφέ για να το αγοράσουν :rolleyes:.

Ericsson788, Nokia 3310,7650,3650,N82,N95, Samsung i8910,S2,S3,S4,S6,S7 edge,S8+,S9+,S10+,S20 Ultra
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Ξέρει κανείς γιατί τα screenshots μου τα τραβάει με png κατάληξη και δε μπορώ να τα ανεβάσω;

 

Γιατί το forum δεν υποστηρίζει αυτή τη κατάληξη στην επισύναψη αρχείων.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Γιατί το forum δεν υποστηρίζει αυτή τη κατάληξη στην επισύναψη αρχείων.

 

Ξέρουμε πως το αλλάζω αυτό στη συσκευή να τα τραβάει σαν jpg η δε γίνεται?

Link to comment
Share on other sites

Να πω και εγώ της εμπειρίες μου για την μπαταρία. Το βγάζω από την πρίζα 4 το πρωί παρατηρώ ότι από το 100% πέφτει εύκολα στο 99%-98% αλλά μετά.... 5:30 πιάνω δουλειά με 98%-97% βάζω μουσική με ακουστικά Bluetooth μέχρι της 9:00. Το GPS έχω μόνο κλειστό τα δεδομένα είναι ανοιχτά και στέλνω που και που μυνήματα στο Viber η messenger. 9:00 η μπαταρία είναι 80%. Σε 5 ώρες με αυτή την χρήση έπεσε 20%. Εχθές στο σχολασμα 15:30 με 9 ώρες να παίζει μουσική σχόλασα με 30%. Με λίγα λόγια κάποιος που ξυπνάει πιο φυσιολογικές ώρες από εμένα γαμ... την Γερμανία μου :) θα τον βγάζει μέχρι το βράδυ άνετα...
Vw CC 1.8TSI K04.. :D
Link to comment
Share on other sites

Να πω και εγώ της εμπειρίες μου για την μπαταρία. Το βγάζω από την πρίζα 4 το πρωί παρατηρώ ότι από το 100% πέφτει εύκολα στο 99%-98% αλλά μετά.... 5:30 πιάνω δουλειά με 98%-97% βάζω μουσική με ακουστικά Bluetooth μέχρι της 9:00. Το GPS έχω μόνο κλειστό τα δεδομένα είναι ανοιχτά και στέλνω που και που μυνήματα στο Viber η messenger. 9:00 η μπαταρία είναι 80%. Σε 5 ώρες με αυτή την χρήση έπεσε 20%. Εχθές στο σχολασμα 15:30 με 9 ώρες να παίζει μουσική σχόλασα με 30%. Με λίγα λόγια κάποιος που ξυπνάει πιο φυσιολογικές ώρες από εμένα γαμ... την Γερμανία μου :) θα τον βγάζει μέχρι το βράδυ άνετα...

2 οι εναλλακτικές σου: 1)Μένεις Γερμανία και χαίρεσαι το κινητό σου ή 2) έρχεσαι Ελλάδα και δεν έχεις λεφτά ούτε να πάρεις τηλέφωνο! :p :p . Φυσικά αστειεύομαι, με όλη την καλή διάθεση

 

Στάλθηκε από το HTC One M8 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

2 οι εναλλακτικές σου: 1)Μένεις Γερμανία και χαίρεσαι το κινητό σου ή 2) έρχεσαι Ελλάδα και δεν έχεις λεφτά ούτε να πάρεις τηλέφωνο! :p :p . Φυσικά αστειεύομαι, με όλη την καλή διάθεση

 

Στάλθηκε από το HTC One M8 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Χαχα.. Πλάκα πλάκα.. Ήμουν Γερμανία το 2013 και είχα πάρει το S4 τότε. 2014 ήμουν Ελλάδα το γύρισα σε LG G3 2015 LG G5 και μετά LG V10. Ήταν περίεργες οι χρόνιες με τα LG..χαχαχα. φέτος ήρθα πάλι για δουλειά Γερμανία και μόλις βγήκε είχα την ανεση8να το πάρω χωρίς σύνδεση και χωρίς με δώσεις. Καλή η Γερμανία αν είσαι σε σωστή φάση και έχεις τύχη γιατί και εδώ έχει πολλούς που δουλεύουν μεν αλλά για να ζουν. Λεφτά δεν μένουν.

Vw CC 1.8TSI K04.. :D
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει ενσωματωμένη εφαρμογή από τη Samsung για την εύρεση του τηλεφώνου;
Ericsson788, Nokia 3310,7650,3650,N82,N95, Samsung i8910,S2,S3,S4,S6,S7 edge,S8+,S9+,S10+,S20 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Χαιρετώ την παρέα απο την Πέμπτη κάτοχος του plus χρώματος γκρι, προερχόμενος από s7edge, πρώτες εντυπώσεις πολύ καλές το μόνο πρόβλημα που αντιμετωπίζω είναι οταν βγαίνω απο το facebook μου κάνει ένα σαν λοξιγκα η οθόνη. Το έχει αντιμετωπίσει κάνεις άλλος?

 

Στάλθηκε από το SM-G955F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Χαιρετώ την παρέα απο την Πέμπτη κάτοχος του plus χρώματος γκρι, προερχόμενος από s7edge, πρώτες εντυπώσεις πολύ καλές το μόνο πρόβλημα που αντιμετωπίζω είναι οταν βγαίνω απο το facebook μου κάνει ένα σαν λοξιγκα η οθόνη. Το έχει αντιμετωπίσει κάνεις άλλος?

 

Στάλθηκε από το SM-G955F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Το εχω αναφέρει ξανα μου το κάνει και μενα σε 7 edge.

Link to comment
Share on other sites

Το εχω αναφέρει ξανα μου το κάνει και μενα σε 7 edge.

Προβλήματα τις εφαρμογής? Τι έκανες εσυ?

Μια παρατήρηση όταν η εφαρμογή ειναι μέσα σε φάκελο δεν το κάνει

Στάλθηκε από το SM-G955F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by giannismal
Link to comment
Share on other sites

Χαιρετώ την παρέα απο την Πέμπτη κάτοχος του plus χρώματος γκρι, προερχόμενος από s7edge, πρώτες εντυπώσεις πολύ καλές το μόνο πρόβλημα που αντιμετωπίζω είναι οταν βγαίνω απο το facebook μου κάνει ένα σαν λοξιγκα η οθόνη. Το έχει αντιμετωπίσει κάνεις άλλος?

 

Στάλθηκε από το SM-G955F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Και σε εμένα στο S8+ μου το κάνει...οταν είναι σε φάκελο η εφαρμογή βγαίνει κανονικά...οποτε είναι θέμα εφαρμογής!!!

Samsung S8 Plus midnight black

Nexus 5 red 16GB

Rom Nougat 7.1 aosp [ pixel setup ]

TWRP : 3.0.2-0

Link to comment
Share on other sites

Προβλήματα τις εφαρμογής? Τι έκανες εσυ?

Μια παρατήρηση όταν η εφαρμογή ειναι μέσα σε φάκελο δεν το κάνει

Στάλθηκε από το SM-G955F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

σε μενα το κανει οταν βγαινω απο την εφαρμογη με το back, αναμενω update της εφαρμογης

Link to comment
Share on other sites

Το κάνει και εμένα στο Facebook με το back. Τώρα το πρόσεξα. Με το home button βγαίνω συνέχεια για αυτό. Θέμα εφαρμογής είναι..
Vw CC 1.8TSI K04.. :D
Link to comment
Share on other sites

Αιώνιο πρόβλημα αυτό το fb....

 

Στάλθηκε από το SM-G955F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχει έρθει σε κανέναν το τελευταίο update που ειναι 400mb?

Samsung S8 Plus midnight black

Nexus 5 red 16GB

Rom Nougat 7.1 aosp [ pixel setup ]

TWRP : 3.0.2-0

Link to comment
Share on other sites

Θα ήθελα να κάνω μια ερώτηση:

Οταν λέμε ότι βάζουμε κάποιες εφαρμογές σε λειτουργία "πλήρους οθόνης" δεν εννοείται ότι κρύβονται τα navigation keys σε αυτές τις εφαρμογές που υποστηρίζουν αυτήν την λειτουργία και είναι βελτιστοποιημενς?

Εγώ αυτό γιατί δεν το βλέπω σχεδόν πουθενά?

Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

Στο YouTube και σε μια δύο ακόμα το έχω δει και εγώ. Θέλουν δουλειά ακόμα να προσαρμόσουν όλες της εφαρμογές σε πλήρη εντελώς εικόνα.

 

Nikos from S8 Plus

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

Στο YouTube και σε μια δύο ακόμα το έχω δει και εγώ. Θέλουν δουλειά ακόμα να προσαρμόσουν όλες της εφαρμογές σε πλήρη εντελώς εικόνα.

 

Nikos from S8 Plus

 

Σου έχει έρθει μήπως το τελευταίο update?

Samsung S8 Plus midnight black

Nexus 5 red 16GB

Rom Nougat 7.1 aosp [ pixel setup ]

TWRP : 3.0.2-0

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S8+ (SM-G955F)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...