Jump to content

Samsung Galaxy S8+ (SM-G955F)


ZZW30
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καταλαβαίνω ότι η επιλογή του χρώματος είναι προσωπική υπόθεση αλλά επειδή θα το πάρω αύριο και δεν το έχω βρει σε κανένα stand για να το πιάσω στα χέρια μου θα ήθελα τη γνώμη σας ανάμεσα στο "orchid gray" & "arctic silver". Το μαύρο το έχω απορρίψει.

Silver. Πήρα και τα δύο. Το ασημί πολύ πιο όμορφο

 

Στάλθηκε από το SM-G955F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Silver. Πήρα και τα δύο. Το ασημί πολύ πιο όμορφο

 

Στο ασημί το γύρω γύρω δεν φαίνεται λίγο ψεύτικο;

Ericsson788, Nokia 3310,7650,3650,N82,N95, Samsung i8910,S2,S3,S4,S6,S7 edge,S8+,S9+,S10+,S20 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Καθόλου φίλε. Το Grey ήταν λίγο μουντό.. Δηλαδή δεν έχει την πολυτέλεια του μαύρου αλλά ούτε την ομορφιά του silver. Στο silver έχω την clear cover σε μαύρο διάφανο και το έχει κάνει σαν γκρι μεταλλικό.. Σούπερ. Το orchid Grey πιο πολύ σαν μουντό μωβ φαίνεται.. Πήγαινε αύριο και δες τα από κοντά.

Επίσης σούπερ είναι η Alcantara σε μαύρο. Την πήρα χθες και είναι πολύ ωραία θήκη, αν και προσθέτει περισσότερο όγκο στο κινητό από ότι η προηγούμενη που ανέφερα..

 

Στάλθηκε από το SM-G955F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

παράδειγμα..στο τέλος της ημέρας με το 8plus έχω μπαταρία 18της εκατό

Ενώ με το 7plus είχα 58 τής εκατο

 

Στάλθηκε από το SM-G955F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Ρε παιδιά γιατί μας μπερδευετε? Εγώ ξέρω από 10 άτομα ότι το s7 edge με το iPhone 7 plus έχουν ίδια αυτονομία. 1 χρόνο το λέμε. Τώρα εσύ λες ότι το iPhone είναι σχεδόν 50% πάνω από s8 plus Αλλά όλοι λένε ότι το s8 plus είναι είναι πάνω από s7 edge. Δε γίνεται να ισχύουν και τα 2.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά γιατί μας μπερδευετε? Εγώ ξέρω από 10 άτομα ότι το s7 edge με το iPhone 7 plus έχουν ίδια αυτονομία. 1 χρόνο το λέμε. Τώρα εσύ λες ότι το iPhone είναι σχεδόν 50% πάνω από s8 plus Αλλά όλοι λένε ότι το s8 plus είναι είναι πάνω από s7 edge. Δε γίνεται να ισχύουν και τα 2.

Όπως έγραψα έχει να κάνει και με την χρήση του καθενός, αποκλειστικά τι εφαρμογές και πόσο δουλεύει η οθόνη σε βίντεο ή παιχνίδια. Είδα ένα βίντεο στο YouTube που τα βάζει δίπλα δίπλα και το iPhone σβήνει μετά από κάποιες ώρες ενώ το S8+ έχει ακόμα 45% ή κάπου εκεί, πάλι αυτό δεν ανταποκρίνεται στην πραγματικότητα αλλά αν κάποιος έκανε αυτή την χρήση συνεχόμενα αυτή την διαφορά θα έβλεπε

 

Προσωπικά πάω από το iPhone στο S8+ και δεν μπορώ να αποφασίσω τι θα κρατήσω.. Το μήλο το έχω συνηθίσει και οι εφαρμογές είναι πολύ καλογραμμένες ενώ στο Samsung βλέπω πολύ ωραίο hw και παραμετροποίηση του Android, πραγματικά δεν ξέρω τι να κάνω

Link to comment
Share on other sites

Όπως έγραψα έχει να κάνει και με την χρήση του καθενός, αποκλειστικά τι εφαρμογές και πόσο δουλεύει η οθόνη σε βίντεο ή παιχνίδια. Είδα ένα βίντεο στο YouTube που τα βάζει δίπλα δίπλα και το iPhone σβήνει μετά από κάποιες ώρες ενώ το S8+ έχει ακόμα 45% ή κάπου εκεί, πάλι αυτό δεν ανταποκρίνεται στην πραγματικότητα αλλά αν κάποιος έκανε αυτή την χρήση συνεχόμενα αυτή την διαφορά θα έβλεπε

 

Προσωπικά πάω από το iPhone στο S8+ και δεν μπορώ να αποφασίσω τι θα κρατήσω.. Το μήλο το έχω συνηθίσει και οι εφαρμογές είναι πολύ καλογραμμένες ενώ στο Samsung βλέπω πολύ ωραίο hw και παραμετροποίηση του Android, πραγματικά δεν ξέρω τι να κάνω

 

Μια χαρά σε καταλαβαίνω, η αλήθεια είναι οτι το ios εχει καλύτερη διαχείριση εφαρμογών και κάνει οικονομία στη μπαταρία, τα samsung έχουν καλύτερο hw. Εγω με το 6s το μικρο και το S7 edge με ίδιες εφαρμογές ιδια χρήση εχω μεγάλη διαφορά στη μπαταρία υπέρ του Iphone. Το S8 δεν το εχω δει ακόμα ούτε πως είναι και θα περιμένω πριν κάνω την αλλαγή.:rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά γιατί μας μπερδευετε? Εγώ ξέρω από 10 άτομα ότι το s7 edge με το iPhone 7 plus έχουν ίδια αυτονομία. 1 χρόνο το λέμε. Τώρα εσύ λες ότι το iPhone είναι σχεδόν 50% πάνω από s8 plus Αλλά όλοι λένε ότι το s8 plus είναι είναι πάνω από s7 edge. Δε γίνεται να ισχύουν και τα 2.

 

Η αλήθεια είναι κάπου στη μέση. Γενικά τα iPhones έχουν πολύ καλή αυτονομία όταν βρισκονται σε αναμονή. Όταν χρησιμοποιούνται (και δη με βαριές, ή ενεργοβόρες εφαρμογές όπως GPS ή Skype) η μπαταρία εξαντλείται γρήγορα. Η Samsung στα S8/S8+ έχει προσπαθήσει να μιμηθεί αυτή τη λειτουργία και να αυξήσει έτσι τους χρόνους αναμονής σε αδράνεια (αν και το Android με τους συνεχείς συγχρονισμούς κ.α. που μπορεί να τρέχουν στο παρασκήνιο, αποτελεί εμπόδιο για θαύματα). Παρατήρησα τις τελευταίες ημέρες μια αυξημένη κατανάλωση σε αδράνεια, που δεν είχα μετά το πρώτο στήσιμο της συσκευής. Απεγκατάστησα τις εφαρμογές protector & power clean και οι καλοί χρόνοι επανήλθαν. Ρυθμίστε (αν φυσικά σας βολεύει και δε θέλετε push e-mails) να κάνετε και τους συγχρονισμούς των e-mails σας χειροκίνητα (κάθε φορά, δηλαδή, που θα ανοίγετε την όποια εφαρμογή χρησιμοποιείτε) και θα δείτε και πάλι διαφορά. Γενικά (επειδή έχω και το S7 Edge, αλλά και το iPhone 7 Plus) θα έλεγα ότι το S8+ (με εφαρμογή των παραπάνω ρυθμίσεων) έχει παραπλήσια μπαταρία με το S7 Edge. Το iPhone τα "τρώει" και τα 2 σε κατάσταση αδράνειας και μειωμένης χρήσης, αλλά και τα 3 είναι περίπου στα ίδια επίπεδα όταν χρησιμοποιώ συγκεκριμένες ενεργοβόρες εφαρμογές. Ίσως το iPhone να δίνει την ψευδαίσθηση ότι κρατάει περισσότερο, γιατί όταν τελικά κλείσουμε αυτές τις εφαρμογές (κανείς σχεδόν δεν κάνει Skype με τις ώρες, ούτε και αντίστοιχη χρήση GPS), το iPhone θα χάνει πιο αργά το υπόλοιπο της μπαταρίας του, από ότι τα 2 Android.

[sIGPIC][/sIGPIC]My "baby"!
Link to comment
Share on other sites

Επίσης να πούμε ότι το iPhone μένει στο 100% για κάνα μισάωρο... Τέλος πάντων θεωρώ ότι είναι πλέον διαφορετικές προτάσεις και κάποιος για να διαλέξει πρέπει να έχει δοκιμάσει καλά και τα δύο τηλέφωνα/συστήματα ώστε να αποφασίσει... Το πολύ καλό με το Samsung είναι και η γρήγορη φόρτιση μην το ξεχνάμε και αυτό, το iPhone καθυστερεί απαράδεκτα πολύ να φορτίσει

 

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Επίσης να πούμε ότι το iPhone μένει στο 100% για κάνα μισάωρο... Τέλος πάντων θεωρώ ότι είναι πλέον διαφορετικές προτάσεις και κάποιος για να διαλέξει πρέπει να έχει δοκιμάσει καλά και τα δύο τηλέφωνα/συστήματα ώστε να αποφασίσει... Το πολύ καλό με το Samsung είναι και η γρήγορη φόρτιση μην το ξεχνάμε και αυτό, το iPhone καθυστερεί απαράδεκτα πολύ να φορτίσει

 

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

Ευθυμη, κανε την καρδια σου πετρα και κρατησε και τα 2. :)

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Επίσης να πούμε ότι το iPhone μένει στο 100% για κάνα μισάωρο... Τέλος πάντων θεωρώ ότι είναι πλέον διαφορετικές προτάσεις και κάποιος για να διαλέξει πρέπει να έχει δοκιμάσει καλά και τα δύο τηλέφωνα/συστήματα ώστε να αποφασίσει... Το πολύ καλό με το Samsung είναι και η γρήγορη φόρτιση μην το ξεχνάμε και αυτό, το iPhone καθυστερεί απαράδεκτα πολύ να φορτίσει

 

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

 

Βέβαια η γρήγορη φόρτιση μόνο καλό δεν κάνει στην μπαταρία ειδικά σε καθημερινή χρήση και μακροχρόνιο διάστημα.

 

Σε ώρα ανάγκης είναι καλό feature αλλά έως εκεί.

 

Προσωπικά σε καμία συσκευή δεν χρησιμοποιώ γρήγορη φόρτιση.

 

Ένας από τους λόγους που τα iPad έχουν τρομερή σε διάρκεια αυτονομία είναι και η αργή φόρτιση.

Κοντά 3 έτη με το iPad μου με πάνω από 300-350 κύκλους φόρτισης αν τα έκανα με γρήγορη φόρτιση θα είχα δει πολύ γρηγορότερα μείωση απόδοσης μπαταρίας.

 

Ενώ τώρα μετά από τόση χρήση η μπαταρία παραμένει βράχος όσο όπως το πήρα αρχές.

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Ευθυμη, κανε την καρδια σου πετρα και κρατησε και τα 2. :)

Θα τα κρατούσα βρε φίλε αλλά δεν θέλω δύο τηλέφωνα, ένα και καλό μόνο :D

Βέβαια η γρήγορη φόρτιση μόνο καλό δεν κάνει στην μπαταρία ειδικά σε καθημερινή χρήση και μακροχρόνιο διάστημα.

Σε ώρα ανάγκης είναι καλό feature αλλά έως εκεί.

Προσωπικά σε καμία συσκευή δεν χρησιμοποιώ γρήγορη φόρτιση.

 

Ένας από τους λόγους που τα iPad έχουν τρομερή σε διάρκεια αυτονομία είναι και η αργή φόρτιση.

Κοντά 3 έτη με το iPad μου με πάνω από 300-350 κύκλους φόρτισης αν τα έκανα με γρήγορη φόρτιση θα είχα δει πολύ γρηγορότερα μείωση απόδοσης μπαταρίας.

 

Ενώ τώρα μετά από τόση χρήση η μπαταρία παραμένει βράχος όσο όπως το πήρα αρχές.

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

Η μόνη συσκευή που έχω πάνω από ένα χρόνο σπίτι είναι το ipad mini της κόρης μου και βλέπω μετά από καθημερινή φόρτιση και χρήση (λιώσιμο) η μπαταρία να έχει μια σημαντική πτώση... πάντα φόρτιση με τον μαμά φορτιστή, δεν ξέρω αν το δικό μου είναι ελαττωματικό κτλ...

 

Πάντως Άλεξ ακόμα και με χαμηλό ρεύμα το S8+ θέλει περίπου κάτι λιγότερο από 2ωρο ενώ αντίστοιχα το 7Plus θέλει 3,5ώρες αν και τα δύο έχουν πέσει στο 10% ας πούμε... Η γρήγορη φόρτιση φυσικά επιβαρύνει την μπαταρία οπότε κάποιος που θέλει να κρατήσει μια συσκευή για καιρό πρέπει να το έχει στο νου του

 

Δεύτερη φόρτιση πάντως δείχνει ακόμα πιο δυνατό θα έλεγα έχω όμως κάνει disable το always on

23e88c58d8642fa7e167e1a3447f86a1.jpg

Edited by efthimis31
Link to comment
Share on other sites

Καθε μπαταρια λιθιου πολυμερους εχει διαρκεια αντοχης για μεγιστη αποδοση 450-500 φορτισεις.Μετα οτι φορτιση γινεται εχει μειωμενη αποδοση.

 

Ο χρονος εχει 365 μερες=1 φορτιση την ημερα αρα 365 φορτισεις Με συντελεστη το οριο των 450-500 που αρχιζουμε και το πλησιαζουμε τοτε λεμε:

 

Υπαρχουν χρηστες που φορτιζουν την συσκευη ολο το χρονο μονο 1 φορα την ημερα ; Δεν εχει τυχει ολο το χρονο να το φορτισουν και 2η φορα λογο υποχρεωσεων , αναγκων υπερβολικων καταναλωσεων εχουμε παουερ μπανκ η δευτερο φορτιστη στην εργασια και το ξαναφορτιζω μη τυχον και μεινω κτλ. ;Ναι οκ Αλλα ..

Καθε 2η φορτιση η μπαταρια το χρεωνει στον εαυτο της:p

 

Αρα:οι φουλ επιδοσεις μιας μπαταριας εξαντλουνται στο χρονο.

 

Ενα τυχαιο παραδειγμα:

Ο Αλεξ ποιο πανω λεει οτι εχει Ipad τοχει 3 χρονια και εχει κανει 300-350 κυκλους φορτισης.

Δεν ειναι βραχος η μπαταρια απλα δεν εφτασε στο οριο τα 3 αυτα χρονια που σημαινει οτι το ipad το χρησιμοποιει περιοδικα η μπαινει για πολυ λιγο σε καθε εφαρμογη η το κλεινει με αποτελεσμα να μη το φορτιζει καθε μερα.

 

Δηλαδη μια εντονη χρηση που κανει ενα κινητο ενας κατοχος σε ενα χρονο ο Αλεξ στο δικο του Ipad παει 3 χρονια και ακομα αντεχει λογο της δικης του προσωπικης χρησης.

 

Συμπερασμα:Για καποιον που θελει μια ναυαρχιδα να την κρατησει χρονια δεν εχει κανενα νοημα να ασχοληθει με την μπαταρια γιατι μετα απο καιρο εχει πεσει η τιμη της λογο οτι βγηκε αλλο μοντελο κτλ.Και η τιμη τοτε θα παιζει απο 10-15-25ε.

Edited by s_wind
Link to comment
Share on other sites

Εν αναμονή της συσκευής, σε τυχαίο ψάξιμο βρήκα ότι πλέον μέσα από τα Developer settings υπάρχει η δυνατότητα αλλαγής DPI χωρίς να χρειάζεται root ή adb commands.

Το έχει δοκιμάσει κανείς;

129026.png?1640591734

Link to comment
Share on other sites

Εν αναμονή της συσκευής, σε τυχαίο ψάξιμο βρήκα ότι πλέον μέσα από τα Developer settings υπάρχει η δυνατότητα αλλαγής DPI χωρίς να χρειάζεται root ή adb commands.

Το έχει δοκιμάσει κανείς;

Εγω σε s7 και δουλεύει κανονικα..

Link to comment
Share on other sites

Θα τα κρατούσα βρε φίλε αλλά δεν θέλω δύο τηλέφωνα, ένα και καλό μόνο :D

 

Η μόνη συσκευή που έχω πάνω από ένα χρόνο σπίτι είναι το ipad mini της κόρης μου και βλέπω μετά από καθημερινή φόρτιση και χρήση (λιώσιμο) η μπαταρία να έχει μια σημαντική πτώση... πάντα φόρτιση με τον μαμά φορτιστή, δεν ξέρω αν το δικό μου είναι ελαττωματικό κτλ...

 

Πάντως Άλεξ ακόμα και με χαμηλό ρεύμα το S8+ θέλει περίπου κάτι λιγότερο από 2ωρο ενώ αντίστοιχα το 7Plus θέλει 3,5ώρες αν και τα δύο έχουν πέσει στο 10% ας πούμε... Η γρήγορη φόρτιση φυσικά επιβαρύνει την μπαταρία οπότε κάποιος που θέλει να κρατήσει μια συσκευή για καιρό πρέπει να το έχει στο νου του

 

Δεύτερη φόρτιση πάντως δείχνει ακόμα πιο δυνατό θα έλεγα έχω όμως κάνει disable το always on

23e88c58d8642fa7e167e1a3447f86a1.jpg

 

Εγώ πάντως μείωση δεν έχω δει και σχεδόν ανα 2 ημέρες το φορτιζω μιας και πέρα από εμένα το χρησιμοποίει και άλλο άτομο.

 

Για την ακρίβεια 2.5 έτη μιας και φθινόπωρο του 14 το πήρα.

 

 

Καθε μπαταρια λιθιου πολυμερους εχει διαρκεια αντοχης για μεγιστη αποδοση 450-500 φορτισεις.Μετα οτι φορτιση γινεται εχει μειωμενη αποδοση.

 

Ο χρονος εχει 365 μερες=1 φορτιση την ημερα αρα 365 φορτισεις Με συντελεστη το οριο των 450-500 τοτε λεμε:

 

Υπαρχουν χρηστες που φορτιζουν την συσκευη ολο το χρονο μονο 1 φορα την ημερα ; Δεν εχει τυχει ολο το χρονο να το φορτισουν και 2η φορα λογο υποχρεωσεων , αναγκων υπερβολικων καταναλωσεων κτλ. ;Καθε 2η φορτιση η μπαταρια το χρεωνει στον εαυτο της:p

 

Αρα:οι φουλ επιδοσεις μιας μπαταριας εξαντλουνται στο χρονο.

 

Ενα τυχαιο παραδειγμα:

Ο Αλεξ ποιο πανω λεει οτι εχει Ipad τοχει 3 χρονια και εχει κανει 300-350 κυκλους φορτισης.

Δεν ειναι βραχος η μπαταρια απλα δεν εφτασε στο οριο τα 3 αυτα χρονια που σημαινει οτι το ipad το χρησιμοποιει περιοδικα η μπαινει για πολυ λιγο σε καθε εφαρμογη η το κλεινει με αποτελεσμα να μη το φορτιζει καθε μερα.

 

Δηλαδη μια εντονη χρηση που κανει ενα κινητο ενας κατοχος σε ενα χρονο ο Αλεξ στο δικο του Ipad παει 3 χρονια και ακομα αντεχει λογο της δικης του προσωπικης χρησης.

 

Συμπερασμα:Για καποιον που θελει μια ναυαρχιδα να την κρατησει χρονια δεν εχει κανενα νοημα να ασχοληθει με την μπαταρια γιατι μετα απο καιρο εχει πεσει η τιμη της λογο οτι βγηκε αλλο μοντελο κτλ.Και η τιμη τοτε θα παιζει απο 10-15-25ε.

 

Πολύ πιο εντατική χρήση του έχω κάνει συνολικά όχι περιστασιακά.

Εγώ το προσέχω για έναν επιπλέον λόγο όταν το δώσω να είναι όσο πιο άριστη μπορεί σε απόδοση και να το δώσω σε καλή τιμη(είτε κινητα είτε tablet)

 

Γενικά πάντως τα Tablet πιο εντατική χρήση τα κάνω (παιχνίδι,με μεγαλύτερη φωτεινότητα)από τα κινητα που τα φορτιζω κατά 80-90% μέρα παρά μέρα και κάποιες φορές και ανα 2 ημέρες.

 

Sent from my iPad using Tapatalk

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Ένας κύκλος φόρτισης σημαίνει από το 0 στο 100. Συνήθως οι περισσότεροι δεν το αφήνουν να σβήσει για να το φορτίσουν (αν κ μια στο τόσο χρειάζεται για να καλιμπράρει η μπαταρία), αλλά το φορτίζουν πχ όταν πάει στο 15-20%. Αυτό προσθετικά σημαίνει περίπου 0.75 φορές τη μέρα φόρτιση, όχι 1. Άρα στο χρόνο μέσα δεν είναι τόσες πολλές οι φορτίσεις.

 

Επίσης παιδιά η γρήγορη φόρτιση αυτή κάθε αυτή δεν επηρεάζει τη μπαταρία αρνητικά. Αυτό που αποδεδειγμένα επηρεάζει τη μπαταρία, είναι η θερμοκρασία. Τεχνικά, επειδή ανεβάζει θερμοκρασία κατά τη γρήγορη φόρτιση, επηρεάζεται η μπαταρία. Όπως επίσης αν αφήνεις το κινητό στον ήλιο στην ξαπλώστρα το καλοκαίρι, κανείς μεγαλύτερο κακό από τη γρήγορη φόρτιση.

 

Η γρήγορη φόρτιση είναι εκεί για να μας κάνει τη ζωή πιο εύκολη. Όχι για να είναι μπαμπούλας. Επίσης επειδή βλέπω πολλοί αλλάζετε συσκευές αρκετά συχνά, πραγματικά δεν αξίζει να είστε φειδωλοί με τη γρήγορη φόρτιση.

 

Υπάρχει ταιράστια παραφιλολογία στο θέμα και 100 άτομα να ρωτήσεις, 100 απαντήσεις θα πάρεις.

me > you
Link to comment
Share on other sites

Σωστά, ο καθένας λέει τα δικά του και δεν είναι απαραίτητα όλα λάθος οπότε ας χαρούμε τις συσκευές και να είμαστε καλά, δεν είναι επένδυση η αγορά μιας συσκευής και με λίγη προσοχή βγάζει άνετα πάνω από δύο χρόνια!!

 

Με κλειστό το always on πάντως η μπαταρία πάει αρκετά καλύτερα, εμένα ευτυχώς δεν μου χρειάζεται οπότε μπορώ να το έχω off..

 

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εγω το έδωσα το s7 edge και περιμένω λίγο καιρό καθώς δεν περνώ συσκευή απο την αρχη της κυκλοφορίας .

Αυτο που με προβλημάτισε λιγο είναι οτι σε επίπεδο softwear το s8+ δείχνει λιγο βαρύ, καθως και η αναβάθμιση σε nougat στο s7 edge δεν μου άρεσε .

Στην μπαταριά του νομίζω οτι στην καλύτερη περίπτωση θα ειναι στα ιδια με το edge και λίγο προς τα κάτω .

Απο θερμοκρασίες πως τα πάει?

iPHONE 14 Pro Max 512GB   S24ULTRA 512GB

Link to comment
Share on other sites

μολις το αποκτησα γερμανικο dbt εβαλα σιμ καρτα ελληνικη εκανε fw update και αλλαξε σε ελληνικο eur πως εγινε αυτο ?
Link to comment
Share on other sites

Εγω το έδωσα το s7 edge και περιμένω λίγο καιρό καθώς δεν περνώ συσκευή απο την αρχη της κυκλοφορίας .

Αυτο που με προβλημάτισε λιγο είναι οτι σε επίπεδο softwear το s8+ δείχνει λιγο βαρύ, καθως και η αναβάθμιση σε nougat στο s7 edge δεν μου άρεσε .

Στην μπαταριά του νομίζω οτι στην καλύτερη περίπτωση θα ειναι στα ιδια με το edge και λίγο προς τα κάτω .

Απο θερμοκρασίες πως τα πάει?

Θερμοκρασία βλέπω 30°C με 39°C max, ελάχιστες φορές θα το νιώσεις ζεστό

 

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Θερμοκρασία βλέπω 30°C με 39°C max, ελάχιστες φορές θα το νιώσεις ζεστό

 

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

 

Εως ποτε θα ελεγα.......

Γιωργος και.....

[sIGPIC][/sIGPIC]

φυσικα....

Link to comment
Share on other sites

Εγώ μένω Μέση Ανατολή, σήμερα έχουμε 38°C ☺️

 

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

Πολυ ενθαρρυντικο αυτό ευχαριστώ πολύ.

iPHONE 14 Pro Max 512GB   S24ULTRA 512GB

Link to comment
Share on other sites

350 κύκλους φορτηση το ipad σε 3 χρόνια διαβαζω?.. Το νοτε 4 παντως δείχνει 1200 συνδεσεις φορτιστη σε λιγο πανω απο χρονο.. :lol:

Αλλα οκ δεν ειναι πληρη φορτιση καθε φορα..

 

Σήμερα ηρθαν στα μαγαζιά τα 2 s8. Τα δοκίμασα κυριως το plus για κανα μισαωρο και.., και τα συγκρινα με το νοτε 4 μου.

Πολυ εντυπωσιακο το ντιζάιν. Ολα τα λεφτά. Βασικα κατα 95% ο λογος να το πάρεις ειναι αυτος.

Το μαυρο μου αρεσε ποιο πολυ απο τα 2 που ειχε εκει. Η οθονη ποιο εντονα χρωματα, πολυ καλη, ανάλυση τη 1980χ τη Original, διαφορα ΚΑΜΙΑ (οπως εχω καταντησει γραφικός να γραφω και να ξανα γραφω τοσα χρόνια οτι το ανθρώπινο ματι δε βλεπει διαφορα σε αυτες τις ιντσες πανω απο 1980χ αναλυση) και εχω άριστη οραση.

Λευκό καλυτερο, φωτεινότητα περιμενα καλύτερη σε σχεση με το πολυ παλιό νοτε 4 πλεον, αλλά πανω κατω ιδια ειναι.

Ταχύτητα, τιποτα το ιδιαίτερο. Πρακτικα σε νορμαλ χρηση καποιος με το s7 δεν θα καταλαβει την παραμικρη διαφορά (αν και υπάρχει μικρη).

Το bixby για τον π... Αλλωστε ειναι εντελώς ημιτελές και μπηκε καθαρα για μάρκετινγκ. Το τρέχεις μια φορά, και ψαχνεις πως θα το αντικαταστησεις με το Google και δεν το ξαναβλεπεις ΠΟΤΕ.

Επειδή εχω δει 100 βίντεο και review, πηγα και συγκρινα ψαγμενα πράγματα (αλλωστε την ιδια ρομ σχεδον τρεχω στο νοτε 4 οποτε δεν μου ηταν ξενη).

Ενεργοποίησα developers option, αλλαξα τα transisio εφε σε 0.5 (πολυ καλύτερα τα πράγματα).

Πηγα στην επιλογη για full screen ανα εφαρμογη, αλλά πολυ beta την βλεπω ακομα. Στην πράξη και να την ενεργοποίησεις τα softkey παραμένουν.

Στο utube, αν το βαλεις σε προβολη full screen απλα κανει ζουμ την οθονη ωστε μα την γεμισει με αποτέλεσμα να μη βλέπεις κοματι της οθόνης. Αν βγεις απο utube, χανει την full screen ρυθμίση, και καθε φορα πρεπει να την ξανα πατας.

Γενικά οτι και να εκανα, παντα στο μυαλό μου πηγαινε οτι για να εκμετάλλευτεις σωστα αυτη την αναλογία οθόνης, θες root/xposed απο την 1η ωρα..

Πιστεύω καλη η ιδεα, αυτης της μακροστενης οθονης αλλα θελει δουλειά ακομα μιας και καμια εφαρμογή δεν την υποστηρίζει.

Αυτα για να μη γραψω σεντονια.

Θα πουλησει και θα σπασει νεο ρεκορ πιστεω λογω ντιζαιν κυριως που διπλα σε ολα τα υπολοιπα μοιαζει 10 χρονια μπροστά. Ο κόσμος με βαση αυτο το κριτήριο αγοράζει, αυτη ειναι η αλήθεια. Απο εκει και περα δεν ξεχωρίζει πραγματικά σε σχεση με αλλες ναυαρχιδες, αυτη είναι η γνωμη μου.

Link to comment
Share on other sites

μολις το αποκτησα γερμανικο dbt εβαλα σιμ καρτα ελληνικη εκανε fw update και αλλαξε σε ελληνικο eur πως εγινε αυτο ?

 

Κάτσε γιατί κάτι δεν μ αρέσει εδώ, είδες ότι είναι DBT από το phone info? Η πάτησες σειριακό αριθμό στο samsung kies?

kountouraN
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S8+ (SM-G955F)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...