Jump to content

Samsung Galaxy S8+ (SM-G955F)


ZZW30
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Χαχαχαχαχαχα μα καλα πριν λιγη ωρα δεν ελεγες εαν θα το παρεις η οχι ; :p Τα λογια ειναι περιττα τι να πω.

Αντε με γεια και πες εντυπωσεις απο το νεο αποκτημα:rolleyes:

 

Ε ναι πριν λίγη ώρα!!! Τώρα το στήνω να το δω με την ησυχία μου, έχω συνηθίσει με το iphone τόσο καιρό όποτε θέλω λιγάκι χρόνο.. η οθόνη όνειρο, δείχνει να μην κολάρο πουθενά και για κανένα λόγο, εξαιρετική η παραμετροποίηση

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Ε ναι πριν λίγη ώρα!!! Τώρα το στήνω να το δω με την ησυχία μου, έχω συνηθίσει με το iphone τόσο καιρό όποτε θέλω λιγάκι χρόνο.. η οθόνη όνειρο, δείχνει να μην κολάρο πουθενά και για κανένα λόγο, εξαιρετική η παραμετροποίηση

 

Ωραια Ευθυμη, καλοριζικο!!! Αντε να ερχονται και τα δικαρτα στο νημα...!!!

Τωρα ετοιμασου να ξεφορτωθείς τη συσκευή του avatar σου, που μοιαζει μια δεκαετια πισω από το νέο σου αποκτημα... ;)

Link to comment
Share on other sites

Ωραια Ευθυμη, καλοριζικο!!! Αντε να ερχονται και τα δικαρτα στο νημα...!!!

Τωρα ετοιμασου να ξεφορτωθείς τη συσκευή του avatar σου, που μοιαζει μια δεκαετια πισω από το νέο σου αποκτημα... ;)

 

Έλα, πρέπει επιτέλους να παραδεχθείς ότι έχεις μετοχές της Samsung, ή απλά μισείς για κάποιο δικό σου λόγο την Apple. Μη το κρατάς άλλο κρυφό! Μοιράσου το. Μια οικογένεια είμαστε εδώ... :lol:

Πέρα από την πλάκα, τρομερό και πανέμορφο το S8+, αλλά αν δεν είχα μαζί και το iPhone 7 Plus, κάτι θα μου έλειπε (όχι στην εμφάνιση - το βαρεθήκαμε πια αυτό το design). Είναι αυτή η ποιότητα και σταθερότητα λογισμικού και εφαρμογών που - για εμένα - ακόμη δεν έχει φτάσει το Android.

[sIGPIC][/sIGPIC]My "baby"!
Link to comment
Share on other sites

Ωραια Ευθυμη, καλοριζικο!!! Αντε να ερχονται και τα δικαρτα στο νημα...!!!

Τωρα ετοιμασου να ξεφορτωθείς τη συσκευή του avatar σου, που μοιαζει μια δεκαετια πισω από το νέο σου αποκτημα... ;)

Φίλε Βαγγέλη ευχαριστώ πολύ, όπως μόλις μου είπε η γυναίκα μου "καλοστέριωτο" χαχαχαχα!!! Η αλήθεια είναι ότι μου αρέσει πολύ, θα το δω καλύτερα από αύριο σίγουρα να τρέχει τα πάντα κτλ

 

Έλα, πρέπει επιτέλους να παραδεχθείς ότι έχεις μετοχές της Samsung, ή απλά μισείς για κάποιο δικό σου λόγο την Apple. Μη το κρατάς άλλο κρυφό! Μοιράσου το. Μια οικογένεια είμαστε εδώ... :lol:

Πέρα από την πλάκα, τρομερό και πανέμορφο το S8+, αλλά αν δεν είχα μαζί και το iPhone 7 Plus, κάτι θα μου έλειπε (όχι στην εμφάνιση - το βαρεθήκαμε πια αυτό το design). Είναι αυτή η ποιότητα και σταθερότητα λογισμικού και εφαρμογών που - για εμένα - ακόμη δεν έχει φτάσει το Android.

 

Η αλήθεια είναι ότι κάποιες εφαρμογές τρέχουν καλύτερα στο iOS (πχ Fb Tapatalk) αλλά και στο Android είναι πολλά τα θετικά... Πάντως η Samsung εξαιρετική δουλειά σαν hardware αλλά και software πλέον (ποτέ δεν πίστεψα ότι θα φτάσει η μέρα να κάνω τέτοια δήλωση lololol!!)

 

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Έλα, πρέπει επιτέλους να παραδεχθείς ότι έχεις μετοχές της Samsung, ή απλά μισείς για κάποιο δικό σου λόγο την Apple. Μη το κρατάς άλλο κρυφό! Μοιράσου το. Μια οικογένεια είμαστε εδώ... :lol:

Πέρα από την πλάκα, τρομερό και πανέμορφο το S8+, αλλά αν δεν είχα μαζί και το iPhone 7 Plus, κάτι θα μου έλειπε (όχι στην εμφάνιση - το βαρεθήκαμε πια αυτό το design). Είναι αυτή η ποιότητα και σταθερότητα λογισμικού και εφαρμογών που - για εμένα - ακόμη δεν έχει φτάσει το Android.

 

Πραγματι, πρόκειται για ...βαθυ μισος προς την Apple, μετα από περιπου 55 iPhone, 20 ipad και 5 MacBook, που περασαν κατά καιρους από τα χερια μου... :lol::lol::lol: Μακαρι να ειχαν τέτοιους "πολεμιους" οι εταιριες ;)

Στα του s8+, Ευθυμη, πωλειται πλεον ευρεως το dual sim εκει στα ξενα? Να ψαχτω αμεσα για uae?

Link to comment
Share on other sites

Πραγματι, πρόκειται για ...βαθυ μισος προς την Apple, μετα από περιπου 55 iPhone, 20 ipad και 5 MacBook, που περασαν κατά καιρους από τα χερια μου... :lol::lol::lol:

Στα του s8+, Ευθυμη, πωλειται πλεον ευρεως το dual sim εκει στα ξενα? Να ψαχτω αμεσα για uae?

Βαγγέλη εδώ πουλάνε μόνο Dual sim, έχει περιορισμένο στοκ αυτή την στιγμή αλλά σίγουρα θα βρεις αργά ή γρήγορα...

 

Παιδιά μια ερώτηση, για unlocking χρησιμοποιείτε το face unlock ή κάτι άλλο? Αυτό μου φαίνεται πιο γρήγορο απλά θα πρέπει να πατήσω power button πρωτύτερα για να ξυπνήσει η συσκευή

 

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Να 'μαι κι εγώ, σήκωσα όλο το Ομαν να βρω το χρωμα (άργησα), πλήρωσα retail price αλλά χαλάλι του!!!

 

197752e6f2eea8847d0e9e77cdec2e0a.jpg

 

4f1a58edaf37d996e7645393b9f01563.jpg

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

 

Αμάν το Ομάν.

Δηλαδή ποσό το πήρες?

"κρειττον τοις ποσιν ολισθειν ή τη γλώσση"

Ειναι προτιμότερο το στραβοπάτημα με τα ποδια παρά με τη γλώσσα.

ΔΙΟΓΕΝΗΣ Ο ΛΑΕΡΤΙΟΣ

66 π.Χ

Link to comment
Share on other sites

Καλορίζικο σε όσους το αγόρασαν παιδιά.

Εγω ειμαι με το S7 Edge ακόμη,αλλά κάποια στιγμη θα πάω στο S8+ και μάλιστα Duos.Θελω να ρωτήσω λοιπόν οσους αγορασαν Duos,ή αν κάποιος άλλος γνωρίζει,αν υπάρχει επιλογη για μνήμη 128GB.

Ευχαριστώ!

GTZ (George)

S23 Ultra SM-S918B

S7  SM-G 930F

Link to comment
Share on other sites

Ευθύμη μετά από πολύ καιρό σε Android....επειδή είσαι απ τους λίγους αντικειμενικους εδώ μέσα αναμένουμε εντυπώσεις, δηλαδή αν θα σε κερδίσει αυτό απ το αηφόνι, καθόσον καινούριο-νέα σχεδίαση-νέο aspect ratio με τα παρελκόμενα-πολλά νέα πράγματα και αμφιλεγόμενα ως προς την λειτουργία τους και μόνο(δηλαδή πρώτη φορά τεχνολογικά βγαίνουν και αν θα δουλεύουν σωστά)...ενώ το αηδόνι είναι ότι είναι, αλλά πατάει γερά
Link to comment
Share on other sites

Βαγγέλη εδώ πουλάνε μόνο Dual sim, έχει περιορισμένο στοκ αυτή την στιγμή αλλά σίγουρα θα βρεις αργά ή γρήγορα...

 

Παιδιά μια ερώτηση, για unlocking χρησιμοποιείτε το face unlock ή κάτι άλλο? Αυτό μου φαίνεται πιο γρήγορο απλά θα πρέπει να πατήσω power button πρωτύτερα για να ξυπνήσει η συσκευή

 

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

Καλός μας ήρθες και εσύ αγαπημένε. Ζηλεύω μιας και το ψάχνω και το χρώμα αλλά και το duos.xaxxaxa.

Εγώ face δουλεύω και είναι μια χαρά. Εκτός από βαθύ σκοτάδι, σε όλες τις άλλες στιγμές είναι σφαίρα αν το συνηθίσεις.

 

Nikos from S8 Plus

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

Τελικά βρέθηκε ο ένοχος που ενεργοποιουσε την οθόνη όταν το είχα στην τσέπη ενώ είχα ενεργοποίηση την λειτουργία "διατήρηση οθόνης σβηστή"

Ήταν η "Εύκολη ενεργοποίηση οθόνης" που περνάς το χέρι σου μπροστά από την κάμερα και ενεργοποιειται η οθόνη... Κανονικά δεν θα έπρεπε να ανάβει γιατί η λειτουργία αυτή δεν ενεργοποιειται όταν η συσκευή είναι σε κίνηση...

Με το Facebook δεν βρήκα λύση αν και έκανε και update σήμερα εξακολουθεί αν βγεις από την εφαρμογή με το back button να κάνει μια τσαχπινιά η αρχική οθόνη σαν να προσαρμόζει το ζουμ ή κάτι τέτοιο...

Και κάτι άλλο... Διαβάζω για κόκκινες, ροζ και διάφορες άλλες αποχρώσεις στην οθόνη και παρατηρώντας από το πολύ κοιταγμα έχω αρχίσει να νομίζω ότι βλέπω διαφορά... Χαχαχαχα....

Όχι μάλλον η ιδέα μου είναι... Όλα καλά...

 

Κατά τα αλλά μια υπέροχη συσκευή από την Samsung...

Edited by tsiglas
Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

Αμάν το Ομάν.

Δηλαδή ποσό το πήρες?

Μου βγήκε περίπου 780ευρω ☺️

 

Ευθύμη μετά από πολύ καιρό σε Android....επειδή είσαι απ τους λίγους αντικειμενικους εδώ μέσα αναμένουμε εντυπώσεις, δηλαδή αν θα σε κερδίσει αυτό απ το αηφόνι, καθόσον καινούριο-νέα σχεδίαση-νέο aspect ratio με τα παρελκόμενα-πολλά νέα πράγματα και αμφιλεγόμενα ως προς την λειτουργία τους και μόνο(δηλαδή πρώτη φορά τεχνολογικά βγαίνουν και αν θα δουλεύουν σωστά)...ενώ το αηδόνι είναι ότι είναι, αλλά πατάει γερά

 

Γειά σου φίλε Μάνο, ελπίζω να είσαι καλά!! Ναι θα το δω με προσοχή και θα γράψω τις εντυπώσεις μου εδώ, ότι θέλετε με ρωτάτε ενδιάμεσα

 

Καλός μας ήρθες και εσύ αγαπημένε. Ζηλεύω μιας και το ψάχνω και το χρώμα αλλά και το duos.xaxxaxa.

Εγώ face δουλεύω και είναι μια χαρά. Εκτός από βαθύ σκοτάδι, σε όλες τις άλλες στιγμές είναι σφαίρα αν το συνηθίσεις.

 

Nikos from S8 Plus

 

Γεια σου Νικόλα φίλε αγαπημένε!! Παραλίγο να πάρω το χρυσό και τελικά μου το βρήκε ένας που παίρνω όλα μου σχεδόν τα κινητά από εκεί και μάλιστα αμέσως, είναι στοκ Ντουμπάι με 30% έκπτωση σε εισιτήριο με Etihad, θα το βρεις εύκολα σε λίγο καιρό σίγουρα, εσύ είσαι και δικτυωμένος κάργα προεδραρα μου

Link to comment
Share on other sites

Μου βγήκε περίπου 780ευρω ☺️

 

Αδερφέ πόσο κοστίζει ένα ταξιδάκι Αθήνα - Dubai για 2 ώρες και πίσω.....?

780 ευρώ & Duos.... Ερχομαιιιιιιι..... Πετάω.....

Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

Μου βγήκε περίπου 780ευρω ☺️

 

 

 

Γειά σου φίλε Μάνο, ελπίζω να είσαι καλά!! Ναι θα το δω με προσοχή και θα γράψω τις εντυπώσεις μου εδώ, ότι θέλετε με ρωτάτε ενδιάμεσα

 

 

 

Γεια σου Νικόλα φίλε αγαπημένε!! Παραλίγο να πάρω το χρυσό και τελικά μου το βρήκε ένας που παίρνω όλα μου σχεδόν τα κινητά από εκεί και μάλιστα αμέσως, είναι στοκ Ντουμπάι με 30% έκπτωση σε εισιτήριο με Etihad, θα το βρεις εύκολα σε λίγο καιρό σίγουρα, εσύ είσαι και δικτυωμένος κάργα προεδραρα μου

Για χρώμα γράψε εντυπώσεις. Στα άλλα ξέρω τι θα πεις.

 

Nikos from S8 Plus

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

Αδερφέ πόσο κοστίζει ένα ταξιδάκι Αθήνα - Dubai για 2 ώρες και πίσω.....?

780 ευρώ & Duos.... Ερχομαιιιιιιι..... Πετάω.....

Τι να πω βρε φίλε στην Ελλάδα όλα λάθος, σκέψου και την αναλογία μισθών/τιμών κι εκεί σε πιάνει το κλάμα... Τέλος πάντων οι τιμές εδώ είναι πολύ καλές είναι γεγονός και φαντάσου το ευρώ είναι χαμηλά, κανονικά θα το έπαιρνα στα 640ευρω αν μιλούσαμε πριν 3 χρόνια πχ

Για χρώμα γράψε εντυπώσεις. Στα άλλα ξέρω τι θα πεις.

 

Nikos from S8 Plus

Ναι φίλε θα το δω και θα σου πω αύριο πως δείχνει έξω, μέσα κτλ... Και το χρυσό πάντως καλύτερο του S7 Edge που ήταν ήδη καλύτερο των προηγούμενων (έφερνε σε πιο χάλκινο παρά χρυσό)

 

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλορίζικο σε όσους το αγόρασαν παιδιά.

Εγω ειμαι με το S7 Edge ακόμη,αλλά κάποια στιγμη θα πάω στο S8+ και μάλιστα Duos.Θελω να ρωτήσω λοιπόν οσους αγορασαν Duos,ή αν κάποιος άλλος γνωρίζει,αν υπάρχει επιλογη για μνήμη 128GB.

Ευχαριστώ!

 

Υπαρχει Γιωργο!αν μπεις στο site του Hong Kong το αναφερει..ειναι πολυ καλη περιπτωση τα 6/128 αλλα παλι χωρις εγγυηση?τοσα χρονια πια..

iphone 3gs,iphone 4/4s,galaxy s3,galaxy s4 duos,galaxy note 3 duos,note 4 duos,note 5 duos,note 7 duos,LG V20 duos,galaxy c9 pro duos,Samsung s8+ orchid grey,Samsung galaxy Note 8 duos,Samsung galaxy note 9 duos,Samsung galaxy Note 10+, iphone 11 pro,samsung galaxy s20, samsung galaxy note 20 ultra,samsung galaxy s23 ultra.

Link to comment
Share on other sites

Πάντως, παιδιά, δεν ξέρω αν συμφωνείτε, αλλά από τη στιγμή που όλα τα χρώματα έχουν μαύρη πρόσοψη και με το σκεπτικό ότι όλο και κάποια θήκη θα βάλουμε (οπότε δε θα φαίνεται η πλάτη, εκτός αν είναι διάφανη), μπορεί κάποιος να επιλέξει το μαύρο και μετά να βάλει ότι χρώμα θήκης (είτε back cover, είτε flip cover) και να το κάνει ουσιαστικά ότι χρώμα θέλει (ή ήθελε αρχικά να αγοράσει). Εγώ, ας πούμε, πήρα μεταξύ άλλων, τη Spigen thin cover σε Coral Blue και το έκανα ουσιαστικά κοραλί (σαν το Note 7 που είχα, μόνο που εκείνο ήταν ίδιο και μπροστά).
[sIGPIC][/sIGPIC]My "baby"!
Link to comment
Share on other sites

Πάντως, παιδιά, δεν ξέρω αν συμφωνείτε, αλλά από τη στιγμή που όλα τα χρώματα έχουν μαύρη πρόσοψη και με το σκεπτικό ότι όλο και κάποια θήκη θα βάλουμε (οπότε δε θα φαίνεται η πλάτη, εκτός αν είναι διάφανη), μπορεί κάποιος να επιλέξει το μαύρο και μετά να βάλει ότι χρώμα θήκης (είτε back cover, είτε flip cover) και να το κάνει ουσιαστικά ότι χρώμα θέλει (ή ήθελε αρχικά να αγοράσει). Εγώ, ας πούμε, πήρα μεταξύ άλλων, τη Spigen thin cover σε Coral Blue και το έκανα ουσιαστικά κοραλί (σαν το Note 7 που είχα, μόνο που εκείνο ήταν ίδιο και μπροστά).

Βάλε μας και καμία φώτο... Να πάρουμε και καμία ιδέα.

 

Nikos from S8 Plus

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

Βάλε μας και καμία φώτο... Να πάρουμε και καμία ιδέα.

 

Nikos from S8 Plus

εγώ πήρα την σκούρα clear cover και ενώ έχω το ασημί το κάνει σαν γκρι μεταλλικό. και την μαύρη δερμάτινη alcantara που το κάνει μαύρο. .

 

Στάλθηκε από το SM-T800 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως δεν ένιωσα αυτό το wow factor που ένιωθα με άλλες συσκευές.

 

Οκ αν έρχεσαι από 2,3 χρονών συσκευές θα είναι μια πολύ καλή αναβάθμιση. Αν είναι με περσινό τηλέφωνο όμως κανείς δε βλέπω γιατί να μεταπηδήσει σε s8.

 

Το σκεφτόμουν τώρα που έβλεπα λίγο youtube, με τη λειτουργία fit to screen.

Επειδή τίποτα δεν είναι optimised ακόμα για την ανάλυση του τηλεφώνου τρώει γράμματα / εικόνα από γύρω γύρω. Η άλλη επιλογή είναι να δεις video με black screens δεξιά κ αριστερά.

 

Εκεί που θέλω να καταλήξω είναι πως αρκετά πράγματα μοιάζουν να είναι δοκιμαστικά στη συσκευή. Τύπου beta.

Τύπου s6 αν προτιμάτε που βλέπει η Samsung τι δουλεύει και τι όχι και τα δίνει στις νέες συσκευές. Note 8 θα είναι αυτό, s9 θα είναι.. δεν ξέρω.

 

Αυτά τα λίγα μόλις καταλάγιασε το ούτως ή άλλως περιορισμένο excitement :)

 

Αν θες την αλήθεια κι από μένα,ούτε κι εγώ το ένιωσα κρατώντας το στα χέρια μου.

Ok,άλλους μπορεί να τους εξιτάρει,έμενα πάλι,δεν μου έκανε το δυνατό κλικ.

Οχι ότι είναι άσχημο,αλλά ok,οι 6,2 ίντσες με την συγκεκριμένη αναλογία οθόνης δε φαίνονται.

Λογικό καθώς το έκαναν αρκετά μακρύ και συνάμα στενό.

Το δούλεμα τώρα,αν κι ήμαστε ακόμα στον πειραματισμό,εγώ δε βλέπω κάποια μεγάλη διαφορά σε σχέση με το s7 edge πού επίσης έχω.δε θα γράψω wow.

Η αυτονομία κατώτερη κι από το edge αλλά και από το note 7.

Στο χέρι όντως δε δυσκολεύει κατά την χρήση και είναι άνετο.

Κάμερα στα ίδια επίπεδα με του προκάτοχου του.

Οθόνη ωραία,με εντυπωσιακά χρώματα,κλασσικά και πάλι όμως,οχι και με διαφορά καλύτερή σε σχέση με το edge.

Στην πορεία πάντως θα έχω μία καλύτερή και πιο ολοκληρωμένη άποψη.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους, ανεβάζω κάποιες φωτογραφίες για να δείτε το χρώμα καλύτερα, όσο και να προσπαθώ δεν αποτυπώνεται ακριβώς το χρώμα, είναι πολύ πιο ωραίο από κοντά. Στο σκοτάδι ή βράδυ δείχνει σκούρο γκρι έως και μαύρο, την ημέρα και έξω στον ήλιο δείχνει σαν το coral blue-ελάχιστα πιο απαλό και σε ενδιάμεσο φωτισμό πιάνει όλη την παλέτα των χρωμάτων μεταξύ αυτών, είναι πολύ ενδιαφέρον και σίγουρα όμορφο γι αυτό δεν μπαίνει σε θήκη

 

http://i288.photobucket.com/albums/ll183/efthimis25/Mobile%20Uploads/IMG-20170427-WA0001_zpsolea2cac.jpg

http://i288.photobucket.com/albums/ll183/efthimis25/Mobile%20Uploads/IMG-20170427-WA0002_zps1sewob2d.jpg

http://i288.photobucket.com/albums/ll183/efthimis25/Mobile%20Uploads/IMG-20170427-WA0004_zpsejxf4sdj.jpg

http://i288.photobucket.com/albums/ll183/efthimis25/Mobile%20Uploads/IMG-20170427-WA0003_zpstupio0rv.jpg

http://i288.photobucket.com/albums/ll183/efthimis25/Mobile%20Uploads/IMG-20170427-WA0000_zpsh73ltl1a.jpg

Edited by efthimis31
Link to comment
Share on other sites

Τι να πω βρε φίλε στην Ελλάδα όλα λάθος, σκέψου και την αναλογία μισθών/τιμών κι εκεί σε πιάνει το κλάμα... Τέλος πάντων οι τιμές εδώ είναι πολύ καλές είναι γεγονός και φαντάσου το ευρώ είναι χαμηλά, κανονικά θα το έπαιρνα στα 640ευρω αν μιλούσαμε πριν 3 χρόνια πχ

:offtopic: Στα Εμιράτα δεν υπάρχει (ακόμα) ΦΠΑ. Θα ενεργοποιηθεί ΦΠΑ 5% από 1/1/2018 :) Οπότε, με το ελληνικό ΦΠΑ (23%?) πάει στα 960 :rolleyes:

NEC DB2000 (1999), Nokia 3210 (2000), EricssonR320s (2001), Ericsson T65 (2002), Nokia 6600 (2003), Palm Treo650 (2005), iPhone (2007), HTC Hero (2009), Samsung Galaxy Mini (2010), iPad (2010), Samsung Omnia W (2011), Samsung Galaxy Note (2012), iPad Air (2014), Samsung Galaxy Note 3 (2014), OnePlus 2 (2015), Meizu M5 Note (2017), Samsung Note 8 (2017), iPad 6 (2018)...

http://www.everythingaboutebooks.com

Link to comment
Share on other sites

Αν κατάλαβα καλά (γιατί κάτι αναφέρθηκε για αεροπλάνα προς Dubai - άσχετο), o φίλος το αγόρασε από το Ομάν (άλλη χώρα) και όχι από τα Η.Α.Ε. Εκεί τί ισχύει με το ΦΠΑ;
[sIGPIC][/sIGPIC]My "baby"!
Link to comment
Share on other sites

Αυτό το χρώμα είναι το Gray ή το βιολετί;

Αυτό είναι το "Orchid Gray", όπως είπα είναι χρώμα χαμαιλέων κι αυτό το κάνει πολύ ενδιαφέρον.. τα άλλα δύο διαθέσιμα είναι χρυσό και μαύρο, Arctic Silver & Coral Blue δεν τα έχω δει πουθενά ακόμα

 

Αν κατάλαβα καλά (γιατί κάτι αναφέρθηκε για αεροπλάνα προς Dubai - άσχετο), o φίλος το αγόρασε από το Ομάν (άλλη χώρα) και όχι από τα Η.Α.Ε. Εκεί τί ισχύει με το ΦΠΑ;

Το Ομάν είναι άλλη χώρα απο τα Εμιράτα σαφέστατα (αν και το Ομάν έδωσε αυτές τις περιοχές σε νομάδες παλιότερα οι οποίες και αποτελούν τα Εμιράτα σήμερα, για την ιστορία ακόμα και σήμερα Σείχης Dubai/Abu Dhabi κτλ δεν ορίζεται αν δεν συμφωνήσει το Ομάν :happy: ) αλλά κι εδώ δεν έχουμε φόρους σε προϊόντα, ατομικό εισόδημα κτλ

Edited by efthimis31
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S8+ (SM-G955F)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...