Jump to content

Samsung Galaxy S8+ (SM-G955F)


ZZW30
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Χωρίς να θέλω να ευλογήσω τα γένια σας και επειδή είχα την ευκαιρία να το δω από κοντά-χάρις στον Αντώνη,τον οποίο και ευχαριστώ πολύ-θεωρώ ότι η Samsung έκανε μεγάλο μπαμ με τη συγκεκριμένη συσκευή. Από που να αρχίσεις και που να τελειώσεις....

Να τη χαίρεστε όσοι την έχετε!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Εύχομαι πολύ σύντομα να την εχεις και να την χαρείς και εσύ...
Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

Νομιζω οτι την Παρασκευη 28/4 ειναι και η επισημη κυκλοφορια του τηλεφωνου στα μαγαζια. Αντε να το πιασουμε στα χερια και οι υπολοιποι και να δουμε πως ειναι και τα νεα χρωματα γιατι με το χρυσο ειχα βολευτει ενω τωρα ψαχνομαι.
Ericsson788, Nokia 3310,7650,3650,N82,N95, Samsung i8910,S2,S3,S4,S6,S7 edge,S8+,S9+,S10+,S20 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Τι έχετε πάθει ρε παιδιά με την μπαταρία...ευχαριστηθητε το κινητό το οποίο είναι πανέμορφο γρήγορο και μέσα στην Τεχνολογία!!!Εμένα με όλα ανοιχτά μου βγάζει 5.5 - 6 ώρες οθόνη και μια μέρα και κάτι μέχρι την επόμενη φόρτιση...και είμαι ευχαριστημένος...διοτι χαίρομαι όλες τις δυνατότητες του χωρίς να εχω κλειστά τα πάντα...αν ήταν έτσι θα έπαιρνα άλλο τηλ με 6000 μπαταρία και ανάλυση 800×600!!!

Samsung S8 Plus midnight black

Nexus 5 red 16GB

Rom Nougat 7.1 aosp [ pixel setup ]

TWRP : 3.0.2-0

Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να ανεβάσεις μία φωτογραφία να το δούμε;

Το πήγα πίσω και πήρα άλλο από άλλο μαγαζί σε silver αυτή τη φορά. Καλύτερα η οθόνη αλλά και και πάλι τελείως ομοιόμορφη δεν την λες. Αλλά δεν δίνω σημασία γιατί δεν φαίνεται πολύ. Το κράτησα και θα το χαρώ ;)

 

Στάλθηκε από το SM-G955F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μέχρι το Σάββατο από ότι φαίνεται θα το έχω και εγώ.

Σήμερα το είδα πρώτη φορά από κοντά!

Αν δεν το πιάσεις τελικά δεν μπορείς να καταλάβεις για τι συσκευή πρόκειται.

Στο s8 plus θα πήγαινα έτσι και αλλιώς αλλά είδα και το s8.

Στα χέρια μου μια χαρά βολεύει το plus. Δεν νομίζω να με ζορίσει στην καθημερινότητα.

Είδα και το μαύρο χρώμα που το έχω τρέλα σε όλες τις συσκευές.

Υπέροχο.!

Δεν θα το έπαιρνα τόσο γρήγορα αλλά μόλις το είδα από κοντά το ήθελα χθες!

Εν αναμονή και εγώ λοιπόν και το Σάββατο είναι κοντά!

Είδη έχω iq shield case frienly για την οθόνη του.

Και Μια spigen Rugged Armor και κλείνω για λίγο καιρό από αξεσουάρ.

Φορτίζει κανονικά με τον ασύρματο samsung fast wireless charger stand του s7 ε?

Η επειδή είναι διαφορετικό το μέγεθος δεν θα "πιάνει"?

Το φορτίζει κανείς με τον συγκεκριμένο ασύρματο φορτιστή?

kountouraN
Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως δεν ένιωσα αυτό το wow factor που ένιωθα με άλλες συσκευές.

 

Οκ αν έρχεσαι από 2,3 χρονών συσκευές θα είναι μια πολύ καλή αναβάθμιση. Αν είναι με περσινό τηλέφωνο όμως κανείς δε βλέπω γιατί να μεταπηδήσει σε s8.

 

Το σκεφτόμουν τώρα που έβλεπα λίγο youtube, με τη λειτουργία fit to screen.

Επειδή τίποτα δεν είναι optimised ακόμα για την ανάλυση του τηλεφώνου τρώει γράμματα / εικόνα από γύρω γύρω. Η άλλη επιλογή είναι να δεις video με black screens δεξιά κ αριστερά.

 

Εκεί που θέλω να καταλήξω είναι πως αρκετά πράγματα μοιάζουν να είναι δοκιμαστικά στη συσκευή. Τύπου beta.

Τύπου s6 αν προτιμάτε που βλέπει η Samsung τι δουλεύει και τι όχι και τα δίνει στις νέες συσκευές. Note 8 θα είναι αυτό, s9 θα είναι.. δεν ξέρω.

 

Αυτά τα λίγα μόλις καταλάγιασε το ούτως ή άλλως περιορισμένο excitement :)

me > you
Link to comment
Share on other sites

Από 18 του μήνα που το έχω όλο και πιο πολλές εφαρμογές γίνονται συμβατές με το full screen...οσον αφορά τα βίντεο στο youtube είναι θέμα ημερών να γίνει αναβάθμιση της εφαρμογης..δεν βρίσκω λόγο να είναι αρνητικά αυτα γι'αυτό το εκπληκτικό τηλ!

Samsung S8 Plus midnight black

Nexus 5 red 16GB

Rom Nougat 7.1 aosp [ pixel setup ]

TWRP : 3.0.2-0

Link to comment
Share on other sites

Από 18 του μήνα που το έχω όλο και πιο πολλές εφαρμογές γίνονται συμβατές με το full screen...οσον αφορά τα βίντεο στο youtube είναι θέμα ημερών να γίνει αναβάθμιση της εφαρμογης..δεν βρίσκω λόγο να είναι αρνητικά αυτα γι'αυτό το εκπληκτικό τηλ!

 

Λογικο ειναι. Η Samsung ειναι πρακτικά μονοπωλειο στο Android οποτε οι devs θα τρεξουν να υποστηριξουν πιθανες αλλαγές της. Και ασε τους αλλους να λενε για πλαισια

Link to comment
Share on other sites

Σχετικά με το πρόβλημα που έχω με τις κλήσεις . Έκανα αυτό που μου είπαν από τη Samsung, αντικατέστησα την κάρτα sim από τη WIND , σήμερα είχα τρεις διακοπές κλήσεων ή μία στα 15 λεπτά κι άλλες δύο μεταξύ 7 και 8 λεπτών . επικοινώνησα με τη Samsung και θα μπούνε αύριο στη συσκευή μου να δούνε μήπως είναι λειτουργικό πρόβλημα . Φυσικά και δε δέχτηκα επιδιόρθωση συσκευής παρά μόνο αντικατάσταση . Πέρα απ' αυτό το τηλέφωνο μ' αρέσει πάρα πολύ σε εμφάνιση έχει πάρα πολύ ωραία οθόνη που ευελπιστώ να διορθωθούνε κάποιες ελάχιστες κοκκινίλες περιμετρικά με το τελευταίο update που θα δώσει από βδομάδα , πολύ βολικό στο χέρι παρά το μέγεθος της και πολύ καλή κάμερα,αλλά αυτό που με έχει απογοητεύσει γιατί πρώτα το αγόρασα για τηλέφωνο είναι η ποιότητα ήχου των κλήσεων και κατά δεύτερον το όχι τόσο δυνατό σήμα Wi-Fi και δικτύου που είχα με τα xperia.. Τελικό συμπέρασμα ύστερα από μια βδομάδα εμπειρίας μαζί του είναι ότι σίγουρα πέρα από το designδεν έχω μείνει απόλυτα ευχαριστημένος γιατί δεν μπορώ να πραγματοποιήσω τις βασικές λειτουργίες του τηλεφώνου και ευελπιστώ ότι απλά είμαι άτυχος.

 

Στάλθηκε από το SM-G955F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εγω απορώ με εσας τους "ήρωες".. Δεν το λέω ειρωνικά, αλλά δεν έχετε βαρεθεί ακομα να γίνεστε beta testers? Απο τη στιγμη που πάτε και κάνετε προπαραγγελιες να παρετε ενα κινητο πριν ακόμα κυκλοφορήσει στα μαγαζιά, τι περιμενετε? Και θα πληρωσετε μια περιουσία και θα φάτε και ολα τα προβλήματά με οτι ταλαιπωρία αυτο συνεπάγεται. Για καθε εταιρεία και καθε συσκευή μιλαω.

Παντα ετσι γίνεται στα κινητα. Εχουν γίνει τοσο πολύπλοκες συσκευές που καποιο θεμα υπάρχει παντα στην αρχή..

Η λογική λεει περιμένεις 1 μηνα τουλάχιστον, βλεπεις τι γίνεται, τι θέματα υπαρχουν, τι διορθώθηκε, το βλεπεις και απο κοντά, πέφτει και λιγο η τιμη, και μετα πας και αγοράζεις..

Link to comment
Share on other sites

Εγω απορώ με εσας τους "ήρωες".. Δεν το λέω ειρωνικά, αλλά δεν έχετε βαρεθεί ακομα να γίνεστε beta testers? Απο τη στιγμη που πάτε και κάνετε προπαραγγελιες να παρετε ενα κινητο πριν ακόμα κυκλοφορήσει στα μαγαζιά, τι περιμενετε? Και θα πληρωσετε μια περιουσία και θα φάτε και ολα τα προβλήματά με οτι ταλαιπωρία αυτο συνεπάγεται. Για καθε εταιρεία και καθε συσκευή μιλαω.

Παντα ετσι γίνεται στα κινητα. Εχουν γίνει τοσο πολύπλοκες συσκευές που καποιο θεμα υπάρχει παντα στην αρχή..

Η λογική λεει περιμένεις 1 μηνα τουλάχιστον, βλεπεις τι γίνεται, τι θέματα υπαρχουν, τι διορθώθηκε, το βλεπεις και απο κοντά, πέφτει και λιγο η τιμη, και μετα πας και αγοράζεις..

 

Έχω s7 edge edge από την πρώτη εβδομάδα κυκλοφορίας, και σε πληροφορώ ότι μέχρι και σήμερα (το έχω δώσει στην σύζυγο πλέον) λειτουργεί απροβληματηστα.

Θέλω να πω είναι μη σου τύχει.

Πήρα σφραγισμένο htc 10 πριν ούτε δύο μήνες, ένα χρόνο μετά την κυκλοφορία του και είχε πρόβλημα με τον αισθητήρα εγγύτητας.

Που κανένα htc 10 η τουλάχιστον πάρα πολύ μικρό ποσοστό έβγαλε προβλήματα.

Άρα δεν έχει να κάνει..

Περιμένω πως και πως το s8 plus!

kountouraN
Link to comment
Share on other sites

Έχω s7 edge edge από την πρώτη εβδομάδα κυκλοφορίας, και σε πληροφορώ ότι μέχρι και σήμερα (το έχω δώσει στην σύζυγο πλέον) λειτουργεί απροβληματηστα.

Θέλω να πω είναι μη σου τύχει.

Πήρα σφραγισμένο htc 10 πριν ούτε δύο μήνες, ένα χρόνο μετά την κυκλοφορία του και είχε πρόβλημα με τον αισθητήρα εγγύτητας.

Που κανένα htc 10 η τουλάχιστον πάρα πολύ μικρό ποσοστό έβγαλε προβλήματα.

Άρα δεν έχει να κάνει..

Περιμένω πως και πως το s8 plus!

Δεν αμφιβάλλω, αλλά αυτό που περιγράφεις δεν είναι ο κανόνας..

Ο κανόνας είναι αυτο που περιγράφω εγω, και θα το δεις σε ολα τα φορουμ οι πρωτες συσκευές είναι που εχουν τα προβλήματα.

Link to comment
Share on other sites

Οταν παιρνεις κατι απο την πρωτη στιγμη που κυκλοφορει μπορει να τυχει οτιδηποτε.Εγω δεν καταλαβα ακομα τις ενστασεις καποιων ενω προσωπικα η δικη μου συσκευη δουλευει απροβληματιστα.

Θεματα που αναφερθηκαν:

Μπαταρια=μια χαρα και αναμονη και καταναλωση.

Οθονη=Σουπερ κανενα θεμα με ροζουλι χρωμα.

Κλησεις=Δεν εχω διακοπες και κανω κλισεις απο 10" εως και 45 λεπτα περιπου .

Αρα:Απο την στιγμη που καποιος κατοχος πιστευει οτι τον ενοχλει κατι χρησιμοποιει DOA.

Ολα τα υπολοιπα που αναφερει ο καθενας δεν φερνει καμια λυση για τον ιδιο και την ταλαιπωρια την δημιουργει μονος του.

Edited by s_wind
Link to comment
Share on other sites

Οταν παιρνεις κατι απο την πρωτη στιγμη που κυκλοφορει μπορει να τυχει οτιδηποτε.Εγω δεν καταλαβα ακομα τις ενστασεις καποιων ενω προσωπικα η δικη μου συσκευη δουλευει απροβληματιστα.

Θεματα που αναφερθηκαν:

Μπαταρια=μια χαρα και αναμονη και καταναλωση.

Οθονη=Σουπερ κανενα θεμα με ροζουλι χρωμα.

Κλησεις=Δεν εχω διακοπες και κανω κλισεις απο 10" εως και 45 λεπτα περιπου .

Αρα:Απο την στιγμη που καποιος κατοχος πιστευει οτι τον ενοχλει κατι χρησιμοποιει DOA.

Ολα τα υπολοιπα που αναφερει ο καθενας δεν φερνει καμια λυση για τον ιδιο και την ταλαιπωρια την δημιουργει μονος του.

Συμφωνώ απόλυτα!!! Κανένα πρόβλημα στην συσκευή μου...ολα πάμε ρολόι...εγω προσωπικά είμαι ενθουσιασμένος με το συγκεκριμένο κινητό!!!

Samsung S8 Plus midnight black

Nexus 5 red 16GB

Rom Nougat 7.1 aosp [ pixel setup ]

TWRP : 3.0.2-0

Link to comment
Share on other sites

Η μπαταρία πάντως φαίνεται οντως να τα παει πολυ καλύτερα απο το αναμενόμενο, συμφωνα με τα λεγόμενα οσων το αγορασαν. Πολυ ελπιδοφόρο αυτο.

Και δε μένω σε κατι 11ωρα και 9ωρα που εχουν γραφτεί. Αυτα δε θα τα δει ποτε κανεις μεσος χρήστης σε νορμαλ χρηση, αλλά εχουν τη σημασία του αν διαβάζεις χρονια, καθώς σε αναλογες περιπτωσεις (πχ νοτε 5) δεν αναφέρθηκαν τοσο υψηλα νούμερα.

Αν βγαζει 6 ωρες με νορμαλ ψιλο βαρια χρηση (χωρις τα πάντα ανοιχτά, βαρια χρηση δε σημαίνει τα παντα ανοιχτα, αλλα 4g κλπ ναι. Δε νοηται τέτοια συσκευή και να μην εχεις ίντερνετ.. ), τοτε μια χαρα ειναι δεδομένου του μεγέθους οθόνης και μπαταριας.

Παρολα αυτα μια επιφύλαξη να εχουμε ολοι μας και να μη περιμένουμε θαύματα. Με ενα Update ανατρεπονται ολα.

Link to comment
Share on other sites

Δεν ήμουν τόσο ζεστός να το πάρω αλλά όσο το βλέπω τόσο πιο πολύ μου κάθεται καλύτερα, από ότι διάβασα και το ξεκλείδωμα είναι σφαίρα πλέον οπότε ναι ίσως το αγοράσω να το έχω καμιά εβδομάδα και να κάνω τελικά την μετάβαση ή όχι από το 7plus από το οποίο δεν έχω παράπονο πέραν των γνωστών θεμάτων του iOS... σκέφτομαι και το μικρό που είναι πολύ compact, δεν ξέρω είμαι μπερδεμένος!
Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ απόλυτα!!! Κανένα πρόβλημα στην συσκευή μου...ολα πάμε ρολόι...εγω προσωπικά είμαι ενθουσιασμένος με το συγκεκριμένο κινητό!!!

 

Μα εαν δεν μας αρεσε θα το πουλουσαμε αυριο σε καποιον που του αρεσε.

 

Η μπαταρία πάντως φαίνεται οντως να τα παει πολυ καλύτερα απο το αναμενόμενο, συμφωνα με τα λεγόμενα οσων το αγορασαν. Πολυ ελπιδοφόρο αυτο.

Και δε μένω σε κατι 11ωρα και 9ωρα που εχουν γραφτεί. Αυτα δε θα τα δει ποτε κανεις μεσος χρήστης σε νορμαλ χρηση, αλλά εχουν τη σημασία του αν διαβάζεις χρονια, καθώς σε αναλογες περιπτωσεις (πχ νοτε 5) δεν αναφέρθηκαν τοσο υψηλα νούμερα.

Αν βγαζει 6 ωρες με νορμαλ ψιλο βαρια χρηση (χωρις τα πάντα ανοιχτά, βαρια χρηση δε σημαίνει τα παντα ανοιχτα, αλλα 4g κλπ ναι. Δε νοηται τέτοια συσκευή και να μην εχεις ίντερνετ.. ), τοτε μια χαρα ειναι δεδομένου του μεγέθους οθόνης και μπαταριας.

Παρολα αυτα μια επιφύλαξη να εχουμε ολοι μας και να μη περιμένουμε θαύματα. Με ενα Update ανατρεπονται ολα.

 

Η βαρια χρηση δεν ειναι ακριβως ετσι οπως το περιγραφεις.Δςν μιλας λαθος αλλα:

Καθε εφαρμογη οταν την τρεχεις ανεβαζει επιπεδα καταναλωσης οσο περισσοτερο χρονο την τρεχεις και επεκτεινεις τις λειτουργιες της.Στην ουσια οτι λεει ο καθενας ειναι αοριστο .

Edited by s_wind
Link to comment
Share on other sites

Σίγουρα δεν θέλω να χάνω το χρόνο μου με ένα τηλέφωνο που μου δημιουργεί προβλήματα. Ούτε το παίζω ήρωας.Γενικά δεν μου αρέσουν οι εκφράσεις που χρησιμοποιούν κάποιοι. Ο μόνος λόγος που αναφέρω τα προβλήματα είναι να βοηθήσω τους ελάχιστους που έχουν το ίδιο πρόβλημα με μένα. Πιθανόν να είναι κάτι πολύ απλό. Τώρα κρίσεις το αν είμαι ήρωας ή αν το παίζω ήρωας, ή τα περι ταλαιπωρίας εμένα δεν με εκφράζουν και δεν είναι της λογικής μου.καλός η κακός ήταν επιλογή μου να το αγοράσω από την αρχή,ο καθένας κάνει τις επιλογές του , έπαθα, έμαθα πάρτε το όπως θέλετε.Νόμιζα ότι είναι σελίδα που αναφέρονται προβλήματα και συνολικά η εμπειρία χρήσης ώστε να βοηθήσουμε υποψήφιους αγοραστές. Δεν ξανα ποστάρω τίποτα όποιος έχει παρόμοια προβλήματα μπορεί ελεύθερα να μου στείλει pm.

 

Στάλθηκε από το SM-G955F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δεν ήμουν τόσο ζεστός να το πάρω αλλά όσο το βλέπω τόσο πιο πολύ μου κάθεται καλύτερα, από ότι διάβασα και το ξεκλείδωμα είναι σφαίρα πλέον οπότε ναι ίσως το αγοράσω να το έχω καμιά εβδομάδα και να κάνω τελικά την μετάβαση ή όχι από το 7plus από το οποίο δεν έχω παράπονο πέραν των γνωστών θεμάτων του iOS... σκέφτομαι και το μικρό που είναι πολύ compact, δεν ξέρω είμαι μπερδεμένος!

 

Ειναι πολυ καλη συσκευη .Πιστευω θα μεινεις ικανοποιημενος.Αλλωστε εδω θα ειμαστε και θα τα λεμε.Ειναι κατι καινουργιο απο αποψη χρηστικοτητας με εντυπωσιακα αποτελεσματα.Τουλαχιστον εγω που το χρησιμοποιω και επαγγελματικα με εχει εντυπωσιασει η ευελιξια του .Οταν το σεταρεις οπως θες εσυ στα μετρα σου θα σε ευχαριστησει.

 

----- προσθήκη μηνύματος 6 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Σίγουρα δεν θέλω να χάνω το χρόνο μου με ένα τηλέφωνο που μου δημιουργεί προβλήματα. Ούτε το παίζω ήρωας.Γενικά δεν μου αρέσουν οι εκφράσεις που χρησιμοποιούν κάποιοι. Ο μόνος λόγος που αναφέρω τα προβλήματα είναι να βοηθήσω τους ελάχιστους που έχουν το ίδιο πρόβλημα με μένα. Πιθανόν να είναι κάτι πολύ απλό. Τώρα κρίσεις το αν είμαι ήρωας ή αν το παίζω ήρωας, ή τα περι ταλαιπωρίας εμένα δεν με εκφράζουν και δεν είναι της λογικής μου.καλός η κακός ήταν επιλογή μου να το αγοράσω από την αρχή,ο καθένας κάνει τις επιλογές του , έπαθα, έμαθα πάρτε το όπως θέλετε.Νόμιζα ότι είναι σελίδα που αναφέρονται προβλήματα και συνολικά η εμπειρία χρήσης ώστε να βοηθήσουμε υποψήφιους αγοραστές. Δεν ξανα ποστάρω τίποτα όποιος έχει παρόμοια προβλήματα μπορεί ελεύθερα να μου στείλει pm.

 

Στάλθηκε από το SM-G955F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Μη το προσωποποιεις αλλωστε φυσικα αναφερουμε τυχον προβληματα τα οποια τα επισημανουμε αμεσα για να φτανουμε σε μια λυση να εξυπηρετηθει καποιος.Για την ταλαιπωρια που αναφερεται ειναι πχ.βλεπει καποιος στο λευκο καποια διχρωμια η οποια δεν ειναι απο αντανακλαση που ειναι λογικο αλλα απο προβληματικη οθονη.Οσο και το λεει και να το ξαναλεει στον εαυτο του το τι συμβαινει η λυση στο τελος μετα απο πολυ η λιγο σκεψη ειναι μια .Να παει να το αλλαξει γιαυτο υπαρχει το DOA.

Link to comment
Share on other sites

Σίγουρα δεν θέλω να χάνω το χρόνο μου με ένα τηλέφωνο που μου δημιουργεί προβλήματα. Ούτε το παίζω ήρωας.Γενικά δεν μου αρέσουν οι εκφράσεις που χρησιμοποιούν κάποιοι. Ο μόνος λόγος που αναφέρω τα προβλήματα είναι να βοηθήσω τους ελάχιστους που έχουν το ίδιο πρόβλημα με μένα. Πιθανόν να είναι κάτι πολύ απλό. Τώρα κρίσεις το αν είμαι ήρωας ή αν το παίζω ήρωας, ή τα περι ταλαιπωρίας εμένα δεν με εκφράζουν και δεν είναι της λογικής μου.καλός η κακός ήταν επιλογή μου να το αγοράσω από την αρχή,ο καθένας κάνει τις επιλογές του , έπαθα, έμαθα πάρτε το όπως θέλετε.Νόμιζα ότι είναι σελίδα που αναφέρονται προβλήματα και συνολικά η εμπειρία χρήσης ώστε να βοηθήσουμε υποψήφιους αγοραστές. Δεν ξανα ποστάρω τίποτα όποιος έχει παρόμοια προβλήματα μπορεί ελεύθερα να μου στείλει pm.

 

Στάλθηκε από το SM-G955F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δεν αναφερόμουν ειδικα σε εσενα φιλε μου. Ουτε καν ειδικα στο s8, αλλα ειναι γενικο αυτο που εγραψα για ολες τις συσκευές.

Γι αυτο και το ηρωας το γραφω σε εισαγωγικα και τονιζω οτι δεν το γραφω ειρωνικά. Και εγω εχω υπάρξει "ηρωας" πολλες φορες μάλιστα.. :lol:

Καταλαβαινω οτι πολλοι ητε εχουν χρημα και δε νοιαζονται ιδιαίτερα, ητε τους αρεσει πολυ μια συσκευή και την αγοράζουν πρωτοι. Δεκτο και λογικο. Απλα (και παλι δεν αναφέρομαι σε εσενα, γιατι δεν το εγραψες σε αυτο το υφος εσυ), οποιος αγοραζει πρωτος, πρεπει να εχει στο βαθος του μυαλού του πιθανα προβλήματα και αρα να μη γράφει απαξιωτικα σε περίπτωση προβλήματος γιατί είναι κατι αρκετά αναμενο.

Φιλικα παντα και ελπίζω να μη παρεξηγηθώ. Αυτονόητο είναι οτι οποίος εχει καποιο προβλημα πρεπει να το αναφερει.

Link to comment
Share on other sites

Ειναι πολυ καλη συσκευη .Πιστευω θα μεινεις ικανοποιημενος.Αλλωστε εδω θα ειμαστε και θα τα λεμε.Ειναι κατι καινουργιο απο αποψη χρηστικοτητας με εντυπωσιακα αποτελεσματα.Τουλαχιστον εγω που το χρησιμοποιω και επαγγελματικα με εχει εντυπωσιασει η ευελιξια του .Οταν το σεταρεις οπως θες εσυ στα μετρα σου θα σε ευχαριστησει.

 

----- προσθήκη μηνύματος 6 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Μη το προσωποποιεις αλλωστε φυσικα αναφερουμε τυχον προβληματα τα οποια τα επισημανουμε αμεσα για να φτανουμε σε μια λυση να εξυπηρετηθει καποιος.Για την ταλαιπωρια που αναφερεται ειναι πχ.βλεπει καποιος στο λευκο καποια διχρωμια η οποια δεν ειναι απο αντανακλαση που ειναι λογικο αλλα απο προβληματικη οθονη.Οσο και το λεει και να το ξαναλεει στον εαυτο του το τι συμβαινει η λυση στο τελος μετα απο πολυ η λιγο σκεψη ειναι μια .Να παει να το αλλαξει γιαυτο υπαρχει το DOA.

Το ξέρω ότι στη τελική η αντικατάσταση είναι η λύση. Το μόνο σοβαρο πρόβλημα που έχω είναι η διακοπή των κλήσεων. Είπα αν είναι κάτι απλό να το λύσω και να αναφέρω την λύση. ακόμα ένα άτομο έχει το ίδιο πρόβλημα ως τώρα και έχει κάνει δύο φορές αντικατάσταση. Η εύκολη λύση λοιπόν είναι η αντικατάσταση και η λίγο πιο περίπλοκη μήπως βρεθεί κάποιος άλλος τρόπος.Δεν θεωρώ ότι ταλαιπωρούμαι, δεν σκάβω,ούτε έγραψα φράσεις του τύπου " το σκατοτηλεφωνο με έχει ταλαιπωρήσει" προσπαθώ ήρεμα και λογικά να βρω την λύση και να τη παραθέσω.αυτό έκανα τόσα χρόνια και στο αντίστοιχο θέμα των Xperia, γιατί όλες οι συσκευές έχουν μικροπροβλήματα. Τεσπα βγαίνουμε εκτός θέματος. Σε ευχαριστώ για την συμβουλή σου ;)

 

Στάλθηκε από το SM-G955F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 114 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Δεν αναφερόμουν ειδικα σε εσενα φιλε μου. Ουτε καν ειδικα στο s8, αλλα ειναι γενικο αυτο που εγραψα για ολες τις συσκευές.

Γι αυτο και το ηρωας το γραφω σε εισαγωγικα και τονιζω οτι δεν το γραφω ειρωνικά. Και εγω εχω υπάρξει "ηρωας" πολλες φορες μάλιστα.. :lol:

Καταλαβαινω οτι πολλοι ητε εχουν χρημα και δε νοιαζονται ιδιαίτερα, ητε τους αρεσει πολυ μια συσκευή και την αγοράζουν πρωτοι. Δεκτο και λογικο. Απλα (και παλι δεν αναφέρομαι σε εσενα, γιατι δεν το εγραψες σε αυτο το υφος εσυ), οποιος αγοραζει πρωτος, πρεπει να εχει στο βαθος του μυαλού του πιθανα προβλήματα και αρα να μη γράφει απαξιωτικα σε περίπτωση προβλήματος γιατί είναι κατι αρκετά αναμενο.

Φιλικα παντα και ελπίζω να μη παρεξηγηθώ. Αυτονόητο είναι οτι οποίος εχει καποιο προβλημα πρεπει να το αναφερει.

Οκ να είσαι καλά

Link to comment
Share on other sites

 

Πηγαινε εδω και βαλε τα τελευταια google-service Εαν ειναι beta δεν πειραζει βαλτα .Μετα την εγκατασταση κανε reboot και κοιτα ετσι οπως χειριζεσαι εσυ τις κλησεις εαν σου συνεχιζονται οι διακοπες.

 

http://www.apkmirror.com/apk/google-inc/google-play-services/google-play-services-11-0-33-release/

Link to comment
Share on other sites

Να 'μαι κι εγώ, σήκωσα όλο το Ομαν να βρω το χρωμα (άργησα), πλήρωσα retail price αλλά χαλάλι του!!!

 

197752e6f2eea8847d0e9e77cdec2e0a.jpg

 

4f1a58edaf37d996e7645393b9f01563.jpg

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Edited by efthimis31
Link to comment
Share on other sites

Να 'μαι κι εγώ, σήκωσα όλο το Ομαν να βρω το χρωμα (άργησα), πλήρωσα retail price αλλά χαλάλι του!!!

 

197752e6f2eea8847d0e9e77cdec2e0a.jpg

 

4f1a58edaf37d996e7645393b9f01563.jpg

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

 

Χαχαχαχαχαχα μα καλα πριν λιγη ωρα δεν ελεγες εαν θα το παρεις η οχι ; :p Τα λογια ειναι περιττα τι να πω.

Αντε με γεια και πες εντυπωσεις απο το νεο αποκτημα:rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S8+ (SM-G955F)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...