Jump to content

Samsung Galaxy S8+ (SM-G955F)


ZZW30
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Που το πήγες για φτιαξιμο; Αν το πήγες σε επίσημο σέρβις, τότε με την αλλαγή της οθόνης αλλάζεται υποχρεωτικά και η μπαταρία. Υπάρχει εντολή της samsung σχετικά.
Δεν ξέρω φίλε μου τι παίζει.

Όπως είπα και παραπάνω, με σπασμένη οθόνη έχει λογική.

Για να αποφύγουν πιθανή ζημιά και εκρήξεις, μετά το φιάσκο του note 7.

Σε εμένα έγινε αλλαγή λόγο burn in.

Τώρα περισσότερα δεν γνωρίζω. Το phone info δείχνει 380 κύκλους και 96% capacity, αλλά όπως έχω πει και παλαιότερα, δεν είναι αξιόπιστο.

Οπότε μπορεί να αλλάξανε, μπορεί όχι, δεν το ανέφερε πάνω στο χαρτί οπότε δεν ξέρω.

Εννοείται ότι το πήγα στην Samsung αυτοπροσώπως εδώ στο Βερολίνο.

 

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δεν ξέρω φίλε μου τι παίζει.

Όπως είπα και παραπάνω, με σπασμένη οθόνη έχει λογική.

Για να αποφύγουν πιθανή ζημιά και εκρήξεις, μετά το φιάσκο του note 7.

Σε εμένα έγινε αλλαγή λόγο burn in.

Τώρα περισσότερα δεν γνωρίζω. Το phone info δείχνει 380 κύκλους και 96% capacity, αλλά όπως έχω πει και παλαιότερα, δεν είναι αξιόπιστο.

Οπότε μπορεί να αλλάξανε, μπορεί όχι, δεν το ανέφερε πάνω στο χαρτί οπότε δεν ξέρω.

Εννοείται ότι το πήγα στην Samsung αυτοπροσώπως εδώ στο Βερολίνο.

 

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

Μαλλον στην αλλαξαν γιατι με τοσους κυκλους φορτισης το ποσοστο σου θα επρεπε να ηταν αρκετα μικροτερο. Ενω , για καινουρια μπαταρια, ενα wear 4% ειναι λογικο.

Πιστευω οτι το phone info μετα απο αλλαγη μπαταριας απλως δεν μηδενιζει τους κυκλους φορτισης.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Δυό φορές έχω αλλάξει μπαταρία στο S7, δυό φορές μηδένισε το phone info

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δυό φορές έχω αλλάξει μπαταρία στο S7, δυό φορές μηδένισε το phone info

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Α ναι? Τοτε ακυρο το σχολιο μου.

Αλλα και παλι, 380 κυκλους και 96%? Παει? Δεν παει...

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Α ναι? Τοτε ακυρο το σχολιο μου.

Αλλα και παλι, 380 κυκλους και 96%? Παει? Δεν παει...

 

 

 

Περίεργο είναι που αλλάξανε οθόνη και δεν αλλάξανε μπαταρία. Γιατί και γω οθόνη είχα αλλάξει την μια φορά αλλά μου αναφέρανε ότι θα αλλαχτεί και η μπαταρία δωρεάν έτσι κι αλλιώς. 380 και 96 ναι είναι λίγο ασύμβατο.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εγω με 170 εχω 94.6%

 

Πριν 3 μηνες ειχα 92% :p

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

Χαχαχα λογικα παίζει σημαντικό ρόλο η θερμοκρασία περιβάλλοντος στο εκάστοτε ποσοστό μέτρησης της υγείας της μπαταρίας κι εμένα τον προηγούμενο μήνα είχε 96.89% με παρόμοιο νούμερο φορτισεων κοντά στις 180 περίπου...

* αναφέρομαι στο S7 edge που επίσης έχω

Edited by konakis
Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Λογικό είναι να αλλάξουν μπαταρία μιας και η samsung πληρώνει το κόστος και όχι το servive! Μπορεί να μην είχαν άμεσα διαθέσιμη γιαυτό να ατύχησε ο φίλος. Και εμένα μου είχαν αλλάξει μπαταρία στο παλιό s7 edge όταν το πήγα για απλό κόλλημα!
Link to comment
Share on other sites

Πάντως, στη Ελλάδα (αλλά απ όσο γνωρίζω ισχύει για όλη την Ευρώπη), υπάρχει εντολή της samsung ότι αν αλλαχθεί η οθόνη (δεν έχει σημασία ο λόγος) αλλάζεται υποχρεωτικά και η μπαταρία. Ισχύει για όλες τις συσκευές που έχουν την μπαταρία κολλημένη στην οθόνη (s7 edge, s8, s8+, s9, s9+ κτλ).

Αν η μπαταρία δεν υπήρχε (ήταν σε έλλειψη ( η συσκευή θα παρέμενε στο σέρβις μέχρι να παραλάβουν καινούργια μπαταρία και να την βάλουν (συνήθως την επόμενη εργάσιμη). Δεν φεύγει με την παλιά πάντως.

Edited by thodragon
Link to comment
Share on other sites

Πραγματικά δεν ξέρω παίδες.

Και δεν μπορώ να μάθω, γιατί ούτως ή άλλως η αυτονομία μου ήταν πάνω κάτω ίδια από την στιγμή που πήρα την συσκευή. 5 - 5:15 ώρες SOT, 2 μέρες χρήσης και πλέον μικρή βελτίωση στις 5:15 - 5:30 ώρες.

Το phone info και παλιότερα που ανέφερα ότι δεν είναι αξιόπιστο, μου έδειχνε πχ 89% capacity και ένα μήνα μετά 95%.

Τους κύκλους βέβαια τους μετράει σωστά το λειτουργικό συνήθως, οπότε πιθανώς δεν έγινε αλλαγή και δεν με ενοχλεί προσωπικά.

Ούτως ή άλλως τον Μάιο στην ανανέωση θα πάρω άλλη συσκευή και όπως πάντα θα αλλάξω μπαταρία πριν το δώσω :)

 

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Για κινητό Samsung μέχρι 450€ υπάρχει κάτι καλύτερο από το S8+?
Link to comment
Share on other sites

Για καλύτερο πας σε s9+, δεν υπάρχει καλύτερο και φθηνότερο.

 

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

 

Το budget μου είναι μέχρι εκεί αυτή τη στιγμή,αρα για τα δικά μου δεδομένα πάμε στο S8+,Δεν υπάρχει 9.Με κάλυψες!

Link to comment
Share on other sites

θα σε καλύψει σε όλα το s8+.

Ακόμα σφαίρα πάει και η κάμερα του,είναι πάρα πολύ καλή.

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

Και διαπιστωμένα με σίγουρα καλύτερη μπαταρία τουλάχιστον με τα μέχρι τώρα δεδομένα. Το s9 plus είναι φυσικά καλύτερη πιο πλήρης και αναβαθμισμένη συσκευή, ένα καλό μεταχειρισμένο με 100ευρώ πάνω από αυτά που διαθέτεις είναι η επόμενη επιλογή σου ;)
Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα είμαι κάτοχος ενός S8+ από τον Ιούνιο. Την τελευταία εβδομάδα είναι σήμερα η 3η φορά που μου ήρθανε μετά από 2 ώρες περίπου μηνύματα sms για κλήσεις που δέχτηκα, κοινώς για κάποιο λόγο δεν δεχόταν κλήσεις. Έκανα επανεκκίνηση, απλά ήθελα να ρωτήσω το έχει ξανασυναντήσει κανείς, προληπτικά λέω σε 1η φάση να αλλάξω την κάρτα sim.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παίδες, έχω βάλει την 8.3gcam, φωτό κάνει παπάδες μπρος πίσω, σήμερα που πήγα να βάλω βίντεο, φριζαρει και μαυρίζει η οθόνη και τπτ! Αναγκαστικά την κλείνω και την ανοίγω μόνο για λήψη φωτογραφιών! Την έχει κάποιος να μου πει τι παίζει? Ευχαριστώ
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Αγοράσαμε ένα S8+ για τη γυναίκα. Εγώ έχω το S8.

 

Τέρμα φωτεινότητα στο S8+ και στο S8 το S8+ είναι σα να είναι στη μέση το S8. Πολύ λίγη φωτεινότητα.. Αν βγούμε σε ήλιο δηλαδή δε θα βλέπουμε τίποτα.. Έχει πάνω μεμβράνη της Samsung την γνήσια.. Ξέρετε κάτι; αυτόματη φωτεινότητα είναι off. Τέρμα στο κόκκινο ή φωτεινότητα και είναι πολύ σκοτεινό το S8+.

 

Επισυνάπτω και εικόνα να δείτε τη διαφορά

 

http://i68.tinypic.com/262prnk.jpg

Edited by DjTony
Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω αν έχεις πειράξει κάτι στις ρυθμίσεις,αλλά εμένα η οθόνη μου είναι σαν το s8 της φωτογραφίας σου σε φωτεινότητα.

Σκέψου,ότι σε τέρμα φωτεινότητα το βάζω μόνο όταν είμαι έξω,σε τέρμα ήλιο..

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

Σεπτεμβρίου, γερμανικό.3d6455acadb9713b8be3fa2756644a9f.jpg

 

Στάλθηκε από το SM-G955F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παίδες, έχω βάλει την 8.3gcam, φωτό κάνει παπάδες μπρος πίσω, σήμερα που πήγα να βάλω βίντεο, φριζαρει και μαυρίζει η οθόνη και τπτ! Αναγκαστικά την κλείνω και την ανοίγω μόνο για λήψη φωτογραφιών! Την έχει κάποιος να μου πει τι παίζει? Ευχαριστώ
Σε εμένα τραβάει κανονικά βίντεο. Ποια έκδοση έχεις;

 

Στάλθηκε από το SM-G950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Galaxy Z fold 5

Link to comment
Share on other sites

Α και super slow motion, τελεια

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

Δεν θα λειτουργει ποτε τελεια η gcam στο 100% των λειτουργιων της γιατι προοριζεται για snap επςξεργαστες .Γιαυτο μη περιμενετε να δουλευουν ολα τελεια και καλα.
Link to comment
Share on other sites

Σε εμένα τραβάει κανονικά βίντεο. Ποια έκδοση έχεις;

 

Στάλθηκε από το SM-G950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Την τελευταία την 8.3, με το που πατάω βίντεο μου βγάζει κάτω στο κουμπί της λήψης warning HEVC is on και παραμένει σκοτάδι και αναγκαστικά βγαίνω! Πολύ περίεργο!

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S8+ (SM-G955F)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...