Jump to content

Samsung Galaxy S8+ (SM-G955F)


ZZW30
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το πιο ακυρο site με τις πιο άκυρες ειδήσεις ειναι...

Ουτε καν εχει πεσει ποτε μεσα στο ελάχιστο για σαμμυ ειδικά...

Απλα βάζει για click bite......

 

Στάλθηκε από το SM-G955F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

το site ειναι της πλακας αλλα ο τυπος που τουιταρε την ειδηδη παντα πεφτει μεσα οσον αφορα σαμσουγκ.οτι και να λεμε αργει ακομα το πασχα,οπου μαλλον τοτε θα παρουμε το update.ενα update που για πρωτη φορα μετα απο χρονια δεν με ενδιαφερει καθολου.το αντροιντ οσο παει και φερνει οπτικα σε iphone.αμα αρεσει αυτο στη google μπραβο τους,εμενα δεν μου αρεσει

-Galaxy S23 green

-Galaxy watch 5 44mm

-Galaxy buds 2

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

το site ειναι της πλακας αλλα ο τυπος που τουιταρε την ειδηδη παντα πεφτει μεσα οσον αφορα σαμσουγκ.οτι και να λεμε αργει ακομα το πασχα,οπου μαλλον τοτε θα παρουμε το update.ενα update που για πρωτη φορα μετα απο χρονια δεν με ενδιαφερει καθολου.το αντροιντ οσο παει και φερνει οπτικα σε iphone.αμα αρεσει αυτο στη google μπραβο τους,εμενα δεν μου αρεσει
Σημασία έχει να το δώσει και να είναι σωστό, όχι αν μας καίει εμάς.

Κι εγώ όταν θα έρθει το update θα έχω αναβαθμιστεί σε s10 ή note 9 αν δεν αξίζει το 10, αλλά προφανώς με ενδιαφέρει να δω σωστό support από την Samsung για να την εμπιστευτώ άλλη μια 2ετια..

 

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Έκανα κι εγώ το τελευταίο update του Οκτωβρίου πριν δυο, τρεις μέρες κάνοντας και wipe cache recovery...Κάθε φορά με εντυπωσιάζει η σαμμυ..Σφαιρατο το κινητό τελείως απροβλημάτιστο ανύπαρκτα σκαλωματα και πολύ ανάλαφρη αίσθηση. Αν συνεχίσει έτσι με βλέπω σε κάνα δυο χρόνια για μετάβαση στα 7nm...εύγε Samsung.
Konakis.
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Καλημέρα με ενημέρωση Νοεμβρίου σε γερμανικό.f75cfd383f083aa851d7f6f08747d146.jpg

 

Στάλθηκε από το SM-G955F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ναι μετά το S7 έχει στρώσει πολύ η φάση σ' αυτόν τον τομέα. Λίγο πιο νωρίς να δίνουν και τις μεγάλες και θα είμαστε μια χαρά.
Link to comment
Share on other sites

Εμένα δεν με ενοχλεί το να δίνει λίγο πιο αργά μεγάλες αναβαθμίσεις ετήσια.

Απλά θα ήθελα να σταματήσει να μην αναβαθμίζει εσκεμμένα σε εκδόσεις Χ.1 κλπ.

Γιατί μετά από κάθε μεγάλη αναβάθμιση, η έκδοση Χ.1 ή Χ.2 είναι πολύ καλύτερη και γεμάτη διορθώσεις.

Πέρα απο αυτό, δεν έχω κάποιο παράπονο!

 

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εμένα δεν με ενοχλεί το να δίνει λίγο πιο αργά μεγάλες αναβαθμίσεις ετήσια.

Απλά θα ήθελα να σταματήσει να μην αναβαθμίζει εσκεμμένα σε εκδόσεις Χ.1 κλπ.

Γιατί μετά από κάθε μεγάλη αναβάθμιση, η έκδοση Χ.1 ή Χ.2 είναι πολύ καλύτερη και γεμάτη διορθώσεις.

Πέρα απο αυτό, δεν έχω κάποιο παράπονο!

 

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

 

Αυτές οι διορθώσεις που λες τις βγάζει η google για τα pixel και για τα δικά της τηλέφωνα... δεν θα επηρεαζαν το δικο μας μοντέλο!

Link to comment
Share on other sites

Αυτές οι διορθώσεις που λες τις βγάζει η google για τα pixel και για τα δικά της τηλέφωνα... δεν θα επηρεαζαν το δικο μας μοντέλο!
Όχι πάντα. Η 7.1 ας πούμε είχε πάρα πολλές διορθώσεις under the hood. Για την 8.1 δεν θα αναφέρω κάτι, γιατί δεν ασχολήθηκα οπότε δεν είμαι σίγουρος!

Αυτή είναι και η τακτική της για να έχεις την νεότερη έκδοση πάντα στη νεότερη συσκευή (note) και μετά στην επόμενη (S).

 

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια,θα ηθελα να ριξει βλεφαρο καποιος στο παρακατω και να με ενημερωσει!οταν παταω τον συνδιασμο power button ,bixby kai volume up μπαινουμε στο μενου μετα το μπλε πλαισιο που βγαζει! οταν βγαινει το μπλε πλαισιο κατω φαινονται απο πισω τα κουμπιa μπρος πισω τα capacitive αν τα λεω καλα!θα ηθελα να ριξει καποιος ενα βλεφαρο αν το βγαζει και στο δικο του για να ξερω μηπως εχω θεμα με την οθονη ! ευχαριστω και περιμενω καποια απαντηση!
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια,θα ηθελα να ριξει βλεφαρο καποιος στο παρακατω και να με ενημερωσει!οταν παταω τον συνδιασμο power button ,bixby kai volume up μπαινουμε στο μενου μετα το μπλε πλαισιο που βγαζει! οταν βγαινει το μπλε πλαισιο κατω φαινονται απο πισω τα κουμπιa μπρος πισω τα capacitive αν τα λεω καλα!θα ηθελα να ριξει καποιος ενα βλεφαρο αν το βγαζει και στο δικο του για να ξερω μηπως εχω θεμα με την οθονη ! ευχαριστω και περιμενω καποια απαντηση!
Κατέβασε ένα screen test από το playstore φίλε, υπάρχουν πολλές εφαρμογές πλέον.

Έτσι θα δεις αν υπάρχει θέμα σε όλα τα χρώματα!

 

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Κατέβασε ένα screen test από το playstore φίλε, υπάρχουν πολλές εφαρμογές πλέον.

Έτσι θα δεις αν υπάρχει θέμα σε όλα τα χρώματα!

 

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

 

ειπα να κανω μια επαναφορα εργοαστασιακων βραδιατικα και ακομα με την εκκινηση της συσκευης φαινονται κατω τα κουμπια,μολις στησω θα κατεβασω να δω!παντως μπλε που ειχα πει ποιο πανω και στο ασπρο που ειναι η εκκινηση της συσκευης μετα απο καθαρισμα φαινοντουσαν! σε ευχαριστω για την απαντηση

Link to comment
Share on other sites

ειπα να κανω μια επαναφορα εργοαστασιακων βραδιατικα και ακομα με την εκκινηση της συσκευης φαινονται κατω τα κουμπια,μολις στησω θα κατεβασω να δω!παντως μπλε που ειχα πει ποιο πανω και στο ασπρο που ειναι η εκκινηση της συσκευης μετα απο καθαρισμα φαινοντουσαν! σε ευχαριστω για την απαντηση
Τότε η οθόνη έβγαλε burn in.

Αντίγραφο ασφαλείας τα αρχεία σου, σέρβις και σου αλλάζουν ολόκληρη την οθόνη μαζί με το σασί και τα κουμπιά όπως έγινε και σε εμένα.

 

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δε γίνεται να γλυτώσουμε το φορμάτ αν έχουμε κωδικό και κρυπτογραφηση (μιας και το κάνουν για λόγους ασφαλείας δεδομένων κτλ); Θέλω να το παω και γω αλλά δεν έχω χρόνο για στήσιμο

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά εντελώς ξαφνικά το messenger όταν το ανοίγω βγάζει μηνυμα waiting for network. ΔΕΝ έρχεται κανένα notification και απλά όταν θυμάμαι και το ανοίγω κάνει waiting για 2-3 δευτερόλεπτα και μετά έρχονται όλα τα notifications μαζί.

 

Το έκανα reinstall, clear cache, clear data, το έχω βάλει από το management να μην κοιμάται ποτέ. Το κάνει εντελώς ξαφνικά και μόνο με το messenger. Έχει κάποιος καμία ιδέα;

Link to comment
Share on other sites

Δε γίνεται να γλυτώσουμε το φορμάτ αν έχουμε κωδικό και κρυπτογραφηση (μιας και το κάνουν για λόγους ασφαλείας δεδομένων κτλ); Θέλω να το παω και γω αλλά δεν έχω χρόνο για στήσιμο

Όχι Πέτρο. Σε όλα τα επίσημα service point, με το που το αφήσεις βγάζεις λογαριασμούς κλπ και γίνεται format.

Ρε παιδιά εντελώς ξαφνικά το messenger όταν το ανοίγω βγάζει μηνυμα waiting for network. ΔΕΝ έρχεται κανένα notification και απλά όταν θυμάμαι και το ανοίγω κάνει waiting για 2-3 δευτερόλεπτα και μετά έρχονται όλα τα notifications μαζί.

 

Το έκανα reinstall, clear cache, clear data, το έχω βάλει από το management να μην κοιμάται ποτέ. Το κάνει εντελώς ξαφνικά και μόνο με το messenger. Έχει κάποιος καμία ιδέα;

Μου έτυχε σε κάποιες εκδόσεις του messenger 2 3 φορές από πέρυσι.

Μια έρχεται καλή ενημέρωση της εφαρμογής, μια κάτι χαλάει..

 

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά εντελώς ξαφνικά το messenger όταν το ανοίγω βγάζει μηνυμα waiting for network. ΔΕΝ έρχεται κανένα notification και απλά όταν θυμάμαι και το ανοίγω κάνει waiting για 2-3 δευτερόλεπτα και μετά έρχονται όλα τα notifications μαζί.

 

Το έκανα reinstall, clear cache, clear data, το έχω βάλει από το management να μην κοιμάται ποτέ. Το κάνει εντελώς ξαφνικά και μόνο με το messenger. Έχει κάποιος καμία ιδέα;

 

Ακριβώς το ίδιο πρόβλημα έχω και εγώ μάλλον η εφαρμογή φταίει

spacer.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα. Πηρα το S8 plus ειναι το μοντελο SM-G955FD και θελω να περασω την cosmote rom για να εχω το cosmote wifi calling ποια εκδοση πρεπει να κατεβασω? Το τηλεφωνο πρεπει να ειναι Ρουμανικο. Ειναι η δικαρτη εκδοση. Μπορω να περασω ρομ απο το μονοκαρτο? Edited by sokgiorgos
Link to comment
Share on other sites

Τότε η οθόνη έβγαλε burn in.

Αντίγραφο ασφαλείας τα αρχεία σου, σέρβις και σου αλλάζουν ολόκληρη την οθόνη μαζί με το σασί και τα κουμπιά όπως έγινε και σε εμένα.

 

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

 

ετσι ακριβως,,μολις κατεβασα ενα προγραμμα με χρωματα και το εχει σε ολα κατω εκτος μαυρο(λογικο) και κοκκινο-πορτοκαλι! θα το παω μεσα στην εβδομαδα ναι! τοκαλοκαιρι ειχα αλλαξει μπαταρια ,τωρα θα ξαναγινει αλλαγη με την οθονη του? ευχαριστω φιλε μου!και ηθελα να το παω γιατι το power button εχει μπει αισθητα μεσα!

ΥΓ και πανω που το εστησα :P

Edited by paraskevas013
Link to comment
Share on other sites

ετσι ακριβως,,μολις κατεβασα ενα προγραμμα με χρωματα και το εχει σε ολα κατω εκτος μαυρο(λογικο) και κοκκινο-πορτοκαλι! θα το παω μεσα στην εβδομαδα ναι! τοκαλοκαιρι ειχα αλλαξει μπαταρια ,τωρα θα ξαναγινει αλλαγη με την οθονη του? ευχαριστω φιλε μου!και ηθελα να το παω γιατι το power button εχει μπει αισθητα μεσα!

ΥΓ και πανω που το εστησα :P

:lol:

Ίσως την αλλάξουν, σε εμένα νομίζω στη Samsung στην Γερμανία δεν την αλλάξανε.

Σίγουρα πάντως μπήκε ολόκληρο το σασί με την οθόνη και τα κουμπιά σε μένα!

 

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

:lol:

Ίσως την αλλάξουν, σε εμένα νομίζω στη Samsung στην Γερμανία δεν την αλλάξανε.

Σίγουρα πάντως μπήκε ολόκληρο το σασί με την οθόνη και τα κουμπιά σε μένα!

 

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

 

οταν εννοεις σασι,,και γυρω γυρω το μεταλλικο-γυαλλι δεν ξερω τι στο καλο ειναι ;) ?? Κουμπια ειδικα το παουερ θα γινει αλλαγη αφου εχει θεμα,,οτι και να αλλαξουν προς οφελος μου ειναι,θα ενημερωσω με νεοτερα!

Link to comment
Share on other sites

οταν εννοεις σασι,,και γυρω γυρω το μεταλλικο-γυαλλι δεν ξερω τι στο καλο ειναι ;) ?? Κουμπια ειδικα το παουερ θα γινει αλλαγη αφου εχει θεμα,,οτι και να αλλαξουν προς οφελος μου ειναι,θα ενημερωσω με νεοτερα!
Ολόκληρη την συσκευή εξωτερικά πλην από το γυαλί στο πίσω μέρος!

 

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ολόκληρη την συσκευή εξωτερικά πλην από το γυαλί στο πίσω μέρος!

 

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

 

οκ,θα δω αυριο τι θα γινει και θα ενημερωσω!!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα! Είτε γράφω Ελληνικά με κεφαλαία είτε με μικρά μπορώ να στείλω sms μόνο με 70 χαρακτήρες. Μετά, χρεώνει κ άλλο...

 

Θυμάμαι ότι είναι κάποια ρύθμιση αλλά δε μπορώ να τη βρω, κάποια βοήθεια;

 

Ευχαριστώ.

 

Στάλθηκε από το SM-G955F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

HTC HD2 TyphooN CyanogenMod 7

iPhone4s iPhone 6 iPhone 6sPlus

Huawei P10

Samsung Galaxy S8+

Samsung Galaxy S10

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S8+ (SM-G955F)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...