Jump to content

Samsung Galaxy S8+ (SM-G955F)


ZZW30
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Στα sms, πας, Ρυθμισεις - περισσότερες ρυθμισεις - sms - κωδικοποίηση -> αλφάβητο gsm

 

-------------

Στάλθηκε με Tapatalk, χρησιμοποιώντας το δεξί μου δάχτυλο.

Χρηματοοικονομικός Σύμβουλος

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Στα sms, πας, Ρυθμισεις - περισσότερες ρυθμισεις - sms - κωδικοποίηση -> αλφάβητο gsm

 

-------------

Στάλθηκε με Tapatalk, χρησιμοποιώντας το δεξί μου δάχτυλο.

Ωραίος, ευχαριστώ!!

 

Στάλθηκε από το SM-G955F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

HTC HD2 TyphooN CyanogenMod 7

iPhone4s iPhone 6 iPhone 6sPlus

Huawei P10

Samsung Galaxy S8+

Samsung Galaxy S10

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα! Είτε γράφω Ελληνικά με κεφαλαία είτε με μικρά μπορώ να στείλω sms μόνο με 70 χαρακτήρες. Μετά, χρεώνει κ άλλο...

 

Θυμάμαι ότι είναι κάποια ρύθμιση αλλά δε μπορώ να τη βρω, κάποια βοήθεια;

 

Ευχαριστώ.

 

Στάλθηκε από το SM-G955F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Μυνήματα 3 τέλειες πάνω δεξιά/ρυθμίσεις /Περισσότερες ρυθμίσεις/sms/κωδικοποίηση κ επιλέγεις αλφάβητο GSM

 

Στάλθηκε από το SM-G965F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

T68 N95 i900 i8000 HTC HD2 GT-I9300 Note3 s6 s7edge
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα επαναφερω για να κλεισω το θεμα περι θεμα της οθονης μου! πηγα οπως και την προηγουμενη φορα στο εξουσιοδοτημενο σερβις της σαμσουνγκ εδω θεσσαλονικη στον αυραμιδη και για μια ακομη φορα εγιναν ολα επαγγελματικα και τελεια! η οθονη μου αλλαχτηκε λογω του φαινομενου burn in,επισης αλλαχτηκε το Power button που ειχε μπει αρκετα μεσα,και αλλαχτηκε και η μπαταρια! μετα στον ελεγχο στο σπιτι ειδα οτι εχει περιμετρικα στο σασι ταινιες και υπαρχει πιθανοτητα να αλλαχτηκε και αυτο διοτι ειναι πολυ λειο!με λιγα λογια εγινε ξανα καινουρια ολοκληρη η συσκευη!ευχαριστημενος και σιγουρα με τετοια σερβις σκεφτεσαι πολυ για το αν θα αλλαξεις εταιρια κινητης! σορρυ για το σεντονι αλλα μπορει να βοηθησω καποιον που σκεφτεται να παει σε καποιο σερβις εδω!
Link to comment
Share on other sites

Συνέχισε να το απολαμβάνεις φίλε... Ευχαριστούμε και είπαμε μετάβαση σε άλλη συσκευή με το νέο έτος με την καινούργια λιθογραφία επεξεργαστών
Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Συνέχισε να το απολαμβάνεις φίλε... Ευχαριστούμε και είπαμε μετάβαση σε άλλη συσκευή με το νέο έτος με την καινούργια λιθογραφία επεξεργαστών

 

ετσι ακριβως φιλε μου,,νεξτ γιαρ τωρα ;););)

Link to comment
Share on other sites

Πάντως ρε παιδιά δε ξέρω για εσάς αλλά εγώ είμαι ΠΑΡΑ πολύ δυσαρεστημένος από τον αισθητήρα αποτυπωμάτων. Δεν εννοώ την θέση του. ΟΚ θα μπορούσε να είναι πιο βολική αλλά δε μπορώ να πω ότι μου δημιουργεί πρόβλημα.

Εννοώ και την ανταπόκριση και την ακρίβεια. Νομίζω ότι συνολικά το ποσοστό επιτυχούς σκαναρίσματος στο δικό μου πρέπει να είναι κάτω από 50%. Λίγο ιδρωμένα να είναι τα χέρια μου δε δουλεύει.

Λίγο να έχω πιάσει πράγματα και να έχω υποψία ελάχιστης σκόνης δε δουλεύει. Λίγο να έχω πλύνει πιάτα πριν από μισή ώρα και τα χέρια μου να έχουν υποψία υπολείμματος υγρασίας δε δουλεύει. Και δεν εννοώ ότι θα αποτύχει 3 φορές και θα το διαβάσει τελικά στην 4η, εννοώ ότι 15 φορές να κάθομαι να το δοκιμάζω δε σκαμπάζει.

Και αυτό έχοντας περάσει το δείκτη του δεξιού χεριού 3 φορές για μεγαλύτερη ακρίβεια και σε διαφορετικές καταστάσεις ώστε να προσομοιάσω αυτές που περιγράφω πιο πάνω.

Είμαι λογικός άνθρωπος, δεν έχω την απαίτηση να έχω στα χέρια μου μπογιές και να πιάνει ή να το πιάνει μέσα σε πισίνα. Θέλω να δουλεύει (έστω και όχι με την πρώτη) σε λογικές καθημερινές καταστάσεις. Έχω καταλήξει να μην το προσπαθώ καν πλέον για να μη ξενερώσω.

Αν ήξερα ότι είναι γενικό θέμα που έχουν όλοι οι αισθητήρες δε θα έλεγα τίποτα αλλά βλέπω φίλους με διάφορες άλλες μάρκες που δουλεύουν με την πρώτη σε αντίστοιχες καταστάσεις. Μπορεί να μην είναι τόσο ακριβείς εκείνοι δε λέω αλλά τι να την κάνω την ασφάλεια άμα πρέπει να κάνω τάμα για να δουλέψει...

Link to comment
Share on other sites

Εγω πάντως ξεκλειδώνω το τηλ εδώ και 1,5 χρόνο απο την ημερομηνία αγοράς του μόνο με δακτυλικό αποτύπωμα.Κανένα πρόβλημα δεν είχα ποτέ ίσα ίσα η απόκριση του είναι ταχύτατη.
Link to comment
Share on other sites

Πάντως ρε παιδιά δε ξέρω για εσάς αλλά εγώ είμαι ΠΑΡΑ πολύ δυσαρεστημένος από τον αισθητήρα αποτυπωμάτων. Δεν εννοώ την θέση του. ΟΚ θα μπορούσε να είναι πιο βολική αλλά δε μπορώ να πω ότι μου δημιουργεί πρόβλημα.

Εννοώ και την ανταπόκριση και την ακρίβεια. Νομίζω ότι συνολικά το ποσοστό επιτυχούς σκαναρίσματος στο δικό μου πρέπει να είναι κάτω από 50%. Λίγο ιδρωμένα να είναι τα χέρια μου δε δουλεύει.

Λίγο να έχω πιάσει πράγματα και να έχω υποψία ελάχιστης σκόνης δε δουλεύει. Λίγο να έχω πλύνει πιάτα πριν από μισή ώρα και τα χέρια μου να έχουν υποψία υπολείμματος υγρασίας δε δουλεύει. Και δεν εννοώ ότι θα αποτύχει 3 φορές και θα το διαβάσει τελικά στην 4η, εννοώ ότι 15 φορές να κάθομαι να το δοκιμάζω δε σκαμπάζει.

Και αυτό έχοντας περάσει το δείκτη του δεξιού χεριού 3 φορές για μεγαλύτερη ακρίβεια και σε διαφορετικές καταστάσεις ώστε να προσομοιάσω αυτές που περιγράφω πιο πάνω.

Είμαι λογικός άνθρωπος, δεν έχω την απαίτηση να έχω στα χέρια μου μπογιές και να πιάνει ή να το πιάνει μέσα σε πισίνα. Θέλω να δουλεύει (έστω και όχι με την πρώτη) σε λογικές καθημερινές καταστάσεις. Έχω καταλήξει να μην το προσπαθώ καν πλέον για να μη ξενερώσω.

Αν ήξερα ότι είναι γενικό θέμα που έχουν όλοι οι αισθητήρες δε θα έλεγα τίποτα αλλά βλέπω φίλους με διάφορες άλλες μάρκες που δουλεύουν με την πρώτη σε αντίστοιχες καταστάσεις. Μπορεί να μην είναι τόσο ακριβείς εκείνοι δε λέω αλλά τι να την κάνω την ασφάλεια άμα πρέπει να κάνω τάμα για να δουλέψει...

 

μια φορα μου ειχε τυχει να μην τα δεχεται με τπτ παρα μονο να βαλω τον κωδικο ασφαλειας μετα,,και το εκανα επανεκκινηση και μετα εστρωσε! εκτοτε δεν εχω αντιμετωπιση καποιο πορβλημα αν και το τελευταιο διαστημα δεν χρησιμοποιω το συγκεκριμενο κλειδωμα!

Link to comment
Share on other sites

Ούτε κι εγώ κανένα πρόβλημα και πολύ πιο καλό απ'του s7 edge μου να τονίσω. Βέβαια σε απόκριση δεν είναι τόσο ακαριαίο όπως των xiaomi ή του p20 pro που είχα... Σε κάθε περίπτωση δεν το λες αργό ή απαράδεκτο , αποδεκτό θα έλεγα είναι η κατάλληλη έκφραση.
Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Κανένα πρόβλημα με εξαιρεση μετά την πισίνα που είναι μούσκεμα το χέρι

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

Παιδες απο μπαταρια πως παει το plus? Με wifi, 4g, δεδομενα, bt ανοιχτα ολη μερα και μπολικο browsing βγαζει μιαμιση μερα?

 

Στάλθηκε από το SM-G930F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

phones' list: alcatel 311, SE t310, SE z600, SE k700i, Samsung zv30, nokia 6290, samsung g600, SE k770i, LG arena, Nokia 5800, nokia N82, nokia E72, htc hero, nokia N8, SE Xperia Neo V, Nokia N9, SE Xperia Mini, LG 4x HD, Blackberry Z10, Nokia Lumia 920, Nokia 101, Samsung Galaxy S4 mini LTE, LG G2, Samsung Galaxy S7, Samsung Galaxy S9+, Xiaomi Mi 10 5G
Link to comment
Share on other sites

Άνετα τη μέρα.

Εγώ όσο δεν είχα συνέχεια BT και NFC ανοιχτό, έβγαζα 2ημερο.

Αλλά πλέον με ρολογια, ηχεία, χρήση NFC κλπ, βγάζω τη μέρα άνετα και περισσεύει ένα 20% (1μιση χρόνο συσκευή).

 

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Καινουργιος κατοχος S8 plus,

μια βοηθεια σχετικα με την εξυπνη σιγαση,

την εχω ενεργοποιημενη, λειτουργει μια χαρα με το αναποδογυρισμα του κινητου,

δεν εχω καταφερει με τιποτα την σιγαση με το χερι.

Αν γνωριζει καποιος ας απαντησει, ευχαριστω.

Link to comment
Share on other sites

Ήρθε νέο update χθες το βράδυ στο s8+ και στο s9.

Καμία αναφορά στο changelog, γύρο στο μισό giga και είναι πάλι με το security patch του Νοεμβρίου όπως το προηγούμενο.

Έκδοση RKG (Γερμανία).

 

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μου ηρθε σημερα. (ιταλικο s8+)

 

-------------

Στάλθηκε με Tapatalk, χρησιμοποιώντας το δεξί μου δάχτυλο.

Χρηματοοικονομικός Σύμβουλος

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστούμε παιδιά κι εγώ νόμιζα πως το είχαν δώσει νωρίτερα, άρα είμαι οκ κι εγώ με το patch Οκτωβρίου του s8 plus μου...μου έκανε όντως εντύπωση διότι το 7edge έχει ήδη πάρει αρκετές μέρες πριν το αντίστοιχο patch Νοεμβρίου!
Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Και στο γερμανικό s8+ μου φίλε έχω εδώ και ένα μήνα περίπου το patch Νοεμβρίου!

Απλά και αυτή τη φορά, πάλι security patch Νοεμβρίου έχει, δεν ήρθε του Δεκέμβρη!

 

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανείς πως κλείνει τελείως ο μετρητής βημάτων; Γιατί βλέπω συνέχεια το Samsung health στα στατιστικά της μπαταρίας ενώ το χω κλείσει από εκεί

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

Μετά την αλλαγή οθόνης, συνειδητοποίησα πόσο σημαντική είναι η ολεοφοβικη επιστρωση. Τι υπέροχη αίσθηση στο χέρι. Τι υπέροχο να είναι πεντακάθαρη η οθόνη.

 

Υπάρχει λύση για όταν ξαναφαγωθει σε λίγο καιρό; :P

 

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

Μετά την αλλαγή οθόνης, συνειδητοποίησα πόσο σημαντική είναι η ολεοφοβικη επιστρωση. Τι υπέροχη αίσθηση στο χέρι. Τι υπέροχο να είναι πεντακάθαρη η οθόνη.

 

Υπάρχει λύση για όταν ξαναφαγωθει σε λίγο καιρό; :P

 

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

Η λυση ειναι να μην καθαριζεις συχνα την οθονη.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Η λυση ειναι να μην καθαριζεις συχνα την οθονη.
Ώστε να μένει μόνιμα λερωμένη εννοείς; :P Γιατί η επιστρωση φεύγει και με την χρήση μόνο

 

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

@Nikos523

 

Να ξερεις στο σερβις με την οθονη θα σου αλλαξαν και μπαταρια. Βλεπω και εμενα, που γραφει ρητως το χαρτι για αλλαγη, ακομα 281 κυκλους φορτισης γραφει το Phone Info, αρα συμπεραινω πως δεν μηδενιζει ο μετρητης

 

Επισης να αναφερω οτι η οθονη που μου βαλαν ειναι ακομα χειροτερη σε χαμηλο φωτισμο (δεξια εχει μια γραμμη σαν light bleeding). Αλλα μονο σε τερμα χαμηλο αυτη, η προηγουμενη σε ολα τα επιπεδα ειχε θεματακι, οποτε το κραταω και με βλεπω για μια αλλαγη μπαταριας ακομα του χρονου :lol:

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

Ώστε να μένει μόνιμα λερωμένη εννοείς; :P Γιατί η επιστρωση φεύγει και με την χρήση μόνο

 

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

Φευγει φυσιολογικα με τη χρηση, αλλα πιο γρηγορα με το σκουπισμα (δες το σαν εντατικη χρηση) και το πλυσισιμο με νερο. Edited by ddr2

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S8+ (SM-G955F)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...