Jump to content

Samsung Galaxy S8+ (SM-G955F)


ZZW30
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Έκανα το λάθος πριν 3 μέρες περίπου και αναβάθμισα τον Samsung browser στην τελευταία του έκδοση 8.2.01.2 (για s8 plus) και παει το λαγκάρισμα σύννεφο...κρίμα είναι η 1η φορά που με απογοητεύει σε κάτι η συσκευή.

Βέβαια για να είμαι ακριβοδίκαιος αυτό μου το κάνει περισσότερο εδώ στο myphone.gr ( για το οποίο δεν χρησιμοποιώ το tapatalk και μπαίνω ως συνήθως μέσω browser και συγκεκριμένα του Samsung ) ενώ σε άλλες σελίδες δεν μου το εμφανίζει και θα έλεγα μάλιστα ότι ρολλαρει πολύ γλυκά... ας του δώσω χρόνο καλύτερα ,έκανα κι ένα wipe cache partition και βλέπω σε κάνα δυο μέρες πάλι μπας και πάρει τα πατήματα του...

Konakis.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Καλησπερα και καλη χρονια.Προσπαθω να συνδεσω το κινητο με τον υπολογιστη μεσω smart switch αλλα δεν το αναγνωριζει καθολου παρα μονο αρχιζει η διαδικασια της φορτισης.Υπαρχει κατι που θα πρεπει να κοιταξω ή να εγκαταστησω για να λυθει το προβλημα?Το λειτουργικό μου ειναι windows 10 home 64bit
Ζητείται προίκα χωρίς νύφη για σοβαρό σκοπό…:wink:
Link to comment
Share on other sites

Αρχεία μπορείς να μεταφερεις γενικα; Αν οχι, έχει χαλάσει το καλώδιο

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

μερικες φορες μου το εμφανιζει στον ''υπολογιστη μου'' αλλα τις περισσοτερες φορτιζει τη συσκευη.Το καλωδιο ειναι καινουργιο αυθεντικο μαζι με το ταχυφορτιστη του
Ζητείται προίκα χωρίς νύφη για σοβαρό σκοπό…:wink:
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα και καλη χρονια.Προσπαθω να συνδεσω το κινητο με τον υπολογιστη μεσω smart switch αλλα δεν το αναγνωριζει καθολου παρα μονο αρχιζει η διαδικασια της φορτισης.Υπαρχει κατι που θα πρεπει να κοιταξω ή να εγκαταστησω για να λυθει το προβλημα?Το λειτουργικό μου ειναι windows 10 home 64bit

 

Αν θες μετέφερε τα αρχεία σου μέσω switch με ένα USB φλασακι κ μια χαρά θα είσαι

S10+ <3

Nokia 6110, Motorola startac, Ericsson t10s,Nokia 3330

Sony Ericsson T68i , sagem my v-75, Sony Ericsson k800i, Nokia n82, Motorola a1200, lg ku990i, sony Ericsson satio, Nokia n8, lg optimus 2x,Samsung galaxy s3, galaxy note 2,note 3, note 4, lg g3, huawei p8lite, s7 edge , s8+, s9+, s10+

Link to comment
Share on other sites

μερικες φορες μου το εμφανιζει στον ''υπολογιστη μου'' αλλα τις περισσοτερες φορτιζει τη συσκευη.Το καλωδιο ειναι καινουργιο αυθεντικο μαζι με το ταχυφορτιστη του
Σε άλλο υπολογιστή; Άλλο κινητό με αυτό το καλώδιο;

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

σε αλλο υπολογιστη μαλλον θα το κανω αυριο,αλλο κινητο με usb c δεν εχω.Εαν εφταιγε το καλωδιο ομως θα φορτιζε κανονικα οπως τωρα?
Ζητείται προίκα χωρίς νύφη για σοβαρό σκοπό…:wink:
Link to comment
Share on other sites

Ναι. Τα καλωδια εχουν 2 "καναλια" για ρευμα και 2 για δεδομενα (τα παλιοτερα αλλα δε νομιζω να εχει αλλαξει αυτο :Ρ) οποτε ειναι ξεχωριστα

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

Έκανα το λάθος πριν 3 μέρες περίπου και αναβάθμισα τον Samsung browser στην τελευταία του έκδοση 8.2.01.2 (για s8 plus) και παει το λαγκάρισμα σύννεφο...κρίμα είναι η 1η φορά που με απογοητεύει σε κάτι η συσκευή.

 

Βέβαια για να είμαι ακριβοδίκαιος αυτό μου το κάνει περισσότερο εδώ στο myphone.gr ( για το οποίο δεν χρησιμοποιώ το tapatalk και μπαίνω ως συνήθως μέσω browser και συγκεκριμένα του Samsung ) ενώ σε άλλες σελίδες δεν μου το εμφανίζει και θα έλεγα μάλιστα ότι ρολλαρει πολύ γλυκά... ας του δώσω χρόνο καλύτερα ,έκανα κι ένα wipe cache partition και βλέπω σε κάνα δυο μέρες πάλι μπας και πάρει τα πατήματα του...

Μου το κάνει και μένα μετά το update σε LG G7 βέβαια και μόνο στο myphone. Οπότε μάλλον για πρόβλημα της παλαιότητας του site μου κάνει παρά για πρόβλημα του browser.

 

Στάλθηκε από το LM-G710 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Αυτό υπέθεσα κι εγώ, ευχαριστώ για την απάντηση! Όντως με τοv chrome πετάει στο myphone.gr πράγμα που δεν συμβαίνει με τον Samsung.
Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και καλή χρονιά. Επειδή τα καλά πρέπει να λέγονται,θα ήθελα να μεταφέρω την εξαιρετική και ταχύτατη εξυπηρέτηση και επισκευή του τηλεφώνου μού στην Samsung Γλυφάδας. Μετά από μια πτώση,το πίσω τζαμακι έσπασε σε δύο σημεία,και μέσα σε λίγο παραπάνω από μισή ώρα ,είχα επισκευάσμενο το κινητό, πληρωμένο και με δύο θήκες δώρο. Μπράβο στο παλικάρι που ήταν εκεί. Κόστος 60 ευρώ.αυτά και πάλι καλή χρονιά σε όλους!!

 

Στάλθηκε από το SM-G955F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Σε έχω δει πρωτάθλημα να παίρνεις...

...σε έχω δει στην γ' εθνική...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας, έχει παίξει κανείς με το κρυφό μένουν *#0*# ;

 

Έφτασα εκεί και θα ως είχα κάποια θέματα με μια εφαρμογή πυξίδας.

 

Συγκεκριμένα κάνω το Self Test και το περνάει πάντα, παρόλα αυτά στις τιμές X Y Z που λέει ενώ τα Υ Ζ είναι πάντα κοντά στο 0, το Χ είναι πάντα πολύ μεγάλο, περίπου στο 1000.

 

Ξέρω ότι αυτές οι τιμές έχουν να κάνουν με τον μαγνητικό σενσορα αλλά γιατί αυτη η διαφορά στις τιμές;

 

Δοκίμασα το τεστ και σε ξύλινη επιφάνεια, ώστε να μην επηρεάζεται από μεγάλα, έχοντας το ακίνητο αλλά και πάλι η τιμή του Χ είναι πολύ μεγάλη συγκριτικά με τις άλλες 2.

 

Εσάς τι τιμές σας δίνει;

 

Για να κάνετε το Τεστ γράψτε στο dialpad τον παραπάνω κωδικό και πατήστε sensor -> magnetic sensor -> self test.

 

 

 

Στάλθηκε από το SM-G955F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

HTC HD2 TyphooN CyanogenMod 7

iPhone4s iPhone 6 iPhone 6sPlus

Huawei P10

Samsung Galaxy S8+

Samsung Galaxy S10

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας, έχει παίξει κανείς με το κρυφό μένουν *#0*# ;

 

Έφτασα εκεί και θα ως είχα κάποια θέματα με μια εφαρμογή πυξίδας.

 

Συγκεκριμένα κάνω το Self Test και το περνάει πάντα, παρόλα αυτά στις τιμές X Y Z που λέει ενώ τα Υ Ζ είναι πάντα κοντά στο 0, το Χ είναι πάντα πολύ μεγάλο, περίπου στο 1000.

 

Ξέρω ότι αυτές οι τιμές έχουν να κάνουν με τον μαγνητικό σενσορα αλλά γιατί αυτη η διαφορά στις τιμές;

 

Δοκίμασα το τεστ και σε ξύλινη επιφάνεια, ώστε να μην επηρεάζεται από μεγάλα, έχοντας το ακίνητο αλλά και πάλι η τιμή του Χ είναι πολύ μεγάλη συγκριτικά με τις άλλες 2.

 

Εσάς τι τιμές σας δίνει;

 

Για να κάνετε το Τεστ γράψτε στο dialpad τον παραπάνω κωδικό και πατήστε sensor -> magnetic sensor -> self test.

 

 

 

Στάλθηκε από το SM-G955F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Λοιπόν, επειδή είχα θέματα με το μαγνητικό σενσορα πριν κάνα χρόνο περίπου, έψαξα και δοκίμασα τα πάντα.

Η λύση τελικά ήταν ΠΟΛΥ απλή και γίνεται ΑΜΕΣΑ και γρήγορα με τον παρακάτω τρόπο:

Ανοίγεις το google maps και κάνεις αυτή εδώ την κίνηση 2-3 φορές (

).

ΟΥΤΕ να παιδεύεσαι με τα self test και να μην γίνεται τελικά, ούτε με τα edge panels, ουτε με εφαρμογές για calibration κλπ.

 

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν, επειδή είχα θέματα με το μαγνητικό σενσορα πριν κάνα χρόνο περίπου, έψαξα και δοκίμασα τα πάντα.

Η λύση τελικά ήταν ΠΟΛΥ απλή και γίνεται ΑΜΕΣΑ και γρήγορα με τον παρακάτω τρόπο:

Ανοίγεις το google maps και κάνεις αυτή εδώ την κίνηση 2-3 φορές (

).

ΟΥΤΕ να παιδεύεσαι με τα self test και να μην γίνεται τελικά, ούτε με τα edge panels, ουτε με εφαρμογές για calibration κλπ.

 

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

Νίκο ευχαριστώ για το σχόλιο σου. Τη συγκεκριμένη κίνηση την κάνω και στρώνει. Το θέμα είναι ότι το χρειάζεται συχνά πυκνά να το κάνω. Δεν έχω το θέμα στους χάρτες όσο σε εφαρμογές που είναι καθαρά πυξίδα λόγο χόμπυ κτλ.

 

Με ανησυχεί το γεγονός που έγραψα παραπάνω καθώς ενώ οι τιμές Υ Ζ είναι πολύ χαμηλές και κοντά σαν νούμερα, το Χ ξεφεύγει και για αυτό το λόγο ρώτησα τι εμφανίζει σε εσάς ώστε να δω τι άλλο μπορεί να φταίει.

 

Στάλθηκε από το SM-G955F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by George_mob

HTC HD2 TyphooN CyanogenMod 7

iPhone4s iPhone 6 iPhone 6sPlus

Huawei P10

Samsung Galaxy S8+

Samsung Galaxy S10

Link to comment
Share on other sites

Νίκο ευχαριστώ για το σχόλιο σου. Τη συγκεκριμένη κίνηση την κάνω και στρώνει. Το θέμα είναι ότι το χρειάζεται συχνά πυκνά να το κάνω. Δεν έχω το θέμα στους χάρτες όσο σε εφαρμογές που είναι καθαρά πυξίδα λόγο χόμπυ κτλ.

 

Με ανησυχεί το γεγονός που έγραψα παραπάνω καθώς ενώ οι τιμές Υ Ζ είναι πολύ χαμηλές και κοντά σαν νούμερα, το Χ ξεφεύγει και για αυτό το λόγο ρώτησα τι εμφανίζει σε εσάς ώστε να δω τι άλλο μπορεί να φταίει.

 

Στάλθηκε από το SM-G955F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δεν βλέπω κάποιο θέμα φίλε μου, το κοίταξα και τώρα και δεν έχω τόσο τεράστιες αποκλίσεις.

Γενικότερα, μόλις δεις μπλε γραμμή και το νούμερο 3, σημαίνει ότι ο σενσορας είναι καλιμπραρισμένος.

Αν υπάρχει κάποιο θέμα δηλαδή, ή κάτι επηρεάζει τον σενσορα, ή υπάρχει θέμα hardware.

 

Υγ. Ανοίγοντας τους χάρτες και με την παραπάνω κίνηση, γίνεται γενικότερα calibration του σενσορα, δεν είναι μόνο για τους χάρτες.

 

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

Edited by nikos523
Link to comment
Share on other sites

Ειναι για Snapdragon

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Η το gorilla της οθόνης σας είναι για τα σκουπίδια ή τα κατάφερε η γυναίκα μου πολύ καλά.... Και με book θήκη παρακαλώ

 

http://i65.tinypic.com/28mg4qs.jpg

http://i64.tinypic.com/282hq42.jpg

http://i66.tinypic.com/29liveb.jpg

 

Μετά από τις περίφημες γρατζουνιές που έκανε στο plus η γυναίκα μου της έπεσε και σε γωνία το κινητό και έκανε ράγισμα η οθόνη.. 1η φορά δεν είχα κάνει ασφάλεια κινητού. Τώρα την πληρώνω έτσι; δε παίζει με κάποιο τρόπο να με καλύψει κάτι κάπου κάποιος; ολοκαίνουριο τηλέφωνο ρε ****το έχω σκάσει.

Edited by DjTony
Link to comment
Share on other sites

Η το gorilla της οθόνης σας είναι για τα σκουπίδια ή τα κατάφερε η γυναίκα μου πολύ καλά.... Και με book θήκη παρακαλώ

 

 

 

http://i65.tinypic.com/28mg4qs.jpg

 

http://i64.tinypic.com/282hq42.jpg

 

http://i66.tinypic.com/29liveb.jpg

Και τα δύο θα έλεγα.

 

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Η το gorilla της οθόνης σας είναι για τα σκουπίδια ή τα κατάφερε η γυναίκα μου πολύ καλά.... Και με book θήκη παρακαλώ

 

http://i65.tinypic.com/28mg4qs.jpg

http://i64.tinypic.com/282hq42.jpg

http://i66.tinypic.com/29liveb.jpg

Gorilla glass 4 και 5 είναι για τα σκουπίδια στην κυριολεξία. Κάθε πέρσι και καλύτερα που λενε.

Link to comment
Share on other sites

Ενημέρωση Ιανουαρίου σε EUR μόλις...

 

Update: Μετά την εγκατάσταση και την επανεκκίνηση το τηλέφωνο δεν ανταποκρινόταν καθόλου. Έκανα κλήση από το σταθερό και τότε μόνο πήρε μπρος η οθόνη. Αποτύπωμα και αναγνώριση προσώπου δεν δούλευαν και επίσης είχε εξαφανιστεί η πάνω μπάρα και δεν άνοιγε το συρτάρι των ενημερώσεων. Μετά από δεύτερη επανεκκίνηση όλα δουλεύουν κανονικά.

Edited by super_f
Link to comment
Share on other sites

Εγώ παιδιά έκανα μετάβαση σε s9 plus εδώ και μερικές μέρες, έτοιμο με πίτα από φίλο μου. Εντυπωσιάστηκα δεν το περίμενα τόσο...Με το καλό να έρθει και στην σειρά s8 n pie σύντομα...Καλή συνέχεια
Konakis.
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S8+ (SM-G955F)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...