Jump to content

Samsung Galaxy S8+ (SM-G955F)


ZZW30
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα παίδες, μπορώ να χρησιμοποιήσω το dex χωρίς το Dock της Samsung , μόνο με καλώδιο type-c σε HDMI όπως σε 9 και note και αν έχετε να προτείνετε κάποιο.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Όχι, αν και νομίζω υπάρχουν φτηνότερα OEM Dex στο αμαζον πχ. Χρησιμεύει για ψυξη της συσκευής νομίζω για αυτό

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παίδες, μπορώ να χρησιμοποιήσω το dex χωρίς το Dock της Samsung , μόνο με καλώδιο type-c σε HDMI όπως σε 9 και note και αν έχετε να προτείνετε κάποιο.

 

Νομίζω ότι αυτός ο τρόπος σύνδεσης προσφέρει μόνο screen mirroring και οχι τη λειτουργία DEX. Υπάρχει αντάπτορας από την ίδια την Samsung usb type C σε HDMI.

Link to comment
Share on other sites

Μπορούμε ξεκλειδώσουμε παιδιά από Αμερική ένα S8+; Sprint νομίζω είναι.. Ήρθε ένας φίλος από Αμερική για 8 μήνες και θέλει ξεκλείδωμα...
Link to comment
Share on other sites

Μετά από πολύ καιρό αξιώθηκα χθες να εγκαταστήσω τις εφαρμογές της Smasung Good Lock, task changer, edge lightning + κλπ. Κατέβασα από Sammobile και επειδή με ταλαιπώρησαν λίγο στην αρχή να ενημερώσω και τους υπόλοιπους ότι για να δείτε τα Settings τους σε κάποιες χρειάζεται να κατεβάσετε και το Activity manager από Playstore
Finally fiber 100 :!:
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια,ειπα να δοκιμασω τα κλειδωματα της συσκευης και εβαλα το ''face id'' Παιζει να ειναι το χειροτερο απ'ολες τις συσκευες που το εχουν,,περα του οτι δεν αναγνωριζε το προσωπο μου στην αρχη για να αποτυπωσει , μετα δεν αναγνωριζε και στο ξεκλειδωμα! αμεσως το εβγαλα,,σε αντιθεση με ιριδια που ειδικα την ημερα ειναι σχεδον αλανθαστο!
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια,ειπα να δοκιμασω τα κλειδωματα της συσκευης και εβαλα το ''face id'' Παιζει να ειναι το χειροτερο απ'ολες τις συσκευες που το εχουν,,περα του οτι δεν αναγνωριζε το προσωπο μου στην αρχη για να αποτυπωσει , μετα δεν αναγνωριζε και στο ξεκλειδωμα! αμεσως το εβγαλα,,σε αντιθεση με ιριδια που ειδικα την ημερα ειναι σχεδον αλανθαστο!

 

Όπως επίσης κ το δαχτυλικο νομίζω ότι είναι μακράν από τα χειρότερα που έχω δοκιμάσει Χρόνια πίσω σε ταχύτητα κ λάθη κ έχω βάλει κ το κάθε δάχτυλο 2 φορές επίτηδες αλλά είναι απαράδεκτο

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα είμαι κάτοχος ενός S8+ από τον Ιούνιο. Την τελευταία εβδομάδα είναι σήμερα η 3η φορά που μου ήρθανε μετά από 2 ώρες περίπου μηνύματα sms για κλήσεις που δέχτηκα, κοινώς για κάποιο λόγο δεν δεχόταν κλήσεις. Έκανα επανεκκίνηση, απλά ήθελα να ρωτήσω το έχει ξανασυναντήσει κανείς, προληπτικά λέω σε 1η φάση να αλλάξω την κάρτα sim.

 

Παιδιά καλησπέρα, τελικά ενημερώνω ότι το τηλέφωνο είχε πρόβλημα και αλλάχτηκε εντό εγγύησης η κεντρική πλακέτα. Κατά τα άλλα, άψογη η αντιπροσωπεία εδώ σε 2 μέρες όλα έτοιμα, σημαντικό πλεονέκτημα πιστεύω η καλή εγγύηση.

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια,ειπα να δοκιμασω τα κλειδωματα της συσκευης και εβαλα το ''face id'' Παιζει να ειναι το χειροτερο απ'ολες τις συσκευες που το εχουν,,περα του οτι δεν αναγνωριζε το προσωπο μου στην αρχη για να αποτυπωσει , μετα δεν αναγνωριζε και στο ξεκλειδωμα! αμεσως το εβγαλα,,σε αντιθεση με ιριδια που ειδικα την ημερα ειναι σχεδον αλανθαστο!
Όπως επίσης κ το δαχτυλικο νομίζω ότι είναι μακράν από τα χειρότερα που έχω δοκιμάσει Χρόνια πίσω σε ταχύτητα κ λάθη κ έχω βάλει κ το κάθε δάχτυλο 2 φορές επίτηδες αλλά είναι απαράδεκτο
Το face unlock έχει την ίδια ποιότητα και λειτουργία που είχε από το 2011. Δεν αξίζει όταν έχεις iris scanner.

Το δακτυλικό θέλει να βάλεις το δάκτυλο σε διάφορες γωνίες όταν το αποθηκεύεις και μετά δουλεύει χωρίς αποτυχίες.

 

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλημέρα θέλω την βοήθεια σας σε ένα πρόβλημα που μου παρουσιάστηκε κάτι πείραξα προφανώς και έχουν φύγει οι τρεις επιλογές κάτω από την οθόνη αυτό που πάει πίσω το άλλο που όταν το πατάς κλείνεις ότι έχει ανοίξει και το κεντρικό κουμπί πως μπορώ ρε παιδιά να το επαναφέρω όπως ήταν;; ευχαριστώ
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλημέρα θέλω την βοήθεια σας σε ένα πρόβλημα που μου παρουσιάστηκε κάτι πείραξα προφανώς και έχουν φύγει οι τρεις επιλογές κάτω από την οθόνη αυτό που πάει πίσω το άλλο που όταν το πατάς κλείνεις ότι έχει ανοίξει και το κεντρικό κουμπί πως μπορώ ρε παιδιά να το επαναφέρω όπως ήταν;; ευχαριστώ

 

δεν εχουν φυγει,κανε μια με το δαχτυλο σου απο το τερμα κατω μερος της οθονης προς τα επανω να εφανιστουν

-Galaxy S23 green

-Galaxy watch 5 44mm

-Galaxy buds 2

Link to comment
Share on other sites

δεν εχουν φυγει,κανε μια με το δαχτυλο σου απο το τερμα κατω μερος της οθονης προς τα επανω να εφανιστουν

φιλε σε ευχαριστω πολυ για το προβλημα που μου ελεισες πες μου σε παρακαλω πως μπορω να βλεπω συνεχεια αυτα τα εικονοδια χωρις να πηγαινω το χερι μου απο κατω προς τα πανω συνεχεια αν καταλαβες θελω να φαινονται συνεχεια οπως ηταν πριν σ ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Μου ηρθε ενημέρωση Σεπτεμβρίου (συσκευή vodafone Italia) κ εχει την λήψη αργού video.

It0a9BV.jpg

 

-------------

Στάλθηκε με Tapatalk, χρησιμοποιώντας το δεξί μου δάχτυλο.

Χρηματοοικονομικός Σύμβουλος

Link to comment
Share on other sites

φιλε σε ευχαριστω πολυ για το προβλημα που μου ελεισες πες μου σε παρακαλω πως μπορω να βλεπω συνεχεια αυτα τα εικονοδια χωρις να πηγαινω το χερι μου απο κατω προς τα πανω συνεχεια αν καταλαβες θελω να φαινονται συνεχεια οπως ηταν πριν σ ευχαριστω

 

Οταν εμφανίσεις την μπάρα με τα εικονίδια , αριστερά έχει μια μικρή κουκίδα . πάτα την δυο φορές και θα μείνει μόνιμα η μπάρα ανοιχτή.

Σε έχω δει πρωτάθλημα να παίρνεις...

...σε έχω δει στην γ' εθνική...

Link to comment
Share on other sites

Οταν εμφανίσεις την μπάρα με τα εικονίδια , αριστερά έχει μια μικρή κουκίδα . πάτα την δυο φορές και θα μείνει μόνιμα η μπάρα ανοιχτή.

Φίλε μου σ ευχαριστώ πολύ να είσαι καλά!!!

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου σ ευχαριστώ πολύ να είσαι καλά!!!

 

δε κανει τιποτα,και εγω το s8 4 ημερες το εχω και ακομα ψαχνομαι στα μενου

-Galaxy S23 green

-Galaxy watch 5 44mm

-Galaxy buds 2

Link to comment
Share on other sites

Όπως επίσης κ το δαχτυλικο νομίζω ότι είναι μακράν από τα χειρότερα που έχω δοκιμάσει Χρόνια πίσω σε ταχύτητα κ λάθη κ έχω βάλει κ το κάθε δάχτυλο 2 φορές επίτηδες αλλά είναι απαράδεκτο

 

μπα οχι,με το δαχτυλικο κανενα απολυτως προβλημα,,ελαχιστα δεν το εβρισκε και αυτο μονο καλοκαιρι με κανα λαδι απο θαλασσα ξερεις οταν ειναι λερωμενο το δαχτυλο!

 

----- προσθήκη μηνύματος 69 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Το face unlock έχει την ίδια ποιότητα και λειτουργία που είχε από το 2011. Δεν αξίζει όταν έχεις iris scanner.

Το δακτυλικό θέλει να βάλεις το δάκτυλο σε διάφορες γωνίες όταν το αποθηκεύεις και μετά δουλεύει χωρίς αποτυχίες.

 

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

 

εβαλα iris scanner και για μεσα στην ημερα μπαμ μπαμ ανοιγε,,,βγηκα για ποτο και ημουν σαν τον χαζο να εστιασει για να ανοιξει,,ε και το εβγαλα και αυτο :lol::lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

μπα οχι,με το δαχτυλικο κανενα απολυτως προβλημα,,ελαχιστα δεν το εβρισκε και αυτο μονο καλοκαιρι με κανα λαδι απο θαλασσα ξερεις οταν ειναι λερωμενο το δαχτυλο!

 

----- προσθήκη μηνύματος 69 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

εβαλα iris scanner και για μεσα στην ημερα μπαμ μπαμ ανοιγε,,,βγηκα για ποτο και ημουν σαν τον χαζο να εστιασει για να ανοιξει,,ε και το εβγαλα και αυτο :lol::lol::lol:

Εγώ μόνο δακτυλικό δουλεύω γιατί έχω μεγάλα χέρια και με βολεύει εκεί ψηλά.

Ωστόσο ο συνδυασμός face unlock μαζί με iris scanner στο s9 δουλεύει άψογα.

Εννοείται ότι είναι θέμα λογισμικού βέβαια και δεν θέλουν απλά να το δώσουν στο s8, αλλά τι να κάνεις?!

 

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά Καλημέρα έχω το plus περίπου 4 μήνες αγορασμένο από Σκρουτζ αν θέλω να το πουλήσω τέτοια εποχή πόσο πιανει;
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά Καλημέρα έχω το plus περίπου 4 μήνες αγορασμένο από Σκρουτζ αν θέλω να το πουλήσω τέτοια εποχή πόσο πιανει;

 

φιλε μια αναζητη στα site που πουλανε θα καταλαβεις τι τιμες παιζουν,,εδω δεν μπορουν να σου απαντησουν ποσο ;) και για να εχουμε καλο ερωτημα για ποιον λογο θελεις να το δωσεις στους 4 μηνες?

Link to comment
Share on other sites

φιλε μια αναζητη στα site που πουλανε θα καταλαβεις τι τιμες παιζουν,,εδω δεν μπορουν να σου απαντησουν ποσο ;) και για να εχουμε καλο ερωτημα για ποιον λογο θελεις να το δωσεις στους 4 μηνες?

 

Για αλλαγή το βαρέθηκα γρήγορα πολύ θα πάω η σε 20 pro η mate σε λίγες , μέρες παρουσιαζεται

Link to comment
Share on other sites

Λογικά από 350 μέχρι 400 ευρώ ανάλογα την κατάσταση του, την χρήση του κ τί έξτρα που πιθανόν να υπάρχουν.
Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Λογικά από 350 μέχρι 400 ευρώ ανάλογα την κατάσταση του, την χρήση του κ τί έξτρα που Ευχαριστώ πολύ.....
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S8+ (SM-G955F)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...