Jump to content

Samsung Galaxy S8+ (SM-G955F)


ZZW30
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλημέρα παιδιά κ καλή εβδομάδα θα ήθελα λίγο την βοήθεια σας η αν είναι φυσιολογικό κ συμβαίνει κ εσάς να ξέρω!όταν χτυπάει το κινητό στην τσέπη μου Κ πάω να το βγάλω κλείνει κ μάλιστα πολύ συχνά επίσης όταν μιλάω κ είναι στην τσέπη κ περπατάω μπορεί να πατήσει την στάση το κλείσιμο η να πάρει άλλο τηλ ενώ είναι κλειδωμένο πριν......σας συμβαίνει εσάς αυτο;
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Κανένας "οικονομικος" τρόπος να αντικαταστησουμε σπασμένη οθόνη εμπρός πίσω (μόνο το τζάμι) σε s8 plus υπάρχει? Η τέλος πάντων ποιος ειναι ο οικονομικοτερος?

Δεν γνωρίζω κάποιο κατάστημα προσωπικά.

Ωστόσο είδα καιρό πριν την διαδικασία για αλλαγή dogitizer σε βίντεο και δυστυχώς απαιτεί εξειδικευμένα εργαλεία λόγο POLED και κυρτοτητας

Καλημέρα παιδιά κ καλή εβδομάδα θα ήθελα λίγο την βοήθεια σας η αν είναι φυσιολογικό κ συμβαίνει κ εσάς να ξέρω!όταν χτυπάει το κινητό στην τσέπη μου Κ πάω να το βγάλω κλείνει κ μάλιστα πολύ συχνά επίσης όταν μιλάω κ είναι στην τσέπη κ περπατάω μπορεί να πατήσει την στάση το κλείσιμο η να πάρει άλλο τηλ ενώ είναι κλειδωμένο πριν......σας συμβαίνει εσάς αυτο;
Όχι, αλλά υπάρχει επιλογή για να απορρίπτει πιθανά αγγίγματα όταν είναι στην τσέπη.

Settings- display- block accidental touches. Το ενεργοποιείς και έτσι όταν υπάρχει κάτι κοντά στον proximity sensor, δεν δέχεται input.

 

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Όχι, αλλά υπάρχει επιλογή για να απορρίπτει πιθανά αγγίγματα όταν είναι στην τσέπη.

Settings- display- block accidental touches. Το ενεργοποιείς και έτσι όταν υπάρχει κάτι κοντά στον proximity sensor, δεν δέχεται input

Στα Ελληνικά σε περίπτωση που δεν το βρίσκεις είναι....Ρυθμίσεις > Εμφάνιση > Αποκλεισμός τυχαίων αγγιγμάτων.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά.

 

Έχω τρομερό lag στα notifications. Όταν έχω ειδοποίηση από κάποια εφαρμογή (viber, samsung health κλπ) και πατήσω πάνω στην ειδοποίηση, μπορεί να χρειαστούν 8-10 δευτερόλεπτα μέχρι να ανοίξει. Αν ανοίξω την εφαρμογή, ανοίξει άμεσα. Έχει κανείς παρόμοιο θέμα; Πως λύνεται;

Link to comment
Share on other sites

Στα Ελληνικά σε περίπτωση που δεν το βρίσκεις είναι....Ρυθμίσεις > Εμφάνιση > Αποκλεισμός τυχαίων αγγιγμάτων.

 

Το έχω ενεργοποιήσει παιδιά τπτ πάλι τα ίδια μου κανει

Link to comment
Share on other sites

Το έχω ενεργοποιήσει παιδιά τπτ πάλι τα ίδια μου κανει
Μήπως ενώ είναι σβηστή η οθόνη και νομίζεις ότι είναι κλειδωμένο για κάποιο λόγο δεν πέφτει σε deep sleep?

 

Στάλθηκε από το SM-G950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Galaxy Z fold 5

Link to comment
Share on other sites

Μήπως ενώ είναι σβηστή η οθόνη και νομίζεις ότι είναι κλειδωμένο για κάποιο λόγο δεν πέφτει σε deep sleep?

 

Στάλθηκε από το SM-G950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Μπορεί πως το βλέπω αυτό μη Τι μπορώ να κάνω σκέψου οδηγαω κ είναι στην τσέπη πάω να το βγάλω κ στέλνει κ μνμ από αυτά τα έτοιμα όταν τους το κλεινεις

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί πως το βλέπω αυτό μη Τι μπορώ να κάνω σκέψου οδηγαω κ είναι στην τσέπη πάω να το βγάλω κ στέλνει κ μνμ από αυτά τα έτοιμα όταν τους το κλεινεις
Μπες στην χρήση της μπαταρίας και δες πόσο σου βγάζει αδράνεια της συσκευης

 

Στάλθηκε από το SM-G950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Galaxy Z fold 5

Link to comment
Share on other sites

Μπες στην χρήση της μπαταρίας και δες πόσο σου βγάζει αδράνεια της συσκευης

 

Στάλθηκε από το SM-G950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Οθόνη 20% αδράνεια 6%

Link to comment
Share on other sites

Οθόνη 20% αδράνεια 6%
Σου κρατάει γενικότερα η μπαταρία η τελειώνει γρήγορα;

Ούτε με επανεκκίνηση στρώνει;

 

Στάλθηκε από το SM-G950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Galaxy Z fold 5

Link to comment
Share on other sites

Γενικά δεν μπορώ να πω ότι έχω θέμα βέβαια λόγο δουλειάς θα χρειαστώ συμπλήρωμα συνήθως την ημέρα μέσα αλλά οκ Ναι κ μετά από επανεκκίνηση το κάνει πάντα
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλημέρα..αξίζει ακόμα η αγορά του στα 500€ σε σχέση με Xiaomi mi 8,Lg V30 και Nokia 8?
Link to comment
Share on other sites

Η διαφορά από το s9+ είναι στα 150€ πλέον.

Για την δεύτερη σιμ, δεύτερη κάμερα, διπλά ηχεία, άλλο ένα χρόνο υποστήριξη, αλλα 2 GB ram, μεταβαλλόμενο διάφραγμα, άλλη μια κάμερα, νομίζω το s9+ είναι καλύτερο vfm στα χρήματα που ζητάει τώρα.

 

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Βρε παιδιά σε καινούριο S8+, έβαλα την κάρτα SIM μέσα πριν το πρώτο boot, πριν καν το ανοίξω.

 

Εκανα restore τα back up μου, φωτογραφίες, τραγούδια κτλ και στην πρώτη επανεκκίνηση που του έκανα μου λέει ότι έχει αλλάξει η κάρτα SIM και αν θέλω να κάνω Restore για να πάρει τις νέες ρυθμίσεις του παρόχου..Φυσικά η κάρτα sim είναι η ίδια δεν ξαναβγήκε από τη συσκευή, ειναι cosmote.

 

Τι είναι αυτό; Μπορώ να αφαιρέσω τη συγκεκριμένη ειδοποίηση; Δοκίμασα να κάνω restart και shutdown και το βγάζει πάντα.

 

Στάλθηκε από το SM-G955F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

HTC HD2 TyphooN CyanogenMod 7

iPhone4s iPhone 6 iPhone 6sPlus

Huawei P10

Samsung Galaxy S8+

Samsung Galaxy S10

Link to comment
Share on other sites

Βρε παιδιά σε καινούριο S8+, έβαλα την κάρτα SIM μέσα πριν το πρώτο boot, πριν καν το ανοίξω.

 

Εκανα restore τα back up μου, φωτογραφίες, τραγούδια κτλ και στην πρώτη επανεκκίνηση που του έκανα μου λέει ότι έχει αλλάξει η κάρτα SIM και αν θέλω να κάνω Restore για να πάρει τις νέες ρυθμίσεις του παρόχου..Φυσικά η κάρτα sim είναι η ίδια δεν ξαναβγήκε από τη συσκευή, ειναι cosmote.

 

Τι είναι αυτό; Μπορώ να αφαιρέσω τη συγκεκριμένη ειδοποίηση; Δοκίμασα να κάνω restart και shutdown και το βγάζει πάντα.

 

Στάλθηκε από το SM-G955F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δες παρακάτω

 

 

 

Το csc είναι το Customer service code.

Σε παρόχους στην Αμερική μπορεί να παίζει μεγαλύτερο ρόλο σε απαγορεύσεις ή γενικότερα την πρόσβαση σε περιεχόμενο και υπηρεσίες.

Προς Ευρώπη μεριά, το μόνο που επηρεάζει είναι οι ενημερώσεις.

Για παράδειγμα εαν η συσκευή σου προοριζόταν για την Ελβετία (όπως η δική μου), θα παίρνει αναβαθμίσεις όταν είναι διαθέσιμες για την Ελβετία.

Εαν γίνει η επαναφορά εργοστασιακών με Ελληνική σιμ μέσα στη συσκευή, το csc θα γυρίσει σε Ελληνικό και η συσκευή θα αναβαθμίζεται μαζί με τα Ελληνικά.

Κατά τα υπόλοιπα, δεν υπάρχει λόγος για να κάνεις επαναφορά.

 

Υγ. Αυτό συμβαίνει σε όλες τις unbranded ευρωπαϊκές συσκευές μιας και έχουν multi csc. Εάν κάποια συσκευή προοριζόταν για πάροχο (πχ Vodafone), δεν αλλάζει το csc της.

Φυσικά μπορείς να το αλλάξεις μόνος σε αυτή την περίπτωση με το odin, αλλά αυτό είναι άλλη ιστορία και δεν σε ενδιαφέρει στην προκειμένη!

 

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

 

 

 

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Και γω το εχω, και απλως την διωχνεις μετα απο καθε reboot. Δε σε επηρεαζει καπου

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ, μου έκανε εντύπωση καθώς το θυμήθηκε μετά απο το πρώτο restart και όχι από την αρχή.

 

Κάτι ακόμα. Υπάρχει τρόπος στην εφαρμογή Gallery να ξαναεμφανιστουν τα Tutorials και Tips που εμφανίζει κατά καιρούς; Τα πετάει σε άσχετα σημεία και τα κλείνω καταλάθος και θα ήθελα να τα δω...

 

Στάλθηκε από το SM-G955F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

HTC HD2 TyphooN CyanogenMod 7

iPhone4s iPhone 6 iPhone 6sPlus

Huawei P10

Samsung Galaxy S8+

Samsung Galaxy S10

Link to comment
Share on other sites

Ισως με εκκαθαριση δεδομενων της εφαρμογης;

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.Κάνοντας μια λήψη φωτογραφίας ή βίντεο η εκάστοτε λήψη αποθηκεύεται στη συλλογή μου και παράλληλα αποθηκεύεται ταυτόχρονα στο samsung cloud,one drine και στις φωτογραφίες μου(google).Υπάρχει η δυνατότητα να επιλέξω σε ποιο από τα παραπάνω να αποθηκεύεται μόνο και όχι και στα 3?
Ζητείται προίκα χωρίς νύφη για σοβαρό σκοπό…:wink:
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.Κάνοντας μια λήψη φωτογραφίας ή βίντεο η εκάστοτε λήψη αποθηκεύεται στη συλλογή μου και παράλληλα αποθηκεύεται ταυτόχρονα στο samsung cloud,one drine και στις φωτογραφίες μου(google).Υπάρχει η δυνατότητα να επιλέξω σε ποιο από τα παραπάνω να αποθηκεύεται μόνο και όχι και στα 3?

Στις ρυθμίσεις του cloud, google και o edrive, ξετικαρεις τον συγχρονισμό κ ετσι θα τις εχεις μονο στο τηλέφωνο

 

-------------

Στάλθηκε με Tapatalk, χρησιμοποιώντας το δεξί μου δάχτυλο.

Χρηματοοικονομικός Σύμβουλος

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά μου κάνει μια ******* με το Facebook και το Messenger. Ενώ αλλάζω notification sound αυτο μονιμα ξαναγυριζει σε default. Το default δεν μ άρεσει αλλά οτι ηχο και να βαλω θα ξαναγυρισει στο default. Το θεμα ειναι πως το κανει μονο στο Facebook και στο Messenger, σε ολες τις αλλες εφαρμογές ειναι κανονικα
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά μου κάνει μια ******* με το Facebook και το Messenger. Ενώ αλλάζω notification sound αυτο μονιμα ξαναγυριζει σε default. Το default δεν μ άρεσει αλλά οτι ηχο και να βαλω θα ξαναγυρισει στο default. Το θεμα ειναι πως το κανει μονο στο Facebook και στο Messenger, σε ολες τις αλλες εφαρμογές ειναι κανονικα
Μήπως είναι θέμα των Fb και messenger? Διάβασες σχόλια στην εφαρμογή αν το αναφέρουν για τα τελευταία updates?

 

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί να μου πεις κάποιος αν στα μοτίβα δονησεων, και συγκεκριμένα στα telephone και Ripple, κάνει το ακουστικό της συσκευής κάποια "τσαχαλιτα";

 

Μπα να μου δίνει την εντύπωση αυτή ο μηχανισμός;

 

Τώρα το παρατήρησα που το είχα στη δόνηση.

 

Στάλθηκε από το SM-G955F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

HTC HD2 TyphooN CyanogenMod 7

iPhone4s iPhone 6 iPhone 6sPlus

Huawei P10

Samsung Galaxy S8+

Samsung Galaxy S10

Link to comment
Share on other sites

Μία συμβουλή προς όλους.

Προσέξτε την φωτεινότητα και τα στατικά στοιχεία στο UI.

Σήμερα το κινητό μου εμφάνισε burn in σε ένα συγκεκριμένο σημείο της οθόνης που υπήρχε ένα "μπαλονάκι" για εικονίδιο (chat head) σε μια εφαρμογή με άσπρο χρώμα και μαύρο περίγραμμα. Ούτε στην status bar, ούτε πουθενά αλλού.

Εφόσον έγινε σε εμένα που δεν έχει ξανά πάθει burn in samsung οθόνη στα χέρια μου, φαντάζομαι πως τα πάνελ των s8 δεν είναι και τα καλύτερα σε θέμα αντοχής.

Κάντε έναν έλεγχο με κάποια εφαρμογή τύπου lcd test και πάλι προσοχή!

 

Κατά τα υπόλοιπα, ευτυχώς η samsung εδώ στο Βερολίνο είναι 5 λεπτά από το σπίτι μου και θα το πάρω λογικά αύριο.

Αν υπάρξουν παρατράγουδα ή κάποια ενημέρωση από την samsung, θα ενημερώσω.

Link to comment
Share on other sites

Το κακό έγινε. Έσπασε η οθόνη.

Το σπάσιμο είναι στρογγυλό, διαμέτρου όσο 1 λεπτού ευρώ, αλλά αρκετά βαθύ. Είναι ακριβώς στο ίδιο ύψος με την πίσω κάμερα.

Η υπόλοιπη οθόνη δουλεύει, όπως και το digitizer. θέλω να το πάω για νέα οθόνη (η τιμή είναι 300 ευρώ), άλλα με προβληματίζει ότι η κάμερα δεν ξεκινά σαν εφαρμογή πλέον (warning, camera failed). Η κάμερα, δεν φαίνεται να έχει κάποιο εμφανές χτύπημα.

Το ερώτημα είναι ότι πράγματι χάλασε και η κάμερα, η απλώς συμπιεστικέ κάνα καλώδιο;

Το έχει ξαναδεί κάποιος;

 

Θα είναι κακό από μέρους μου, να αλλάξω την οθόνη και να δω ότι και η κάμερα θέλει αλλαγή. Καλύτερα να πάω για καινούριο τότε.

Edited by marios_geo2
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S8+ (SM-G955F)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...