Jump to content

Samsung Galaxy S8+ (SM-G955F)


ZZW30
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ξεκλειδωνει το τηλεφωνο πολυ γρηγορα; Ειναι καλο σε ολες τις συνθηκες φωτισμου; Νιωθεις ενοχληση στα ματια;

 

Πολυ γρήγορα δεν το λες, αλλα ειναι γρήγορα

οσο πιο σκοτάδι ειναι, τοσο γρηγορότερα σε βρίσκει

δεν νιωθω κάποια ενόχληση (μεχρι στιγμης)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Ρε παιδια παταω στο hello bixby και ρωταω να μου πει των καιρο και μου των λεει αλλα οχι με κελσίου.των λεει με Φαρενάιτ.. και δεν βλεπω να εχει ρύθμιση για αλλαγή.εχει κανενας η

Ιδέα?

 

Π

Ps.. μην βάζατε ττζαμακι η ζελατίνες. Αφήστε την οθόναρα χυμα. 15 μερες παραλία και δεν εχει παθει τιποτα.και με τα πεταμενα λεφτα για τζαμια.καντε μια ασφάλεια...

«Ή ΤΑΝ Ή ΕΠΙ ΤΑΣ»
Link to comment
Share on other sites

Η ασφάλεια όμως δε σε καλύπτει από γρατζουνιές, σε καλύπτει για σπάσιμο οθόνης, σωστά?
Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου και εγώ απολάμβανα την οθοναρα στην παραλία προσεχτικα με Μόνο την clear view (βιβλιαρακι)της samsung και τωρα εχω μια τριπουλα στο τζαμι κατω χαμηλα....να χεσω το gorilla glass 5.Εβαλα τζαμί και βρήκα την υγειά μου...
Link to comment
Share on other sites

Η οθόνη θα γεμίσει αραχνιες και μικρές γρατζουνιές χωρίς προστασία, να το ξέρετε.

Φυσικά εμένα δεν με ενδιαφέρει γιατί αγοράζω για να απολαύσω, όχι να βάλω σε γυάλα η να νταντέψω.

Επίσης εφόσον δεν φαίνονται πουθενά τα σημάδια στη χρήση, ούτε που με ενδιαφέρει.

Από εκεί και πέρα ο καθένας με τις επιλογές του.

Απλά να ξέρετε όσοι έχετε θέματα με σημάδια και θέλετε να πάρει καινούργια συσκευή ο επόμενος και να την ευχαριστηθεί αυτός ( κακιουλα :p ), μην βγάλετε τις προστασίες :)

 

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου και εγώ απολάμβανα την οθοναρα στην παραλία προσεχτικα με Μόνο την clear view (βιβλιαρακι)της samsung και τωρα εχω μια τριπουλα στο τζαμι κατω χαμηλα....να χεσω το gorilla glass 5.Εβαλα τζαμί και βρήκα την υγειά μου...

 

Καλα εσενα σου εκανε τρύπα και εβαλες και τζαμι μετα? Θα τα εβγαζα ολα στην θεση σου.. εγω ειχα κανει ασφάλεια στα mediamark 90 eyro . .και μετα απο 4 μερες μου επεσε απο τα 2 μετρα .το ειχα στο σε θήκη.το βγαζω για να το καθαρίσω και το αφήνω στο ντουλαπι. Και μετα οταν παω να φερω την θηκη ακουω ενα μπαμ.. και μου εκανε 2 αραχνιες στην οθονη.τιποτα αλλο. Και τωρα το εχω μονο με θηκη. Και πραγματικά το χαίρομαι. Τωρα αν θελω να το δωσω βέβαια δεν ξερω αν θα εχω Θέμα. Αλλα στην χειρότερη αλλαζω οθονη...

«Ή ΤΑΝ Ή ΕΠΙ ΤΑΣ»
Link to comment
Share on other sites

Η ασφάλεια όμως δε σε καλύπτει από γρατζουνιές, σε καλύπτει για σπάσιμο οθόνης, σωστά?

 

... και δεν σου πεφτει τυχαια κατω ;;;

Ericsson788, Nokia 3310,7650,3650,N82,N95, Samsung i8910,S2,S3,S4,S6,S7 edge,S8+,S9+,S10+,S20 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Ένα ωραίο άρθρο για όσους σκέφτονται να μετακομίσουν από το S8+ στο νέο τερατάκι της Samsung... :)

http://www.doctorandroid.gr/2017/08/samsung-galaxy-note-8.html?m=0

Link to comment
Share on other sites

Ένα ωραίο άρθρο για όσους σκέφτονται να μετακομίσουν από το S8+ στο νέο τερατάκι της Samsung... :)

http://www.doctorandroid.gr/2017/08/samsung-galaxy-note-8.html?m=0

 

+1000 Απλή πραγματικότητα....

Link to comment
Share on other sites

... και δεν σου πεφτει τυχαια κατω ;;;

 

Αυτό να μου πεις... Και το δέχονται έτσι απλά;

Γίνεται επισκευή ιθόνης ή αντικατάσταση συσκευής;

Link to comment
Share on other sites

παιδια μια ερωτηση. για αλλαγη firmware ποιο csc διαλεγω; το home ή το σκέτο; repartition το εχω επιλεγμενο η όχι; ευχαριστώ.

Από cosmote θα περασω την Greece EUR εάν χρειάζεται να το ξερετε. Έχω διαβάσει διαφορους οδηγούς σε αλλους λένε να είναι επιλεγμένο το reboot και το reset time ενώ σε άλλους μόνο το reset time. Τελικά τι ισχύει;

Link to comment
Share on other sites

παιδια μια ερωτηση. για αλλαγη firmware ποιο csc διαλεγω; το home ή το σκέτο; repartition το εχω επιλεγμενο η όχι; ευχαριστώ.

Από cosmote θα περασω την Greece EUR εάν χρειάζεται να το ξερετε. Έχω διαβάσει διαφορους οδηγούς σε αλλους λένε να είναι επιλεγμένο το reboot και το reset time ενώ σε άλλους μόνο το reset time. Τελικά τι ισχύει;

Auto reboot kai f reset time τσεκαρισμένα μόνο.

Καλο θα είναι να τικαρεις και το phone Bootloader updater.

Το σκέτο csc βάζεις ΟΧΙ το home.

 

Με το οντιν 3.12.7 να είσαι.

Και από τις ρυθμίσεις του κινητού οθόνη κλειδώματος και ασφάλεια ενεργοποίησε το ασφαλής εκκίνηση / και απαιτηση κωδικου με την ενεργοποιηση της συσκευης.

Λενε ότι πρέπει να είναι και ατό.

 

Απλα να ξες αν χρησιμοποιείς το wificall της κοσμοτε με την ελληνική ρομ το χάνεις (προς το παρόν τουλάχιστον).

 

Στάλθηκε από το SM-G955F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Samsung Galaxy S8 plus

Samsung Galaxy S7 Edge

Samsung Galaxy Alpha

Samsung TV ue55h6800 Curved

Samsung Watch Gear

Link to comment
Share on other sites

Auto reboot kai f reset time τσεκαρισμένα μόνο.

Καλο θα είναι να τικαρεις και το phone Bootloader updater.

Το σκέτο csc βάζεις ΟΧΙ το home.

 

Με το οντιν 3.12.7 να είσαι.

Και από τις ρυθμίσεις του κινητού οθόνη κλειδώματος και ασφάλεια ενεργοποίησε το ασφαλής εκκίνηση / και απαιτηση κωδικου με την ενεργοποιηση της συσκευης.

Λενε ότι πρέπει να είναι και ατό.

 

Απλα να ξες αν χρησιμοποιείς το wificall της κοσμοτε με την ελληνική ρομ το χάνεις (προς το παρόν τουλάχιστον).

 

Στάλθηκε από το SM-G955F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Σε ευχαριστώ πολύ φίλε μου.

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια οταν ρωταω στο Bixby να μου πει των καιρο μου το λεει σε fahrenheit.αλλαζει αυτο?
«Ή ΤΑΝ Ή ΕΠΙ ΤΑΣ»
Link to comment
Share on other sites

Όσοι χρησιμοποιείτε bxActions Pro στο control mode (για να έχετε μονό, διπλό, και συνεχόμενο πάτημα του Bixby button), με ποιο πρόγραμμα κάνατε disable τη Bixby;

129026.png?1640591734

Link to comment
Share on other sites

Αυτό να μου πεις... Και το δέχονται έτσι απλά;

Γίνεται επισκευή ιθόνης ή αντικατάσταση συσκευής;

 

αν επισκευαζεται γινεται επισκευη, αλλιως αντικατασταση. ετσι μου ειπαν εμενα οταν εκανα.

Link to comment
Share on other sites

Ναι αν ρωτήσεις what's the weather in Celsius

Παλι με Fahrenheit μου το λεει.και το βγαζει

«Ή ΤΑΝ Ή ΕΠΙ ΤΑΣ»
Link to comment
Share on other sites

Το S8+, το αγόρασα πριν 2 μήνες από το citisshop. Θέλω να το δώσω, δεν μου αρέσει, το χαρακτηρίζω, τηλεκοντρόλ.

Δεν κάνω απάτη.

Το κινητό μου, τώρα είναι το Sony xz premium.

Επικοινωνία ΜΟΝΟ με προσωπικό μύνημα , για να μην υπάρξει πρόβλημα, εδώ στο σαιτ.

 

Αν το θέλει κάποιος από το σάιτ.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλημέρα.

Το S8 PLUS G955F που κυκλοφορεί στα σκρουτζομάγαζα είναι single Sim;;;

Το dual sim έρχεται Ελλάδα. Που μπορείς να το βρεις;;;

Edited by Green_Dragon
Απαντήθηκε η απορία μου. Ευχαριστώ!
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά! Καλώς σας βρήκα και εδώ!

Από σήμερα είμαι ευτυχής κάτοχος του S8+ ...Αποχωρίστηκα το αρκετά καλό mate 8 και πήρα αυτό που ζαχάρωνα από καιρό, αλλά δυσκολευόμουνα να αποφασίσω...Πότε μου έφταιγε ότι είναι μονόκαρτο, πότε η έλλειψη ραδιοφώνου...Τελικά υπέκυψα. Η συσκευή είναι super, τι να λέμε τώρα.

 

Παρακολουθούσα από μέρες το νήμα και έχω δει αρκετά πράγματα, αλλά θέλω να κάνω και κάποιες ερωτήσεις:

- Θήκη πλάτης και screen glass βάζουμε;;; και ποια προτείνετε;;; Έχω βάλει πρόχειρα μία πλαστική της πλάκας, αλλά εμποδίζει τη λειτουργία του δακτυλικού αποτυπώματος.

- Υπάρχει κάποιος καλός οδηγός ρυθμίσεων της συσκευής, για βέλτιστη λειτουργία και κατανάλωση μπαταρίας;;;

- Υπάρχει bloatware που μπορούμε να αφαιρέσουμε χωρίς πρόβλημα;;;

- Ποια είναι η τελευταία έκδοση λογισμικού που έχουμε πάρει;;;

 

Συγγνώμη αν σας ζάλισα λίγο...θα ψάξω και εγώ αρκετά, αλλά κάθε εμπειρία και γνώμη από τους παλιούς είναι καλοδεχούμενη:):):)

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S8+ (SM-G955F)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...