Jump to content

Samsung Galaxy S8+ (SM-G955F)


ZZW30
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το half nav όπως και τα υπόλοιπα apks απλώς τα περνάς και κάνεις επανεκκίνηση. Αν θέλεις να τα βγάλεις uninstall το apk.

Χάνονται όμως όταν αλλάζεις theme, πρέπει να ξαναγίνει επανεκκίνηση.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

https://postimg.org/image/rirhaj3b9

https://postimg.org/image/4xw3r7ret/

 

Παιδιά καλημέρα, ανεβάζω τις εικόνες αυτές για να μου πείτε αν αυτό είναι το τελευταίο firmware και με ποιο τρόπο θα μου έρχονται τα updates.

Χρειάζεται να κάνω κάποια αλλαγή στο csc?

Edited by Green_Dragon
Link to comment
Share on other sites

https://postimg.org/image/rirhaj3b9

https://postimg.org/image/4xw3r7ret/

 

Παιδιά καλημέρα, ανεβάζω τις εικόνες αυτές για να μου πείτε αν αυτό είναι το τελευταίο firmware και με ποιο τρόπο θα μου έρχονται τα updates.

Χρειάζεται να κάνω κάποια αλλαγή στο csc?

 

 

 

Καλημέρα . είναι η τελευταία που έχεις για την χώρα προελεύσεις που είναι το κινητό σου

https://www.sammobile.com/firmwares/galaxy-s8/SM-G955F/TPH/

στης επόμενες μέρες πιστεύω να σου έρθει η τελευταίας που πήραμε εμείς. οποτε υπομονή .

Στέφανος
Link to comment
Share on other sites

PC με w10 δεν το βλέπει. Τί να φταίει?

κατέβασα και drivers αλλά τίποτα. Με το s7e δεν είχα θέμα

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Ξερετε αν καλυπτεται απο την εγγυηση οτι το power button μου κουνιεται λιγο? Απο οτι καταλαβα δεν συμβαινει σε κανεναν αλλον και με εχει εκνευρισει λιγο..
Link to comment
Share on other sites

PC με w10 δεν το βλέπει. Τί να φταίει?

κατέβασα και drivers αλλά τίποτα. Με το s7e δεν είχα θέμα

https://us.community.samsung.com/t5/Tablets/Smart-Switch-won-t-start-side-by-side-configuration-problem/td-p/50275

Microsoft Visual C++ 2008 SP1 Redistributable Package (x86)

need to be installed.

;)

Να δούμε πότε θα έρθει η 7.1...

Προβλέπω αν οχι Σεπτέμβριο τον Οκτώβριο.

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Ξερετε αν καλυπτεται απο την εγγυηση οτι το power button μου κουνιεται λιγο? Απο οτι καταλαβα δεν συμβαινει σε κανεναν αλλον και με εχει εκνευρισει λιγο..

 

το πηγα smartec και θα μου αλλαξουν οθονη και πισω τζαμακι...

Link to comment
Share on other sites

το πηγα smartec και θα μου αλλαξουν οθονη και πισω τζαμακι...
Για το power button τέτοια "ζημιά" ???

 

Στάλθηκε από το SM-G950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα! Αντιμετωπίζετε πρόβλημα με το package disabler pro? Ενω το εγκαθιστώ και μετά περνάω το Pdp engine και δινω τα δικαιώματα διαχειριστή, δεν γίνεται τίποτα..παγώνει και τέλος!
Link to comment
Share on other sites

Για το power button τέτοια "ζημιά" ???

 

Στάλθηκε από το SM-G950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

ειχα και ενα αλλο θεμα οτι μαζευοταν λιγο σκονη στην ακρη του τζαμιου οποτε ισως και γιαυτο. δεν ξερω τον λογο ακριβως γιατι το πηγε μεσα που ειναι το σερβις και μετα απλα μου ειπε θα αλλαξουμε αυτα. μπορει να βρηκαν και τιποτα αλλο δεν ξερω, ρωτησα και μου ειπε οτι δεν εγραψαν ακριβως τον λογο. μαλλον τεταρτη θα το εχω

Link to comment
Share on other sites

Όλα μαζεύουν σκόνη στην άκρη του γυαλιού που φεύγει με νερό. Μήπως είχες gap και σου έκαναν επισκευή;
Link to comment
Share on other sites

Όλα μαζεύουν σκόνη στην άκρη του γυαλιού που φεύγει με νερό. Μήπως είχες gap και σου έκαναν επισκευή;

 

Tι να σουπω δεν ξερω. Εμενα να φτιαξουν το power button με νοιαζει και μου ειπε οτι αυτο παει με ολη την οθονη. το πισω τζαμακι δεν ξερω γιατι το αλλαζουν. ισως ειχε καποιο κενο, αλλα δεν μιλησα με τους τεχνικους που το ειδαν.

Link to comment
Share on other sites

Ξέρετε πως μπορούμε να καθαρίσουμε το ακουστικό από σκόνες κλπ;

 

Στάλθηκε από το SM-G955F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ξέρετε πως μπορούμε να καθαρίσουμε το ακουστικό από σκόνες κλπ;

 

Στάλθηκε από το SM-G955F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Το δικό μου είχε εδώ και καιρό σε μια μόνο τρυπουλα σκόνη και την καθάρισα σήμερα με λίγο οινόπνευμα σε ένα βαμβάκι καθαρισμού προσώπου.

Δεν ξέρω κατά πόσο είναι σωστό αυτό αλλά εγώ έτσι το έκανα.

Αλλιώς με λίγο νερό σε βαμβάκι?

kountouraN
Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω ένα πολύ περίεργο πρόβλημα. Ξαφνικά δε δουλεύει η το double tap to wake της συσκευής με κλειστό το AOD. Το έβαλα στο νερό, δούλεψε για λίγη ώρα και κάνει πάλι τα ίδια τώρα. Πατάω στην οθόνη αλλά δεν αποκρίνεται (με κλειστό το AOD πάντα). Όταν είναι ανοιχτό το AOD και υπάρχει το κουμπάκι κάτω, δουλεύει κανονικά. Τι γίνεται ρε παιδιά; Σπάω το κεφάλι μου και δεν θέλω να κάνω φορματ.

Η σχετική ρύθμιση είναι ενεργοποιημένη.

Edited by Mitsos_The_Great
Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω ένα πολύ περίεργο πρόβλημα. Ξαφνικά δε δουλεύει η το double tap to wake της συσκευής με κλειστό το AOD. Το έβαλα στο νερό, δούλεψε για λίγη ώρα και κάνει πάλι τα ίδια τώρα. Πατάω στην οθόνη αλλά δεν αποκρίνεται (με κλειστό το AOD πάντα). Όταν είναι ανοιχτό το AOD και υπάρχει το κουμπάκι κάτω, δουλεύει κανονικά. Τι γίνεται ρε παιδιά; Σπάω το κεφάλι μου και δεν θέλω να κάνω φορματ.

Η σχετική ρύθμιση είναι ενεργοποιημένη.

 

Μα νομίζω ότι ο μόνος τρόπος για να δουλέψει με 2πλο χτύπημα είναι με ενεργοποιημενη την AOD... Αν δεν την έχεις ενεργοποιημενη δεν λειτουργεί... Έτσι είναι σε όλους....Τώρα το ότι σου δούλεψε στο νερό μάλλον αυτό θα πρέπει να σε κάνει να σπας το κεφάλι σου....Εκτός και αν εννοείς το παρατεταμένο πάτημα που κάνει και δόνηση με κλειστή την AOD...?

Edited by tsiglas
Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

Ξέρετε πως μπορούμε να καθαρίσουμε το ακουστικό από σκόνες κλπ;

 

Στάλθηκε από το SM-G955F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Βαλε το κατω απο τη βρυση και πλυντο. :)

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Μα νομίζω ότι ο μόνος τρόπος για να δουλέψει είναι με ενεργοποιημενη την AOD... Αν δεν την έχεις ενεργοποιημενη δεν λειτουργεί... Έτσι είναι σε όλους....Τώρα το ότι σου δούλεψε στο νερό μάλλον αυτό θα πρέπει να σε κάνει να σπας το κεφάλι σου....

 

Τόσο καιρό έτσι ξυπνούσα την οθόνη

Πραγματικά σπάω το κεφάλι μου να δω τι φταίει και μου κάνει αυτά τα κόλπα σήμερα...

Link to comment
Share on other sites

Τόσο καιρό έτσι ξυπνούσα την οθόνη

Πραγματικά σπάω το κεφάλι μου να δω τι φταίει και μου κάνει αυτά τα κόλπα σήμερα...

 

Έκανα διόρθωση στην παραπάνω απάντηση μου... Εννοούσα ότι με κλειστή την AOD δεν λειτουργεί το 2πλο χτύπημα... Αλλά λειτουργεί το παρατεταμένο κράτημα μέχρι να κάνει την δόνηση....

Και αυτός στο βίντεο που έβαλες με παρατεταμένο πάτημα την ενεργοποιεί και οχι με 2πλο χτύπημα....

Edited by tsiglas
Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

Το δικό μου είχε εδώ και καιρό σε μια μόνο τρυπουλα σκόνη και την καθάρισα σήμερα με λίγο οινόπνευμα σε ένα βαμβάκι καθαρισμού προσώπου.

Δεν ξέρω κατά πόσο είναι σωστό αυτό αλλά εγώ έτσι το έκανα.

Αλλιώς με λίγο νερό σε βαμβάκι?

Βαλε το κατω απο τη βρυση και πλυντο. :)
Θα προτιμήσω το οινόπνευμα με το βαμβάκι!

 

Up: Τελικά με οινόπνευμα καθάρισε αλλά ακούμπησα την screenknight και θόλωσε. Οπότε αναζήτηση μεμβράνης που να είναι συμβατή με spigen rugged armor.

Edited by GeorgeX21
Link to comment
Share on other sites

Έκανα διόρθωση στην παραπάνω απάντηση μου... Εννοούσα ότι με κλειστή την AOD δεν λειτουργεί το 2πλο χτύπημα... Αλλά λειτουργεί το παρατεταμένο κράτημα μέχρι να κάνει την δόνηση....

Και αυτός στο βίντεο που έβαλες με παρατεταμένο πάτημα την ενεργοποιεί και οχι με 2πλο χτύπημα....

 

Αυτό εννοούσα. Συγγνώμη για το λάθος. Το πρόβλημα είναι ότι... οπότε θέλει δουλεύει. Πριν 5 λεπτά δούλεψε για λίγο και τώρα ξανά δεν αντιλαμβάνεται το πάτημα η οθόνη. Περίεργα πράγματα.

Link to comment
Share on other sites

Εμένα αυτό που κάνει στο ξεκλείδωμα είναι ότι αρκετές φορές μου βγάζει μόνο το μοτίβο και όχι την Ίριδα που έχω για ξεκλείδωμα. Και δεν πιάνει ούτε το δαχτυλικό που Επίσης έχω

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Κλασσική Samsung. Φτιάχνει το ένα, χαλάει το άλλο...
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S8+ (SM-G955F)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...