Jump to content

Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες για το Android OS και τις εφαρμογές του


Alphaleader
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Και εμένα στις εγκατεστημένες δεν μου το κάνει μόνο στη βιβλιοθήκη.

Ίσως είναι γενικό το προβλημα - glitch

Link to comment
Share on other sites

Αν και δεν κατάλαβα ακριβώς τι γράφεις σχετικά με το facebook lite, το smart keyboard μια χαρά δουλεύει και με αυτό.

Ο "δάσκαλος", ζαίος και με άποψη επί παντός επιστητού και οι "δικαστές" της Vodafone (κατά πρώτο λόγο) και της Cosmote.😅

Link to comment
Share on other sites

Αν και δεν κατάλαβα ακριβώς τι γράφεις σχετικά με το facebook lite, το smart keyboard μια χαρά δουλεύει και με αυτό.

 

Αυτό ακριβώς άμα δούλευε ρώτησα! Τέλεια σε ευχαριστώ!!

ψαχνω δουλεια απο το σπιτι για οποιον ενδιαφερεται μπορει να μου στειλει προσωπικο μυνημα, αραγε αξιζει να ξεκινησω προγραμματισμο;. 

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας είμαι ο Χρήστος και έχω ξεκινήσει εδώ και ένα μηνά περίπου να ανεβάσω βίντεο στο Youtube για το πως μπορεί κάποιο μέσω της Unity να φτιάξει το δικό του παιχνίδι.

 

Άμα σας ενδιαφέρει το link για το Κανάλι μου είναι :

 

https://www.youtube.com/channel/UCUkxAp9Jn1LCiv7iAs6zOjA

 

Θα βοηθούσε πάρα πολύ ένα subscribe και σίγουρα ένα feedback για να γίνω καλύτερος.

 

Ευχαριστώ εκ τον πρότερων !

Link to comment
Share on other sites

Και εμένα στις εγκατεστημένες δεν μου το κάνει μόνο στη βιβλιοθήκη.

Ίσως είναι γενικό το προβλημα - glitch

Μάλλον με ενημέρωση του Play Store θα διορθωθεί πιστεύω.

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάλι δεν το νομίζω γιατι πάντα είχα την τελευταία έκδοση του play store και το έκανε σχεδόν παντα
Link to comment
Share on other sites

παιδιά το nfc καταναλώνει μπαταρία; να το κλείνω; η ελάχιστη;

 

Sent from my SM-A315G using Tapatalk

 

Παιδιά πάντα το κλείνουμε. Το ανοίγουμε μόνο στις πληρωμές. Μια φορά το ξέχασα και είχα ακουμπήσει το κινητό πάνω στο πόδι μου. Άρχισα να νιώθω κάψιμο κάποια στιγμή και το κοιτάω και μου είχε κάνει κοκκινίλα. Να σημειώσω ότι δεν έχω ευαίσθητο δέρμα. Προσωπική μου άποψη.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά πάντα το κλείνουμε. Το ανοίγουμε μόνο στις πληρωμές. Μια φορά το ξέχασα και είχα ακουμπήσει το κινητό πάνω στο πόδι μου. Άρχισα να νιώθω κάψιμο κάποια στιγμή και το κοιτάω και μου είχε κάνει κοκκινίλα. Να σημειώσω ότι δεν έχω ευαίσθητο δέρμα. Προσωπική μου άποψη.
α οκ ευχαριστώ!

 

Sent from my SM-A315G using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά πάντα το κλείνουμε. Το ανοίγουμε μόνο στις πληρωμές. Μια φορά το ξέχασα και είχα ακουμπήσει το κινητό πάνω στο πόδι μου. Άρχισα να νιώθω κάψιμο κάποια στιγμή και το κοιτάω και μου είχε κάνει κοκκινίλα. Να σημειώσω ότι δεν έχω ευαίσθητο δέρμα. Προσωπική μου άποψη.

Άμεση επαφή με το πόδι είχες;

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά πάντα το κλείνουμε. Το ανοίγουμε μόνο στις πληρωμές. Μια φορά το ξέχασα και είχα ακουμπήσει το κινητό πάνω στο πόδι μου. Άρχισα να νιώθω κάψιμο κάποια στιγμή και το κοιτάω και μου είχε κάνει κοκκινίλα. Να σημειώσω ότι δεν έχω ευαίσθητο δέρμα. Προσωπική μου άποψη.
Και τι σε κάνει να πιστεύεις ότι αυτό το έπαθες επειδή είχες ανοικτό το nfc? Τυχαίο ήταν αυτό.
The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

Καμία σχέση.

Το αφήνω την μισή μέρα ανοιχτή, καμία θέρμανση από το.NFC. Καταρχήν δεν δουλεύει όλη την ώρα επειδή είναι ανοιχτό.

 

Κάτι άλλο ζεσταίνει το κινητό του φίλου. Ή το 3G/4G ή το GPS.

 

 

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά πάντα το κλείνουμε. Το ανοίγουμε μόνο στις πληρωμές. Μια φορά το ξέχασα και είχα ακουμπήσει το κινητό πάνω στο πόδι μου. Άρχισα να νιώθω κάψιμο κάποια στιγμή και το κοιτάω και μου είχε κάνει κοκκινίλα. Να σημειώσω ότι δεν έχω ευαίσθητο δέρμα. Προσωπική μου άποψη.

χωρις να ξερω την συσκευη σου, ουτε τι εχει περασει απο τον χρηστη, ουτε τις καιρικες συνθηκες που εχει συμβει αυτο που λεες, οταν ομως εχουμε μια συσκευη επανω στο σωμα μας, με ή χωρις ρουχα και θερμοκρασια 37C δικη μας, η συσκευη δεν "κρυωνει" οπως την εχει σχεδιασει ο κατασκευαστης, οταν τυπικα την εχουμε σε καποιο τραπεζι. Πολυ γρηγορα, ειδικα το καλοκαιρι θα παει πανω απο 50C.

 

Εαν εχει συμβει το ιδιο σε standby, και οταν δεν την εχεις επανω στο σωμα σου, τοτε πρεπει να παει σε τεχνικο.

Edited by lneam
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας,

ήθελα να σας παρουσιάσω την νέα μου εφαρμογή και να ακούσω την άποψη σας. Η εφαρμογή Counter Agriculture(βρίσκεται στο PlayStore με την αναζήτηση του ονόματος ‘counter agriculture’) έχει ως στόχο να αποτελεί ένα χρήσιμο εργαλείο τόσο για τους Γεωπόνους όσο και για τους παραγωγούς. Είναι η πρώτη εφαρμογή άμεσης ενημέρωσης και βοήθειας των αγροτών και των Γεωπόνων σχετικά με την πλήρης φυτοπροστασία των καλλιεργειών. Ουσιαστικά μέσω της εφαρμογής μπορεί ένας γεωπόνος και ένας γεωργός να ενημερωθεί σε σχέση με την καταπολέμηση και την ολοκληρωμένη φυτοπροστασία διαφόρων καλλιεργειών.

 

Η εφαρμογή κυκλοφόρησε στις 21/3/2021 και σε λιγότερο από μια εβδομάδα έχει πετύχει 550+ενεργούς χρήστες καθημερινά με περίπου 11,755 μέσο όρων ημερήσιων προβολών. Μετά από τα αιτήματα των χρηστών, έχουν προστεθεί ήδη 8+ νέες καλλιέργειες. Και μέσω του feedback των χρηστών, η εφαρμογή εξελίσσεται προς τις ανάγκες των γεωργών και των γεωπόνων.

 

Προς το παρόν η εφαρμογή υποστηρίζει 20+ καλλιέργειες αλλά κατά τη διάρκεια των επόμενων εβδομάδων θα προστεθούν ακόμα περισσότερες. Ταυτόχρονα η εφαρμογή αποτελεί μία βάση δεδομένων όπου κάθε γεωπόνος και κάθε γεωργός θα μπορεί να καταθέσει επιπλέον τις γνώσεις του και τις εμπειρίες του έτσι ώστε να δημιουργηθεί ένα μεγάλο ηλεκτρονικό βιβλίο που ο καθένας θα μπορεί να έχει στη διάθεσή του οποιαδήποτε στιγμή έτσι ώστε να ανατρέξει στις πληροφορίες που χρειάζεται. Η ενημέρωση πάνω στην ολοκληρωμένη φυτοπροστασία και καταπολέμηση προς το παρόν επιτυγχάνεται μέσω των λεκτικών πληροφοριών, αλλά αργότερα θα προστεθεί και μία μεγάλη βάση δεδομένων από εικόνες που θα μπορούν να δοθούν από γεωπόνους, γεωργούς, και φορείς όπως τα πανεπιστήμια. Γνωρίζουμε ότι κάθε περιοχή διαθέτει τα δικά της προβλήματα είτε αυτά είναι εντονότερα από κάποια άλλη είτε πιο σπάνια. Για παράδειγμα, η κατάθεση των σχολίων για το που εμφανίζονται περισσότερο μερικές ασθένειες, θα βοηθήσει πολύ έτσι ώστε να συγκεντρωθούν απόψεις και εμπειρίες που αργότερα θα αποτελέσουν αρωγό στην δημιουργία ενός δικτύου μεταξύ γεωργών και Γεωπόνων.

 

H εφαρμογή υπάρχει σε αυτό το Link: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.mobiroller.mobi584432579892

 

Σας ευχαριστώ πολύ για τον χρόνο σας.

Link to comment
Share on other sites

smart keyboard pro το καλύτερο. αξίζει να το αγοράσεις!

 

Sent from my SM-A315G using Tapatalk

 

καλησπερα , μου εβγαλε την πιστη να το αγορασω το smart keyboard pro δεν το περιμενα οτι θα μου εβγαζε την πιστη για να γινει με γυρνουσε πισω και να ξανα κωδικο απο το ιδιο το κινητο , δεν γινοτανε και τελικα μπηκα στο site του android market και εβαλα τροπο πληρωμης του paypall και δεν μου εβγαζε την επιλογη να το αγορασω απο υπολογιστη αν και το εμφανιζε σε δολλαρια μετα που ξανα μπηκα απο το κινητο προχωρησα στην αγορα κανονικα . Τωρα ομως δεν καταφερα να βρω το πληκτρολογιο 3χ4 δηλαδη το phone pad που μπορω να το βρω; διοτι δεν το βρισκω και εχω απογοητευτει νομιζω οτι πεταξα τα χρηματα μου ..

ψαχνω δουλεια απο το σπιτι για οποιον ενδιαφερεται μπορει να μου στειλει προσωπικο μυνημα, αραγε αξιζει να ξεκινησω προγραμματισμο;. 

Link to comment
Share on other sites

Μπαίνεις στην εφαρμογή > γενικές ρυθμίσεις > οριζόντια προβολή > Τ9

Ο "δάσκαλος", ζαίος και με άποψη επί παντός επιστητού και οι "δικαστές" της Vodafone (κατά πρώτο λόγο) και της Cosmote.😅

Link to comment
Share on other sites

Wi-Fi Calling samsung galaxy s7 edge

 

Καλησπέρα σας,

 

Για το Samsung galaxy s7 edge προσπαθώ να ενεργοποιήσω το wifi-calling. To έχω ενεργοποιήσει από τον πάροχο cosmote, αλλά δεν υπάρχει καθόλου η επιλογή wifi-calling να ενεργοποιηθεί είτε από της ρυθμίσεις είτε από το phone.

 

Έχει κανείς εικόνα πως μπορεί να λυθεί;

 

Ευχαριστώ σταμάτης

Link to comment
Share on other sites

Wi-Fi Calling samsung galaxy s7 edge

 

Καλησπέρα σας,

 

Για το Samsung galaxy s7 edge προσπαθώ να ενεργοποιήσω το wifi-calling. To έχω ενεργοποιήσει από τον πάροχο cosmote, αλλά δεν υπάρχει καθόλου η επιλογή wifi-calling να ενεργοποιηθεί είτε από της ρυθμίσεις είτε από το phone.

 

Έχει κανείς εικόνα πως μπορεί να λυθεί;

 

Ευχαριστώ σταμάτης

 

Ρυθμίσεις, εφαρμογές, τηλέφωνο. Αν θυμάμαι καλά είναι κάπου ο προς το τέλος.

ΕΝ ΟΙΔΑ ΟΤΙ ΟΥΔΕΝ ΟΙΔΑ
Link to comment
Share on other sites

αλλά δεν υπάρχει καθόλου η επιλογή wifi-calling να ενεργοποιηθεί είτε από της ρυθμίσεις είτε από το phone.

Πήγαινε Ρυθμίσεις > Σχετικά με το τηλέφωνο > Πληροφορίες λογισμικού. Στην έκδοση παροχέα, τι έχει;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας και ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας,

 

Ρυθμίσεις, εφαρμογές, τηλέφωνο. Αν θυμάμαι καλά είναι κάπου ο προς το τέλος.

Δεν το έχει εκεί στο τηλέφωνο καθόλου.

 

Πήγαινε Ρυθμίσεις > Σχετικά με το τηλέφωνο > Πληροφορίες λογισμικού. Στην έκδοση παροχέα, τι έχει;

Πηγαίνω στις πληροφορίες λογισμικού και έχει τα εξής:

1. Εκδοση android

2. Έκδοση Samsung Experience

3. Έκδοση Βασικού φάσματος

4. Έκδοση Kernel

Ποιο από τα 4 θέλετε να σας γράψω;

Link to comment
Share on other sites

backup εφαρμογων με τα data τους για μεταφορα σε αλλη συσκευη με νεοτερη εκδοση android π.χ. απο 7 σε 10 υπαρχει τροπος ή θα υπαρξει θεμα ασυμβατοτητας?
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

backup εφαρμογων με τα data τους για μεταφορα σε αλλη συσκευη με νεοτερη εκδοση android π.χ. απο 7 σε 10 υπαρχει τροπος ή θα υπαρξει θεμα ασυμβατοτητας?
Καλά πόσες εφαρμογές χρειάζονται να μεταφερθούν με δεδομένα τόσες γενιές μετά;

 

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Μπαίνεις στην εφαρμογή > γενικές ρυθμίσεις > οριζόντια προβολή > Τ9

 

σε ευχαριστω παρα πολυ το βρηκα , παντως πολυ πιο ευκολο ειναι το touch pall πιο ευχρηστο , ακομα και το κουμπι που σβηνεις δεν ειναι πανω δεξια οπως εχουμε συνηθησει αλλα 2 γραμμες κατω δεν ξερω δεν το βολεψα τοσο πολυ , θα το αγορασω και σε συσκευη με μικρροτερη οθονη 4,5 '' μηπως με βολεψεο , στην οθονη 6,21'' δεν με βολεψε παντως , ενω το μεγαλωσα οσο επαιρνε.. , ισως ειναι και τροπος συνηθειας , τι να πω. Ευχαριστω παρα πολυ παντως .

ψαχνω δουλεια απο το σπιτι για οποιον ενδιαφερεται μπορει να μου στειλει προσωπικο μυνημα, αραγε αξιζει να ξεκινησω προγραμματισμο;. 

Link to comment
Share on other sites

Πηγαίνω στις πληροφορίες λογισμικού και έχει τα εξής:

1. Εκδοση android

2. Έκδοση Samsung Experience

3. Έκδοση Βασικού φάσματος

4. Έκδοση Kernel

Ποιο από τα 4 θέλετε να σας γράψω;

 

Θα έπρεπε κάτω από αυτά να έχει και κάτι που αν θυμάμαι σωστά στα ελληνικά μεταφράζεται ως «έκδοση παρόχου» ή κάτι τέτοιο. Από εκεί βλέπουμε αν το κινητό τρέχει λογισμικό κάποιας εταιρίας κινητής (branded). Για να παίξει το VoLTE και το WiFi Calling στη Cosmote, εκεί θελουμε να έχει COS (Cosmote) ή EUR (Ελλάδα).

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες για το Android OS και τις εφαρμογές του
  • The topic was pinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...