Jump to content

Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες για το Android OS και τις εφαρμογές του


Alphaleader
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Έκανα τροποποίηση στο αρχικό μου μήνυμα φίλε που λέω ότι αγόρασα σήμερα το μεσημέρι βιβλίο, κανονικά από το playstore.

 

Ναι, το είδα.

 

Αλλά, γράφεις για πιστωτική κάρτα, όχι Google Balance (αυτό που παίρνεις κάρτες της Google και προσθέτεις το αντίστοιχο ποσό) και δεν αναφέρεις αν έχεις ορισμένη σαν χώρα την Ελλάδα στον Google λογαριασμό σου.

 

Αν θες σου γράφω και την απάντηση από την υποστήριξη της Google.

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Ναι, μέσω πιστωτικής το αγόρασα και χώρα είναι η Ελλάδα.

Κατά καιρούς αγοράζω και κάρτες Google Play, αλλά βιβλίο δεν αγόρασα με αυτές ως τρόπο πληρωμής.

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Ναι, μέσω πιστωτικής το αγόρασα και χώρα είναι η Ελλάδα.

Κατά καιρούς αγοράζω και κάρτες Google Play, αλλά βιβλίο δεν αγόρασα με αυτές ως τρόπο πληρωμής.

 

Σε όσα χρόνια έχω Android, με αυτές αγοράζω τα πάντα από Play Store.

 

Επίσης, αν με τον marras μιλάμε για το ίδιο πράγμα, όταν πάω να αλλάξω χώρα, μου αναφέρει η Google ότι θα πρέπει να ορίσω διαφορετικό τρόπο πληρωμής και το προηγούμενο υπόλοιπο (Google Balance) θα μείνει "δεμένο" με το προφίλ με χώρα Ελλάδα. Οπότε τα χρήματα θα μείνουν εκεί, εκτός κι αν τα χρησιμοποιήσω για απλές εφαρμογές ή συναλλαγές εντός εφαρμογών. Για κάποιο skin στο fortnite πχ. :down:

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Κατάλαβα, απαράδεκτο πάντως.

Ελπίζω να αναθεωρήσουν.

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Κατάλαβα, απαράδεκτο πάντως.

Ελπίζω να αναθεωρήσουν.

 

Προσωπικά δεν πιστεύω να αναθεωρήσουν. Τέτοια δείγματα συμπεριφοράς έδειξε με το Google Inbox παλιότερα (προοριζόταν για αντικαταστάτης της εφαρμογής του Gmail που έχουμε τώρα) και ενώ από τις κριτικές στο Store ο κόσμος σχεδόν τους παρακαλούσε να μην το παρατήσουν, αυτοί δεν έδωσαν καμία σημασία και τώρα δεν υπάρχει.

 

Μετά συνέχισε με το Play Music -> Youtube Music και τώρα με το Play Store εσωτερικά.

 

Τέτοιες κινήσεις, όσο κι αν θέλει κάποιος να μείνει με το os και να το υποστηρίζει, τον διώχνουν.

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά δεν πιστεύω να αναθεωρήσουν. Τέτοια δείγματα συμπεριφοράς έδειξε με το Google Inbox παλιότερα (προοριζόταν για αντικαταστάτης της εφαρμογής του Gmail που έχουμε τώρα) και ενώ από τις κριτικές στο Store ο κόσμος σχεδόν τους παρακαλούσε να μην το παρατήσουν, αυτοί δεν έδωσαν καμία σημασία και τώρα δεν υπάρχει.

 

 

 

Μετά συνέχισε με το Play Music -> Youtube Music και τώρα με το Play Store εσωτερικά.

 

 

 

Τέτοιες κινήσεις, όσο κι αν θέλει κάποιος να μείνει με το os και να το υποστηρίζει, τον διώχνουν.

Πονεμένη ιστορία το Inbox. Ο καλύτερος email client.

 

Πάντως όταν τον έβγαλαν δεν είχαν στο μυαλό τους να αντικαταστήσει το Gmail. Ο λόγος που το είχαν βγάλει ήταν για να δίνουν πρώτα σ' αυτό όλα τα καινούρια features, να δοκιμάζονται από τους χρήστες, και μόλις έβλεπαν ότι είναι bug free, τα έδιναν και στο Gmail.

 

Στα υπόλοιπα έχεις δίκαιο. Αν κάτι το κλείσουν, τέρμα, δεν αλλάζουν γνώμη όσο κράξιμο και αν φάνε από τον κόσμο (όπως έγινε και με το Inbox).

 

Sent from my Huawei Mate 20 Pro by using Tapatalk

Smartphone: Samsung Galaxy A54 5G

Tablet: Samsung Galaxy Tab S7

Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι άδειο. Απλά δείνει μερικές και μετά δείχνει κενά thumbs που απλά δεν έχει κατεβάσει την εικόνα.

 

Για το Gmail δεν φαντάζομαι να έχει και άλλο αλλά θα το μάθω. Επίσης θα τις πω να μπει με λάπτοπ να δει τι γίνεται...

 

Υπάρχει πιθανότητα να έχει ρύθμιση το Google photos να κρατάει φωτό μόνο στο cloud. Λίγο που την έψαξα το πρωί στο κινητό της δεν βρήκα τέτοια ρύθμιση.

 

Το Google Photos χοντρικά θα λέγαμε ότι έχει 2 χρήσεις: Η βασική είναι να αποθηκεύει στο cloud όλες τις φωτογραφίες του κινητού. Η άλλη είναι η χρήση Gallery, να σου δείχνει δηλαδή τις φωτογραφίες που έχει στο κινητό ανεξάρτητα από το αν τις ανεβάζεις στο cloud.

Αν το συγκεκριμένο account έχει φωτογραφίες στο cloud και δεν τις βλέπει στο κινητό, υπάρχει πιθανότητα η εφαρμογή να μην έχει δικαιώματα να "βγει" στο internet. Να έχουν "κοπεί" τα δικαιώματα της από Internet Data και Wifi.

Από την άλλη, μήπως είναι μέρος όλων αυτών των κουφών που συμβαίνουν με τη Google της τελευταίες μέρες; Έχεις κάνει όλα τα updates του κινητού; Κάτι άλλο που μπορείς να δοκιμάσεις είναι να απεγκαταστήσεις την εφαρμογή GPhotos και να την περάσεις από την αρχή.

Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά δεν πιστεύω να αναθεωρήσουν. Τέτοια δείγματα συμπεριφοράς έδειξε με το Google Inbox παλιότερα (προοριζόταν για αντικαταστάτης της εφαρμογής του Gmail που έχουμε τώρα) και ενώ από τις κριτικές στο Store ο κόσμος σχεδόν τους παρακαλούσε να μην το παρατήσουν, αυτοί δεν έδωσαν καμία σημασία και τώρα δεν υπάρχει.

 

 

 

Μετά συνέχισε με το Play Music -> Youtube Music και τώρα με το Play Store εσωτερικά.

 

 

 

Τέτοιες κινήσεις, όσο κι αν θέλει κάποιος να μείνει με το os και να το υποστηρίζει, τον διώχνουν.

Νομίζεις η εταιρεία δεν λαμβάνει απόψεις από τον κόσμο;

Από την άλλη κοιτάει το συμφέρον της.

 

Επειδή δεν βολεύει εσένα και μερικούς άλλους, δεν σημαίνει ότι ίσως δεν σκέφτηκε κάτι άλλο που να βολεύει άλλους πελάτες της με κάποιον άλλο τρόπο.

 

Όσο για το παράδειγμα με το ΙΝΒΟΧ μια χαρά με βόλευε και μένα αλλά δεν έγινε και κάτι που έμεινα με το Gmail. Σιγά την διαφορά.

 

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

 

Επίσης, αν με τον marras μιλάμε για το ίδιο πράγμα,...

Δε θυμάμαι καν πως γίνεται η αλλαγή χώρας, αλλά δεν έχει καμία λογική από τη μεριά της google αυτό που λες. Και σε άλλη χώρα να πας, τα χρήματα σου είναι πάλι χρήματα σου, απαράδεκτοι αν συμβαίνει κάτι τέτοιο.

http://www.ibizaclub.gr/lottaria.gr/marras//titans/caliber002.jpg

Ευτυχώς που ξέχασα να μεγαλώσω...

Link to comment
Share on other sites

Δε θυμάμαι καν πως γίνεται η αλλαγή χώρας, αλλά δεν έχει καμία λογική από τη μεριά της google αυτό που λες. Και σε άλλη χώρα να πας, τα χρήματα σου είναι πάλι χρήματα σου, απαράδεκτοι αν συμβαίνει κάτι τέτοιο.

 

Γίνεται και από υπολογιστή, αλλά και από το κινητό, αλλά μόνο στον υπολογιστή εμφανίζει το αντίστοιχο μήνυμα ειδοποίησης.

 

"Το προφίλ πληρωμών και οι τρόποι πληρωμής είναι 'δεμένοι' σε μία μόνο χώρα ή περιοχή".

 

Από υπολογιστή η διαδρομή είναι:

 

Διαχείριση λογαριασμού Google -> Πληρωμές και Συνδρομές -> Διαχείριση πληρωμών και συνδρομών (εκεί εμφανίζονται όλοι οι ενεργοί τρόποι πληρωμών που χρησιμοποιούμε ήδη) -> Ρυθμίσεις.

 

Εκεί, επιλέγοντας να αλλάξουμε τη Χώρα λ/Περιοχή, οδηγούμαστε να δημιουργήσουμε νέο προφίλ πληρωμών, όπου και εμφανίζεται το προαναφερθέν μήνυμα.

 

Πιο Apple και από την Apple εξελίσσεται.

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Έχω το κινητό Samsung galaxy s9 plus και το Google play store 24.5.13-21(H τελευταία έκδοση για το κινητό μου).

Γιατί όταν πάω στη βιβλιοθήκη εφαρμογών που έχω εγκαταστήσει/απεγκαταστήσει όταν σκρολαρω τέρμα κάτω(Μόνο τότε μου δείχνει ότι φορτώνει χωρίς να σταματάει) μου δείχνει το κλασικό κυκλακι ότι φορτώνει και το κάνει συνέχεια και δεν τελειώνει ποτέ?

 

Έχω δοκιμάσει ήδη τα εξής:

01. Να καθαρίσω το cache του Google play store

02. Να απενεργοποιήσω/ενεργοποιήσω το Google play store

03. Να απεγκαταστήσω/εγκαταστήσω τα Google play store updates & services

04. Να κλείσω/ανοίξω το κινητό

 

Το ίντερνετ στο κινητό είναι μια χαρά.

Μέχρι και δεύτερο λογαριασμό/μειλ δοκίμασα και εκεί κάνει ακριβώς το ίδιο.

Αλλά τίποτα απ' όλα αυτά δεν βοήθησε.

Καμία λύση?

 

Και σας παρακαλώ σε όσους είναι να προτείνουν επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων του κινητού γι' αυτό το πρόβλημα τους παρακαλώ να μην το κάνουν.

Edited by adais
Link to comment
Share on other sites

Το Google Photos χοντρικά θα λέγαμε ότι έχει 2 χρήσεις: Η βασική είναι να αποθηκεύει στο cloud όλες τις φωτογραφίες του κινητού. Η άλλη είναι η χρήση Gallery, να σου δείχνει δηλαδή τις φωτογραφίες που έχει στο κινητό ανεξάρτητα από το αν τις ανεβάζεις στο cloud.

Αν το συγκεκριμένο account έχει φωτογραφίες στο cloud και δεν τις βλέπει στο κινητό, υπάρχει πιθανότητα η εφαρμογή να μην έχει δικαιώματα να "βγει" στο internet. Να έχουν "κοπεί" τα δικαιώματα της από Internet Data και Wifi.

Από την άλλη, μήπως είναι μέρος όλων αυτών των κουφών που συμβαίνουν με τη Google της τελευταίες μέρες; Έχεις κάνει όλα τα updates του κινητού; Κάτι άλλο που μπορείς να δοκιμάσεις είναι να απεγκαταστήσεις την εφαρμογή GPhotos και να την περάσεις από την αρχή.

 

Έχει ίντερνετ κανονικά η εφαρμογή. Στο σπίτι και έξω με δεδομένα τις βλέπει όλες μου λέει.

Της είπα να τις κατεβάσει ξανά στο κινητό όλες και δεν με ενοχλησε ξανά. Οπότε μάλλον λύθηκε το θέμα της...

Η Ελλάδα είναι η μόνη Αφρικανική χώρα που κατοικείται από λευκούς
Link to comment
Share on other sites

τι πληκτρολογιο 3χ4 δηλαδη με νουμερα μπορω να κατεβασω; στο κινητο το παλαιο ειχα κατεβασει της touchpal εκδοση 5.7.0.7 αλλα στο αλλο κινητο που μου εδωσαν κατεβαζοντας το touchpal πληκτρολογιο δεν υπαρχει αυτος ο τυπος πληκτρολογιου ουτε καν και στο android market:( .

Υπαρχει καποιος που βολευεται με το παλαιο πληκτρολογιο που ειχαμε στα κινητα μας με κουμπια και να γραφει με τ9 οπως εγω ; να μου προτεινει τι μπορω να κατεβασω; διοτι δεν παλευεται με το κλασικο πληκτρολογιο αργω να γραψω και με κουραζει αρκετα, χωρια οτι φτανω να παταω το μικροφωνο και να μιλαω και να γραφει μονο του το κειμενο.

επιτελους αλλαξαν το ρολοι του ρευματος με ψηφιακο και μπηκαμε στην μηνιαια τηλεμετρηση , παντως 2 λογαριασμοι ρευματος για αλλαγη ρολογιου επανωτοι δεν περιμενα να δω .

Link to comment
Share on other sites

τι πληκτρολογιο 3χ4 δηλαδη με νουμερα μπορω να κατεβασω; στο κινητο το παλαιο ειχα κατεβασει της touchpal εκδοση 5.7.0.7 αλλα στο αλλο κινητο που μου εδωσαν κατεβαζοντας το touchpal πληκτρολογιο δεν υπαρχει αυτος ο τυπος πληκτρολογιου ουτε καν και στο android market:( .

Υπαρχει καποιος που βολευεται με το παλαιο πληκτρολογιο που ειχαμε στα κινητα μας με κουμπια και να γραφει με τ9 οπως εγω ; να μου προτεινει τι μπορω να κατεβασω; διοτι δεν παλευεται με το κλασικο πληκτρολογιο αργω να γραψω και με κουραζει αρκετα, χωρια οτι φτανω να παταω το μικροφωνο και να μιλαω και να γραφει μονο του το κειμενο.

 

Old keyboard for android.

https://play.google.com/store/apps/details?id=ssw.android.keyboardold

Δεν το έχω χρησιμοποιήσει, αλλά ίσως είναι αυτό που ψάχνεις.

http://www.ibizaclub.gr/lottaria.gr/marras//titans/caliber002.jpg

Ευτυχώς που ξέχασα να μεγαλώσω...

Link to comment
Share on other sites

Smart Keyboard Pro

Ο "δάσκαλος", ζαίος και με άποψη επί παντός επιστητού και οι "δικαστές" της Vodafone (κατά πρώτο λόγο) και της Cosmote.😅

Link to comment
Share on other sites

Old keyboard for android.

https://play.google.com/store/apps/details?id=ssw.android.keyboardold

Δεν το έχω χρησιμοποιήσει, αλλά ίσως είναι αυτό που ψάχνεις.

 

Δεν αξίζει. Σε ευχαριστώ πάντως

 

Smart Keyboard Pro

 

Σε ευχαριστώ παρά πολύ το είδα αυτό και αναγκαστικά θα πρέπει να το αγοράσω δεν υπάρχει κάτι δωρεάν?

Edited by JOHNMEGARYTHMOS

επιτελους αλλαξαν το ρολοι του ρευματος με ψηφιακο και μπηκαμε στην μηνιαια τηλεμετρηση , παντως 2 λογαριασμοι ρευματος για αλλαγη ρολογιου επανωτοι δεν περιμενα να δω .

Link to comment
Share on other sites

Δεν αξίζει. Σε ευχαριστώ πάντως

 

 

 

 

 

 

 

Σε ευχαριστώ παρά πολύ το είδα αυτό και αναγκαστικά θα πρέπει να το αγοράσω δεν υπάρχει κάτι δωρεάν?

smart keyboard pro το καλύτερο. αξίζει να το αγοράσεις!

 

Sent from my SM-A315G using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

smart keyboard pro το καλύτερο. αξίζει να το αγοράσεις!

 

Sent from my SM-A315G using Tapatalk

Με διαφορά όντως το καλύτερό και η αγορά του αξίζει κάργα.

Καλό είναι να μπαίνει το χέρι στη τσεπουλα πού και πού και να μην τα θέλουμε κι ολα δωρεάν.

 

Στάλθηκε από το SM-G991B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Έχω το κινητό Samsung galaxy s9 plus και το Google play store 24.5.13-21(H τελευταία έκδοση για το κινητό μου).

Γιατί όταν πάω στη βιβλιοθήκη εφαρμογών που έχω εγκαταστήσει/απεγκαταστήσει όταν σκρολαρω τέρμα κάτω(Μόνο τότε μου δείχνει ότι φορτώνει χωρίς να σταματάει) μου δείχνει το κλασικό κυκλακι ότι φορτώνει και το κάνει συνέχεια και δεν τελειώνει ποτέ?

 

Έχω δοκιμάσει ήδη τα εξής:

01. Να καθαρίσω το cache του Google play store

02. Να απενεργοποιήσω/ενεργοποιήσω το Google play store

03. Να απεγκαταστήσω/εγκαταστήσω τα Google play store updates & services

04. Να κλείσω/ανοίξω το κινητό

 

Το ίντερνετ στο κινητό είναι μια χαρά.

Μέχρι και δεύτερο λογαριασμό/μειλ δοκίμασα και εκεί κάνει ακριβώς το ίδιο.

Αλλά τίποτα απ' όλα αυτά δεν βοήθησε.

Καμία λύση?

 

Και σας παρακαλώ σε όσους είναι να προτείνουν επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων του κινητού γι' αυτό το πρόβλημα τους παρακαλώ να μην το κάνουν.

Εγώ πάντως στη συσκευή μου έχω την 24.6.19-21.

Μήπως επειδή έφτασε στο τέλος το κάνει; Γιατί και σε μένα στο τέλος το κάνει αυτό με το κυκλάκι.

Edited by evris2013

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Με διαφορά όντως το καλύτερό και η αγορά του αξίζει κάργα.

Καλό είναι να μπαίνει το χέρι στη τσεπουλα πού και πού και να μην τα θέλουμε κι ολα δωρεάν.

 

Στάλθηκε από το SM-G991B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Τελικά έκανα αναζήτηση στο internet και το βρήκα το touch pal και το κατέβασα σε apk μορφή και το εγκατέστησα και όλα εντάξει. Το πρόβλημα είναι με το facebook lite δεν μπορείς να γράψεις στην εφαρμογή με αυτό το πληκτρολόγιο θέλει υποχρεωτικά querty πολύ σπαστικό αυτό. Δηλαδή γράφεις αλλά γράφει ότι θέλει.... Το δοκίμασα και σε μια άλλη συσκευή πιο σύγχρονη και πάλι τα ίδια. Με το πληκτρολόγιο που μου λέτε να αγοράσω λειτουργεί στο chat του facebook lite ? .. Μπορεί κάποιος να το δοκιμάσει και να μου πει? .

Μου αρέσει περισσότερο το facebook lite από το messenger διότι έχει και την αρχική σελίδα σε μια εφαρμογή. Παλαιότερα έμπαινα από browser στο facebook αλλά έχει κανένα μήνα που το αφαίρεσαν! Μόνον άμα βάλεις τον browser του κινητού να εμφανίσει την σελίδα σαν να μπαίνεις από υπολογιστή αλλά δεν αξίζει κολλάει, οπότε η άλλη εναλλακτική που έχω βρει είναι το facebook lite .μακάρι να υπήρχε και άλλη εφαρμογή.

επιτελους αλλαξαν το ρολοι του ρευματος με ψηφιακο και μπηκαμε στην μηνιαια τηλεμετρηση , παντως 2 λογαριασμοι ρευματος για αλλαγη ρολογιου επανωτοι δεν περιμενα να δω .

Link to comment
Share on other sites

Και αυτό τι σημαίνει?

Σε εσένα το κάνει αυτό?

Και όχι κανονικά δεν θα έπρεπε να το κάνει αλλα δεν θα έπρεπε να δείχνει καν το κουκλάκι στο τέλος

Edited by adais
Link to comment
Share on other sites

Βγάλε το. Έχει adware γι' αυτό και το πέταξαν από το Play Store. Το είχα κι εγώ μέχρι που άρχισαν να μου πετάγονται άσχετες σελίδες στον Chrome. Μέχρι τότε ήταν το καλύτερο. Έβαλα το πληκτρολόγιο της Microsoft.

 

Στάλθηκε από το VOG-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Βγάλε το. Έχει adware γι' αυτό και το πέταξαν από το Play Store. Το είχα κι εγώ μέχρι που άρχισαν να μου πετάγονται άσχετες σελίδες στον Chrome. Μέχρι τότε ήταν το καλύτερο. Έβαλα το πληκτρολόγιο της Microsoft.

 

Στάλθηκε από το VOG-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

ναι; απο το 2015 που ειχα παρει το πρωτο κινητο μου με οθονη αφης το χρησιμοποιω μεχρι και σημερα το touch pal στην ιδια συσκευη. Πολυ κριμα αυτα που μου λες δεν το ηξερα , θα αγορασω το πληκτρολογιο που μου ειπες παραπανω να το δοκιμασω μακαρι να δουλεψει σωστα το chat του facebook lite με πληκτρα phone pad και οχι querty . Με εχει κουρασει πολυ το querty και δουλευω περισσοτερο το facebook απο το viber αν και στο viber δεν εχει προβλημα δουλευει κανονικα.

επιτελους αλλαξαν το ρολοι του ρευματος με ψηφιακο και μπηκαμε στην μηνιαια τηλεμετρηση , παντως 2 λογαριασμοι ρευματος για αλλαγη ρολογιου επανωτοι δεν περιμενα να δω .

Link to comment
Share on other sites

Και αυτό τι σημαίνει?

Σε εσένα το κάνει αυτό?

Και όχι κανονικά δεν θα έπρεπε να το κάνει αλλα δεν θα έπρεπε να δείχνει καν το κουκλάκι στο τέλος

Ναι το κάνει. Η αλήθεια είναι ότι πρώτη φορά το πήγα στο τέρμα και είδα ότι το κάνει αυτό. Κι αυτό επειδή είδα το ποστ σου.

Δεν ξέρω αν έπρεπε να μη βγαίνει το κυκλάκι.

Τώρα που ξανά κοίταξα, στις εγκατεστημένες δεν μου το κάνει. Μόνο στη βιβλιοθήκη το κάνει. Άρα κάτι δεν πάει καλά.

Edited by evris2013

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες για το Android OS και τις εφαρμογές του
  • The topic was pinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...