Jump to content

Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες για το Android OS και τις εφαρμογές του


Alphaleader
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Όταν λες ενδιάμεσο ban τι εννοείς;

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 7 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Την προ τελευταία του μέρα ως Πρόεδρος της Αμερικής ο Trump επέβαλλε κάποιου είδους ban στην Xiaomi λόγω συνεργασίας της με τον στρατό.

 

Κάποιοι αυτό το έλαβαν ότι θα έχει τις ίδιες επιπτώσεις στην Xiaomi με αυτές που είχε το ban που επέβαλλε ο Trump στην Huawei, κάτι που απ' ότι φαίνεται δεν ισχύει.

 

Αυτό μάλλον εννοεί ο φίλος με το "ενδιάμεσο ban".

 

Sent from my Huawei Mate 20 Pro by using Tapatalk

Smartphone: Samsung Galaxy A54 5G

Tablet: Samsung Galaxy Tab S7

Link to comment
Share on other sites

Από την Google δεν έχει ban η Xiaomi ακόμα. Ούτε θα έχει όπως φαίνεται.
Πάντως κάτι ακούγεται ότι σε xiaomi κινητά με china rom η xiaomi δεν επιτρέπει πλέον την εγκατάσταση Google services. Δεν ξέρω κατά πόσο είναι έγκυρο αυτό https://www.google.com/amp/s/gr.gizchina.com/2021/02/03/xiaomi-google-services-china/amp/
The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

............................... Edited by vastegial_74
ΕΝ ΟΙΔΑ ΟΤΙ ΟΥΔΕΝ ΟΙΔΑ
Link to comment
Share on other sites

Πάντως κάτι ακούγεται ότι σε xiaomi κινητά με china rom η xiaomi δεν επιτρέπει πλέον την εγκατάσταση Google services. Δεν ξέρω κατά πόσο είναι έγκυρο αυτό https://www.google.com/amp/s/gr.gizchina.com/2021/02/03/xiaomi-google-services-china/amp/

Δεν το επιτρέπουν οι Κινέζοι για την Κίνα. Όχι η ίδια η Google. Αυτό καταλαβαίνω εγώ. Για τον υπόλοιπο κόσμο θα έχουν κανονικά gms.

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα

Τις τελευταίες μέρες πολλά προβλήματα στο φόρτωμα σελίδων με το dns.adguard.com

Το έχει παρατηρήσει και κάποιος άλλος?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα

 

Τις τελευταίες μέρες πολλά προβλήματα στο φόρτωμα σελίδων με το dns.adguard.com

 

Το έχει παρατηρήσει και κάποιος άλλος?

Ναι ισχύει εδώ και αρκετές μέρες! Εγώ χρησιμοποιώ αυτό 1546ab.dns.nextdns.io παίζει πολύ καλά μέχρι στιγμής. Το είχε ανεβάσει ένα μέλος του φόρουμ στο νήμα του poco f2. Αν θες δοκίμασε το.

 

Στάλθηκε από το POCO F2 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ναι ισχύει εδώ και αρκετές μέρες! Εγώ χρησιμοποιώ αυτό 1546ab.dns.nextdns.io παίζει πολύ καλά μέχρι στιγμής. Το είχε ανεβάσει ένα μέλος του φόρουμ στο νήμα του poco f2. Αν θες δοκίμασε το.

 

Στάλθηκε από το POCO F2 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Μπορείς να το βάλεις ολόκληρο όπως είναι κανονικά, να το δοκιμάσω; σε ευχαριστώ

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα

Τις τελευταίες μέρες πολλά προβλήματα στο φόρτωμα σελίδων με το dns.adguard.com

Το έχει παρατηρήσει και κάποιος άλλος?

Ενεργοποιημένο ή στο αυτόματο; Στο αυτόματο καλά δουλεύει πάντως. Δεν έχω προβλήματα με φόρτωση σελίδων.

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Ναι ισχύει εδώ και αρκετές μέρες! Εγώ χρησιμοποιώ αυτό 1546ab.dns.nextdns.io παίζει πολύ καλά μέχρι στιγμής. Το είχε ανεβάσει ένα μέλος του φόρουμ στο νήμα του poco f2. Αν θες δοκίμασε το.

 

Στάλθηκε από το POCO F2 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να το βάλεις ολόκληρο όπως είναι κανονικά, να το δοκιμάσω; σε ευχαριστώ

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Ελπίζω να φαίνεται η φώτο 742bb6e0d4e6e762660fd3a54b635981.jpg

 

Στάλθηκε από το POCO F2 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα

 

Τις τελευταίες μέρες πολλά προβλήματα στο φόρτωμα σελίδων με το dns.adguard.com

 

Το έχει παρατηρήσει και κάποιος άλλος?

Είχα δει κάποια καθυστέρηση στο άνοιγμα σελίδων αλλά νόμιζα πως φταίει το internet ή οι συγκεκριμένες σελίδες.

 

Τώρα που το έγραψες, άλλαξα τον DNS server μέσα από την εφαρμογή Adguard Pro που έχω στο κινητό, από Adguard σε Cloudflare και οι σελίδες ανοίγουν σφαίρα.

Οπότε μάλλον υπάρχει κάποιο πρόβλημα με τον Adguard DNS. ;)

 

Sent from my Huawei Mate 20 Pro by using Tapatalk

Smartphone: Samsung Galaxy A54 5G

Tablet: Samsung Galaxy Tab S7

Link to comment
Share on other sites

Είμαι νέος-ish στην Java και προσπαθώ να προσδιορίσω τον καλύτερο τρόπο για να κάνω μια εφαρμογή κουίζ όπου οι ερωτήσεις φορτώνονται από μια βάση δεδομένων και στη συνέχεια στον χρήστη παρουσιάζονται 4 πιθανά κουμπιά απάντησης που ταιριάζουν με την ερώτηση.

 

Το κύριο εμπόδιο μου είναι -

 

Ποιος είναι ο καλύτερος τρόπος να κρατήσω τις ερωτήσεις μου καθώς το κουίζ βρίσκεται σε εξέλιξη; Σκέφτομαι ότι πρέπει να δημιουργήσω μια σειρά από ερωτήσεις και, στη συνέχεια, να τις βρω σε κάθε εικασία εισόδου χρήστη. Ίσως δημιουργήσετε μια ξεχωριστή τάξη για να κρατήσετε τη σειρά ερωτήσεων, τον αριθμό των σωστών, το σύνολο # ερωτήσεων και την τρέχουσα ερώτηση #;

essay writer

 

Το κείμενο στα 4 κουμπιά απάντησης θα πρέπει επίσης να αλλάξει με κάθε ερώτηση, το οποίο νομίζω ότι πρέπει να είναι εφικτό στο βρόχο, αλλά αναρωτιέμαι αν μου λείπει ένας πιο απλός τρόπος για να τα ολοκληρώσω όλα αυτά.

 

Ευχαριστώ.

Edited by lalyaboze48
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σας.Εδω κ λιγες μερες αγορασα το galaxy s10.

Εχω το apple watch 4.

Υπαρχει καποιος τροπος να συνδεσω το ρολοι με το τηλεφωνο;Υποθετω οτι αν γινεται,προφανως δεν θα ειναι πληρως συνεργασιμες οι 2 συσκευες,αλλά δεν με νοιαζει.Εγω θελω,ειδοποιησεις απο social,sms,κ κλησεις απο το κινητο στο ρολοι,τιποτα άλλο.

Μηπως γινεται μεσω καποιου app απο το play store;

Διαβαζω κατι για LTE,αλλά δεν καταλαβαινω.Μηπως στην Ελλάδα,το ρολοι της apple δεν ''εχει'' LTE;

Βλεπω κ στο youtube βιντεακια αλλά δεν καταφερα κατι.

Αν καποιο παιδι μπορει να με βοηθησει...

Καλο σας βραδυ.

Link to comment
Share on other sites

Δεν γίνεται.

Apple watch συνδέεται μόνο σε iPhone.

 

Sent from my XQ-AS52 using Tapatalk

Εχω δει στο youtube οτι γινεται.

Απλα εgω δεν τα καταφερνω κ δεν ξερω ας πουμε,μηπως γινεται με καποιο app.

Link to comment
Share on other sites

Από iphone κουτσα στραβά μπορείς να συνδέσεις Android smart. Το ανάποδο δεν γίνεται...

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Όταν λες ενδιάμεσο ban τι εννοείς;

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 7 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Εννοώ ότι δεν επιτρέπει σε Αμερικάνους να κάνουν επενδύσεις στη Xiaomi σαν εταιρεία. Δεν έχουν κάποιο περιορισμό σε google services, όπως η Huawei.

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Από iphone κουτσα στραβά μπορείς να συνδέσεις Android smart. Το ανάποδο δεν γίνεται...

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

Ok,σε ευχαριστω πολύ.

Καλό βράδυ.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, αντιμετωπίζω πρόβλημα με ένα MLS Angel Lite Tablet iQM960L, το οποίο μετά από firmware update πήγε σε κατάσταση boot Loop, έκανα wipe data/factory reset σε recovery mode αλλά το πρόβλημα δεν λύθηκε. Στο site της MLS δεν βρίσκω απολύτως τίποτα. Μήπως κάποιος απο το forum μπορεί να βοηθήσει ή αν κάποιος έχει τη STOCK ROM για το συγκεκριμένο TABLET? Ευχαριστώ.
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

επειδή πάλι έχουν φάει κόλλημα τα Google play services και είναι πρώτα στην κατανάλωση μπαταρίας μπορώ να κάνω κάτι; έκανα μια εκκαθάριση δεδομένων της εφαρμογής αλλά μετά α από μια μέρα πάλι πρώτα στην κατανάλωση μπαταρίας.

 

Sent from my SM-A315G using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ελπίζω να το ρωτάω στη σωστή ενότητα.

Μπορώ να έχω το Whatsapp μου, το Messenger και το Viber σε δύο διαφορετικά κινητά;

 

Για το viber όχι .

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει εφαρμογή τηλεφώνου που να προγραμματίσει κλήση αργότερα; Edited by nikosxeng3

Citizen AW5000-24E | Creek A50i R | Dual CV-1160 | Dynavox TC-750 | Huawei P20 | JBL T110 | Kenwood KP-3022 (N-39 mkII) | KLH Model Six | Legend | MacBook Air 13 2014 & MB397G/A | MacBook Pro 13 Late 2013 | ONYX BOOX Nova 2 | Pioneer PD-S602 | QED XT Evolution | Xiaomi Redmi Buds 4 Active    Μετά από χρόνια... Εκεί που δεν το περίμενες, αλλά το έλπιζες... Και προσπαθούσες συνέβη... Ναι ήμουν κάτω από την μπάρα των FM στην Ευρώπη...

Link to comment
Share on other sites

Στο WhatsApp που δοκίμασα έπρεπε να βγεις από το ένα κινητό για να συνδεθείς στο άλλο

 

Στάλθηκε από το Mi A1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες για το Android OS και τις εφαρμογές του
  • The topic was pinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...