Jump to content

Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες για το Android OS και τις εφαρμογές του


Alphaleader
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Κάποιος που χρησιμοποιεί την εφαρμογή A better Camera, έχει καταφέρει οι φωτογραφίες να αποθηκεύονται στην εξωτερική κάρτα? Έχω την version 3.35 όπου αναφέρει ότι σε root kitkat roms έχει προστεθεί αυτή η δυνατότητα, αλλά εξακολουθούν οι φωτογραφίες να αποθηκεύονται στην εσωτερική μνήμη. Ούτε καν root permissions δεν ζητά.
The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά γενικά τι βολεύει περισσότερο εικονικά η κανονικά πλήκτρα κάτω από την οθόνη; ψάχνομαι για κινητό νέο και μέχρι τώρα είχα μόνο με κανονικά πλήκτρα.τα εικονικά βολεύουν καλύτερα η όχι;
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά γενικά τι βολεύει περισσότερο εικονικά η κανονικά πλήκτρα κάτω από την οθόνη; ψάχνομαι για κινητό νέο και μέχρι τώρα είχα μόνο με κανονικά πλήκτρα.τα εικονικά βολεύουν καλύτερα η όχι;

 

Άλλους ναι...άλλους οχι, είναι καθαρά υποκείμενη η ερώτηση....!

 

284285df2da60877fb17f4243f5013c1.gif

Link to comment
Share on other sites

Εμένα με βολεύουν καλύτερα τα πλήκτρα μέσα στην οθόνη.

 

Και μου αρέσει και καλύτερα στο μάτι το τηλ όταν δεν το δουλεύω ;)

Link to comment
Share on other sites

Επειδή δεν ήξερα αυτό το τοπίκ και έκανα σε λάθος την ερώτηση μου σας την παραθέτω εδώ και αν κάποιος έχει λύση τον παρακαλώ πολύ να μου την πει.

 

Παιδιά ενω παλιότερα το viber όταν είχα γραπτό μυνημα μου έβγαζε το νούμερο των γραπτών μυνηματων στο εικονίδιο τώρα με την εκδοση 5.5.2 δεν μου το βγάζει απλά μου δείχνει την ειδοποίηση ότι έχω μυνημα στο χώρο ειδοποιήσεων του κινητού.

 

Αν συμβαίνει και σε κάποιον άλλον πως το διόρθωσε;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα.

Εχω μια Photo 2322χ4128 τραβηγμενη(δυστυχως) σε portrait.Θελω να βαλω μερος αυτης σαν profile pic για το viber.

Εχω δοκιμασει και της εχω κανει διαφορα resize αλλα δεν τα εχω καταφερει επιτυχως.Καποιος που να ξερει τι ακριβως πρεπει να κανω?Διαστασεις ας πουμε ή οτιδηποτε αλλο.

Ευχαριστω πολυ

Link to comment
Share on other sites

ο default dialer δε μου αναγνωριζει τις επαφες μου με την αναλογη πληκτρολογηση.

πληκτρολογω και μου εμφανιζει μονο τις επαφες που περιεχουν τα αντιστοιχα νουμερα.

πως θα ''φιλτραρει'' και βασει γραμματων;

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κανονικά

[ATTACH]63847[/ATTACH]

 

Σε μένα δεν υπάρχει,και είναι ενημερωμένη η εφαρμογή κανονικά.

Link to comment
Share on other sites

ο default dialer δε μου αναγνωριζει τις επαφες μου με την αναλογη πληκτρολογηση.

πληκτρολογω και μου εμφανιζει μονο τις επαφες που περιεχουν τα αντιστοιχα νουμερα.

πως θα ''φιλτραρει'' και βασει γραμματων;

 

dialer > Ρυθμίσεις > Επαφές για προβολή...!...!

 

284285df2da60877fb17f4243f5013c1.gif

Link to comment
Share on other sites

Για κάποιο λόγο χάθηκαν τα Android και το ταμπλετ δε μου δίνει τη δυνατότητα να επανεκκίνησω το σύστημα με Hard reset γιατί ενώ το κάνω το ανθρωπάκια βρίσκεται πεσμένη τ ανάσκελα..... Υπάρχει κάποια ιδέα του πως επανέρχεται το λειτουργικό σύστημα;;;;; Ευχαριστώ
Link to comment
Share on other sites

Για κάποιο λόγο χάθηκαν τα Android και το ταμπλετ δε μου δίνει τη δυνατότητα να επανεκκίνησω το σύστημα με Hard reset γιατί ενώ το κάνω το ανθρωπάκια βρίσκεται πεσμένη τ ανάσκελα..... Υπάρχει κάποια ιδέα του πως επανέρχεται το λειτουργικό σύστημα;;;;; Ευχαριστώ

Δεν μας τα εξηγείς και πολύ καλά ..τι ταβλετ έχεις ; δοκίμασε να ξανακάνεις εγκατάσταση όλη την Rom...

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα στην ομαδα.Εχω αυτο το κινητο το guophone g9505l και λογω καποιον κοληματων ειπα να περασω αλλη rom.

κατεβασα μπολικες και δοκιμασα αλλα η μια δεν ανοιγε η αλλη δεν δουλευε το touch η αλλη πεταγε σφαλμα στο flash tools.

τελικα εβαλα την G9502L-LG ρομ.

Ανοιγει κανονικα το κινητο αλλα δεν εχει ηχο καθολου και σε τιποτα.Εγω πιστευω οτι φταιει η rom.Υπαρχει κατι να κανω που μπας και μπορεσω να το διορθωσωσ?

Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

dialer > Ρυθμίσεις > Επαφές για προβολή...!...!

 

Δεν υπάρχει θέμα με την προβολή των επαφών.

Το ζήτημα είναι ότι ο dialer διαβάζει μόνο αριθμούς και λατινικούς χαρακτήρες και όχι επαφές γραμμένες στα ελληνικά.

Link to comment
Share on other sites

Τότε πρέπει να βάλεις άλλο dialer που υποστηρίζει αναζήτηση χαρακτήρων στα ελληνικά πχ exdialer
Link to comment
Share on other sites

Acer iconia.... Το θέμα είναι που την βρίσκεις και πως γινεται

Acer iconia τι....... και ποιο ακριβώς πρόβλημα αντιμετωπίζεις ..γίνε ποιο σαφείς....

Edited by alex222800
Link to comment
Share on other sites

Ναι βάλτου χέρι κιόλας που προσπαθεί να σε βοηθήσει... ΕΛΕΟΣ
Link to comment
Share on other sites

Πόσο πιο σαφής όταν λέω ότι έχασε τα Android και δεν προχωρήσει απλά παραμένει στο λογότυπο Acer.... Acer iconia A501

 

Πέρνα ξανά την Rom...!!!

 

STOCK FIRMWARE FOR ACER ICONIA TAB A501 TABLET

 

http://s6.postimg.org/fhz7i7igh/Picture0003.png

upload gif from url

Edited by mariodj

 

284285df2da60877fb17f4243f5013c1.gif

Link to comment
Share on other sites

Πόσο πιο σαφής όταν λέω ότι έχασε τα Android και δεν προχωρήσει απλά παραμένει στο λογότυπο Acer.... Acer iconia A501

Τα Android δεν χάνονται.... δοκίμασε να κάνεις Hard reset (θα χάσεις τα δεδομένα σου...το ταβλετ θα επανέλθει στις εργασιακές ρυθμίσεις...δηλαδή όπως το αγόρασες...) κάνε τα ίδια ..https://youtu.be/ZTAmn0aOCBw από το 1 λεπτό και μετά ...

 

εάν δεν καταφέρεις τίποτα ..Και δεν έχεις εγγύηση..δεν σε ενδιαφέρει...πήγαινε στο xda (στη σελίδα που γράφει ο mariodj μια πέρασε μια custom...5.X.X ..θα δώσει στο ταβλετ σου καινούργια πνοή..(ότι και να αποφασίσεις διάβασε καλά τις οδηγίες...για το πως.....)

----- προσθήκη μηνύματος 80 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Πέρνα ξανά την Rom...!!!

 

STOCK FIRMWARE FOR ACER ICONIA TAB A501 TABLET

Δεν είναι η μαμά rom είνα custom CM ...Μην τον μπερδεύεις....δεν ξέρει τα βασικά ...

Edited by alex222800
Link to comment
Share on other sites

Hard reset έκανα αλλά πτώμα το Android..... Ευχαριστώ

Τι εννοείς; το ταβλετ ΔΕΝ ΧΑΛΆΕΙ με reset,Hard reset!!!!!!!

πτώμα;;;;; οι ορολογίες σου.....

Link to comment
Share on other sites

Hard reset πολλάκις και γράφει unrecoverable bootloader error.. Ευχαριστώ

 

----- προσθήκη μηνύματος 53 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Το δικό μου μια φορά χαλασε

Link to comment
Share on other sites

Hard reset πολλάκις και γράφει unrecoverable bootloader error.. Ευχαριστώ

 

----- προσθήκη μηνύματος 53 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Το δικό μου μια φορά χαλασε

(προσπάθησε πολλές φορές...στα εξηγεί στα αγγλικά.. σε κείμενο..)

δεν υπάρχει μου χάλασε μια φορά ...ψάξε στο xda

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες για το Android OS και τις εφαρμογές του
  • The topic was pinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...