Jump to content

Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες για το Android OS και τις εφαρμογές του


Alphaleader
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πως μπορω να κανω τον ηχο κλησης-ringtone, να ειναι συνεχομενο και οχι διακεκομενο;

Το συσκευή έχεις φίλε μου;

Εγώ επειδή χρησιμοποιώ custom Rom δεν έχω τέτοιο πρόβλημα. Πριν

root,

xposet,

wanam xposet

και έχει ρυθμίσεις εκεί

Edited by marlborakis
Link to comment
Share on other sites

Πως μπορω να κανω τον ηχο κλησης-ringtone, να ειναι συνεχομενο και οχι διακεκομενο;

Αν κατάλαβα καλά φίλε karib, θα πας ρυθμίσεις ____>ήχος και ειδοποίηση ____> και θα ξετικαρεις την επιλογή "αυξουσα ένταση ήχου κλήσης

Σε έχω δει πρωτάθλημα να παίρνεις...

...σε έχω δει στην γ' εθνική...

Link to comment
Share on other sites

Το συσκευή έχεις φίλε μου;

Εγώ επειδή χρησιμοποιώ custom Rom δεν έχω τέτοιο πρόβλημα. Πριν

root,

xposet,

wanam xposet

και έχει ρυθμίσεις εκεί

 

sony z1compact με την κανονικη rom, 5.1.1

Link to comment
Share on other sites

Θα ηθελα να ρωτησω αν υπαρχει καποια εφαρμογη ημερολογιου που να υπολογιζει αυτοματα ημερομινιες αν του βαλεις καποιες ημερες. Επειδη δεν μπορω να το εξηγησω αλλιως , ειμαι στρατο και θα θελω να υπολογιζω ποιες μερες θα ειμαι εξω και ποιες μεσα βαζοντας τις αντοιστοιχες ! ελπιζω να εγινα κατανοητος :O
:w00t:
Link to comment
Share on other sites

Θα ηθελα να ρωτησω αν υπαρχει καποια εφαρμογη ημερολογιου που να υπολογιζει αυτοματα ημερομινιες αν του βαλεις καποιες ημερες. Επειδη δεν μπορω να το εξηγησω αλλιως , ειμαι στρατο και θα θελω να υπολογιζω ποιες μερες θα ειμαι εξω και ποιες μεσα βαζοντας τις αντοιστοιχες ! ελπιζω να εγινα κατανοητος :O

Έχεις κινητό με κάμερα νέο? :lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

Έχεις κινητό με κάμερα νέο? :lol::lol:

 

εχω εχω :O αλλα ειμαι σε μοναδα , οχι σε κεντρο εκπαιδευσης :p:rotfl:

:w00t:
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια εχω ενα προβλημα.Προσπαθώ να βαλω την mastercard μου στον λογαριασμο μου στο googleplay και μου λεει μη εγκυρος αριθμος καρτας ενω εχω κανει απειρες αγορεσ στο διαδικτυο τη μπορω να κανω τα χω παιξει βοηθηστε..
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια εχω ενα προβλημα.Προσπαθώ να βαλω την mastercard μου στον λογαριασμο μου στο googleplay και μου λεει μη εγκυρος αριθμος καρτας ενω εχω κανει απειρες αγορεσ στο διαδικτυο τη μπορω να κανω τα χω παιξει βοηθηστε..

 

Aν και είμαστε τελείως off topic... για τα capital control δεν έχεις ακούσει κάτι?:confused::blink:

Link to comment
Share on other sites

Aν και είμαστε τελείως off topic... για τα capital control δεν έχεις ακούσει κάτι?:confused::blink:

Δεν ισχύει για τα apps, αγοράζεις κανονικότατα. Visa έχω περάσει και εν μέσω cc έχω αγοράσει 10-15 εφαρμογές.

129026.png?1640591734

Link to comment
Share on other sites

με eurobank αγορασα κανονικα με εθνική δεν μπορω.Και απορω πως γίνεται να το φτιαξω αυτο.Τα capital επιτρεπουν αγορες μεσω νετ.
Link to comment
Share on other sites

Έχει δοκιμάσει κάνεις αυτό. Δεν έχω περάσει ακόμη την lollipop για να δω τι γίνεται.

 

Σε απάντηση του προηγούμενου άρθρου βρήκα αυτό

Link to comment
Share on other sites

Αν δώσουμε το παλιό μας κινητό και αντί να κάνουμε επαναφορά εργ. ρυθμίσεων, σβήσουμε τους λογαριασμούς και τα αρχεία μας, θα υπάρχει άλλο πρόβλημα; Να μην ξαναβάζει δλδ ένα σωρό εφαρμογές πάλι..

Τι προτείνετε (εσείς); Τι πιστεύετε; Τι γίνεται; Οκτώμβρης το Μ να τονίζεται!

Μια πλήρης φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

Αν δώσουμε το παλιό μας κινητό και αντί να κάνουμε επαναφορά εργ. ρυθμίσεων, σβήσουμε τους λογαριασμούς και τα αρχεία μας, θα υπάρχει άλλο πρόβλημα; Να μην ξαναβάζει δλδ ένα σωρό εφαρμογές πάλι..

Έχω την εντύπωση ότι ο λογαριασμός της google δεν βγαίνει χωρίς επαναφορά.

You should never argue with idiots because they will just drag you down to their level... then beat you with experience
Link to comment
Share on other sites

Όχι, έχει αφαίρεση λογαριασμού...

Τι προτείνετε (εσείς); Τι πιστεύετε; Τι γίνεται; Οκτώμβρης το Μ να τονίζεται!

Μια πλήρης φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

Όχι, έχει αφαίρεση λογαριασμού...

 

Αλλού βγαίνει και αλλού όχι, έχω συναντήσει και τις δύο περιπτώσεις αλλά δεν ξέρω από τι εξαρτάται.

http://www.ibizaclub.gr/lottaria.gr/marras//titans/caliber002.jpg

Ευτυχώς που ξέχασα να μεγαλώσω...

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα, θα ήθελα μια βοήθεια . σε samsung s2 plus με cm12 προσπαθώ να βάλω ένα λογαριασμό corpmail , έχω βάλει σαν διακομιστή το mailgate.oetenet.gr και μπορώ να λαμβάνω μέιλ που μου έρχονται αλλά δε μπορώ να στείλω. σε μια περίπτωση μόνο όταν βάζω θύρα για εξερχόμενα 110 χωρίς ασφάλεια,εκεί μου δείχνει ότι έχουν αποσταλεί αλλά κανένας δε τα λαμβάνει.. μήπως κάποιος γνωρίζει την λύση ???
Link to comment
Share on other sites

Αλλού βγαίνει και αλλού όχι, έχω συναντήσει και τις δύο περιπτώσεις αλλά δεν ξέρω από τι εξαρτάται.

 

Anyway, στο δικό μου γίνεται.. Αυτό που θέλω είναι να μη μείνει τπτ, αλλά χωρίς πολλά πολλά γιατί είναι για απλό χρήστη

Τι προτείνετε (εσείς); Τι πιστεύετε; Τι γίνεται; Οκτώμβρης το Μ να τονίζεται!

Μια πλήρης φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

Αν σε ενα κινητο με android αλλαξω τον λογαριασμο gmail με τον οποιο ειναι συνδεδεμενες επαφες και εφαρμογες απο google play με αλλον ο οποιος ειναι παλι συνδεδεμενος με αλλο λογαριασμο απο android κινητο τι θα γινει σε σεχεη με εφαρμογες και επαφες κλπ ??

 

Δυνατοτητα προσθηκης λογρισμου απο οτι ξερω δεν υπαρχει .

Για να γινω ισως πιο κατανοητος αν γινεται με το ιδιο κινητο αναλογα με τον λογαριασμο συνδεσης για συγχρονισμο να μπορουν να το χρησιμοποιησουν δυο ατομα.

 

Ευχριστω.

Edited by Γιάννης

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Αν σε ενα κινητο με android αλλαξω τον λογαριασμο gmail με τον οποιο ειναι συνδεδεμενες επαφες και εφαρμογες απο google play με αλλον ο οποιος ειναι παλι συνδεδεμενος με αλλο λογαριασμο απο android κινητο τι θα γινει σε σεχεη με εφαρμογες και επαφες κλπ ??

 

Δυνατοτητα προσθηκης λογρισμου απο οτι ξερω δεν υπαρχει .

Για να γινω ισως πιο κατανοητος αν γινεται με το ιδιο κινητο αναλογα με τον λογαριασμο συνδεσης για συγχρονισμο να μπορουν να το χρησιμοποιησουν δυο ατομα.

 

Ευχριστω.

 

δυνατότητα προσθήκης λογαριασμού υπάρχει σίγουρα γιατί το έχω κάνει στο δικό μου βάζοντας και 2ο λογαριασμό gmail, όπου συγχρονίστηκαν και οι δυο λογαριασμοί μαζί σε επαφές και ότι εφαρμογή κατέβαζα κλπ

Link to comment
Share on other sites

δυνατότητα προσθήκης λογαριασμού υπάρχει σίγουρα γιατί το έχω κάνει στο δικό μου βάζοντας και 2ο λογαριασμό gmail, όπου συγχρονίστηκαν και οι δυο λογαριασμοί μαζί σε επαφές και ότι εφαρμογή κατέβαζα κλπ

 

Ευχαριστω.Δεν σε ρωτουσε με ποιον θα συγχρονισει επαφες και εφαρμογες ??

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω.Δεν σε ρωτουσε με ποιον θα συγχρονισει επαφες και εφαρμογες ??

 

Επαφές κρατάει ο καθένας τις δικές του, απλά τις βλέπεις όλες μαζί, εκτός και αν επιλέξεις να μη συγχρονίζει κάποιος.

Εφαρμογές το ίδιο, οι ενημερώσεις γίνονται όλες μαζί, αλλά όταν εγκαθιστάς κάποια νέα, μπαίνει στον λογαριασμό που έχεις επιλεγμένο εκείνη τη στιγμή.

Edited by marras

http://www.ibizaclub.gr/lottaria.gr/marras//titans/caliber002.jpg

Ευτυχώς που ξέχασα να μεγαλώσω...

Link to comment
Share on other sites

Πως μπορω να κανω τον ηχο κλησης να ειναι συνεχομενος;

Τωρα ειναι διακεκομενο το ringtone, κανει παυση αναμεσα στο παιξιμο-ξαναπαιξιμο.

Link to comment
Share on other sites

για σας παιδια.. εκανα σιμερα update απο το play store τιν εφαρμογη google και μετα μοθ εβγαλε ενα search bar sto menu και εχει αλλαξη και τι φορα απο τα εικονιδια... πως μπορω να το αλλαξω... εχω το moto g 2013 lolopop 5.0.2

http://i57.tinypic.com/f54vf8.jpg

Edited by tipsevil
Link to comment
Share on other sites

Πως μπορω να κανω τον ηχο κλησης να ειναι συνεχομενος;

Τωρα ειναι διακεκομενο το ringtone, κανει παυση αναμεσα στο παιξιμο-ξαναπαιξιμο.

Μου φαίνεται πως λιγα ποστ πιο πανω θα δεις την απάντηση που σου ειχαν δωσει

Χρηματοοικονομικός Σύμβουλος

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες για το Android OS και τις εφαρμογές του
  • The topic was pinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...