Jump to content

Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες για το Android OS και τις εφαρμογές του


Alphaleader
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Titanium backup ή κατεβάζεις τον root explorer, πας στο φάκελο system/app και διαγράφεις αυτές που θες.

Δες εδώ τις εφαρμογές που μπορείς να σβήσεις.

 

Θα απελευθερωθει χωρος απο την εσωτερικη μνημη ή όχι? Αν ειναι αδικος κοπος δεν αξιζει να το κανω.

Link to comment
Share on other sites

Θα απελευθερωθει χωρος απο την εσωτερικη μνημη ή όχι? Αν ειναι αδικος κοπος δεν αξιζει να το κανω.

 

Ολο και κατι θα κερδισεις...

Link to comment
Share on other sites

Ποια συσκευή έχεις; Μπορείς να δοκιμάσεις αυτό... http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=624416

 

Alcatel 918D

σ'ευχαριστω

 

καλησπερα. εγω εχω το GO Keyboard, ειναι δωρεαν κι εχει αυτο που θελεις :)

 

σ'ευχαριστω πολυ , θα το δοκιμασω αμεσα

 

Αν γυρίσεις οριζόντια το κινητό δεν σε βολεύει;

 

οχι, και οριζοντια παλι δεν με βολευει , θελω να πατησω το Α ας πουμε και το 50% των περιπτωσεων δεν το πετυχαινω

λιγο η οθονη "μικρη" , λιγο τα δαχτυλα μου μεγαλα, δεν βολευομαι

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά.Έχω το HTC Sensation Xe και σήμερα αναβαθμίστηκε σε android 4.Έχω μια απορία,ξέρει κανείς που βρίσκεται η επιλογή εξοικονόμησης ενέργειας και οι ρυθμίσεις της?
Link to comment
Share on other sites

Θα απελευθερωθει χωρος απο την εσωτερικη μνημη ή όχι? Αν ειναι αδικος κοπος δεν αξιζει να το κανω.

 

Φυσικά. Αφού τις απεγκαθιστάς, αδειάζει ο χώρος που πιάνουν..

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μια βοήθεια παρακαλώ, πως γίνεται ο συγχρονισμός του Outlook με το gmail; (επαφές, mail, ημερολόγιο)

είναι αδύνατον να ψάξω 180 σελίδες και η αναζήτηση δεν μου έβγαλε τίποτα

 

Ευχαριστώ

Ζήσε την κάθε σου μέρα σαν να ήταν η τελευταία!

καποια στιγμή θα τα καταφέρεις....

 

Δημήτρης

Link to comment
Share on other sites

Φυσικά. Αφού τις απεγκαθιστάς, αδειάζει ο χώρος που πιάνουν..

 

Τελικα εβγαλα 5-6 αλλα δεν ειδα να αυξανει ο ελευθερος χωρος...

Τι στο καλο, λιγοτερο απο 1mb επιαναν?

Link to comment
Share on other sites

Προσεξε ομως, θα πρεπει να ενεργοποιησεις στο pc σου να φαινονται τα κρυφα αρχεια.

 

ναιι το θυμαμαι αυτο;)

δηλαδη μετα θα λειτουργει ρολοι οπως και με την αλλη χωρις κανενα προβλημα και σχετικα καμια αλλαγη?

Φιλικά Γιώργος

 

GIO......!!!!! ❼:respect:

Link to comment
Share on other sites

Τελικα εβγαλα 5-6 αλλα δεν ειδα να αυξανει ο ελευθερος χωρος...

Τι στο καλο, λιγοτερο απο 1mb επιαναν?

 

Τι να σου πω. Πιθανότατα έπιαναν λίγο. Κάνε μια επανεκκίνηση στο κινητό.

 

@Γιωργάκη ναι!;)

Link to comment
Share on other sites

ναιι το θυμαμαι αυτο;)

δηλαδη μετα θα λειτουργει ρολοι οπως και με την αλλη χωρις κανενα προβλημα και σχετικα καμια αλλαγη?

ναι χωρις κανενα προβλημα. βεβαια μη σβησεις την παλια πριν βεβαιωθεις οτι δουλευει καλα η νεα :p

Link to comment
Share on other sites

ναι χωρις κανενα προβλημα. βεβαια μη σβησεις την παλια πριν βεβαιωθεις οτι δουλευει καλα η νεα :p

 

εννοειται αυτο φιλε μου...εχω ακομα μια απορια και αν γινεται να μου την λυσετε:)

συνδεοντας το κινητο στο πισι μου εβγαζε και οταν ηταν τα κρυφα ενεργοποιημενα και οταν δεν ηταν 26 αντικειμενα...ειναι φυσιολογικο αυτο?

οταν περναω πιστες στο angry birds καποιες φορες μειωνονται τα kb μου στο κινητο..αλλα στην καρτα μνημης δεν υπαρχει τιποτα

 

και αλλη μια..παω ρυθμισεις εφαρμογες αποθηκευτικος χωρος στην καρτελα που λεει sd αλλα πηγαινοντας μεσα σε μια εφαρμογη αυτης της καρτελας μου λεει μετακινηση στην sd...ειναι στην sd η οχι

 

αν γινεται οποιος ξερει ας απαντησει τις 2 αποριες μου ευχαριστω τρελοπαιδα:D

 

και μια 3η η οποια προστεθηκε τωρα..πως μπορω να δω στον υπολογιστη αν μια εφαρμογη ειναι στην καρτα μνημης?

Edited by giothesuper

Φιλικά Γιώργος

 

GIO......!!!!! ❼:respect:

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
και αλλη μια..παω ρυθμισεις εφαρμογες αποθηκευτικος χωρος στην καρτελα που λεει sd αλλα πηγαινοντας μεσα σε μια εφαρμογη αυτης της καρτελας μου λεει μετακινηση στην sd...ειναι στην sd η οχι

 

Αν σου δίνει την επιλογή να κάνεις τη μεταφορά σημαίνει ότι δεν είναι.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Αν σου δίνει την επιλογή να κάνεις τη μεταφορά σημαίνει ότι δεν είναι.

 

οκ σε ευχαριστω φιλε:)

απλος απορησα γιατι ηταν σε καρτελα sd..οκ thanks :)

Φιλικά Γιώργος

 

GIO......!!!!! ❼:respect:

Link to comment
Share on other sites

Ξεκίνησα και φτιάχνω μια εφαρμογή με το App Inventor. Μόλις την ολοκληρώσω μπορώ να την ανεβάσω στο google play και αν ναι με ποιόν τρόπο; Επίσης θέλω να ρωτήσω μπορώ να την βάλω επί πληρωμή και αν ναι τι χρειάζομαι;

Nokia:5110->6150->3310->3330->5210|Sharp:gx20|Sony ericsson:W800|Nokia:N82->N900|HTC:EVO 3D|Nokia:101 Dual Sim|Samsung:Galaxy Note 4(exynos 32Gb Black)|LG:G2->V10LG Tablet:G pad 8.3 White|Huawei:Mate 10 Pro|Samsung:Galaxy S21 Ultra 256Gb

Link to comment
Share on other sites

εννοειται αυτο φιλε μου...εχω ακομα μια απορια και αν γινεται να μου την λυσετε:)

1)συνδεοντας το κινητο στο πισι μου εβγαζε και οταν ηταν τα κρυφα ενεργοποιημενα και οταν δεν ηταν 26 αντικειμενα...ειναι φυσιολογικο αυτο?

1) Ναι. Προφανώς δε θα υπάρχει κάτι...

2)οταν περναω πιστες στο angry birds καποιες φορες μειωνονται τα kb μου στο κινητο..αλλα στην καρτα μνημης δεν υπαρχει τιποτα

2) Λογικό ακούγεται. Αφού περνάς άλλη μια πίστα και κάνεις αποθήκευση, πάει να πει οτι το save πιάνει λίγο παραπάνω χώρο, λόγω της πίστας που πέρασες..

3)και αλλη μια..παω ρυθμισεις εφαρμογες αποθηκευτικος χωρος στην καρτελα που λεει sd αλλα πηγαινοντας μεσα σε μια εφαρμογη αυτης της καρτελας μου λεει μετακινηση στην sd...ειναι στην sd η οχι

3) Αν σου λέει μετακίνηση στην sd όχι. Αν σου λέει μετακίνηση στη μνήμη του τηλεφώνου είναι...

 

αν γινεται οποιος ξερει ας απαντησει τις 2 αποριες μου ευχαριστω τρελοπαιδα:D

 

4)και μια 3η η οποια προστεθηκε τωρα..πως μπορω να δω στον υπολογιστη αν μια εφαρμογη ειναι στην καρτα μνημης?

4) Αυτό δυστυχώς δε το ξέρω...:p

 

Μέσα στο quote οι απαντήσεις..

Link to comment
Share on other sites

Ξεκίνησα και φτιάχνω μια εφαρμογή με το App Inventor. Μόλις την ολοκληρώσω μπορώ να την ανεβάσω στο google play και αν ναι με ποιόν τρόπο; Επίσης θέλω να ρωτήσω μπορώ να την βάλω επί πληρωμή και αν ναι τι χρειάζομαι;

 

Θα κάνεις login με το Gmail σου στο developers.google.com και θα πας στο publish.

Επί πληρωμή από Ελλάδα δε γίνεται ακόμα.

Link to comment
Share on other sites

Μέσα στο quote οι απαντήσεις..

 

ευχαριστω:)

οποιος ξερει για το 4 ας το πει..σε λιγες μερες θα κανω την αντιγραφη...σημερα θα αφησω να γινεται η αντιγραφη στο pc..αν και αργει δεν ξερω γιατι

στο 2 ομως δεν υπαρχει κανενας φακελος angry birds μεσα...που πανε τα δεδομενα:O

Φιλικά Γιώργος

 

GIO......!!!!! ❼:respect:

Link to comment
Share on other sites

παιδιά γειά σας σήμερα παρέλαβα το samsung galaxy note αλλά έχω μια απορία κατέβασα το παιχνιδι angry birds αλλά δεν μπορώ να το απεγκαταστήσω..μήπως ξέρετε τον τρόπο??? !!!
Link to comment
Share on other sites

παιδιά γειά σας σήμερα παρέλαβα το samsung galaxy note αλλά έχω μια απορία κατέβασα το παιχνιδι angry birds αλλά δεν μπορώ να το απεγκαταστήσω..μήπως ξέρετε τον τρόπο??? !!!

 

Τι ενοεις ? δεν μπορεις να απεγκατάστησης απο το play store ?

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σας θα ηθελα να μαθω μετα πως μπορω οταν εχω βαλει custom rom να επαναφερω το πληκτρολογιο το πρωταρχικο..

Ηταν Touchpal με ελληνικη γλωσσα αλλα δεν το μπορω τωρα να βαλω ελληνικα :/

Καμια βοηθεια ? ευχαριστω ! : )

Link to comment
Share on other sites

εννοώ οτι βρίσκεται στις εφαρμογές του κινητου μου αλλα δεν μπορώ να το καταργήσω..να μην υπάρχει δηλαδή στις εφαρμογές
Link to comment
Share on other sites

Ρυθμίσεις - εφαρμογές - διαχείριση εφαρμογών. Τη βρίσκεις και τη διαγράφεις..

Αλκη δεν τα λες ολα .... πατησε και το ''εκαθαριση δεδομενων'' πριν τη διαγραψεις :lol:

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Αλκη δεν τα λες ολα .... πατησε και το ''εκαθαριση δεδομενων'' πριν τη διαγραψεις :lol:

 

Σωστός ο Θανάσης.. Τα 'κατάλοιπα'..

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σας θα ηθελα να μαθω μετα πως μπορω οταν εχω βαλει custom rom να επαναφερω το πληκτρολογιο το πρωταρχικο..

Ηταν Touchpal με ελληνικη γλωσσα αλλα δεν το μπορω τωρα να βαλω ελληνικα :/

Καμια βοηθεια ? ευχαριστω ! : )

s

΄Σε οποιοδήποτε κενό χώρο στον οποίο γράφεις.. είτε δηλαδή σε sms, στον browser, ή όπου αλλού θες, κρατάς παρατεταμένα το δάχτυλο σου και θα σου βγάλει μια επιλογή Input Method. Εκεί επιλέγεις.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες για το Android OS και τις εφαρμογές του
  • The topic was pinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...