Jump to content

Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες για το Android OS και τις εφαρμογές του


Alphaleader
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Messenger για μενα μονο,αφου εχω facebook.Μετα το WhatsApp μου αρεσει λογω καλυτερης συνδεσιμοτητας.Οταν δεν εχεις καλο 3G αργει να συνδεθεις στο viber και να φαινεσαι ενεργος,να παιρνεις sms κλπ.Τα Messenger/WhatsApp δουλευουν και ας εχεις Edge.Για το Skype,αν θες κλησεις προς εξωτερικο και φτηνα συμφερει.Αν και το Lycachat δινει 1,500 λεπτα προς ελληνικα κινητα/σταθερα με 10€ για ενα μηνα.Εχει και καλες χρεωσεις για εξωτερικο.Επειδη εχω iPhone σωστα δουλευει το whatsapp και το messnger.Το Viber ειχε θεματα,τωρα εφτιαξε.

 

Δεν τα είχα δει τα νέα πακέτα από το skype συμφέρουν κάργα το θέμα είναι ότι ακόμα ελληνικό skype number για να σε καλούνε από ελλαδα με τοπική χρέωση ακόμα δεν υπάρχει.

 

Απεριόριστα λεπτά προς σταθερά σε Ελλάδα €3,72/μήνα

Απεριόριστα λεπτά προς κινητά και σταθερά σε Ελλάδα €14,88/μήνα

 

Απεριόριστα λεπτά για σταθερά στην Ευρώπη σε 28 προορισμούς €11,78/μήνα

Απεριόριστα λεπτά για κινητά και σταθερά στην Ευρώπη 25 προορισμούς€23,56/μήνα

Powered by Cosmote Unlimited + Extrasim, Vodafone Red Unlimited + I4S + Vodafone Red 3 + VDSL 100 ,  F2G. 

Link to comment
Share on other sites

το skype εχει και το credit που καραβολευει γιατι δεν ληγει ποτε και το χρησιμοποιεις οποτε θελεις (απαιτει μια κληση στο 6μηνο)
Link to comment
Share on other sites

το skype εχει και το credit που καραβολευει γιατι δεν ληγει ποτε και το χρησιμοποιεις οποτε θελεις (απαιτει μια κληση στο 6μηνο)

 

τι παίζει με αυτό ;

Powered by Cosmote Unlimited + Extrasim, Vodafone Red Unlimited + I4S + Vodafone Red 3 + VDSL 100 ,  F2G. 

Link to comment
Share on other sites

ε μπες στο site να δεις, είναι λίγο ακριβά τα κινητά, αλλά το ότι δεν λήγει με έχει βολέψει πολύ
Link to comment
Share on other sites

Κάνετε log in, μετά πάτε στις ρυθμίσεις και πατάτε ' έξοδος '. Σας ξαναζηταει κωδικό για το επόμενο log in; Γιατί εμένα μου ζητάει ενώ στην προηγούμενη έκδοση δεν ζητάγε, είχε επιλογή να θυμάται τον κωδικό..

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Ποια συσκευή έχεις;

 

Send by HUAWEI Mate 8 (NXT-L29) 6" DSFA with Tapatalk (mobilemaps.freesite.host - Σύγκριση χαρτών κάλυψης)

Powered by Cosmote Unlimited + Extrasim, Vodafone Red Unlimited + I4S + Vodafone Red 3 + VDSL 100 ,  F2G. 

Link to comment
Share on other sites

σε μένα δεν έρχονται ειδοποιήσεις αν δεν το ανοίξω. έχει άλλος τέτοιο θέμα?

 

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk

1+6 omnirom - smurfkernel - microG - edxposed
Link to comment
Share on other sites

Μου έκλεψαν το samsung κινητό μου και αγόρασα ένα lg (android και τα δυο).

Οι επαφές μου είναι αποθηκευμένες στο λογαριασμό μου της samsung. Στο λογαριασμό κάνω log in και από υπολογιστή, αλλά δεν έχει επιλογή να εμφανίσει τις επαφές. Ξέρω πως θα τις ανακτούσα από samsung κινητό. Το θέμα είναι τώρα αν μπορώ να κάνω κάτι, έστω απλώς για να τις δω από κάπου.

Link to comment
Share on other sites

Μου έκλεψαν το samsung κινητό μου και αγόρασα ένα lg (android και τα δυο).

Οι επαφές μου είναι αποθηκευμένες στο λογαριασμό μου της samsung. Στο λογαριασμό κάνω log in και από υπολογιστή, αλλά δεν έχει επιλογή να εμφανίσει τις επαφές. Ξέρω πως θα τις ανακτούσα από samsung κινητό. Το θέμα είναι τώρα αν μπορώ να κάνω κάτι, έστω απλώς για να τις δω από κάπου.

αν έχεις αποθήκευσή της επαφές στην google μόλις ανοίξεις το κινητό και περάσεις το email που είχες στο samsung θα κανει συγχρονισμό και θα περαστούν οι επαφές στο καινούργιο.....η τότε έχεις κάνει κάποιο λάθος και δεν συγχρονιζόταν στην google....

στην δεύτερη περίπτωση είναι αδύνατον να ανακτήσεις της επαφές....... η εκτός κι αν είχες κάνει κάποιο backup σε pc

 

πιστεύω πας εδώ για να δεις της επαφές....

Link to comment
Share on other sites

Αν τις είχες στο Samsung account, ίσως σε βοηθήσει αυτό... https://support.t-mobile.com/docs/DOC-28452

http://www.ibizaclub.gr/lottaria.gr/marras//titans/caliber002.jpg

Ευτυχώς που ξέχασα να μεγαλώσω...

Link to comment
Share on other sites

https://account.samsung.com/membership/service/getServieInfoList.do

 

βάζεις εδώ το samsung account σου και κοιτάς αν της έχεις δυστυχώς δεν βλέπω να υπάρχει άλλος τρόπος

Edited by Sniaf
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει δυνατότητα σύνδεσης του τηλεφώνου σε δίκτυο μέσω wi-fi και σε έτερο δίκτυο 3G ταυτόχρονα;

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Γίνεται. Πρέπει πρώτα να ενεργοποιήσεις τις επιλογές προγραμματιστή και θα βρεις την επιλογή. Τις επιλογές προγραμματιστή τις ενεργοποιείς κάνοντας πολλαπλά tap εκεί που εμφανίζει την έκδοση kernel νομίζω.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Θα ήθελα να ρωτήσω το εξής. Έχω διάφορες εφαρμογές για εύρεση wallpapers. Δεν υπάρχει κάποια ρύθμιση μέσα στην εφαρμογή για την επιθυμητή τοποθεσία αποθήκευσης και αποθηκεύονται οι εικόνες που κατεβάζω στη μνήμη του τηλεφώνου, αντί για την SD card όπου και επιθυμώ. Υπάρχει κάποιος τρόπος να τα στέλνει αυτόματα στην SD? Οι εφαρμογές είναι το Backdrops, WallpapersCraft και Zedge.

 

Πήγαινε ρυθμίσεις μετά εφαρμογές και επέλεξε αυτή που σε ενδιαφέρει και θα σου δείξει στο αποθήκευση (πρώτο στη λίστα) αν υπάρχει δυνατότητα αποθήκευσης της εφαρμογής στη κάρτα SD ίσως αν είναι η εφαρμογή στη SD να είναι και ο φάκελος με τα wallpapers που σε ενδιαφέρει ειδάλλως θα έχει επιλογή η ίδια η εφαρμογή.

Αν έχεις το φάκελο στη SD νομίζω ότι θα το δει η εφαρμογή εφόσον έχεις φωτογραφίες μέσα δοκίμασε το και έτσι.

Πάντως δεν ξέρω αν σε βοηθήσει αυτό που έγραψα ελπίζω.

Link to comment
Share on other sites

Θέλω την απενεργοποίηση πρόσβασης στο internet, σε μερικά app που έχω εγκατεστημένα, υπάρχει κάποιος τρόπος να γίνει κάτι τέτοιο; με ή χωρίς root.

 

Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

Θέλω την απενεργοποίηση πρόσβασης στο internet, σε μερικά app που έχω εγκατεστημένα, υπάρχει κάποιος τρόπος να γίνει κάτι τέτοιο; με ή χωρίς root.

 

Ευχαριστώ!

 

settings-data usage-επιλογή της σιμ-κάτω απο το γράφημα εχει τις εφαρμογές που εχουν κανει χρηση δεδομένων-επιλογή της εφαρμογής-restrict app background data .

Ισως υπάρχει και άλλος τροπος :O

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω πως αυτή η επιλογή έχει δύο προβλήματα, διορθώστε με αν κάνω λάθος:

 

1) είναι μόνο για όταν η εφαρμογή είναι στο background, άρα όταν η εφαρμογή παίζει, τότε έχει πλήρη πρόσβαση στο internet.

 

2) είναι μόνο για 3G/4G, όταν το τηλέφωνο είναι συνδεδεμένο με wifi, τότε έχει πλήρη πρόσβαση.

Link to comment
Share on other sites

Αν δεν είσαι ρουτ, Βάλε το netguard-no root firewall από το play store. Κάνει ακριβώς αυτό που θες.

 

Αν βάλεις την έκδοση από εδώ, σου δίνει και extra λειτουργία για adblock ακολουθώντας τις οδηγίες https://github.com/M66B/NetGuard/blob/master/ADBLOCKING.md

 

Αν είσαι ρουτ βάλε το AFwall+ από το play store. Κάνει ότι και το netguard αλλά χωρίς της χρήση τοπικού vpn.

 

Sent from my Huawei Mate S using Tapatalk

Edited by zananiro
The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

@zananiro είσαι παίχτης και καραμπουζουκλής! :)

 

@demelene δυστυχώς, το "restrict data usage" είναι παραπλανητικό, καθώς επιτρέπει "ελαφρός" την πρόσβαση, δεν την αποτρέπει εντελώς.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα.

 

Πηρα αυτο το usb flash disk αλλα και καλωδιο otg για να συνδεσω ενα φλασακι στο κινητο μου αλλα ειτε συνδεσω το sandisk dual flash disk ή καποιο αλλο φλασακι μεσω του απλου καλωδιου otg δεν μου αναγνωριζει τιποτα ακομα και καποια προγραμματα otg που δοκιμασα να εγκαταστησω παλι δεν ειδαν τιποτα στο sasmsung galaxy s4 mini κινητο που δοκιμασα.

 

Εχει κανεις καμια ιδεα τι μπορω να κανω για να δει τα φλασακια αυτα που ειναι φορμαρισμενα σε fat32?

Link to comment
Share on other sites

Τοτε γιατι 1, 2, 3 προγραμματα που κατεβασα για να τσεκαρουν αν υποστηριζει ή οχι otg το κινητο μου εγραψαν και τα 3 οτι υποστηριζει?
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες για το Android OS και τις εφαρμογές του
  • The topic was pinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...