Jump to content

Redmi Note 4 Global Edition (Redmi Note 4X)


celtic1453
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πως θα γίνει όταν πατάω power button να βγαίνει κατευθείαν η οθόνη που βάζω κωδικό; Τώρα βγαίνει μία οθόνη που πρέπει να σύρω προς τα πάνω και μετά με πάει στον κωδικό. Edited by tasep1
Link to comment
Share on other sites

Εχει καποια default εφαρμογη το κινητο για sms?
Έχει. Λέγεται μηνυματα.

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Πως θα γίνει όταν πατάω power button να βγαίνει κατευθείαν η οθόνη που βάζω κωδικό; Τώρα βγαίνει μία οθόνη που πρέπει να σύρω προς τα πάνω και μετά με πάει στον κωδικό.
Αν θυμάμαι καλά, πρέπει να απενεργοποιήσεις τις ειδοποιήσεις στην οθόνη κλειδώματος.

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δεν ισχύει..
Το θυμήθηκα που ήταν, αλλά δεν το βλέπω στο miui 10.

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ρυθμίσεις>συστημα&συσκευή>οθονη κλειδωματος & ασφάλεια>ενεργοποίηση οθόνης κλειδώματος για ειδοποιήσεις

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Όσοι έχετε βάλει Miui10 τι συμπεράσματα έχετε βγάλει για την μπαταρία

Link to comment
Share on other sites

Πέρασα κι εγώ την 10 σήμερα, πολύ νωρίς ακόμα για εντυπώσεις.

 

Δύο ερωτήσεις:

1. Έχω ένα πρόγραμμα υπενθυμίσεων (Google Keep) και ενώ όταν μου έρχεται μια υπενθύμιση δονείται και χτυπάει όταν είναι ανοιχτή η οθόνη του κινητού, ενώ όταν είναι σβηστή μόνο δονείται. Πώς μπορώ να το κάνω και να χτυπάει όταν είναι η οθόνη σβηστή; Με την προηγούμενη έκδοση το έκανε κανονικά.

 

2. Στο status bar μου βγαίνουν λευκές ειδοποιήσεις όταν έχω μήνυμα, ειδοποιήσεις από social media, υπενθύμιση κλπ. Στην προηγούμενη έκδοση κάτι είχα κάνει (δεν θυμάμαι τι) και αυτά τα εικονιδιάκια εμφανίζονταν σε μικρογραφία όπως είναι το logo τους κανονικά, έγχρωμα. Μήπως γνωρίζει κανείς πώς γίνεται αυτό;

 

Γνωρίζει κανείς για κάτι από τα παραπάνω;

Link to comment
Share on other sites

Πέρασα κι εγώ την 10 σήμερα, πολύ νωρίς ακόμα για εντυπώσεις.

 

Δύο ερωτήσεις:

1. Έχω ένα πρόγραμμα υπενθυμίσεων (Google Keep) και ενώ όταν μου έρχεται μια υπενθύμιση δονείται και χτυπάει όταν είναι ανοιχτή η οθόνη του κινητού, ενώ όταν είναι σβηστή μόνο δονείται. Πώς μπορώ να το κάνω και να χτυπάει όταν είναι η οθόνη σβηστή; Με την προηγούμενη έκδοση το έκανε κανονικά.

 

2. Στο status bar μου βγαίνουν λευκές ειδοποιήσεις όταν έχω μήνυμα, ειδοποιήσεις από social media, υπενθύμιση κλπ. Στην προηγούμενη έκδοση κάτι είχα κάνει (δεν θυμάμαι τι) και αυτά τα εικονιδιάκια εμφανίζονταν σε μικρογραφία όπως είναι το logo τους κανονικά, έγχρωμα. Μήπως γνωρίζει κανείς πώς γίνεται αυτό;

 

Καλησπέρα φίλε. Πάνω που πήγα να γράψω παρόμοιο πρόβλημα, είδα το δικό σου μήνυμα.

 

Εγώ έχω το Google calendar για υπενθυμίσεις. Με την τελευταία αναβάθμιση, δεν λειτουργεί ο ήχος. Ούτε η δόνηση. Όμως ο ήχος είναι το σημαντικότερο. Απλά εμφανίζει την υπενθύμιση.

Πριν να πω ότι δεν υπήρχε κάποιο θέμα.

Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζει κανείς για κάτι από τα παραπάνω;

 

Τα εικονίδια είναι λευκά στη status bar, στη 10. Φαντάζομαι με άλλο launcher, με τη δυνατότητα τροποποίησής της, θα μπορείς να τα αλλάξεις.

 

Καλησπέρα φίλε. Πάνω που πήγα να γράψω παρόμοιο πρόβλημα, είδα το δικό σου μήνυμα.

 

Εγώ έχω το Google calendar για υπενθυμίσεις. Με την τελευταία αναβάθμιση, δεν λειτουργεί ο ήχος. Ούτε η δόνηση. Όμως ο ήχος είναι το σημαντικότερο. Απλά εμφανίζει την υπενθύμιση.

Πριν να πω ότι δεν υπήρχε κάποιο θέμα.

 

Μετά από το update σε 10, πρέπει να ρυθμίσετε ξανά τις ειδοποιήσεις των εφαρμογών, μέσα από τις ρυθμίσεις του κινητού.

Edited by mr_47
Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, πηρα καινουργια τη συσκευη 4/64 και εχει miui 8.5.4.0 NCFMIED

μεχρι στιγμη ειμαι απολυτα ικανοποιημενος απο τη μπαταρια (4 μερες με 7-8 ωρες χρησης κυριως Browsing), αναβαθμιζουμε στη τελευταια εκδοση ή η μπαταρια θα παει στα ταρταρα ;

 

Στη ενημερωση συστηματος μου βγαζειθ τη 9.5.10.0 υπαρχει και νεοτερη ή αυτη ειναι η τελευταια ;

Motorola Moto G

Nexus S, SlimJB 2.0, Beladus 7.1

Link to comment
Share on other sites

Μετά από το update σε 10, πρέπει να ρυθμίσετε ξανά τις ειδοποιήσεις των εφαρμογών, μέσα από τις ρυθμίσεις του κινητού.

 

Αυτό ήταν όντως. Σε ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

Μετά από το update σε 10, πρέπει να ρυθμίσετε ξανά τις ειδοποιήσεις των εφαρμογών, μέσα από τις ρυθμίσεις του κινητού.

 

Εγώ το είχα κάνει αυτό αλλά δυστυχώς τουλάχιστον όσον αφορά το Google Keep, παρότι το έχω ρυθμίσει να χτυπάει όταν η οθόνη είναι σβηστή, αυτό επιμένει μόνο να δονείται. (Σήμερα μάλιστα δεν έβγαζε τον ήχο ακόμα και όταν κάποιες φορές η οθόνη ήταν ανοιχτή... Αυτό δεν μου το είχε ξανακάνει).

Δεν μπορώ να καταλάβω γιατί, όλες οι άλλες ειδοποιήσεις δουλεύουν μια χαρά.

 

Όποιος υποψιάζεται τι μπορεί να συμβαίνει, ας αφήσει ένα σχόλιο.

Edited by mplamplakas
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, πηρα καινουργια τη συσκευη 4/64 και εχει miui 8.5.4.0 NCFMIED

μεχρι στιγμη ειμαι απολυτα ικανοποιημενος απο τη μπαταρια (4 μερες με 7-8 ωρες χρησης κυριως Browsing), αναβαθμιζουμε στη τελευταια εκδοση ή η μπαταρια θα παει στα ταρταρα ;

 

Στη ενημερωση συστηματος μου βγαζειθ τη 9.5.10.0 υπαρχει και νεοτερη ή αυτη ειναι η τελευταια ;

 

Υπάρχει και νεότερη

Link to comment
Share on other sites

Έχω παρατηρήσει ότι μετά την αναβάθμιση σε 10 stable, όταν έχω κάποιες εφαρμογές ανοικτές και πατάω το κουμπί αριστερά με τις 3 γραμμές για να τις κλείσω ομαδικά, όταν πατάω στην οθόνη το (Χ), αυτές φαίνονται φαινομενικά ότι κλείνουν, αλλά σε επανάληψη της διαδικασίας στο καπάκι, τα εικονίδια των εφαρμογών ακόμα εμφανίζονται ενεργά στην οθόνη. Έχει κάποιος άλλος παρατηρήσει το πρόβλημα αυτό ?
Link to comment
Share on other sites

Έχω παρατηρήσει ότι μετά την αναβάθμιση σε 10 stable, όταν έχω κάποιες εφαρμογές ανοικτές και πατάω το κουμπί αριστερά με τις 3 γραμμές για να τις κλείσω ομαδικά, όταν πατάω στην οθόνη το (Χ), αυτές φαίνονται φαινομενικά ότι κλείνουν, αλλά σε επανάληψη της διαδικασίας στο καπάκι, τα εικονίδια των εφαρμογών ακόμα εμφανίζονται ενεργά στην οθόνη. Έχει κάποιος άλλος παρατηρήσει το πρόβλημα αυτό ?
Αν δεν έχουν το χαρακτηριστικό λουκέτο κλείνουν κανονικά. Κάνε μια επανεκκίνηση...

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

BUG:

μου αλλαζει τη σειρα των εικονιδιων μεσα σε ενα φακελο..

πφφφ.

Link to comment
Share on other sites

BUG:

μου αλλαζει τη σειρα των εικονιδιων μεσα σε ενα φακελο..

πφφφ.

Κι εμένα το κάνει σε ενα συγκεκριμένο φακελο.

Πάντως η μπαταρία έχει βελτιωθεί. Είχα να δω 7 ώρες sot από την 8 άρα

%5Bimg%5Dhttp%3A//i64.tinypic.com/1z35t9i.png[/img]

http://i67.tinypic.com/i1wg38.png

Edited by panosk7dl
Link to comment
Share on other sites

Φοράτε κάποια συγκεκριμένη θήκη στο κινητό;

Εγώ πειραματίστηκα με 2-3 από ebay (έψαχνα πλαστική και όσο πιο λεπτή γίνεται) αλλά απογοητεύτηκα και τώρα είμαι σε φάση να του βγάλω τελείως τη θήκη.

Το φοβάμαι λίγο, περισσότερο μήπως μου γλιστρήσει απ'τα χέρια, πέσει και σπάσει,

αλλά κακά τα ψέματα, είναι άλλη αίσθηση όταν είναι "γυμνό".

Τι λέτε, είναι μεγάλο το ρίσκο χωρίς θήκη;

Link to comment
Share on other sites

Φοράτε κάποια συγκεκριμένη θήκη στο κινητό;

Εγώ πειραματίστηκα με 2-3 από ebay (έψαχνα πλαστική και όσο πιο λεπτή γίνεται) αλλά απογοητεύτηκα και τώρα είμαι σε φάση να του βγάλω τελείως τη θήκη.

Το φοβάμαι λίγο, περισσότερο μήπως μου γλιστρήσει απ'τα χέρια, πέσει και σπάσει,

αλλά κακά τα ψέματα, είναι άλλη αίσθηση όταν είναι "γυμνό".

Τι λέτε, είναι μεγάλο το ρίσκο χωρίς θήκη;

Τουλάχιστον βάλε ένα τζαμάκι προστασίας... Εκεί θα τραβήξει το ζόρι

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Τζαμάκι προστασίας εννοείται.

Αλλά για θήκη το σκέφτομαι πια. Προσπαθώ να βρω μία όσο πιο λεπτή γίνεται, είτε σιλικόνης είτε πλαστική.

Έχει κανείς κάτι να μου προτείνει;

Link to comment
Share on other sites

Τζαμάκι προστασίας εννοείται.

Αλλά για θήκη το σκέφτομαι πια. Προσπαθώ να βρω μία όσο πιο λεπτή γίνεται, είτε σιλικόνης είτε πλαστική.

Έχει κανείς κάτι να μου προτείνει;

 

Εγώ έχω αυτή και είναι όπως την θέλεις.

Σιλικόνης, λεπτή και δεν χάνει τόσο στην αίσθηση.

Bakeey-Ultra-Slim-TPU-Soft-Case-For-Xiaomi-Redmi-Note-4X (banggood)

Sagem RC922 - Nokia 3330 - Siemens S25 - Nokia 6610 - Siemens SX1 - BenQ Siemens EF81 - Siemens SXG75 - Samsung Omnia I - ZTE V970 - Sony Xperia X10 - Vodafone 527 - Meizu M2 - Samsung Pocket Neo - Xiaomi Redmi Note 4 Global - Xiaomi MI Note 10 lite

Link to comment
Share on other sites

Φοράτε κάποια συγκεκριμένη θήκη στο κινητό;

Εγώ πειραματίστηκα με 2-3 από ebay (έψαχνα πλαστική και όσο πιο λεπτή γίνεται) αλλά απογοητεύτηκα και τώρα είμαι σε φάση να του βγάλω τελείως τη θήκη.

Το φοβάμαι λίγο, περισσότερο μήπως μου γλιστρήσει απ'τα χέρια, πέσει και σπάσει,

αλλά κακά τα ψέματα, είναι άλλη αίσθηση όταν είναι "γυμνό".

Τι λέτε, είναι μεγάλο το ρίσκο χωρίς θήκη;

 

Εγώ έχω βολευτεί με τις θήκες της Nillkin Flip Case, όπως επίσης και tenderred glass της ίδιας εταιρείας. Νομίζω ότι καλύτερο κυκλοφορεί στην αγορά απο άποψη ποιότητας και αντοχής στο χρόνο. Να τονίσω ότι ταυτόχρονα είχα παραγγείλει και την γνήσια της XIAOMI, την οποία όμως την έβαλα στην άκρη, συγκρόνοντάς την με αυτήν της Nillkin.

 

----- προσθήκη μηνύματος 79 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Αν δεν έχουν το χαρακτηριστικό λουκέτο κλείνουν κανονικά. Κάνε μια επανεκκίνηση...

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Δεν καταλαβαίνω που είναι αυτό το χαρακτηριστικό λουκέτο που λες !

Μπορείς να στείλεις μια φωτογραφία ?

Link to comment
Share on other sites

Φοράτε κάποια συγκεκριμένη θήκη στο κινητό;

Εγώ πειραματίστηκα με 2-3 από ebay (έψαχνα πλαστική και όσο πιο λεπτή γίνεται) αλλά απογοητεύτηκα και τώρα είμαι σε φάση να του βγάλω τελείως τη θήκη.

Το φοβάμαι λίγο, περισσότερο μήπως μου γλιστρήσει απ'τα χέρια, πέσει και σπάσει,

αλλά κακά τα ψέματα, είναι άλλη αίσθηση όταν είναι "γυμνό".

Τι λέτε, είναι μεγάλο το ρίσκο χωρίς θήκη;

Χωρίς θήκη, ρισκάρεις. Έχω την γνήσια της xiaomi την flip, μια nilkin και 2 ακόμη αλλά εδω και 2 μήνες φοραω συνέχεια αυτην

Luxury Soft TPU Shockproof Case For Xiaomi Redmi 4X Back Cover Silicone Protector Case For Xiaomi Redmi Note 4 4X Bag Case Shell

https://s.click.aliexpress.com/e/F31Dzjw

μ'έχει βολέψει πολύ

Edited by panosk7dl
Link to comment
Share on other sites

Η πρωτη εντυπωση απο την 10 ειναι θετικη. Σιγουρα το κινητο ειναι πιο ελαφρυ.

Χρησιμοποιειτε καποια γραμματοσειρα που να εχει καλλιγραφικα γραμματα;

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Redmi Note 4 Global Edition (Redmi Note 4X)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...