Jump to content

Redmi Note 4 Global Edition (Redmi Note 4X)


celtic1453
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μετά από δοκιμές, έχω παρατηρήσει το εξής πρόβλημα:

Όταν το bluetooth είναι συνδεδεμένο (πχ με fitness tracker), η ταχύτητα του wifi είναι πολύ αργή. Αν το κλείσω, επανέρχεται...

 

Σε MIUI 10 δεν το είχα το θέμα.

Σε Android 9 - based το έχω. Θα ήθελα να μείνω όμως σε Pixel Experience ή AOSP-Extended, οπότε αν έχει κάποιος λύση ακούω :lol:

 

Αλλιώς, ποια θεωρείτε μια καλή, σταθερή Oreo ROM?

 

thnx!

Link to comment
Share on other sites

Εσείς που την κάνατε την ενημέρωση, κάνατε και επαναφορά εργοστασιακών; Ή το αφήσατε όπως ήταν;

 

(από την 8 στην 9 είχα κάνει επαναφορά - βέβαια τότε είχε αλλάξει και η έκδοση του Android).

 

Εγώ δεν έκανα επαναφορά, βαριέμαι. Πάντως κανένα bug μέχρι τώρα, ρολάρει μια χαρά. Και η φωτεινότητα δεν με φάνηκε να άλλαξε.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ το βρήκα στην μπροστινή κάμερα. Δεν λειτουργεί με την πίσω;;;

Και στο εκανε κανονικα τοο εφε με την μπροστινη?

Παντως για την πισω μου ειπαν οτι το εφε δεν γινεται.

Link to comment
Share on other sites

Και στο εκανε κανονικα τοο εφε με την μπροστινη?

Παντως για την πισω μου ειπαν οτι το εφε δεν γινεται.

Με τη μπροστινή κάμερα την κάνει την δουλειά του!

Δυστυχώς το εξαιρετικό Theme, Lineage N που έχει μεγαλύτερα εικονίδια στην StatusBar δεν είναι συμβατό με την MIUI 10. ξέρει κανείς άλλο αντίστοιχο θέμα για εμάς τους λίγο μεγαλύτερους που θέλουμε μεγαλύτερα εικονίδια?

Link to comment
Share on other sites

Μετά από δοκιμές, έχω παρατηρήσει το εξής πρόβλημα:

Όταν το bluetooth είναι συνδεδεμένο (πχ με fitness tracker), η ταχύτητα του wifi είναι πολύ αργή. Αν το κλείσω, επανέρχεται...

 

Σε MIUI 10 δεν το είχα το θέμα.

Σε Android 9 - based το έχω. Θα ήθελα να μείνω όμως σε Pixel Experience ή AOSP-Extended, οπότε αν έχει κάποιος λύση ακούω :lol:

 

Αλλιώς, ποια θεωρείτε μια καλή, σταθερή Oreo ROM?

 

thnx!

 

Νομίζω αυτό το πρόβλημα αναφέρεται σε πολλές Pie-based ROMs. Γενικά υπάρχουν κάποια προβλήματα ακόμα σε Pie-based ROMs, αλλά τουλάχιστον δεν υπάρχουν κολλήματα κ.λπ.

 

Εγώ χρησιμοποιούσα AOSP Extended σε Oreo χωρίς κανένα πρόβλημα.

Link to comment
Share on other sites

Πάει να ξεκινήσει ένα παιχνίδι που παίζω και μετά από λίγα δευτερόλεπτα κλείνει. Αυτό έγινε μετά την αλλαγή MIUI 10.

Shake my body release my soul

Punish my senses lose control

THE JAMES

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλημέρα. Μετά την αναβάθμιση σε MIUI 10, πως θα ξαναφτιάξω στην οθόνη ενώ είναι κλειδωμένο να μη μου εμφανίζει μηνύματα η οτιδήποτε άλλο έρχεται; Με τον φωτισμό στο αυτόματο υπάρχει κανένα κόλπο;
ΜΑΘΕ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΠΑΝΤΑ ΜΕ ΤΟΥΣ ΠΡΩΤΟΥΣ!!!
Link to comment
Share on other sites

Ρε παίδες μετά την αναβάθμιση σε miui 10 (έχω 2 κάρτες) όταν με καλούν την ώρα που μιλάω με ειδοποιεί μεν πατάω να απαντήσω αλλά δειχνει ότι απάντησα και οτι κάνει εναλλαγή κλήσεων αλλά δεν ακούω ούτε με ακουνε

Έχει τύχει σε άλλον;

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλημέρα. Μετά την αναβάθμιση σε MIUI 10, πως θα ξαναφτιάξω στην οθόνη ενώ είναι κλειδωμένο να μη μου εμφανίζει μηνύματα η οτιδήποτε άλλο έρχεται; Με τον φωτισμό στο αυτόματο υπάρχει κανένα κόλπο;
Για τις ειδοποιήσεις στην οθόνη κλειδώματος, πας :οθόνη κλειδώματος και ασφάλεια. Μετά :συνθέτες ρυθμίσεις και θα βρεις εκεί αυτό που θέλεις.

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μετα την αναβαθμιση σε 10, γιατι τα ονοματα των επαφων τα εμφανιζει μισα?

 

Δεν έχω τέτοιο θέμα εγώ.

ΜΑΘΕ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΠΑΝΤΑ ΜΕ ΤΟΥΣ ΠΡΩΤΟΥΣ!!!
Link to comment
Share on other sites

εκει που ειναι το ρολοι/ξυπνητηρι/χρονομετρο κλπ σας τα εμφανιζει με μαυρο φοντο;;
Link to comment
Share on other sites

εκει που ειναι το ρολοι/ξυπνητηρι/χρονομετρο κλπ σας τα εμφανιζει με μαυρο φοντο;;
Ναι είναι μαύρο και μου φαίνεται πολύ ωραίο

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Πέρασα κι εγώ την 10 σήμερα, πολύ νωρίς ακόμα για εντυπώσεις.

 

Δύο ερωτήσεις:

1. Έχω ένα πρόγραμμα υπενθυμίσεων (Google Keep) και ενώ όταν μου έρχεται μια υπενθύμιση δονείται και χτυπάει όταν είναι ανοιχτή η οθόνη του κινητού, ενώ όταν είναι σβηστή μόνο δονείται. Πώς μπορώ να το κάνω και να χτυπάει όταν είναι η οθόνη σβηστή; Με την προηγούμενη έκδοση το έκανε κανονικά.

 

2. Στο status bar μου βγαίνουν λευκές ειδοποιήσεις όταν έχω μήνυμα, ειδοποιήσεις από social media, υπενθύμιση κλπ. Στην προηγούμενη έκδοση κάτι είχα κάνει (δεν θυμάμαι τι) και αυτά τα εικονιδιάκια εμφανίζονταν σε μικρογραφία όπως είναι το logo τους κανονικά, έγχρωμα. Μήπως γνωρίζει κανείς πώς γίνεται αυτό;

Link to comment
Share on other sites

Μου ηρθε και εμενα χτες. Αυτο με την ασπρη οθονη οταν σε καλει καποιος ειναι ενα θεμα για μενα. Δεν ξερω αν αλλαζει. Αυτο που παρατηρησα ομως, και δεν ξερω αν επηρεαζει την κληση και την ποιοτητα της ειναι το εξης. Με δεδομενα κλειστα, οταν απανταω μια κληση η ενδειξη απο 4G γινεται H. Στην 9 δεν το εκανε αυτο. Το εχει παρατηρησει κανεις αλλος?
Link to comment
Share on other sites

Και στο εκανε κανονικα τοο εφε με την μπροστινη?

Παντως για την πισω μου ειπαν οτι το εφε δεν γινεται.

Ναι το κάνει κανονικά. Το κουμπακι ειναι στην αριστερή πανω γωνια. Εφέ βάθους

Link to comment
Share on other sites

Όλα καλά το μόνο κακό είναι ότι όταν έχεις ειδοποίηση κ είναι κλειδωμένο το κινητό κ πατάς να ανοίξει το κινητό δεν φαίνεται τι ειδοποίηση έχεις πρέπει να το ξεκλείδωσεις για να δεις ....
Link to comment
Share on other sites

Ναι το κάνει κανονικά. Το κουμπακι ειναι στην αριστερή πανω γωνια. Εφέ βάθους
Μπορείς να βάλεις στιγμιότυπο οθόνης το κουμπί για το εφέ βάθους?

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Πως μεταφερω ολες τις επαφες στον λογαραιασμο google και πως τις εισαγω παλι στο κινητο?

 

Τα ονοματα μου τα εμφανιζει μισα στο αρχειο κλησεων ενω στις επαφες μου τα εμφανιζει ολοκληρα! :blink:

Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να βάλεις στιγμιότυπο οθόνης το κουμπί για το εφέ βάθους?

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Πάνω αριστερά. e81519ad0fe3e98b837232ef7323f5ed.jpg

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μετά την τελευταία αναβάθμιση (10.1) δεν εμφανίζεται πλέον ο χρόνος που υπολείπεται για την πλήρη φόρτιση;
Link to comment
Share on other sites

Πάνω αριστερά. e81519ad0fe3e98b837232ef7323f5ed.jpg

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Μόνο για την selfocamera είναι?

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Redmi Note 4 Global Edition (Redmi Note 4X)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...