Jump to content

Redmi Note 4 Global Edition (Redmi Note 4X)


celtic1453
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μετά από τόσες μέρες πως σου φαίνεται;

 

Γιατί εμένα μου έσπασε, έβαλα σε ένα μαγαζί εδώ αλλά έχει δύο προβλήματα

1. είναι πολύ σκούρη οπότε πρέπει να έχω τέρμα την φωτεινότητα και γενικά δεν φαίνονται καλά τα χρώματα κλπ :/

2. δεν ανταποκρίνεται καλά το double tap πχ για άνοιγμα της οθόνης ή το συνεχόμενο πάτημα στα πλήκτρα που το είχα για διάφορες ενέργειες

Δεν έχω παραλάβει ακόμα. Μολις την τοποθετησω θα ενημερώσω. Έσπασε μόνη της ή σου έπεσε;

Link to comment
Share on other sites

!αλλα οταν σου λεει ο αλλος στις διακοπες στην παραλια(φουλ φωτεινοτητα κλπ) χτυπουσε 11 ωρες σοτ και εγω μονο με wifi φωτεινοτητα στο 40% και χτυπαω (σε 4 συσκευες ιδιες!!!) μονο 5 ε τοτε θεωρω οτι κατι παιζει ΚΑΙ με το hardware!

 

Αυτο με φουλ φωτεινότητα δεν το πιστευω. Με ολα ανοιχτα πλην bt εχω περίπου 10-11 ωρες.

Με φουλ φωτεινότητα πεφτω σχεδον στα μισα. Την φωτεινότητα γενικά την έχω κοντα στο 25%.

Επίσης το να τα έχεις ολα ανοιχτα αλλα να μην τα χρησιμοποιείς δεν κανει καποια ιδιαίτερη διαφορά. Κυριως εσυ θα δεις στις ιδιες συνθήκες χρησης πως ανταποκρίνεται η καθε ρομ. Πχ στις εκδοσεις 9,5 και 9,6 ειδα ξεκάθαρα μεγαλύτερη κατανάλωση μπαταριας χωρίς να κερδιζω κατι σε ταχύτητα για αυτό και γύρισα πισω. Αντίθετα οι ρομ πριν την 9 είχαν καλύτερη διαχείριση της μπαταρίας απο οτι διαβασα αλλα σε σχεση με την 9,2 που εχω σερνονταν. Μολις τις δοκιμασα τις πεταξα αμεσως

Link to comment
Share on other sites

Τελευταία global dev, γλώσσα Αγγλικά.

Νικο βγαλε ενα screenshot απο το δικο σου με την ελβετια πλιζ να δω κατι
cdcab2dedb3cabcddffb3057fb8a7060.jpg

 

From the middle of nowhere to the center of everywhere.. through my Redmi Note 4

Κινητό: Xiaomi Redmi Note 4
Link to comment
Share on other sites

Xαιρετε!

 

Φιλος που ειναι κατοχος του κινητου εντελως ξαφνικα απο κει που ειχε 290 επαφες περασμενες εδω και 1-2 βδομαδες του δειχνει 49!

Στις ρυθμισεις το εχει τσεκαρει να φαινονται οι επαφες απο ολους τους λογαριασμους και τη SIM. Μου ορκιζεται οτι δεν εχει κανει αυτος τη παπατα.

Ειναι δυνατον να χαθηκαν μονες τους?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, προσπάθησα να φλασαρω redwolf recovery και ενώ στην πρώτη επανεκκίνηση φάνηκε να δουλεύει κανονικά στην επόμενη μου βγάζει πάλι το stock recovery. Ξέρει κανείς τι μπορεί να παίχτηκε??
Link to comment
Share on other sites

review για την los 15.1 30/10/2018 nightly

 

ΚΑΘΟΛΟΥ ευχαριστημένος.

 

συχνά κρασαρισματα χωρις λογο.

αισθητη μειωση σήματος τηλεφωνιας + wifi

διακοπη κλησεων όποτε του καπνισει, στην κυριολεξια. μπορει μετα λιγα δευτερόλεπτα ή μετά απο καποια λεπτα, ή ακομη και καθολου.

μπαταρία Νορμάλ επιπεδα, αλλα πιο κατω απο miui beta.

ασχετες επανεκκινήσεις. ειτε ζηταει ξανα το πιν, ειτε οχι, ειναι random κατασταση.

 

 

πιστεύω μεχρι τελος της εβδομάδας να αλλαξω ρομ.

σίγουρα θα παω σε καποια aosp ομως. ψαχνω να βρω ποια με "καλύπτει", μαλλον aex θα βαλω

 

 

 

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

 

Με 15.1 12/11/2018 με patch Νοεμβρίου ολα μια χαρά!! Ερχόμενος απο miui.eu που ειχα για μια εβδομάδα ολα οπως πριν τέλεια!!firmware 9.6 pico gapps και magisk 17.1!δοκίμασε καθαρή εγκατάσταση μηπως και σου λυθούν τα θεματα...α να εχεις στον νου σου οτι γύρισε σε nightlys και βγαζουν καθε μερα ρομ με αλλαγές η οχι παντως η 12/11/2018 ειναι μια χαρα σε εμένα!

Xiaomi Mi8 Global 6/128 Xiaomi.eu Dev Rom
Link to comment
Share on other sites

Με 15.1 12/11/2018 με patch Νοεμβρίου ολα μια χαρά!! Ερχόμενος απο miui.eu που ειχα για μια εβδομάδα ολα οπως πριν τέλεια!!firmware 9.6 pico gapps και magisk 17.1!δοκίμασε καθαρή εγκατάσταση μηπως και σου λυθούν τα θεματα...α να εχεις στον νου σου οτι γύρισε σε nightlys και βγαζουν καθε μερα ρομ με αλλαγές η οχι παντως η 12/11/2018 ειναι μια χαρα σε εμένα!

όταν λες firmware 9.6 τι εννοεις?

 

μπα, οπως και να εχει θα αλλαξω ρομ.

ακομη σε αναζητηση ειμαι...

 

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

όταν λες firmware 9.6 τι εννοεις?

 

μπα, οπως και να εχει θα αλλαξω ρομ.

ακομη σε αναζητηση ειμαι...

 

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

 

firmware 9.6.3 αυτο εχω ..το φλασαρουμε πρην φλασαρουμε την ρομ

Xiaomi Mi8 Global 6/128 Xiaomi.eu Dev Rom
Link to comment
Share on other sites

Μήπως γνωρίζει κάποιος φίλος, πως αλλάζει η ταπετσαρία της οθόνης κλήσης στην miui 10? Δεν βρίσκω την επιλογή που υπήρχε παλιά, για αλλαγή. Το λευκό δεν μου πολυαρέσει...
Link to comment
Share on other sites

Μήπως γνωρίζει κάποιος φίλος, πως αλλάζει η ταπετσαρία της οθόνης κλήσης στην miui 10? Δεν βρίσκω την επιλογή που υπήρχε παλιά, για αλλαγή. Το λευκό δεν μου πολυαρέσει...
όπως πάρα πολλά άλλα το έχουν καταργήσει και αυτό. μια χαρά λειτουργικό ήταν με τις έξτρα ρυθμίσεις του και το έκαναν σαν τα μούτρα τους. πρώτη φορά πήρα xiaomi χάρηκα και μέσα σε ένα χρόνο έχουν κουτσουρεψει τόσο το λειτουργικό που το μαμά android το πλησιάζει.... να δω τι μάρκα θα πάρω μόλις το αποφασίσω...

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Πλέον ούτε με αλλαγή περιοχής δεν γίνεται δουλειά; Στην 9 έβαζα πχ Τουρκία και τα έφερνε,πάει κι αυτό στη 10; Αν ναι πάω και γω για ξεκλείδωμα και los

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Πλέον ούτε με αλλαγή περιοχής δεν γίνεται δουλειά; Στην 9 έβαζα πχ Τουρκία και τα έφερνε,πάει κι αυτό στη 10; Αν ναι πάω και γω για ξεκλείδωμα και los

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

τι εννοείς; αλλάζοντας περιοχή επανέφερε και την ρύθμιση για αλλαγή ταπετσαριας ΣΤΗΝ ΟΘΌΝΗ ΚΛΉΣΗΣ;;; (όχι απλά ταπετσαρία κλασσικά)

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

ένα άλλο πού αφαίρεσαν πολύ χρήσιμο είναι όταν καλούσα κάποιον και μιλούσε έβγαινε ένα pop up γκρι μικρο που έλεγε ότι ο άλλος μιλάει. παπαλα και αυτό. ακόμα και τα 2 ζοπο που είχα πριν το είχαν αυτό!

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

firmware 9.6.3 αυτο εχω ..το φλασαρουμε πρην φλασαρουμε την ρομ

ο λογος που φλασαρεις το firmware???

 

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

ε εντάξει νισάφι πια με τα προβλήματα που μου βγάζει... εδώ και 2,3 beta μετά από το τέλος μιας κλήσης δεν έχω δεδομένα! θέλει κλείσιμο και ξανά άνοιγμα του διακόπτη δεδομένων!

 

επίσης τον τελευταίο καιρό όταν δέχομαι μια κλήση όταν μιλάω με Bluetooth σε μια κλήση, η 2η κλήση δεν μένει στο Bluetooth αλλά μεταφέρεται στο κινητό .τραγικό

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

ο λογος που φλασαρεις το firmware???

 

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

 

Ουσιαστικά περιέχει τους drivers για το κινητο πχ για σημα κτλπ ...αλλοι δεν το βάζουν και ειναι οκ αλλοι το βαζουν και πάλι ειναι οκ...συνήθως αν ερχεσαι απο official rom δεν χρειάζεται.. εγω καλου κακου το βαζω και ειμαι παντα οκ!!

Xiaomi Mi8 Global 6/128 Xiaomi.eu Dev Rom
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Redmi Note 4 Global Edition (Redmi Note 4X)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...