Jump to content

Redmi Note 4 Global Edition (Redmi Note 4X)


celtic1453
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δεν μπορώ να το βρω το συγκεκριμένο θέμα. Και όταν ψάχνω στην αναζήτηση μου βγάζει αδυναμία δικτύου.

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Τώρα μόλις ξαναείδα, είναι το 7ο από τα πρόσφατα θέματα που εμφανίζει.

Link to comment
Share on other sites

Τζαμάκι προστασίας εννοείται.

Αλλά για θήκη το σκέφτομαι πια. Προσπαθώ να βρω μία όσο πιο λεπτή γίνεται, είτε σιλικόνης είτε πλαστική.

Έχει κανείς κάτι να μου προτείνει;

 

Μετά από διάφορες, έχω αυτήν και είμαι πάρα πολύ ικανοποιημένος: http://www.aliexpress.com/item/for-Xiaomi-Redmi-Note-4X-Case-for-Redmi-Note-4-Pro-Cover-Msvii-Luxury-Utral-Thin/32831246547.html?spm=2114.search0604.3.3.61ca616dPixRbv&ws_ab_test=searchweb0_0,searchweb201602_1_10065_10068_319_317_10696_10084_453_10924_454_10083_10618_10920_10921_10304_10307_10922_10820_10301_10821_537_536_10843_10059_10884_10887_100031_321_322_10103,searchweb201603_51,ppcSwitch_0&algo_expid=a6d8dedd-31f5-4d66-bab3-36126c8a1dec-0&algo_pvid=a6d8dedd-31f5-4d66-bab3-36126c8a1dec

Link to comment
Share on other sites

Σ' ευχαριστώ πολύ.

Μπορείς να μου πεις αν αυτή η θήκη "δένει" καλά με το κινητό;

Ρωτάω γιατί γενικά έχω θέμα, δεν μ' αρέσει να παίζει, θέλω να είναι ένα με το κινητό. Έχω αποκλείσει θήκη που μ' αρέσει πάρα πολύ επειδή στα πλάγια όταν το πιάνεις παίζει λίγο και με ενοχλεί.

 

Η θήκη δένει μια χαρά και είναι αρκετά λεπτή.

Δεν κάνει μεγάλο χείλος στα άκρα της οθόνης.

Sagem RC922 - Nokia 3330 - Siemens S25 - Nokia 6610 - Siemens SX1 - BenQ Siemens EF81 - Siemens SXG75 - Samsung Omnia I - ZTE V970 - Sony Xperia X10 - Vodafone 527 - Meizu M2 - Samsung Pocket Neo - Xiaomi Redmi Note 4 Global - Xiaomi MI Note 10 lite

Link to comment
Share on other sites

Το ίδιο πρόβλημα έχω και εγώ. Θα προτιμούσα να μου εμφανίζει δίπλα από την μπάρα σήματος το όνομα του παρόχου. Το μόνο που κατάφερα είναι να μου τα εμφανίζει στην οθόνη κλειδώματος.
παιδες δεν ειναι προβλημα αυτο.ετσι ειναι η miui 10

εγω που εχω το note 5 και εχει παρει την 10αρα πολυ καιρο τωρα και σε μας ετσι ειναι την εμφανιζει μονο στην οθονη κλειδωματος

απλα το αλλαξανε

Link to comment
Share on other sites

Σχετικά με θήκες: αυτές που λένε «σκληρές» είναι πιο λεπτές από τις «λαστιχένιες» αλλά προσωπικά απογοητεύτηκα μετά από δύο σκληρές που έσπασαν η μία μάλλον γρήγορα και η άλλη πολύ γρήγορα (προστατεύοντας πάντως το κινητό), και πλέον βάζω λαστιχένιες.
Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε αυτό το θέμα. Νομίζω πως τα έχει λίγο μεγαλύτερα τα εικονίδια στη μπάρα.

themeMilich v10

"Milich v10" δεν μπορώ να το βρώ με τίποτα. Είναι σωστό το spelling?

Link to comment
Share on other sites

Παιδες, αυτο το Games που εμφανιστηκε στο 10 και το βγαζει παντα 2ο στο Battery use stat ,ενω μου πεταει συχνα πυκνα και μνματα, βρηκε τελικα κανεις τροπο να το κλεισει εντελως? Χωρις ρουτ εννοω. Ξερω οτι εχει αναφερθει πριν αλλα δεν ειδα λυση.
Link to comment
Share on other sites

Αν το εχεις ξεκλειδωτο κανε προσωρινα root με το magisk για να κανεις την δουλεια σου. Λογικα παντως δεν το εχεις γιατι δεν υπαρχει και λογος να ειναι ξεκλειδωτος ο bootloader χωρις root
Link to comment
Share on other sites

Παιδες, αυτο το Games που εμφανιστηκε στο 10 και το βγαζει παντα 2ο στο Battery use stat ,ενω μου πεταει συχνα πυκνα και μνματα, βρηκε τελικα κανεις τροπο να το κλεισει εντελως? Χωρις ρουτ εννοω. Ξερω οτι εχει αναφερθει πριν αλλα δεν ειδα λυση.
α και εσένα, ε; το έχω αναφέρει εδώ και κάποιες μέρες και εγώ..

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 55 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

με την σημερινή beta από το πρωί το games δεν ξανά φάνηκε... για να δούμε...

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

παιδες δεν ειναι προβλημα αυτο.ετσι ειναι η miui 10

εγω που εχω το note 5 και εχει παρει την 10αρα πολυ καιρο τωρα και σε μας ετσι ειναι την εμφανιζει μονο στην οθονη κλειδωματος

απλα το αλλαξανε

 

Πρόσφατα είχα ταξιδέψει στην Ελβετία και ήταν πολύ χρήσιμο να βλέπεις το όνομα του πάροχου γιατί όταν συνδεόταν σε ελβετικό δίκτυο η χρέωση ηταν υπέρογκη ενώ όταν συνδεόταν σε γαλλικό δίκτυο δεν υπήρχε χρέωση.

Link to comment
Share on other sites

"Milich v10" δεν μπορώ να το βρώ με τίποτα. Είναι σωστό το spelling?

Σε εμένα έτσι το εμφανίζει. b90e415ed71f4eb0a9a52d4c9d3c141d.jpg

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παντως η καταναλωση της μπαταριας κανοντας την μεταβαση απο την 9,2 ανεβηκε στα υψη. Εφυγε το 70% μεσα σε 5μιση ωρες αντι για τις περιπου 7 που ειχα παλιοτερα. Απο την αλλη το κινητο ειναι αρκετα πιο ελαφρυ. Προφανως η ρυθμιση του Kernel ειναι πιο επιθετικη γιατι δεν υπαρχει καποια εφαρμογη να καταναλωνει επιπλεον μπαταρια
Link to comment
Share on other sites

Όσοι θέλουν θέμα με μεγάλα εικονίδια και ευκρινή μπάρα , μπορούν να κατεβάσουν το ..Silk v10
Έσωσες τα ματάκια μας ,να είσαι καλά!

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Αυτή η θήκη φαντάζομαι είναι αυθεντική Nillkin, έτσι δεν είναι;

https://www.ebay.com/itm/Real-Nillkin-Matte-Shield-Anti-slip-Back-Case-Cover-For-Xiaomi-Redmi-Note-4X/112359710506?hash=item1a29291f2a:m:m84rKTon9mX6OlHZ4oZFAuw

 

Τώρα, αν δεν την παραγγείλω από ebay, γνωρίζει κανείς αν μπορώ να τη βρω σε κανά μεγάλο κατάστημα τεχνολογίας στην Αθήνα;

Link to comment
Share on other sites

Αυτή η θήκη φαντάζομαι είναι αυθεντική Nillkin, έτσι δεν είναι;

https://www.ebay.com/itm/Real-Nillkin-Matte-Shield-Anti-slip-Back-Case-Cover-For-Xiaomi-Redmi-Note-4X/112359710506?hash=item1a29291f2a:m:m84rKTon9mX6OlHZ4oZFAuw

 

Τώρα, αν δεν την παραγγείλω από ebay, γνωρίζει κανείς αν μπορώ να τη βρω σε κανά μεγάλο κατάστημα τεχνολογίας στην Αθήνα;

Αυτή δεν είναι;

https://www.skroutz.gr/s/11578429/Nillkin-Frosted-Shield-%CE%9C%CE%B1%CF%8D%CF%81%CE%BF-Xiaomi-Redmi-Note-4x.html#reviews

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά πως μπορώ να κάνω mirroring το κινητό στην τηλεόραση;

Ρυθμισεις/ περισσοτερα/ ασυρματη προβολη

Link to comment
Share on other sites

Ναι, αυτή. Παίζει να την έχει κάνα μεγάλο κατάστημα στην Αθήνα για να πάω να την δω από κοντά; Γιατί αυτά που την έχουν στο σκρουτζ είναι Πάτρα, Καρδίτσα, Θεσσαλονίκη.

Link to comment
Share on other sites

Όσοι θέλουν θέμα με μεγάλα εικονίδια και ευκρινή μπάρα , μπορούν να κατεβάσουν το ..Silk v10

Να σαι καλά. Βοηθάει αρκετά αλλά λέω να περιμένω μήπως και ο δημιουργός του Lineage N το αναβαθμίσει για τη V10.

Link to comment
Share on other sites

Το games εχει ξεφυγει πλεον.

Το κινητο με το ζορι βγαζει τη μερα ξεκινωντας απο τις 7 το πρωι και πηγαινοντας μεχρι τις 12 το βραδυ και ειναι πλεον στο 30% με το ζορι.

Screenshot_2018-11-27-13-22-19-756_com.miui.securitycenter.png?dl=1

Link to comment
Share on other sites

από που το βάζουμε αυτό?

 

Θα βάλεις περιοχή Ελβετία αντί Ελλάδα και μετά θα ανοίξεις το App, θέματα... Στην αναζήτηση γράφεις Silk v10 και το κατεβάζεις

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Redmi Note 4 Global Edition (Redmi Note 4X)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...