Jump to content

Redmi Note 4 Global Edition (Redmi Note 4X)


celtic1453
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

την beta αλλά δεν προχώρησα μέχρι κάποιος να μου επιβεβαιώσει ότι δεν γίνεται και φορματ και δεν θα χάσω δεδομένα!

 

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

Αν έχεις πρόσφατη beta και πας σε beta δε χάνεις δεδομένα.
No root->No problem
Link to comment
Share on other sites

Αν έχεις πρόσφατη beta και πας σε beta δε χάνεις δεδομένα.

 

Αν από beta πας σε stable? Miu10 και οι δύο

Link to comment
Share on other sites

Αν από beta πας σε stable? Miu10 και οι δύο
Έχω την εντύπωση ότι έτσι θα γίνει factory reset. Πριν κάνει όμως το τηλέφωνο την αναβάθμιση σε ενημερώνει αν γίνει.

Μιλάω για ενημέρωση μέσω updater, μέσω fastboot έχεις την επιλογή να κρατήσεις τα data.

Πάντως αν γίνει αλλαγή από beta σε stable καλύτερα να γίνει με καθαρή εγκατάσταση.

No root->No problem
Link to comment
Share on other sites

Παιζει καμια καστομ μιυι 10?

Αν είναι πετσοκομμενη απο αχρηστα πραγματα ακομη καλύτερα

 

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

δεν κανει ηχο σε εμενα, μονο δονηση αν το ενεργοποιησω.

Επισης που επιλεγεις τον ηχο που θα κανει?

Link to comment
Share on other sites

Παιζει καμια καστομ μιυι 10?

Αν είναι πετσοκομμενη απο αχρηστα πραγματα ακομη καλύτερα

 

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

 

http://www.mi-globe.com

Φιλικά.Γιώργος.
Link to comment
Share on other sites

Χμμμ βλεπω παλια εκδοση ομως...

Updates παίρνει η συγκεκριμένη μεχρι την 10?

 

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Χμμμ βλεπω παλια εκδοση ομως...

Updates παίρνει η συγκεκριμένη μεχρι την 10?

 

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

 

Παλιά;

Στο RN5 έχω την 8.11.29 κι απ' ότι βλέπω η ίδια υπάρχει και για το RN4.

Φιλικά.Γιώργος.
Link to comment
Share on other sites

Πριν 2 μέρες εγκατέστησα τη gcam, αφού είχα ήδη περάσει στο miui10.. Χωρίς ροοτ..δε δουλεύει φυσικά, όλα μαύρα..μετά διάβασα πως δεν λειτουργεί η gcam στο 10αρι..Τι μπορώ να κάνω; downgrade? Root και custom rom? Περιμένω μπας και δω φως;;

Για δες καιρό που διάλεξα την gcam να εγκαταστήσω...

Edited by Aggeloskouk
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Μετά την αναβάθμιση σε MIUI10 η φόρτιση σταματά στο 95% και έχω την εντύπωση πως καθυστερεί περισσότερο στο να φορτίσει. Έχει παρατηρήσει κανείς κάτι ανάλογο?
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Μετά την αναβάθμιση σε MIUI10 η φόρτιση σταματά στο 95% και έχω την εντύπωση πως καθυστερεί περισσότερο στο να φορτίσει. Έχει παρατηρήσει κανείς κάτι ανάλογο?
Όχι, παίζει μια χαρά η 10! Δοκίμασε να κάνεις αλλαγές σε φορτιστές και καλώδια πρώτα. Αν πάλι εσύ πιστεύεις ότι φταίει η 10 κάνε μια καθαρή εγκατάσταση εκ νέου την 10 μήπως λυθεί

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια να καταλάβω κάτι, αν κάνουμε επαναφορά εργοστασιακων θα αλλάξει και ρομ; Δεν θα μείνει στην 10;
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια να καταλάβω κάτι, αν κάνουμε επαναφορά εργοστασιακων θα αλλάξει και ρομ; Δεν θα μείνει στην 10;

Στη ρομ που έχεις περασμένη θα μείνει. Κάνε άφοβα

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.Στις ρυθμίσεις βίντεο έχει επιλογή 1080 30fps/1080 60fps. Δε ξέρω αν η επιλογή 60 μπήκε τώρα με τη 10αρα η εγώ δεν το είχα προσέξει αλλά μπορεί κάποιος που γνωρίζει να μου πει +/- και τη Κυρια διαφορά τους με απλούς όρους για εμάς που δεν γνωρίζουμε πολύ από αυτά; Ευχαριστώ.
Link to comment
Share on other sites

Έκανα επαναφορά και θέλω να κατεβάσω εφαρμογες πχ pokerstars και μου λέει ότι η τοποθεσία λήψεων δεν είναι διαθέσιμη.
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και χρόνια πολλά σε όσους γιορτάζουν

Απ ότι έχω καταλάβει εχει βγει η 10 stable στο κινητό σωστά;

Γράφω από ένα note 5a και το 4xB20 το έχω στο κουτί του με την έκδοση που είχε έρθει από Αύγουστο ,ούτε αναβάθμιση δεν του έχω κάνει ,

Τελικά τι γίνετε με την 10αρα ,αξίζει;

Από μπαταρία τι λέει ,άλλες λειτουργίες που αξίζουν να αναφερθούν?

Κλείνοντας ,είναι πολύ σπαστικό αυτό με τις επαφές που δεν αφήνει να περάσεις ατην sim αν είναι όπως το note 5a

Καλημερα και χρόνια πολλά σε όσους /όσες γιορτάζουν

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά προσπαθώ με το Quickcutshortmaker να απεγκαταστησω της εφαρμογές και δεν μου δημιουργεί το εικονίδιο των ρυθμισεων ενώ παλιά το είχα κάνει.
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά προσπαθώ με το Quickcutshortmaker να απεγκαταστησω της εφαρμογές και δεν μου δημιουργεί το εικονίδιο των ρυθμισεων ενώ παλιά το είχα κάνει.

 

Μην παιδεύεσαι, βάλε το system app remover από playstore και απενεργοποιησε όποια εφαρμογή θέλεις.

enjoy your life...:p
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για την απάντηση. Βρήκα μάλλον λύση.Αν πατήσουμε try στο quickshortmaker σε βάζει στο μενού των ρυθμισεων χωρίς να το έχει βγάλει στην αρχική οθόνη και γίνεται η απεγκατασταση.

 

----- προσθήκη μηνύματος 94 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

To system app remover δεν μου το βγάζει στο play store

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για την απάντηση. Βρήκα μάλλον λύση.Αν πατήσουμε try στο quickshortmaker σε βάζει στο μενού των ρυθμισεων χωρίς να το έχει βγάλει στην αρχική οθόνη και γίνεται η απεγκατασταση.

 

----- προσθήκη μηνύματος 94 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

To system app remover δεν μου το βγάζει στο play store

 

Έχεις δίκιο, απλά άλλαξε όνομα, λέγεται redmi system manager

enjoy your life...:p
Link to comment
Share on other sites

Και μιλαμε ουσιαστικα για απενεργοποιηση και οχι απεγκατασταση για τις εφαρμογες της google.
Link to comment
Share on other sites

Έχει τραβήξει κανείς βίντεο με 60fps; στο δικό μου έχει θέμα. Ακούγεται ο ήχος κανονικά αλλά η εικόνα παίζει στο γρήγορο, χωρίς φυσικά να εχω ενεργοποιήσει το γρήγορο ή αργό από τις ρυθμίσεις . Στα 30 fps παίζει κανονικά όπως και πριν την 10αρα
Link to comment
Share on other sites

Θα ήθελα μια βοήθεια από όποιον γνωρίζει.

Το τηλέφωνο της κόρης μου εντελώς ξαφνικά για κάποιον αδιευκρίνιστο λόγο, ενώ ανοίγει, όταν προσπαθείς να κάνεις οποιαδήποτε ενέργεια ανταποκρίνεται μεν αλλά μέσα σε ένα δευτερόλεπτο επιστρέφει στη αρχική οθόνη. Σαν να πατάει κάποιος το home button. Ακόμη και scroll την αρχική οθόνη δεξιά - αριστερά να κάνεις, άμεσα επιστρέφει μόνο του στην αρχική ( χρησιμοποιεί nova launcher). Το μόνο που επιτρέπει χωρίς να επιστρέφει στην αρχική οθόνη, είναι το κατέβασμα της κουρτίνας. Αν όμως επιλέξεις κάτι από τη κουρτίνα ενώ εκτελεί τη εντολή, επιστρέφει στη αρχική οθόνη. Υποθέτω ότι το πρόβλημα το δημιουργεί ο Nova γιατί απ'ότι μου είπε η μικρή κάτι πείραξε στις ρυθμίσεις του πριν συμβεί το πρόβλημα. Το θέμα είναι ότι δεν μπορώ να τον απενεργοποιήσω γιατί δεν προλαβαίνω να κάνω οτιδήποτε πριν με πετάξει στην αρχική οθόνη. Το μόνο που βλέπω σαν λύση είναι το format, αλλά πρέπει να βρω τρόπο να πάρω τις αποθηκευμένες φωτογραφίες και τα βίντεο που πιθανόν να μην έχει σώσει στην κάρτα αλλά στο τηλέφωνο.

Κάθε βοήθεια ευπρόσδεκτη.

:innocent: Όλα είναι σχετικά... :devil:
Link to comment
Share on other sites

Με την αναβάθμιση στην 10 η φωτεινότητα στο αυτόματο, ώρες ώρες ανεβοκατεβαίνει μόνη της... Το αντιμετωπίζει και άλλος αυτό;
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Redmi Note 4 Global Edition (Redmi Note 4X)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...