Jump to content

Redmi Note 4 Global Edition (Redmi Note 4X)


celtic1453
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Χρησιμοποιώ και τις δύο εφαρμογές πάρα πολύ, πότε δεν έχω δει διαφήμιση με την xtrv aroma rom που έχω και στα 2 xiaomi μου. Περίεργα πράγματα.

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά τη βοήθεια σας. Υπάρχει τρόπος να παίζει ένα βίντεο YouTube στο παρασκήνιο ή όταν κλειδώνω το κινητό; Όπως συμβαίνει με τους music players;

One ring to rule them all, one ring to find them,

One ring to bring them all, and in the darkness bind them!

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά τη βοήθεια σας. Υπάρχει τρόπος να παίζει ένα βίντεο YouTube στο παρασκήνιο ή όταν κλειδώνω το κινητό; Όπως συμβαίνει με τους music players;
Κάποτε με τον Firefox μπορούσες να το κάνεις αυτό. Δεν ξέρω αν γίνεται τώρα. Δοκίμασε το.

 

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά τη βοήθεια σας. Υπάρχει τρόπος να παίζει ένα βίντεο YouTube στο παρασκήνιο ή όταν κλειδώνω το κινητό; Όπως συμβαίνει με τους music players;

 

Κάποτε χρησιμοποιούσα ένα πρόγραμμα που το έκανε αυτό. Νομίζω ότι ήταν ή το OGYouTube ή το NewPipe.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην παρέα. Ξέρει να μου πει κάποιος πως μπορώ στην οθόνη κλειδώματος να απενεργοποιήσω την"κουρτίνα"ειδοποιήσεων γιατί μερικές φορές όταν το έχω στην τσέπη πατιουνται διάφορα?

Ευχαριστώ για τον χρόνο σας.

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Τρείς τελείες, ρυθμίσεις και απενεργοποίηση του εμφάνιση προτεινόμενου περιεχομένου. Επίσης πρόσεξα ότι στις στοκ εφαρμογές ανάλογα με το region που έχεις τις εμφανίζει διαφορετικά πχ μουσική με region Ινδία . Ίσως και γι'αυτό δεν εμφανίζει σε κάποιους την απενεργοποίηση του προτεινόμενου περιεχομένου (διαφημίσεις).

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Stock Global Rom, Region Ελλάδα, 3 τελείες δεν υπάρχουν.

 

Μόλις άνοιξα και τις δύο.

Δεν είδα διαφημίσεις ούτε έχω δει ποτέ σε stock apps.

Έχω dev rom από mi-globe.com.

 

Αν μπορούσα να ανεβάσω τα screenshots εδώ, θα το είχα κάνει. Δε χρησιμοποιώ tapatalk.

 

Χρησιμοποιώ και τις δύο εφαρμογές πάρα πολύ, πότε δεν έχω δει διαφήμιση με την xtrv aroma rom που έχω και στα 2 xiaomi μου. Περίεργα πράγματα.

 

Xtrv Rom. Όχι stock global.

 

Καλησπέρα στην παρέα. Ξέρει να μου πει κάποιος πως μπορώ στην οθόνη κλειδώματος να απενεργοποιήσω την"κουρτίνα"ειδοποιήσεων γιατί μερικές φορές όταν το έχω στην τσέπη πατιουνται διάφορα?

Ευχαριστώ για τον χρόνο σας.

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Settings -> Scroll μέχρι το κάτω μέρος της λίστας -> Advanced Settings -> Pocket Mode.

 

Το βάζεις στο On.

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Εναλλακτικά πας ρυθμίσεις >ειδοποιήσεις και κλείνεις το διακόπτη για να μην μπορεί να κατέβει η μπάρα ειδοποιήσεων όταν είναι κλειδωμένο
No root->No problem
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά τη βοήθεια σας. Υπάρχει τρόπος να παίζει ένα βίντεο YouTube στο παρασκήνιο ή όταν κλειδώνω το κινητό; Όπως συμβαίνει με τους music players;
Ψάξε στο Google το 'YouTube vanced' και κατέβασε το.

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ψάξε στο Google το 'YouTube vanced' και κατέβασε το.

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Κι εγώ το δουλεύω αυτό αρκετό καιρό και είναι εξαιρετική η πρόταση σου στο φίλο

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Stock Global Rom, Region Ελλάδα, 3 τελείες δεν υπάρχουν.

 

 

 

Αν μπορούσα να ανεβάσω τα screenshots εδώ, θα το είχα κάνει. Δε χρησιμοποιώ tapatalk.

 

 

 

Xtrv Rom. Όχι stock global.

 

 

 

Settings -> Scroll μέχρι το κάτω μέρος της λίστας -> Advanced Settings -> Pocket Mode.

 

Το βάζεις στο On.

Σε αυτή που έχω δουλεύει.6c2f38b49e75f76ed968c1fb6437087b.jpg

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ψάξε στο Google το 'YouTube vanced' και κατέβασε το.

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Ευχαριστώ πολύ, θα το δοκιμάσω

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Επίσης και το YouTube Background Playback για xposed που δουλεύει με την original εφαρμογή.

Ευχαριστώ πολύ

One ring to rule them all, one ring to find them,

One ring to bring them all, and in the darkness bind them!

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχουν κάποιες θήκες που έχουν στο πάνω μισό τους

πλαστικό διαφανές κάλυμα.

Αν βάλω μία τέτοια στο τηλέφωνο

πως μπορώ να το ρυθμίσω έτσι ώστε

όταν χτυπάει να δείχνει τα ''βελάκια'' της απάντησης στο συγκεκριμένο σημείο

και όχι στο κάτω μέρος του τηλεφώνου?

Θέλω να μπορώ όταν χτυπάει να απαντώ χωρίς να χρειαστεί να ανοίξω την θήκη.

Pi is a new digital currency developed by Stanford PhDs, with over 3.5 million members worldwide. To claim your Pi, follow this link https://minepi.com/hoannis and use my username (hoannis) as your invitation code.
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχουν κάποιες θήκες που έχουν στο πάνω μισό τους

πλαστικό διαφανές κάλυμα.

Αν βάλω μία τέτοια στο τηλέφωνο

πως μπορώ να το ρυθμίσω έτσι ώστε

όταν χτυπάει να δείχνει τα ''βελάκια'' της απάντησης στο συγκεκριμένο σημείο

και όχι στο κάτω μέρος του τηλεφώνου?

Θέλω να μπορώ όταν χτυπάει να απαντώ χωρίς να χρειαστεί να ανοίξω την θήκη.

 

Δεν νομιζω οτι μπορεις να απαντησεις απο το παραθυρακι της θηκης αυτης. Εχω την Νιλικιν και δεν αντιδρα η οθονη αν πατησω απο πανω απο το παραθυρακι αυτο.

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχουν κάποιες θήκες που έχουν στο πάνω μισό τους

πλαστικό διαφανές κάλυμα.

Αν βάλω μία τέτοια στο τηλέφωνο

πως μπορώ να το ρυθμίσω έτσι ώστε

όταν χτυπάει να δείχνει τα ''βελάκια'' της απάντησης στο συγκεκριμένο σημείο

και όχι στο κάτω μέρος του τηλεφώνου?

Θέλω να μπορώ όταν χτυπάει να απαντώ χωρίς να χρειαστεί να ανοίξω την θήκη.

 

Δεν έχω δοκιμάσει τέτοια θήκη, αλλά η ρύθμιση υπάρχει:

Ρυθμίσεις> οθόνη κλειδώματος κ κωδικός> σύνθετες ρυθμίσεις> λειτουργία έξυπνης κάλυψης

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω μια της mofi και δουλεύει κανονικά με το παράθυρο, όταν με καλούν βγαίνει στο πάνω μισό τα πλήκτρα να απαντήσεις η να απορρίψεις την κλήση.
Link to comment
Share on other sites

Με την θήκη της nillkin με το τζαμακι μπορώ να απαντήσω κανονικά με κλειστό το πορτακι κάνοντας σύρσιμο στο τζαμακι.

 

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

Απλώς... FAZER FZ6-S '04
Link to comment
Share on other sites

Διαβαζοντας καποια σχολια εδω μεσα εχω βαλει την 9.2.1.0. Ειμαι με sot 6 ωρες και 23 λεπτα και εχω καταναλωσει το 59% της μπαταριας με wifi, δυο καρτες σιμ αλλα οχι συνεχως ανοιχτα τα δεδομενα καθως μου τελειωσε το πακετο και με gps συνεχως ανοιχτο. Ολο αυτο με 5-6 επανεκκινησεις καθως απεγκατεστησα το magisk, το ξαναπερασα κτλ.

 

Σχετικα με τις θηκες της Nilkin νομιζω πως υπαρχουν πολλες μαιμου αν δεν κανω λαθος για αυτο και οι διαφωνιες σας. Ειχα και εγω με το παλιο κινητο απο Κινα μια θηκη της Nilkin που δεν υπηρχε τετοια δυνατοτητα

Link to comment
Share on other sites

Είναι η τελευταία αναβάθμιση που δίνουν με miui 9 σε κάποια μοντέλα που τις είχαν έτοιμες, η επόμενη που θα δώσουν θα είναι στα μέσα Ιουνίου με miui 10 η miui X

 

Redmi n3 pro

Link to comment
Share on other sites

μου βγάζει σήμερα αναβάθμιση beta 8.4.26 . κυριακάτικα; παρασκευές δεν ήταν;

 

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

Τελευταία beta Miui 9. Από μέσα Ιούνη ξανά beta

 

Sent from my MI 4LTE using Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 6 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Άποψη μου βέβαια αλλά δεν το βρίσκω κακό με την προϋπόθεση ότι πάνε τα χρήματα στους Dev. Η απενεργοποίηση πάντως δουλεύει, δεν βγάζει διαφημίσεις όπου και να μπώ.

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Σε xiaomi.eu stable μέχρι πριν κανά δύο εβδομάδες που είχα εγκατεστημένη δεν υπήρχαν διαφημίσεις.

Η αιτιολόγηση ότι τα λεφτά από τις διαφημίσεις πάνε στους developers είναι λίγο φάουλ. Ποτέ καμία σοβαρή εταιρεία δεν έβαλε διαφημίσεις στις στοκ εφαρμογές. Κανονικά θέλει κράξιμο στο feedback app. Κι αν δε μπορεί να παρέχει εφαρμογές χωρίς διαφημίσεις ας μην τις βάζει καν και ας κατεβάζει ο καθένας ότι θέλει από το play store.

 

Sent from my MI 4LTE using Tapatalk

Sony Xperia x10 mini->Jiayu G4S->Microsoft Lumia 640 DS->Xiaomi Mi4->Xiaomi Redmi Note 5 AI
Link to comment
Share on other sites

δεν τη κανω ομως γιατι αναφερεται bug οτι δεν κλεινει μια εφαρμογη εαν την κανεις swipe up μεσω task manager(το κουμπι με τις τρεις οριζοντιες γραμμες)

 

----- προσθήκη μηνύματος 73 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

απο beta στην stable 8 .2.0.10 παω μεσω updater?γιατι πισω σε ιδιο καναλι(πχ dev) ΔΕΝ γινεται το δοκιμασα

Link to comment
Share on other sites

----- προσθήκη μηνύματος 73 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

απο beta στην stable 8 .2.0.10 παω μεσω updater?γιατι πισω σε ιδιο καναλι(πχ dev) ΔΕΝ γινεται το δοκιμασα

 

Δικιμασε το μπορεί να την πάρει, κρατα ομως οτι χρειάζεσαι backup γιατι παιζει να σου κάνει factory reset

No root->No problem
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχουν κάποιες θήκες που έχουν στο πάνω μισό τους

πλαστικό διαφανές κάλυμα.

Αν βάλω μία τέτοια στο τηλέφωνο

πως μπορώ να το ρυθμίσω έτσι ώστε

όταν χτυπάει να δείχνει τα ''βελάκια'' της απάντησης στο συγκεκριμένο σημείο

και όχι στο κάτω μέρος του τηλεφώνου?

Θέλω να μπορώ όταν χτυπάει να απαντώ χωρίς να χρειαστεί να ανοίξω την θήκη.

 

Κατά τη γνώμη μου η καλύτερη θήκη που μπορείς να βρεις για το κινητό είναι αυτή της Nillkin, αλλά προσοχή να διαλέξεις για το XIAOMI REDMI NOTE 4X και ΟΧΙ για το XIAOMI REDMI NOTE 4 το οποίο η πλειοψηφία μας έχουμε. Αν πάρεις για το XIAOMI REDMI NOTE 4 να είσαι σίγουρος ότι ΔΕΝ θα σου δουλέψει διότι η θέση του μαγνήτη που ρυθμίζει την λειτουργία που αναφέρεις βρίσκεται ελαφρώς σε διαφορετικό σημείο.

Η Θήκη της Nillikin σε ποιότητα και ευχρηστία είναι ακόμα καλύτερη και απο την γνήσια που δίνει η ίδια η ΧΙΑΟΜΙ την οποία επίσης έχω, αλλά την παρόπλισα, διότι δεν μου άρεσε σαν design !

Αν ψάξεις απο ebay κλπ θα την βρείς γύρω στα 5€, αλλά θα χρειαστεί να περιμένεις 1 μήνα το λιγότερο. Απο Ελλάδα θα την βρεις επίσης απο τα skroutzoμάγαζα, αλλά σε 2πλάσια τουλάχιστον τιμή. Η επιλογή είναι καθαρά δική σου, στο πόσο είσαι διατεθημένος να περιμένεις ή όχι !

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Redmi Note 4 Global Edition (Redmi Note 4X)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...