Jump to content

Redmi Note 4 Global Edition (Redmi Note 4X)


celtic1453
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ρε παίδες φυσικά κ είναι εκνευριστικο να δείχνει τα 4 τελευταία ονόματα που έστειλες μύνημα..... Επειδή μερικοί εδώ μέσα έχετε να τσιλιμπουρδισετε 20 χρόνια νομίζετε ότι έτσι είναι κ οι άλλοι; Ή είναι τόσο υγιές να ζεις με το άγχος της παντόφλας για τα κ@λ@μυνηματα;

:lol::D

Δε δείχνει τα 4 τελευταια που εστειλες μήνυμα αλλα τις τελευταιες 4 κλησεις.

LG G2. +huawei p9 lite +samsung e590+motorola moto g2.Sony xa2 ultra
Link to comment
Share on other sites

Έχουν βάλει διαφημίσεις στις εφαρμογές της xiaomi. Είχα διαβάσει στο miui forum ότι τα λεφτά πηγαίνουν στους developers για τις αναβαθμίσεις.

 

Α, τόσο καλά... Διαφημίσεις και στις stock εφαρμογές.. :down:

 

Θεμιτό!

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Για 'σένα, ναι. Αν ήθελα pop up ads, δε χρειαζόμουν stock apps. Κατέβαζα ό,τι σαβούρα έβρισκα και τότε δε θα παραξενευόμουν κιόλας.

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

για τις διαφημίσεις σε κάθε εφαρμογή στις τελιτσες ή στις ρυθμίσεις έχει την επιλογή "προτάσεις" αν το απενεργοποιήσετε δεν ξαναβγαίνουν οι διαφημίσεις.
Link to comment
Share on other sites

για τις διαφημίσεις σε κάθε εφαρμογή στις τελιτσες ή στις ρυθμίσεις έχει την επιλογή "προτάσεις" αν το απενεργοποιήσετε δεν ξαναβγαίνουν οι διαφημίσεις.

 

Ξαναβγαίνουν διαφημίσεις, αλλά δεν είναι στοχευμένες.

Ρυθμίσεις > πρόσθετες ρυθμίσεις > απόρρητο > υπηρεσίες διαφήμισης.

 

http://imgur.com/rLZspRT

 

Στην αρχή λέει ότι οι πόροι πηγαίνουν στους developers.

Link to comment
Share on other sites

Α, τόσο καλά... Διαφημίσεις και στις stock εφαρμογές.. :down:

 

 

 

Για 'σένα, ναι. Αν ήθελα pop up ads, δε χρειαζόμουν stock apps. Κατέβαζα ό,τι σαβούρα έβρισκα και τότε δε θα παραξενευόμουν κιόλας.

Το να έχει μια εταιρεία διαφημίσεις στις στοκ εφαρμογες της το θεωρώ πολύ φάουλ. Αλλά τι να πω.

 

Sent from my MI 4LTE using Tapatalk

Sony Xperia x10 mini->Jiayu G4S->Microsoft Lumia 640 DS->Xiaomi Mi4->Xiaomi Redmi Note 5 AI
Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω βάλει το adclear πάντως και δεν έχω δει κάποια διαφήμιση να πετάγεται κάπου. Γενικά στις εφαρμογές που έχω.

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλημερα .

εχω το redmi note 4 global version και σκεφτομαι να παω σε redmi 5 plus.

Μπορει να μου εξηγηση καποιος τι διαφορες εχει η σειρα NOTE στα xiaomi.

Ειναι καλυτερη και αν ναι που

Αν ειναι να περιμενω το redmi note 5.

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ

Νικήτας
Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλημερα .

εχω το redmi note 4 global version και σκεφτομαι να παω σε redmi 5 plus.

Μπορει να μου εξηγηση καποιος τι διαφορες εχει η σειρα NOTE στα xiaomi.

Ειναι καλυτερη και αν ναι που

Αν ειναι να περιμενω το redmi note 5.

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ

 

Δεν αξίζει η μεταβαση. Έχω το redmi note 4 global, και συγγενής μου το redmi 5 plus.

Καλύτερα περίμενε το redmi note 5 pro το global.

Link to comment
Share on other sites

Χρησιμοποιεί κανείς το cosmote tv go με το magisk; Εντοπίζει πως η συσκευή είναι root. Υποθέτω πως βλέπει ότι είναι ξεκλειδωτος ο bootloader
Link to comment
Share on other sites

Δεν το χρησιμοποιώ, αλλά από όσο ξέρω αν περνάει το safetynet, εφαρμογές όπως ebanking κλπ τρέχουν κανονικά, μάλλον και το Cosmote TV Go. Μήπως έχεις και Systemless Xposed; Αν ναι, αυτό πάντα σε "κόβει". Δοκίμασε να το απενεργοποιήσεις, επανεκκίνηση και δοκίμασε πάλι το Cosmote tv go.
Link to comment
Share on other sites

Για τις διαφημισεις εχει επιλογη απενεργοποιησης..νομιζω στις τελιτσες πανω,αν θυμαμαι,γιατι ειμαι με custom τωρα

 

Μπα.. Δεν έχει..

 

για τις διαφημίσεις σε κάθε εφαρμογή στις τελιτσες ή στις ρυθμίσεις έχει την επιλογή "προτάσεις" αν το απενεργοποιήσετε δεν ξαναβγαίνουν οι διαφημίσεις.

 

Ναι, δεν έχει. Όχι σε 8.5.4.0.

 

Το να έχει μια εταιρεία διαφημίσεις στις στοκ εφαρμογες της το θεωρώ πολύ φάουλ. Αλλά τι να πω.

 

Sent from my MI 4LTE using Tapatalk

 

+1 Ακριβώς. Αν ήθελε να έχει διαφημίσεις, ας το είχε και 100€ λιγότερα.

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Άποψη μου βέβαια αλλά δεν το βρίσκω κακό με την προϋπόθεση ότι πάνε τα χρήματα στους Dev. Η απενεργοποίηση πάντως δουλεύει, δεν βγάζει διαφημίσεις όπου και να μπώ.

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Άποψη μου βέβαια αλλά δεν το βρίσκω κακό με την προϋπόθεση ότι πάνε τα χρήματα στους Dev. Η απενεργοποίηση πάντως δουλεύει, δεν βγάζει διαφημίσεις όπου και να μπώ.

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Στο ακριβώς προηγούμενο ποστ έγραψα ότι δεν έχω επιλογή για απενεργοποίηση... :rolleyes:

 

Τώρα, αν δεν το βρίσκεις κακό, πιστεύω δε θα είχες θέμα σε κάθε άνοιξε/κλείσε κάποιας εφαρμογής ή πριν ξεκινήσεις κάποια κλήση και αφού την τερματίσεις ή μετά από κάποια ενέργεια (π.χ. post στο fb) να πρέπει να δεις κάποια διαφήμιση για περίπου 1 λεπτό. Σωστά;

 

Edit: Τώρα άλλη διαφήμιση.. Για το Heed.. Κατάντια... :down: Αρκετά ασχολήθηκα με τη xiaomi..

Edited by mr_47
Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Στο ακριβώς προηγούμενο ποστ έγραψα ότι δεν έχω επιλογή για απενεργοποίηση... :rolleyes:

 

Τώρα, αν δεν το βρίσκεις κακό, πιστεύω δε θα είχες θέμα σε κάθε άνοιξε/κλείσε κάποιας εφαρμογής ή πριν ξεκινήσεις κάποια κλήση και αφού την τερματίσεις ή μετά από κάποια ενέργεια (π.χ. post στο fb) να πρέπει να δεις κάποια διαφήμιση για περίπου 1 λεπτό. Σωστά;

Υπερβολική τοποθέτηση , εγώ αναφέρομαι στον συγκεκριμένο τρόπο προβολής και όχι σε ακραίο που εννοείται ότι δεν συμφωνώ.

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Υπερβολική τοποθέτηση , εγώ αναφέρομαι στον συγκεκριμένο τρόπο προβολής και όχι σε ακραίο που εννοείται ότι δεν συμφωνώ.

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Ούτε στον ένα τρόπο έπρεπε να συμφωνείς, ούτε στον άλλο.

 

1ον, γιατί πλήρωσες full price για το προϊόν και δεν υπήρχε κάποια αναφορά ΞΕΚΑΘΑΡΗ στην περιγραφή του, για διαφημίσεις στις stock εφαρμογές. Και όχι στα Terms and Conditions, στην περιγραφή του στα καταστήματα, μαζί με τα χαρακτηριστικά.

 

2ον, δημιουργείται προηγούμενο και μετά μπορούν να κάνουν ό,τι θέλουν. Σήμερα είναι με τον συγκεκριμένο τρόπο. Αύριο, με ένα update του app, μπορεί να γίνει 1 λεπτό και πάει λέγοντας.

 

Κάτι σαν τα dlc στα video games.....

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Ποιες εφαρμογές έχουν διαφημίσεις? Εγώ δεν έχω δει καμία μέχρι τώρα

 

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ποιες εφαρμογές έχουν διαφημίσεις? Εγώ δεν έχω δει καμία μέχρι τώρα

 

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

 

File Manager και Music

 

Μόλις τώρα η Music app εμφάνισε διαφήμιση για το παιχνίδι Last ή Lost Empire Z...

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

File Manager και Music

 

Μόλις τώρα η Music app εμφάνισε διαφήμιση για το παιχνίδι Last ή Lost Empire Z...

Α μάλιστα, δεν τις έχω ανοίξει ποτέ αυτές

 

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Α μάλιστα, δεν τις έχω ανοίξει ποτέ αυτές

 

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

 

Την καλύτερη δουλειά κάνεις...(το εννοώ)

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλημερα .

εχω το redmi note 4 global version και σκεφτομαι να παω σε redmi 5 plus.

Μπορει να μου εξηγηση καποιος τι διαφορες εχει η σειρα NOTE στα xiaomi.

Ειναι καλυτερη και αν ναι που

Αν ειναι να περιμενω το redmi note 5.

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ

τα redmi note ειναι τα redmi αλλα με μεγαλυτερη οθονη.Γενικα ειναι η φθηνομεσαια σειρα της xiaomi.

 

Τωρα αν περιμενεις να σου γραψει καποιος διαφορες αναμεσα στα RN5 μεταξυ τους στις διαφορες εκδοσεις θα περιμενεις καιρο!

Αν εχεις RN4 global δεν αξιζει να πας ουτε σε RN5pro,περιμενε του χρονου το 6. To ιδιο δηλαδη με οσους ειχαν το 3,λιγοι πηγαν στο 4,οι διαφορες δεν ειναι πολυ μεγαλες.

 

Την ειχα ψαξει οταν βγηκαν τα 5.Kαταρχην ειναι αρκετα πιο ακριβα απο τα 4 και κατα δευτερον δεν μπορεις να τα αγορασεις καν τωρα.Ειναι σε presale που σημαινει αναμονη κανα 2μηνο,κανονικη διαθεσιμοτητα σε κανα 4μηνο,κανονικη τιμη σε κανα 7μηνο και στην ελλαδα του χρονου!

 

Μιλαω παντα για το pro,τα αλλα RN5 παιζει να ειναι και υποδιεστερα σε σημεια απο το 4.

Edited by azuli
Link to comment
Share on other sites

Τρείς τελείες, ρυθμίσεις και απενεργοποίηση του εμφάνιση προτεινόμενου περιεχομένου.

και στις λήψεις βγάζει διαφημίσεις
Επίσης πρόσεξα ότι στις στοκ εφαρμογές ανάλογα με το region που έχεις τις εμφανίζει διαφορετικά πχ μουσική με region Ινδία . Ίσως και γι'αυτό δεν εμφανίζει σε κάποιους την απενεργοποίηση του προτεινόμενου περιεχομένου (διαφημίσεις).

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

File Manager και Music

 

Μόλις τώρα η Music app εμφάνισε διαφήμιση για το παιχνίδι Last ή Lost Empire Z...

 

Μόλις άνοιξα και τις δύο.

Δεν είδα διαφημίσεις ούτε έχω δει ποτέ σε stock apps.

Έχω dev rom από mi-globe.com.

Φιλικά.Γιώργος.
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Redmi Note 4 Global Edition (Redmi Note 4X)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...