Jump to content

Redmi Note 4 Global Edition (Redmi Note 4X)


celtic1453
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μια χαρά η μπαταρία με την 9.2.2.0 και το δαχτυλικό αποτύπωμα σφαίρα. Δεν το έχω καιρό βέβαια για να συγκρίνω πριν και μετά

Be Inspired...

 

LuSifer_gr

Link to comment
Share on other sites

Εδω και κατι μερες μου εβγαζε notification για την 9.2.2.0. Σημερα μου βγαζει για την 9.2.1.0. Τι φαση; Την ανακαλεσαν;
Link to comment
Share on other sites

Προφανώς ΝΑΙ....το λέει μία σελίδα πριν και άλλο παιδί...εσύ το επιβεβαιώνεις 2ος...και εγώ 3ος.

Σαββατο βράδυ μου την έδειχνε και εμένα αλλά επειδή δεν είχα μπαταρία την άφησα για Κυριακή...το βράδυ που μπήκα όμως για να την κάνω....εξαφανίστηκε.

Και στον έλεγχο που κάνει ...δεν υπάρχει διαθεσιμη ενημέρωση λέει.

Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ το ίδιο θέμα έχω. Βρήκες λύση;

 

Πάτα να κάνει συγχρονισμό και με δεδομένα. Όχι μόνο με WiFi

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα μετά από την τελευταία ανανέωση σε dev αργεί πολύ να ανοίξει το όνομα στον κατάλογο και να δείξει το τηλέφωνο έκανα επανεκκίνηση αλλά το ίδιο καμία ιδέα ευχαριστώ πολύ
Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ το ίδιο θέμα έχω. Βρήκες λύση;

 

Δοκίμασε Ασφάλεια >χρήση δεδομένων >περιορισμός χρήσης δεδομένων και επιλέγεις τι θα λειτουργεί με δεδομένα.

Edited by skydiver

various classic phones, iphone 4, LG Optimus 4X HD (P880), Xiaomi Redmi Note 3G , Xiaomi Redmi Note 4X , Redmi Note 7 , Realme Gt Neo 2 

Link to comment
Share on other sites

ξερει κανεις που ειναι το μενου που διαλεγεις αν θες 3g η 4g ?

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Εδω και κατι μερες μου εβγαζε notification για την 9.2.2.0. Σημερα μου βγαζει για την 9.2.1.0. Τι φαση; Την ανακαλεσαν;
ουτε στο σαιτ της xiaomi υπαρχει οντως

αν παω πισω στην 9.2.1 χανω κωδικους και ρυθμισεις απο τα προγραμματα ?

Link to comment
Share on other sites

ξερει κανεις που ειναι το μενου που διαλεγεις αν θες 3g η 4g ?

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

ουτε στο σαιτ της xiaomi υπαρχει οντως

αν παω πισω στην 9.2.1 χανω κωδικους και ρυθμισεις απο τα προγραμματα ?

πληκτρολογείς στον dialer *#*#4636#*#*

 

Στάλθηκε από το Tab2A7-10F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

αν παω πισω στην 9.2.1 χανω κωδικους και ρυθμισεις απο τα προγραμματα ?

γιατι αραγε πηρανε πισω την 9.2.2 ?

Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ το ίδιο θέμα έχω. Βρήκες λύση;
Οχι
Δοκίμασε Ασφάλεια >χρήση δεδομένων >περιορισμός χρήσης δεδομένων και επιλέγεις τι θα λειτουργεί με δεδομένα.
Μόλις είδα αυτό και ήταν τικαρισμενο να μη δουλεύει με δεδομένα. Θα δω αν έφτιαξε
Link to comment
Share on other sites

αν παω πισω στην 9.2.1 χανω κωδικους και ρυθμισεις απο τα προγραμματα ?

γιατι αραγε πηρανε πισω την 9.2.2 ?

 

Καλησπερα, η 9.2.2 ειναι nightly δεν την πηραν ολοι και οσοι ηταν να την παρουν και την αφησαν μετα εξαφανίστηκε, το ιδιο ειχε γινει και με την 9.2.1 και μετα απο μερικες μερες την πηραν ολοι

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

Θέλω να πάρω το note 4/64,

απαραιτήτως με b20 band λόγω wind.

Το βρίσκω σε σκρουτζομαγαζα αρκετά , αρκετά φθηνότερα από το public και τα λοιπά καταστήματα της infoquest.

 

Οι πωλητές τους, σε δύο τρία που ρώτησα, όμως δεν ξέρουν (ή κάνουν πως δεν ξέρουν...) αν την υποστηρίζει.

 

ξέρετε αν το 4/64 βγαίνει σε global εκδοση (που έχει την b20) και μή global (που δεν την έχει), ?

ώστε να πάρω το ρίσκο και να γλιτώσω κανένα 50αρικο.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

Θέλω να πάρω το note 4/64,

απαραιτήτως με b20 band λόγω wind.

Το βρίσκω σε σκρουτζομαγαζα αρκετά , αρκετά φθηνότερα από το public και τα λοιπά καταστήματα της infoquest.

 

Οι πωλητές τους, σε δύο τρία που ρώτησα, όμως δεν ξέρουν (ή κάνουν πως δεν ξέρουν...) αν την υποστηρίζει.

 

ξέρετε αν το 4/64 βγαίνει σε global εκδοση (που έχει την b20) και μή global (που δεν την έχει), ?

ώστε να πάρω το ρίσκο και να γλιτώσω κανένα 50αρικο.

Εγώ το πήρα από drele.gr ήταν global και οι πωλητές ηξεραν

 

----- προσθήκη μηνύματος 103 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

ΟχιΜόλις είδα αυτό και ήταν τικαρισμενο να μη δουλεύει με δεδομένα. Θα δω αν έφτιαξε
Δεν έφτιαξε τελικα3d76dff1cda0fdc28e754e5993c7a987.jpg9e25b0f3eca845afb5bf19d42704916e.jpg
Link to comment
Share on other sites

@stelrp

ζήτα από το κατάστημα να κοιτάξουν την συσκευασία του κινητού, στο πίσω μέρος. δεν θα χρειαστεί να ανοίξουν συσκευασία ή να κόψουν κάποιο διάφανο προστατευτικό κάλυμμα. είναι 2-3 γραμμές πάνω από ένα qr code. αν γράφει "product model 2016102" είναι η έκδοση global με την B20. το ίδιο product model ισχύει για 3/32 και 4/64.

αυτό που σίγουρα δεν μπορεί να σου πει κανείς είναι τι φακό φοράει η camera (Omnivision, Samsung, Sony).

 

Στάλθηκε από τηλεόραση χρησιμοποιώντας σήμα UHF.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα, η 9.2.2 ειναι nightly δεν την πηραν ολοι και οσοι ηταν να την παρουν και την αφησαν μετα εξαφανίστηκε, το ιδιο ειχε γινει και με την 9.2.1 και μετα απο μερικες μερες την πηραν ολοι

Η 9.2.2 είναι σταθερή και όχι nightly, τουλάχιστον αυτή που ήρθε σε εμένα

Link to comment
Share on other sites

Η 9.2.2 είναι σταθερή και όχι nightly, τουλάχιστον αυτή που ήρθε σε εμένα[/quote

 

Οταν την εκανα νομιζα οτι ηταν σταθερη, και αν παω σχετικά με το τηλέφωνο γραφει σταθερη, αλλα αν μπω στις ενημερώσεις συστήματος μου δείχνει οτι ειναι nightly

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα κανείς καμιά βοήθεια??

όπως είπα πριν ανοίγω τηλεφωνικό κατάλογο και αργεί να τον φορτώσει και όταν πατάω για να δω το τηλεφωνώ αργεί να δείξει τα νούμερα

το έχει πάθει κάνεις άλλος??? μετά την αναβαθμίσει το έκανε

Edited by chrispetses
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα, η 9.2.2 ειναι nightly δεν την πηραν ολοι και οσοι ηταν να την παρουν και την αφησαν μετα εξαφανίστηκε, το ιδιο ειχε γινει και με την 9.2.1 και μετα απο μερικες μερες την πηραν ολοι
εγω προσωπικα την περασα προχθες απο το site της xiaomi και ηταν stable
Link to comment
Share on other sites

Εγώ το πήρα από drele.gr ήταν global και οι πωλητές ηξεραν

 

----- προσθήκη μηνύματος 103 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Δεν έφτιαξε τελικα3d76dff1cda0fdc28e754e5993c7a987.jpg9e25b0f3eca845afb5bf19d42704916e.jpg

 

Πήγαινε ρυθμίσεις --> εκεί που λέει λογαριασμοί --> πατάς συγχρονισμός και ενεργοποίησε την "ενεργοποίηση αυτόματου συγχρονισμού" και απενεργοποίησε από κάτω το "μόνο wifi".

Link to comment
Share on other sites

Με ΟΤΑ αυτό που ήρθε είναι nightly, και γω το πρόσεξα όταν την είχα ήδη περάσει. Λογικά είναι πατάτα και την απέσυραν, δεν γίνεται να μην υπάρχει πλέον ούτε στο site, το δικό μου προσωπικά έγινε χειρότερο και στην διαχείριση της RAM.
Link to comment
Share on other sites

Πήγαινε ρυθμίσεις --> εκεί που λέει λογαριασμοί --> πατάς συγχρονισμός και ενεργοποίησε την "ενεργοποίηση αυτόματου συγχρονισμού" και απενεργοποίησε από κάτω το "μόνο wifi".
1 εκατομμύριο ευχαριστώ
Link to comment
Share on other sites

Μια χαρα διαχειριση ραμ εχει και μπαταρια σουπερ 52 ωρες με 7,5 ωρες οθονη και 18% ακομα υπολοιπο.
LG G2. +huawei p9 lite +samsung e590+motorola moto g2.Sony xa2 ultra
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

Θέλω να πάρω το note 4/64,

απαραιτήτως με b20 band λόγω wind.

Το βρίσκω σε σκρουτζομαγαζα αρκετά , αρκετά φθηνότερα από το public και τα λοιπά καταστήματα της infoquest.

 

Οι πωλητές τους, σε δύο τρία που ρώτησα, όμως δεν ξέρουν (ή κάνουν πως δεν ξέρουν...) αν την υποστηρίζει.

 

ξέρετε αν το 4/64 βγαίνει σε global εκδοση (που έχει την b20) και μή global (που δεν την έχει), ?

ώστε να πάρω το ρίσκο και να γλιτώσω κανένα 50αρικο.

 

Με δύο ενδείξεις αν δεις ή σου πουν ότι έχει το κουτί απ' έξω θα ξέρεις 100% ότι το κινητό σου υποστηρίζει την Β20. Το κουτί να γράφει σε κόκκινο πλαίσιο (άσπρα γράμματα) Global Version και επίσης στην ταμπέλα χαρακτηριστικών απο την πίσω μεριά του κουτιού, κάτω χαμηλά, την ένδειξη 2016102.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Redmi Note 4 Global Edition (Redmi Note 4X)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...