Jump to content

Ενημέρωση για κάλυψη και βελτιώσεις / προβλήματα δικτύου


kinitoneidimonas
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Στο Χωριό Νέος Παντελεήμονας του Νομού Πιερίας το σήμα ειναι προβληματικο, με διαλείψεις. Μια εχει μια δεν εχει, δεν το συζητω για Mobile internet , G με το ζόρι. Χρόνια αυτη η κατάσταση, και οχι μονο απο την κοσμοτε αλλα και απο τα αλλα δίκτυα. Οι κεραιες ειναι σχετικά μακρυά απο το χωριό που λόγω της τοποθεσίας του (κρυμένο μεσα στο βουνό) δεν υπάρχει οπτική επαφή παρα μονο απο ανακλάσεις.

 

Και στην παραλια του Νεου Παντελεημονα κατω απο το καστρο του Πλαταμωνα τα ιδια.Η Cosmote οριακο 3G/4G,ενω οι αλλοι ειναι σε καλυτερη κατασταση.

 

----- προσθήκη μηνύματος 87 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Μη λαμβανετε υπόψη τη σημερινή μέρα μάγκες.

Έχει βγει στους δρόμους όλη η Ελλαδα + τουρίστες.

Στα παραθαλάσσια μέρη το δίκτυο σε όλες τις εταιρείες αγκομαχαει.

Υπομονή αδέρφια.

 

Συμφωνω και Πιερια τα ιδια...υπομονη ολοι σημερα.Απο αυριο θα ηρεμησουν λιγο τα πραγματα.

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20160816/e2c55658145b586b77630080d74e01ba.jpg

 

Γιατί η Cosmote δίνει κάλυψη και μάλιστα LTE band3/20 σε ολο το Νοτιοανατολικό Πήλιο; Η Cosmote έκανε κάτι έξυπνο. Έβαλε σταθμό βάσης απο το 2002 στην θέση κάστρο της βόρειας Σκιάθου (βόρειο άκρο, για συντεταγμένες δείτε keraies.eett.gr). Εκ πρώτης όψεως η κεραία καλύπτει βράχια (στη Σκιάθο). Αν δείτε τη θέση της κεραίας όμως καλύπτει Πηλιο: Προμυρι, Κατηγιωργη, Παλτση, Μελανη, Ποτιστικά, Μορτιτσα, Συκη, Λυρη, και γενικά ότι υπάρχει σε αυτή την πλευρά. Επίσης με αυτό το σταθμό καλύπτει και Σκόπελο αλλά και Αλόννησο. Θεωρώ ότι οι δύο άλλες εταιρείες πρέπει να τοποθετήσουν σε αυτή τη θέση σταθμό.

 

Sent from my Le X820 using Tapatalk

Edited by Mark_K

Easy2Install:Easy2Integrate:Easy2Scale :: /// PD Baseband Developer

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Η cosmote όπως παντα φοβερή.

 

Για ταχύτητες δεν έχω ιδέα πάντως η κάλυψη LTE στη Θεσσαλία είναι καλή. :) Βασικά παίζει μόνη της στη Θεσσαλία προς το παρόν.

Ο ήχος παραμένει τραγικός.

Easy2Install:Easy2Integrate:Easy2Scale :: /// PD Baseband Developer

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Μερικές φορές όντως έχει θεματάκια. Και HD κλήση να είναι, αν κάποιος από τους 2 δεν έχει πολύ καλό σήμα(υποθέτω), υπάρχουν στιγμές που έχεις πρόβλημα. Σε συνομιλία με γνωστή μου σε νησί που ξέρω ότι δεν έχει καλό σήμα η ίδια, πλέον το γυρίζω σε 2G πρωτού καλέσω, μιας και έχει καλύτερο αποτέλεσμα...
Link to comment
Share on other sites

Σίβηρη χαλκιδικής. 3g δεν έπιανε μέσα στο σπίτι αλλά έβγαζε με 2 γραμμές (iphone 6s) 4g facetime κανονικά. Παλαιότερα πέρυσι παλεύαμε με gprs και πριν 2 χρόνια τακτικά κοβόταν το δίκτυο Edited by Mark_K
Link to comment
Share on other sites

Για ταχύτητες δεν έχω ιδέα πάντως η κάλυψη LTE στη Θεσσαλία είναι καλή. :) Βασικά παίζει μόνη της στη Θεσσαλία προς το παρόν.

Ο ήχος παραμένει τραγικός.

 

Συμφωνώ...συνολικά παίζει μονη της!!

Edited by Mark_K
Link to comment
Share on other sites

Η cosmote όπως παντα φοβερή.

 

Εξαρτάται. Στο Πήλιο, σε Πινακάτες-Βυζίτσα-Μηλιές-Παπά νερό-Τσαγκαράδα-Αργαλαστή έχει θέματα και της ρίχνει στο αυτιά ο άλλος πάροχος. Κορινό στην Πιερία επίσης έχει θέματα. Αγία Παρασκευή Τεμπών επίσης. Λευκάδα σχεδόν ανύπαρκτο το LTE και εκεί επίσης της ρίχνει άλλος πάροχος στ'αυτιά.

 

Δεν είναι συνεπώς καθολικό αυτό που λες.

Link to comment
Share on other sites

Εξαρτάται. Στο Πήλιο, σε Πινακάτες-Βυζίτσα-Μηλιές-Παπά νερό-Τσαγκαράδα-Αργαλαστή έχει θέματα και της ρίχνει στο αυτιά ο άλλος πάροχος. Κορινό στην Πιερία επίσης έχει θέματα. Αγία Παρασκευή Τεμπών επίσης. Λευκάδα σχεδόν ανύπαρκτο το LTE και εκεί επίσης της ρίχνει άλλος πάροχος στ'αυτιά.

 

Δεν είναι συνεπώς καθολικό αυτό που λες.

 

Κορινο Edge ειδα στα ΣΕΑ.Θα τσεκαρω και με 4G οταν ξαναπερασω.

Edited by Mark_K

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Κορινο Edge ειδα στα ΣΕΑ.Θα τσεκαρω και με 4G οταν ξαναπερασω

 

Όταν ξαναπεράσεις από τα ΣΕΑ, μη βάλεις το κινητό στην τσέπη, δεν θα έχει σήμα :p Με Cosmote πάντα

Link to comment
Share on other sites

Όταν ξαναπεράσεις από τα ΣΕΑ, μη βάλεις το κινητό στην τσέπη, δεν θα έχει σήμα :p Με Cosmote πάντα

 

Χαχα,σημερα να δεις στο Le Moon στην Πλακα Λιτοχωρου.Και το ΣΚ που πηγα στο Χαλαρα στη παραλια Νεου Παντελεημονα.Μολις εκλεινα δεδομενα αμεσως σε Edge.Η μανα μου με κοκκινη H+ ειχε.

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Εχει παρατηρήσει άλλος στιγμιαίες αποσυνδέσεις στη σύνδεση ίντερνετ στο κινητό; Περιοχή Πλαταμώνας εώς και Τέμπη
Link to comment
Share on other sites

Όταν έχεις αποσύνδεση χάνεται και η ένδειξη των δεδομένων δίπλα από το σήμα ή παραμένει αλλά δεν ανοίγει τίποτα;

 

Sent from my XT1562

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!Έχει κανείς εμπειρία από Διδυμότειχο σε 3G;

COSMOTE VDSL 100/10, COSMOTE TV FULL PACK, COSMOTE GIGAMAX UNLIMITED, COSMOTE INTERNET ON THE GO με κάρτα (εξοχικό), F2G (για δοκιμές), EON TV FULL PACK.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!Έχει κανείς εμπειρία από Διδυμότειχο σε 3G;

 

Kαι οι τρεις εταιρειες εχουν καλη καλυψη γενικα στην περιοχη.Μονο να βαλεις το κινητο σε μη αυτοματη αναζητηση δικτυου γιατι στην περιοχη πιανεις και τα τουρκικα δικτυα... οπως και αυτοι τα δικα μας και θελει προσοχη μην μπεις σε περιαγωγη σε ανυποπτο χρονο.

Link to comment
Share on other sites

καλημερα οπως εχω γραψει και στο θεμα με τα σηματα 3G/H/H+ ολο τον Αυγουστο ισως και ποιο πριν λιγο γινονται εναλλαγες στο σημα απο Η+ σε Η και 3G αρκετα γρηγορες και ΜΟΝΟ με Η+ εχει ιντερνετ.....

εχω δοκιμασει και αλλες συσκευες και οπως εμαθα και αλλοι το ιδιο προβλημα.

αυτο συμβαινει σε πολλες περιοχες! τι γινεται ρε παιδια εχει κανεις ιδεα? ειναι ΠΟΛΥ σπαστικο!!!

εχω whats up. Oι εναλλαγες γινονται ακομα και αν εχω ΤΕΡΜΑ ΦΟΥΛ σημα Η+ δεν ειναι δλδ απο ελλειψη σηματος υποθετω.

Εκτος αν ειναι θεμα εκπομπης απο τις κεραιες, αλλα σε τοσες πολλες περιοχες? :blink::blink::blink::O

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...
Σήμερα γύρω στις 18:00 είχε πρόβλημα το δίκτυο της Cosmote! Δεν ξέρω αν ήταν γενικό ή μόνο στη περιοχή μου (Θεσσαλονίκη).

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα γύρω στις 18:00 είχε πρόβλημα το δίκτυο της Cosmote! Δεν ξέρω αν ήταν γενικό ή μόνο στη περιοχή μου (Θεσσαλονίκη).

 

Είχε ναι, περιοχή Ιπποκράτειο, πρώτη φορά είδα E-GPRS :p

Το μέλλον είναι ήδη εδώ !:p
Link to comment
Share on other sites

Είχε ναι, περιοχή Ιπποκράτειο, πρώτη φορά είδα E-GPRS :p

Καθόλου σήμα δεν είχε. Λες και το είχα σε flight mode!

Μετά άρχισε να έρχεται σιγά σιγά ως E και μετά απευθείας 4G.

Το H+ το... πηδηξε!!! :lol:

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Σε περιοχή δέκα λεπτά έξω από τη πόλη της Λιβαδειας πάντα είχε ένα αξιοπρεπές σήμα.Ασταθες μεν αλλά ανεκτό.Εδω κ μισό χρόνο μέσα στο σπίτι μία παύλα και αυτή χάνεται.Το 3g γίνεται h η h+ και η μία παύλα ισχύει και εδώ.Ο ήχος άκουγεται χάλια αν βγάλεις γραμμή και γενικώς πάσχει πολύ...Τους το έχω αναφέρει λέει Θ το κοιτάξουν....Τα αλλά δίκτυα κανένα πρόβλημα. Το δίκτυο μόνο αξιόπιστο δεν είναι.Ειναι μόνο όνομα. Edited by Nickchris36
Pocophone F3 5G
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...