Jump to content

Ενημέρωση για κάλυψη και βελτιώσεις / προβλήματα δικτύου


kinitoneidimonas
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

1GB για 7 μέρες μέσα στον Αύγουστο σε όσους επηρεάστηκαν χθες και πίστωση της αξίας των πακέτων ίντερνετ αλλά και την αξία των κλήσεων στο 13888 και 11888!! Μπράβο Κοσμοτε

 

https://m.facebook.com/cosmote/photos/a.143912552370539.29889.108137602614701/1042525639175888/?type=3&source=48

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

1GB για 7 μέρες μέσα στον Αύγουστο σε όσους επηρεάστηκαν χθες και πίστωση της αξίας των πακέτων ίντερνετ αλλά και την αξία των κλήσεων στο 13888 και 11888!! Μπράβο Κοσμοτε

 

https://m.facebook.com/cosmote/photos/a.143912552370539.29889.108137602614701/1042525639175888/?type=3&source=48

 

Περιμένουμε μηνυμα.

Εμένα δε μου χει ερθει ακομα τπτ.

Link to comment
Share on other sites

Περιμένουμε μηνυμα.

Εμένα δε μου χει ερθει ακομα τπτ.

 

Κλασσικη κοσμοτε,στειλε στο φω για να βγαλεις ακρη.

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα φίλοι μου. Στείλτε σύντομα ομως στο 1256 το μνμ 1000 και θα λάβετε δωρεαν 1gb για μια εβδομαδα λόγω της δυσλειτουργιας του ιντερνετ της cosmote τις προηγουμενες μερες.

...........

Edited by Mark_K
Link to comment
Share on other sites

...........

Εμείς που έχουμεcosmote internet on the go που δε στέλνει μηνύματα τι να κάνουμε;

Να τραβήξουμε τις τριχες μας με τα γάντια του μποξ;

 

Sent from my MX4

Edited by Mark_K
Link to comment
Share on other sites

Εμείς που έχουμεcosmote internet on the go που δε στέλνει μηνύματα τι να κάνουμε;

Να τραβήξουμε τις τριχες μας με τα γάντια του μποξ;

 

Sent from my MX4

Τι εννοείς? Εγώ τέτοιο έχω και έστειλα και το πήρα και ας μην είχα θέμα με αυτό

Link to comment
Share on other sites

Εμείς που έχουμεcosmote internet on the go που δε στέλνει μηνύματα τι να κάνουμε;

Να τραβήξουμε τις τριχες μας με τα γάντια του μποξ;

 

Sent from my MX4

Από πού κι ως πού δεν στέλνεις μηνύματα με το iotg??

Link to comment
Share on other sites

Εγώ δεν μπορώ να στείλω.

Το πιο απλό: Που χρεώνονται τα μηνύματα;:rolleyes:

αφου δωρεαν ειναι η αποστολη

εγω εχω συμβολαιο, μηπως εχεις καρτα και ειναι αλλιως?

Link to comment
Share on other sites

αφου δωρεαν ειναι η αποστολη

εγω εχω συμβολαιο, μηπως εχεις καρτα και ειναι αλλιως?

Ναι με κάρτα είναι, και δεν φεύγει κανένα sms.

Κι εγώ παίρνω sms, όταν ανανεώνω το υπόλοιπο, όταν πάνε να τελειώσουν τα MB κλπ. Αλλά να στείλω δεν μπορώ.

 

ΑΛΛΗ ΜΙΑ ΦΟΡΑ ΠΟΥ ΤΑ ****** Η COSMOTE. ΔΛΔ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΜΠΑΙΝΩ ΣΕ ΔΙΑΔΙΚΑΣΙΑ ΝΑ ΠΑΙΡΝΩ ΤΟ CC ΚΑΙ ΝΑ ΜΟΥ ΣΠΑΕΙ ΤΑ ΝΕΥΡΑ ΤΟ ΚΑΘΕ ΑΣΧΕΤΟ ΠΑΙΔΑΚΙ (δεν φταίει αυτό) ΠΟΥ ΤΟ ΠΗΡΑΝ ΜΕ 3.60 ΓΙΑ ΝΑ ΓΛΥΤΩΣΟΥΝ ΚΑΝΕΝΑ ΦΡΑΓΚΟ, ΓΙΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΠΟΥ ΔΗΜΙΟΥΡΓΗΣΕ Η ΙΔΙΑ.:mad:

Δεν πρόκειται να μπω σε τέτοια διαδικασία για 1GB.

Τα μηνύματα χρεώνονται στο λογαριασμό σου. Λαμβάνεις επίσης αν σου στείλουν

 

Με κάρτα είναι. Δεν παίρνεις λογαριασμό δε δίνεις λογαριασμό (που το θυμήθηκα;:lol:)

 

edit: έγραψα στη σελίδα τους στο fb. Με κεφαλαία κιόλας ότι το ciotg με κάρτα δεν στέλνει SMS.

Ποντάρω ότι θα μου απαντήσουν να στείλω SMS:lol: ή να πάρω την εξυπηρέτηση.

 

 

 

--- Από Ομάδα Διαχείρισης ---

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τα κεφαλαία και να γράφεις με πεζούς χαρακτήρες, διότι είναι σαν να φωνάζεις, αλλά απαγορεύονται και από τους Ο.Π.Χ..

Edited by impreza_sti
Link to comment
Share on other sites

Χθες ημουν σε ενα ιατρειο στο κεντρο της Θεσσαλονικης και συγκεκριμενα στην αρχη της Καρολου Ντηλ(το στενο πριν την Αγιας Σοφιας).Στο δρομο πανω η πρασινη κανονικα 3G οπως και η κοκκινη,και η μπλε εχει κανονικα εκει.Μεσα στο ιατρειο κοκκινη και μπλε εχουν E.Εγω με κοσμοτε ειχα 3G με 1-2 μπαρες απο 5 και 4G 1/5 στα 1800(B3).

Παρολο που το σημειο ειναι δυσκολο(πολλες οικοδομες με 6-8 οροφους) η κοσμοτε εχει 3G/4G.

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Εγώ δεν μπορώ να στείλω.

Το πιο απλό: Που χρεώνονται τα μηνύματα;:rolleyes:

Εμένα μου έτσειλαν:ΣE EYXAPIΣTOYME ΓIA THN KATANOHΣH ΣOY ΓIA ΠIΘANA ΠPOBΛHMATA ΠOY ANTIMETΩΠIΣEΣ ME TO MOBILE INTERNET ΣTIΣ 3/8 KAI ΣOY ΠPOΣΦEPOYME 2GB ΓIA TIΣ EΠOMENEΣ 5 MEPEΣ.

COSMOTE VDSL 100/10, COSMOTE TV FULL PACK, COSMOTE GIGAMAX UNLIMITED, COSMOTE INTERNET ON THE GO με κάρτα (εξοχικό), F2G (για δοκιμές), EON TV FULL PACK.

Link to comment
Share on other sites

Εμένα μου έτσειλαν:ΣE EYXAPIΣTOYME ΓIA THN KATANOHΣH ΣOY ΓIA ΠIΘANA ΠPOBΛHMATA ΠOY ANTIMETΩΠIΣEΣ ME TO MOBILE INTERNET ΣTIΣ 3/8 KAI ΣOY ΠPOΣΦEPOYME 2GB ΓIA TIΣ EΠOMENEΣ 5 MEPEΣ.

Δύο GB σου δώσανε εσένα??? ! Μια χαρά είσαι!!!

 

(Στάλθηκε απο lg g4. Lollipop 5.1)

Link to comment
Share on other sites

Δύο GB σου δώσανε εσένα??? ! Μια χαρά είσαι!!!

 

(Στάλθηκε απο lg g4. Lollipop 5.1)

Ναι και το καλό είναι ότι προστέθηκαν με τα 700ΜΒ που είχαν απομείνει από το πακέτο των 5GB που λήγει στις 17/8 και τώρα λήγουν όλα μαζί στις 22/8!Είναι inernet on the go με κάρτα.

COSMOTE VDSL 100/10, COSMOTE TV FULL PACK, COSMOTE GIGAMAX UNLIMITED, COSMOTE INTERNET ON THE GO με κάρτα (εξοχικό), F2G (για δοκιμές), EON TV FULL PACK.

Link to comment
Share on other sites

Χθες ημουν σε ενα ιατρειο στο κεντρο της Θεσσαλονικης και συγκεκριμενα στην αρχη της Καρολου Ντηλ(το στενο πριν την Αγιας Σοφιας).Στο δρομο πανω η πρασινη κανονικα 3G οπως και η κοκκινη,και η μπλε εχει κανονικα εκει.Μεσα στο ιατρειο κοκκινη και μπλε εχουν E.Εγω με κοσμοτε ειχα 3G με 1-2 μπαρες απο 5 και 4G 1/5 στα 1800(B3).

Παρολο που το σημειο ειναι δυσκολο(πολλες οικοδομες με 6-8 οροφους) η κοσμοτε εχει 3G/4G.

 

Φυσικα ρε φιλε.. στην Καρολου Ντηλ με Ερμου ειναι τα κεντρικα του ΟΤΕ ! Αυτο ελειπε να μην εχεις σημα εκει!

Link to comment
Share on other sites

Φυσικα ρε φιλε.. στην Καρολου Ντηλ με Ερμου ειναι τα κεντρικα του ΟΤΕ ! Αυτο ελειπε να μην εχεις σημα εκει!

 

Λεω στην Καρολου Ντηλ με Προξενου Κορομηλα.Ειναι στην αρχη της το σημειο αυτο.

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Λεω στην Καρολου Ντηλ με Προξενου Κορομηλα.Ειναι στην αρχη της το σημειο αυτο.

 

Nαι 400μ δηλαδη απο το κτηριο του ΟΤΕ.Λογικο να εχει σημα φουλ η cosmote αυτο λεω.

Link to comment
Share on other sites

Nαι 400μ δηλαδη απο το κτηριο του ΟΤΕ.Λογικο να εχει σημα φουλ η cosmote αυτο λεω.

 

Παρολο που εχει σημα,ειναι οριακο.Αμα εμπαινε LTE στα 800 θα βοηθουσε.

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Στο Χωριό Νέος Παντελεήμονας του Νομού Πιερίας το σήμα ειναι προβληματικο, με διαλείψεις. Μια εχει μια δεν εχει, δεν το συζητω για Mobile internet , G με το ζόρι. Χρόνια αυτη η κατάσταση, και οχι μονο απο την κοσμοτε αλλα και απο τα αλλα δίκτυα. Οι κεραιες ειναι σχετικά μακρυά απο το χωριό που λόγω της τοποθεσίας του (κρυμένο μεσα στο βουνό) δεν υπάρχει οπτική επαφή παρα μονο απο ανακλάσεις.
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα στα Νεα Βρασνά Θεσσαλονίκης μόνο gprs και δεν ανοίγει σελίδα . Πάλι καλά που κάνουμε κλήσεις. Απαράδεκτο γιατί ζούμε στο 2016 ! Θα μου πεις γιατί πήγες εκεί; Να μας πούνε οι γερμανοί που αντέχει το δίκτυο τους για να πηγαίνουμε εκεί διακοπές.
Link to comment
Share on other sites

Μη λαμβανετε υπόψη τη σημερινή μέρα μάγκες.

Έχει βγει στους δρόμους όλη η Ελλαδα + τουρίστες.

Στα παραθαλάσσια μέρη το δίκτυο σε όλες τις εταιρείες αγκομαχαει.

Υπομονή αδέρφια.

Apple iphone 12 mini
Link to comment
Share on other sites

Λογικό να αγκομαχάει αν δεν έχει κάλυψη σε κάποια σημεία. Ο φίλος παραπάνω λέει μόνο για 2G. Όπως κι εγώ πιο πάνω, σε κάποια σημεία του Πηλίου που χρήζουν άμεσης βελτίωσης χρόνια τώρα.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...