Jump to content

[Microsoft Lumia 950 XL] Προσφορά "Black Friday" Γερμανός / Cosmote


jaguar13
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εμενα δεν μου φαινεται καθολου περιεργο. Τους μενει και ενα 80αρη κερδος αν τα πηραν απο την προσφορα.

Μάλλον έχουμε συνηθίσει τα 199€.... ;) :lol:

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 303
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Δεν μπορούν να τα πάρουν από την προσφορά.

Πάντως o Γερμανός τα έχει κάνει μπάχαλο αλλά λέει μια μέρα αλλά την άλλη,ο cosmote τουλάχιστον λέει το ίδιο,ότι αφού ήρθε email θα έρθει και δεύτερο αν και πότε θα παραλάβεις.

Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορούν να τα πάρουν από την προσφορά.

Πάντως o Γερμανός τα έχει κάνει μπάχαλο αλλά λέει μια μέρα αλλά την άλλη,ο cosmote τουλάχιστον λέει το ίδιο,ότι αφού ήρθε email θα έρθει και δεύτερο αν και πότε θα παραλάβεις.

Για να δω θα πάρω 950XL ή θα μείνω XyLo.... :p

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Εγώ μόλις επικοινώνησα με το eshop της cosmote μου ειπε οτι εφόσον έχω λάβει το mail επιβεβαίωσης με τον αριθμό παραγγελίας δεν θα πρέπει να ανησυχώ, απλά λόγω του μεγάλου όγκου παραγγελιών την περασμένη εβδομάδα θα υπάρχει μια καθυστέρηση και για οποιοδήποτε πρόβλημα θα επικοινωνήσουν αυτοί μαζί μου. Το αστείο είναι ότι είχα κάνει πρώτα παραγγελία από τον Γερμανό αλλά επειδή δεν μου ερχόταν mail επιβεβαίωσης πήρα τηλέφωνο και την ακύρωσα για να το πάρω από τον οτε κι ακόμη τα λεφτά δεν έχουν επιστραφεί στο λογαριασμό μου από την παραγγελία στο Γερμανό!

Habeo quem fugiam, quem sequar non habeo..

 

Cicero

Link to comment
Share on other sites

Όσο πάει απομακρύνεται το όνειρο.... :( :worry:

 

Ο athanaso77 από πάνω, πουλάει το δικό του στην τιμή που το πήρε (200€). Μια τίμια κίνηση. Γιατί δεν το παίρνεις?

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Ο athanaso77 από πάνω, πουλάει το δικό του στην τιμή που το πήρε (200€). Μια τίμια κίνηση. Γιατί δεν το παίρνεις?

 

Έχει πουληθεί ήδη.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Έχει πουληθεί ήδη.

 

Σιγά που θα σου έμενε στο ράφι.

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

Ενημερωτικά, όσο αγορά το Γερμανό, με πήραν τηλέφωνο (13888) να μου πουν ότι δεν υπάρχει το τηλέφωνο και να μου προσφέρουν το iphone se (μάλλον το 5). Καλά, δεν υπάρχουν οι τύποι. Όταν του είπα ότι έδωσα παραγγελία 7.14 το πρωί και το κινητό ήταν διαθέσιμο μέχρι αργά το απόγευμα, μούγγα ο τύπος.

Τους έχω στείλει μεηλ να μου απαντήσουν γραπτώς τι ισχύει τελικά, γιατί σε προηγούμενο μεηλ τους μου είπαν ότι απλά θα υπάρξει μια μικρή καθυστέρηση.

ΕΡΑΣΙΤΕΧΝΕΣ.....

Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι και άσχημη πρόταση. Το πιο φθηνό έχει κοντά στα 4 κατοστάρικα οπότε αν το δίνουν 200 καλά είναι. Εγώ μάλλον θα δεχτώ. Από το να μας αφήναν και χωρίς επιλογή κάτι είναι και αυτό.
Link to comment
Share on other sites

Ενημερωτικά, όσο αγορά το Γερμανό, με πήραν τηλέφωνο (13888) να μου πουν ότι δεν υπάρχει το τηλέφωνο και να μου προσφέρουν το iphone se (μάλλον το 5). Καλά, δεν υπάρχουν οι τύποι. Όταν του είπα ότι έδωσα παραγγελία 7.14 το πρωί και το κινητό ήταν διαθέσιμο μέχρι αργά το απόγευμα, μούγγα ο τύπος.

Τους έχω στείλει μεηλ να μου απαντήσουν γραπτώς τι ισχύει τελικά, γιατί σε προηγούμενο μεηλ τους μου είπαν ότι απλά θα υπάρξει μια μικρή καθυστέρηση.

ΕΡΑΣΙΤΕΧΝΕΣ.....

 

 

Φαινόταν η δουλειά φίλε... Εγώ δεν έχω κινητό γιατί χάλασε το παλιό και με καθυστέρησαν μια βδομάδα με τις βλακείες τους. Δεν ξαναψωνίζω τίποτα από Γερμανό.

Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι τόσο τραγικά τα πράγματα , από ότι μου είπαν μόλις τώρα δίνουν το 16gb SE που το έχουν 499 στο eshop τους στα 200 ευρώ σε εμάς που δεν θα παραδώσουν τα xl. Σε σκρουτζομαγαζα 380 είναι το φθηνοτερο.
Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι τόσο τραγικά τα πράγματα , από ότι μου είπαν μόλις τώρα δίνουν το 16gb SE που το έχουν 499 στο eshop τους στα 200 ευρώ σε εμάς που δεν θα παραδώσουν τα xl. Σε σκρουτζομαγαζα 380 είναι το φθηνοτερο.

 

Τραγικό δεν είναι αλλά δεν είναι αυτό που θέλουμε και που παραγγείλαμε

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Τραγικό δεν είναι αλλά δεν είναι αυτό που θέλουμε και που παραγγείλαμε

 

Σίγουρα είναι λίγο ταλαιπωρία. Πρέπει να βρεις κάποιον που θα θέλει το SE και με τα λεφτά να πάρεις με 280 το XL από σκρουτζομάγαζο. Έγινε λίγο καραμπόλα η κατάσταση :lol: . Από την άλλη όμως και να μην το πάρεις το SE σε αυτή την τιμή λάθος το βλέπω.

Link to comment
Share on other sites

Μάλιστα. Θέλουν λοιπόν να ξεστοκάρουν τα 5άρια που θα τους μείνουν και βρήκαν αυτό τον τρόπο? Αν πάω σε Γερμανό να κάνω καινούργιο συμβόλαιο και να ζητήσω το 950xl θα μου πουν ότι δεν το έχουν και θα χάσουν έτσι ένα νέο συμβόλαιο? Δεν νομίζω αλλά τεσπα. Αν θέλουν ανταλλαγή, να μου δώσουν εμένα την επιλογή ποιο τηλέφωνο θέλω αξίας 500 (και καλα) και τότε να το συζητήσουμε. Οτιδήποτε άλλο είναι ναχαμε να λέγαμε.
Link to comment
Share on other sites

Έχω την εντύπωση ότι το 5αρη είναι παλιό τηλέφωνο με παλιότερης γενιάς επεξεργαστή και 1 gb ραμ. Αυτό που μας προτείνουν έχει τον α9 επεξεργαστή και 2gb.
Link to comment
Share on other sites

Πάντως στην σελίδα της Cosmote αφαιρέθηκε τελείως το 950XL ενώ τις προηγούμενες μέρες το έδειχνε τουλάχιστον μη διαθέσιμο.

https://www.cosmote.gr/mobile/cosmoportal/cosmote.portal?_nfpb=true&_pageLabel=E05&catName=MobileDevices_Prs&os=winphone#

Μόνο όταν έχουμε χάσει τα πάντα είμαστε πραγματικά ελεύθεροι να κάνουμε τα πάντα.
Link to comment
Share on other sites

Και εμένα μού πρότειναν να μου δώσουν το iphone SE στα ίδια λεφτά το οποίο βλέπω ότι έχει οθόνη 4 ιντσών. Δε με ενδιαφέρει να αγοράζω και να πουλάω, πάμε γι' άλλα.
Link to comment
Share on other sites

Να υπενθυμίσω ό,τι δεν επιτρέπονται αγγελίες στις σελίδες του φόρουμ εκτός της ενότητας Buy and Sell.

 

Στο θέμα μας τώρα.

Με κάλεσαν και εμένα από την Cosmote και μου είπαν ό,τι είναι αδύνατη η εκτέλεση της παραγγελίας και μου πρότειναν το Iphone SE. Φυσικά αρνήθηκα και αφού τους τα έψαλλα λίγο μου πρότειναν δωροεπιταγή 200 euro από το germanos.gr για οποιαδήποτε αγορά έως το τέλος του έτους. Οπότε πήρα την δωροεπιταγή μιας και δεν υπήρχε περίπτωση να μου στείλουν το Lumia.

Edited by niotheros
Μόνο όταν έχουμε χάσει τα πάντα είμαστε πραγματικά ελεύθεροι να κάνουμε τα πάντα.
Link to comment
Share on other sites

Να υπενθυμίσω ό,τι δεν επιτρέπονται αγγελίες στις σελίδες του φόρουμ εκτός της ενότητας Buy and Sell.

 

Στο θέμα μας τώρα.

Με κάλεσαν και εμένα από την Cosmote και μου είπαν ό,τι είναι αδύνατη η εκτέλεση της παραγγελίας και μου πρότειναν το Iphone SE. Φυσικά αρνήθηκα και αφού τους τα έψαλλα λίγο μου πρότειναν δωροεπιταγή 200 euro από το germanos.gr για οποιαδήποτε αγορά έως το τέλος του έτους. Οπότε πήρα την δωροεπιταγή μιας και δεν υπήρχε περίπτωση να μου στείλουν το Lumia.

 

Σου κράτησαν τα χρήματα του Lumia δηλαδή με αντάλλαγμα την δωροεπιταγη;

TCL 40 NXTPAPER

Link to comment
Share on other sites

Σου κράτησαν τα χρήματα του Lumia δηλαδή με αντάλλαγμα την δωροεπιταγη;

 

Αντικαταβολή θα πλήρωνα.

199 που θα έδινα για το Lumia συν 200 η δωροεπιταγή, 399 για οποιαδήποτε αγορά.

Μόνο όταν έχουμε χάσει τα πάντα είμαστε πραγματικά ελεύθεροι να κάνουμε τα πάντα.
Link to comment
Share on other sites

Αντικαταβολή θα πλήρωνα.

 

Δηλαδή σου έδωσαν έτσι απλά επιταγή 200€ για να πας να πάρεις ότι θες εντελώς δωρεάν;

TCL 40 NXTPAPER

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή σου έδωσαν έτσι απλά επιταγή 200€ για να πας να πάρεις ότι θες εντελώς δωρεάν;

 

Ακριβώς. Για αγορά μέχρι το τέλος του έτους αλλά μόνο από το germanos.gr

Μόνο όταν έχουμε χάσει τα πάντα είμαστε πραγματικά ελεύθεροι να κάνουμε τα πάντα.
Link to comment
Share on other sites

Δεν μου έχουν στείλει ακόμα το εκπτωτικό κουπόνι, ελπίζω να μην κάνουν πάλι 5 μέρες όπως με την αρχική παρεγγελια και να έχω ξεμπερδέψει πριν τα Χριστούγεννα :)
Link to comment
Share on other sites

Με πήραν από cosmote γιατί δεν μπορούν να δώσουν το 950xl,μου δίναν προσφορά το iPhone 7 ναι το 7 και αρνήθηκα και μετά δώρο επιταγή 200 €,δεν μου είπαν δωρεάν.
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Microsoft Lumia 950 XL] Προσφορά "Black Friday" Γερμανός / Cosmote

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...