Jump to content

Περί... επιλογής συσκευής γενικά (Μέρος ΙΙΙ)


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλημέρα, σε αυτά τα λεφτά θα πρότεινα SONY M5 με μια υπέρβαση σε € και συμβιβασμό στις 5''.Διαφορετικά,θα έψαχνα ένα καλό μεταχειρισμένο.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Πραγματικά κορυφαία κάμερα θα βρείς μόνο σε ακριβά μοντέλα (s7 ,htc10, g5...).

Αν όμως δεν υπάρχει πρόβλημα με το λειτουργικό (Βασικά να μη χρειάζεται συγκεκριμένη εφαρμογή που δεν υπάρχει) τότε η πιο οικονομική λύση σε τηλέφωνο με κάμερα πρώτης κατηγορίας είναι το Lumia 950XL. Βέβαια το κόστος είναι περίπου 70-80€ παραπάνω από το ταβάνι που έθεσες.

:innocent: Όλα είναι σχετικά... :devil:
Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι μόνο για ηλικιωμένους , είναι και για δουλειά.

 

Θα ήθελα να ρωτήσω αν το Bluetooth που έχει είναι και για ακουστικό ή αν είναι μόνο για ανταλλαγή δεδομένων.

 

Επίσης στην περίπτωση που το Bluetooth κάνει και για ακουστικό αν μπορεί να συνδεθεί με ακουστικό Bluetooth v4.0 επειδή το flamefox έχει Bluetooth v2.0

Link to comment
Share on other sites

Και γιατι να μη προτιμησω ενα απλο νοκια η σαμσουνκ ?

 

Sent from my Redmi Note 2 using Tapatalk

 

Aυτό ακριβώς αναρωτιέμα και εγώ... Εκτός και χάνουμε κάτι όσον αφορά το Flamefox... Πριν κάνα χρόνο είχα πάρει για τον στρατό το (εξαιρετικό) Nokia 130... Design μια χαρά, dual sim, μπαταρία να ξεχνάς να το φορτίσεις, κάρτα μνήμης, ράδιο, mp3 player... Τι άλλο για 25 ευρώ; :P

Link to comment
Share on other sites

Ένα μικρο συγκριτικό των παραπάνω με βάση την κάμερα, εμπειρία χρήσης και την αυτονομία.

Οι συσκευές που βρήκα είναι 4/64 και 3/64 αντίστοιχα.

Ευχαριστώ

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω ποιό είναι καλύτερο αλλά έχω τό xiaomi mi pad 2 και είμαι πολύ ευχαριστημένος...

 

Από που το παρήγγειλες και πόσο το πήρες;

 

Επειδή έχω 2+ χρόνια να ασχοληθώ με android και με tablets, παίρνει την πιο νέα έκδοση; Ή να μην με απασχολεί αυτό το κομμάτι;

Link to comment
Share on other sites

Από που το παρήγγειλες και πόσο το πήρες;

 

Επειδή έχω 2+ χρόνια να ασχοληθώ με android και με tablets, παίρνει την πιο νέα έκδοση; Ή να μην με απασχολεί αυτό το κομμάτι;

Xiaomi Mi pad 2 παρτο απο gearbest ειναι φοβερό!δουλευει πολυ καλα όπως έγραψε και ο φίλος παραπάνω.

 

Sent from my MI 5s using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.

Θέλω ένα κινητό για την πεθερά μου.

Να έχει όσο το δυνατόν μεγαλύτερη διάρκεια μπαταρίας.

Οθόνη το πολύ 5'', αν γίνεται και μικρότερη.

Και ταβάνι τα 160 ευρώ.

Τι προτείνετε;

Link to comment
Share on other sites

Γει χαρα,

 

ψαχνω ενα tablet με

 

8 ιντσες οθονη

Dual boot :δυο λειτουργικα windows 10 και android οσο πιο καινουριο γινεται (να εχει κανονικο playstore )

να παιρνει καρτα sim για χρηση ως τηλεφωνο με τουλαχιστον 3G

2 giga Ram

τουλαχιστον 32 G μνημη

bluetooth οσο πιο τελευταια εκδοση.

 

Εχετε κατι υποψιν?

Link to comment
Share on other sites

τελικα πηρα το lumia 950

η καμερα του ειναι απιστευτη.

τα windows mobile μου αρεσουνε παρα πολυ.

πολυ αδικημένο λειτουργικο.

 

Σε τι τιμή το πήρες και από που ; Το XL είναι πιο φθηνό από το "μικρό" :blink: ;

Link to comment
Share on other sites

Φιλος ενδιαφερεται για ενα απο τα παρακατω tablet. Ποιο απο τα δυο προτεινετε και γιατι; Εκτος αν υπαρχει καποιο αλλο καλυτερο σε αυτα τα λεφτα, δλδ μεχρι 200 ευρω.

 

Εγω προσωπικα εχω το lenovo, το ειχα παρει 220 ευρω και πλεον με 190 ευρω παιρνεις το Samsung Tab A, το οποιο πιστευω οτι ειναι καλυτερο, εκτος απο τα ηχεια που ειναι στη δεξια πλευρα και την "ακους" μονοφωνικα οταν το εχει σε landscape mode.

 

Το Samsung απο την αλλη λογικα εχει καλυτερη οθονη, μπαταρια, και καλυτερες επιδοσεις στα παιχνιδια.. Επισης παιρνει και android 6, ισως μελλοντικα και 7.

 

Η διαφορα τους ειναι στα 10-15 ευρω.

Link to comment
Share on other sites

Κοίτα εφόσον είναι στα ίδια λεφτά ας πάει στο samsung..Ειναι πολυ κοντά και οι 2 συσκευές..Λίγο καλύτερο επεξεργαστή το samsung..Στα 200 ευρώ είναι καλές επιλογές και τα 2..
Link to comment
Share on other sites

Δες και το coolpad torino s. Αυτή τη στιγμή παίζει στα 109 ευρώ και φαίνεται αρκετά ποιοτικό και τίμιο. Εχει και αισθητήρα δακτυλικού αποτυπώματος.

https://www.skroutz.gr/s/9098838/Coolpad-Torino-S-16GB.html?from=autocomplete&keyphrase=coolpad+torino+s

 

Καλή περίπτωση φαίνεται και το zte blade v7 lite.

https://www.skroutz.gr/s/10680367/ZTE-Blade-V7-Lite-8GB.html

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα υστερα απο μια μικρη αναζητηση για κινητο κατεληξα? μεταξυ αυτων των 2.

 

ας πω πρωτα ομως τι ζηταω απο το κινητο.

 

κατοχος wind οποτε η 800 μπαντα ειναι must. φυισικα ΜΕΓΑΛΗ αυτονομια μπαταριας.

πολυ καλο gps tracker αν ειναι δυνατον. επισης θα βολευε να ειναι δικαρτο λογω δουλειας.

οσο γα τα υπολοιπα? τα κλασσικα που κανουμε ολοι λιγο-πολυ.

δηλαδη αραιο gaming, browsing, κανα βιντεακι κτλ.

ευρος τιμης κοντα στα 200$, προτιμηση αγορας εντος αττικης, αλλα γινεται και απο εξωερικο.

θα προτιμουσα να μην μπλεξω με ρομ, τουλαχιστον οχι στην αρχη.

υποθετω πως απλα περιγραφω το r n3p απλα δεν ξερω ποσο futureproof ειναι μεταξυ των 2.

τυχον προβληματα που γνωριζετε?

περα απο τον τιτλο παντως ειμαι ανοιχτος και σε αλλες προτασεις, να μπλεξω ακομα χειροτερα:lol:

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Περί... επιλογής συσκευής γενικά (Μέρος ΙΙΙ)
  • The topic was locked
Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...