Jump to content

Περί... επιλογής συσκευής γενικά (Μέρος ΙΙΙ)


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πάρε το xiaomi, φοβερή υποστήριξη από πολύ καλή κοινότητα και vfm και καλή αξία μεταπώλησης. Επειδή κι εγώ ψάχνομαι, και προέρχομαι από nexus 6, ένα έχω να σου πω: μια φορά να πάρεις μεγάλο κινητό, δεν ξαναγυρνάς σε μικρότερο, αλλά ίσως και σε μεγαλύτερο!. Απολαμβάνεις ταινίες, σερφάρισμα, παιχνίδια, κ.α. πολύ καλύτερα από τα μικρότερα

 

Στάλθηκε από το Nexus 6 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

 

Γι αυτά ακριβώς που λες θέλω να δοκιμάσω το 6. Έχω 5,5 τώρα και μου φαίνεται μικρό. Ας δοκιμάσω και το πολυ πολυ ξαναγυρίζω σε κατι άλλο. Βέβαια το 6άρι είναι θέμα αν το βάλεις σε τσέπη αλλά διάβασα ότι τουλάχιστον το max είναι λεπτό και δεν έχεις πρόβλημα λόγω μεγέθους.

 

Xiaomi Mi Max (32GB) και απο μένα ειναι στις 6'' το πιο vfm.

Σαν runner up κοίτα και το Sony Xperia XA Ultra (16GB) ενα σε ενδιαφέρουν οι φώτο.

Καλά χρυσά τα xiaomi αλλά απο κάμερες... κλάφτα χαράλαμπε. Αν δε σε πειράζει και τόσο, αξίζει τα λεφτά του το Mi MAX μέχρι κεραίας

 

 

Α γεια σου. Καλό το mi max αλλά στο θέμα της κάμερας είναι κάτω του μετρίου. Βέβαια κάνεις και τις ανάλογες υποχωρήσεις. Π.χ. το Sony έχει μικρή μπαταρία (2700 mAh) και το dual sim βγαίνει 50ε παραπάνω

 

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

OnePlus 3T

LeTV X800 CN

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Αναζητώ κινητό με έμφαση στη μπαταρία του , δηλαδή να αντέχει όσο το δυνατον πιο πολύ ! Εννοείται οτι δεν λέω για εποχές ΝΟΚΙΑ 3310 ετσι; :lol:

 

Αγορά από Ελλάδα καινούριο max 100 ευρώ . Ευχαριστω εκ των προτέρων

:superman:
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις. Το είχα διαβάσει και το άλλο θέμα. Το δικαρτο δε με είχε βολέψει και παλιότερα. Και θέλω για τη δουλειά να έχω 4G plus για κάποιες δοκιμές. Νομίζω πως θα καταλήξω στο s7...

Ευχαριστώ πάντως...

Link to comment
Share on other sites

Προτεινω το thl t9 pro http://www.skroutz.gr/s/9669402/THL-T9-Pro-16GB.html

Σε αυτο το μπατζετ δεν ξερω αν υπαρχει κατι καλυτερο σε μπαταρια και απο ελλαδα..

Αν ανεβεις λιγο σε τιμη δες και το Samsung Galaxy J3 2016 (8GB) κανωντας και μια υποχωρηση στην μπαταρια με 2600mAh.

 

ΥΓ βλεπω οτι υπαρχει μεταξυ των δυο μεγαλη διαφορα στην διαρκεια αναμονης...(στην πραξη δεν ξερω)

Edited by iliasleon40
Link to comment
Share on other sites

Εάν δεν σε ενδιαφέρει το sar και οι φώτο... τότε P9 lite (με τα 3gb ram όμως).

 

Με ενδιαφερει το sar και δεν θελω με τα 3gb.Βαζω και στο παιχνιδι το Redmi note 3 pro kate με 3gb ram

Link to comment
Share on other sites

το Καλύτερο κινητό που μπορείς να αγοράσεις σε αυτά τα χρήματα με τη μεγαλυτερη μπαταρία διαθέσιμη είναι το :

Doogee X5 Max Pro (16GB)

SIM: Dual,

Οθόνη: 5''

CPU: 1300 MHz x 4cores

2 GB Μνήμη & Αποθήκευσης: 16 GB

Κάμερα: 8 MP,

Μπαταρία: 4000 mAh δηλαδή διάρκεια μπαταρίας έωσ 2-3 μέρες άνετα( εκτός και εάν παίζεις παιχνίδια και το λιώνεις).

Σαν runner up κοίτα και το Cubot Note S (16GB)

Μπαταρία: 4150 mAh !!!

Link to comment
Share on other sites

Εάν δεν σε ενδιαφέρουν οι φώτο καθόλου όμως...

τότε στα χρήματα που κινήσε το Xiaomi Redmi note 3 pro είναι η καλύτερη συσκεύη που μπορείς να αποκτήσεις.

Θετικά:

•Η υπέρτατη VFM συσκευή για το 2016

•Πολύ καλές επιδόσεις

•Ικανοποιητική οθόνη

•Μεγάλη αυτονομία

Αρνητικά

•Μέτριες επιδόσεις κάμερας σε χαμηλό φωτισμό

•λείπει η B20 Band απο το 4G

 

Σαν runner up κοίτα και το Huawei 5X. Καλές Αγορές.

Link to comment
Share on other sites

Εάν δεν σε ενδιαφέρουν οι φώτο καθόλου όμως...

τότε στα χρήματα που κινήσε το Xiaomi Redmi note 3 pro είναι η καλύτερη συσκεύη που μπορείς να αποκτήσεις.

Θετικά:

•Η υπέρτατη VFM συσκευή για το 2016

•Πολύ καλές επιδόσεις

•Ικανοποιητική οθόνη

•Μεγάλη αυτονομία

Αρνητικά

•Μέτριες επιδόσεις κάμερας σε χαμηλό φωτισμό

•λείπει η B20 Band απο το 4G

 

Σαν runner up κοίτα και το Huawei 5X. Καλές Αγορές.

 

Aυτο το hiaomi που θελω να παρω απο ελλαδα ειναι το kate το international που νομιζω καλυπτει την Β20 που δεν με ενδιαφερει γιατι εχω cosmote και vodafone.Φυσικα και δινω βασει στην καμερα αλλα ποιοπολυ την ημερα.Σε ευχαριστω.

Edited by gjimmys
Link to comment
Share on other sites

Έχω καταλήξει στα εξής:

Zuk2 λόγω της τιμής του (η rom με φοβίζει)

Redmi 4 Prime (μπορεί να έχει πιο αδύνατο επεξεργαστή σε σύγκριση με τον 820 αλλά έχει ράδιο και μεγαλύτερη μπαταρία)

 

και πολύ θα ήθελα να ακούσω από Leeco ποιο μοντέλο αξίζει πραγματικά σε τιμές κοντά στα άλλα 2 και σε σύγκριση με τα άλλα 2.

αυτά πχ πως τα βλέπετε σε σχέση με τα άλλα 2;

1) http://www.coolicool.com/leeco-letv-le-s3-x522-le-2-international-version-3gb-ram-32gb-rom-qualcomm-snapdragon-652-18ghz-oct-g-44982?utm_source=cm&utm_medium=email&utm_campaign=cm170208

2) http://www.coolicool.com/leeco-letv-le-max-2-ultrasonic-touch-id-4gb-ram-64gb-rom-qualcomm-snapdragon-820-215ghz-quad-core-5-g-45000

3) http://www.geekbuying.com/item/Coolpad-LeEco-Cool1-Dual-C106-5-5inch-3GB-32GB-Smartphone---Silver-371398.html?source=ShareAsale

 

τι θα κερδίσω και τι θα χάσω ανάλογα την προτίμηση;

Leeco Cool1 4/64 Gold
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις. Το είχα διαβάσει και το άλλο θέμα. Το δικαρτο δε με είχε βολέψει και παλιότερα. Και θέλω για τη δουλειά να έχω 4G plus για κάποιες δοκιμές. Νομίζω πως θα καταλήξω στο s7...

Ευχαριστώ πάντως...

 

Για μενα πανε σε δικαρτο,αλλιως αμα θες μπορεις να παρεις ενα iPhone SE,που ειναι σχετικα προσιτο(δεν θα δωσεις 600αρια) και ειναι κινητο τσεπης.Οτι πρεπει αμα δεν θες να κουβαλας το s7 μαζι σου.Αλλιως δες OnePlus 3T που ειναι δικαρτο.

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα ψάχνω ένα κινητό που να έχει ένα ''κλικ'' υπερ οσον αφορά την κάμερα του.

Είμαι ανάμεσα στα ZTE NUBIA Z11 MINI S,OPPO R9S,ZTE AXON 7 ΚΑΙ ZTE NUBIA Z11

 

Η αγορά του κινητού θα γίνει τουλάχιστον σε 1 με 2 μήνες όπου ίσως έχουμε και κάποια πτώση στις τιμές.

 

Γενικα το budget θα αρχίζει απο 250€+ και το πολύ 380€

 

Τι έχετε να με προτείνετε;

Link to comment
Share on other sites

LG G5 αν είναι μέσα στο budget σου

 

Ξεφεύγει λίγο αλλά κ πάλι δν διαβάζω κ καλά λόγια για την αυτονομία,βέβαια έχει γρήγορη φόρτιση αλλα κ παλι

Link to comment
Share on other sites

Samsung s5611 νομίζω.

Citizen AW5000-24E | Creek A50i R | Dual CV-1160 | Dynavox TC-750 | Huawei P20 | JBL T110 | Kenwood KP-3022 (N-39 mkII) | KLH Model Six | Legend | MacBook Air 13 2014 & MB397G/A | MacBook Pro 13 Late 2013 | ONYX BOOX Nova 2 | Pioneer PD-S602 | QED XT Evolution | Xiaomi Redmi Buds 4 Active    Μετά από χρόνια... Εκεί που δεν το περίμενες, αλλά το έλπιζες... Και προσπαθούσες συνέβη... Ναι ήμουν κάτω από την μπάρα των FM στην Ευρώπη...

Link to comment
Share on other sites

LG x power

δες review σε anandetech και phonearena.

Citizen AW5000-24E | Creek A50i R | Dual CV-1160 | Dynavox TC-750 | Huawei P20 | JBL T110 | Kenwood KP-3022 (N-39 mkII) | KLH Model Six | Legend | MacBook Air 13 2014 & MB397G/A | MacBook Pro 13 Late 2013 | ONYX BOOX Nova 2 | Pioneer PD-S602 | QED XT Evolution | Xiaomi Redmi Buds 4 Active    Μετά από χρόνια... Εκεί που δεν το περίμενες, αλλά το έλπιζες... Και προσπαθούσες συνέβη... Ναι ήμουν κάτω από την μπάρα των FM στην Ευρώπη...

Link to comment
Share on other sites

Xiaomi redmi 3.φιλος μου με αρκετη χρηση του βγαζει 3-4 μερες.σε κατασταση αναμονης κοντα 6-7 μερες.

Tcl 20 5g

Link to comment
Share on other sites

Όπως λέει και ο τίτλος έχω εταιρική επιδότηση για συσκευή από cosmote.

 

Το μέγιστο που μπορώ να δώσω είναι 100€ χονδρικά. Έχω καταλήξει στα εξής:

 

Leonovo k6 13€

Samsung j5 2016 13€

Sony xa 32€

Huawei p9 lite 83€

 

Η συσκευή προορίζεται για τη σύζυγο που τώρα είναι με ενα g3s το οποίο έχει συμπαθητική κάμερα, πολύ καλή αυτονομία, αλλά ειναι πολύ αργό.

 

Από τις παραπάνω επιλογές προσανατολίζομαι για το k6, αλλά δεν ξέρω από lenovo τι παίζει.

 

Καμιά γνώμη;

Link to comment
Share on other sites

Τώρα είμαι και από κινητό αλλά το samsung δεν έχει υποδεέστερο επεξεργαστή;

 

Οι οθόνες επίσης είναι χαμηλότερης ανάλυσης αλλά ok παίζουν και άλλα πράγματα ρόλο.

Link to comment
Share on other sites

Ψάχνει μια φίλη καινούριο κινητό γύρω στα 250€ από Σκρουτζ και θέλει να έχει όσο το δυνατόν καλύτερη μπαταρία . Τι έχετε να προτείνετε ;

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Edited by andreas1022
:w00t:
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, ψάχνω συσκευή για τη σύζυγο, μέχρι 200€ και από μεγάλη αλυσίδα.

Σερφάρει αρκετά και θέλει και μία αξιοπρεπή κάμερα για selfies.

Τώρα έχει ένα Doogee Voyager2, το οποίο βρίσκεται στα τελευταία του.

Υπάρχει συσκευή με την μπαταρία του RN3 και την σελφοκάμερα του J5 2016, σε αυτη την τιμή :cry:?

Έβγαλε μερικές φωτο με το δικό μου honor 8 και κατάλαβε οτι το δικό της είναι για τα πανηγύρια...

Ξέρω οτι είναι δύσκολο σε αυτη την τιμή να βρω κάτι αντίστοιχο.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Περί... επιλογής συσκευής γενικά (Μέρος ΙΙΙ)
  • The topic was locked
Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...