Jump to content

Περί... επιλογής συσκευής γενικά (Μέρος ΙΙΙ)


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μεταξύ Redmi 3s και 4 Prime, το 4 Prime ξεκάθαρα... Δεν ξέρω τι απαιτήσεις έχει από την κάμερα, αλλά δε νομίζω να είναι χειρότερη από αυτή του 3s... Γενικά το 4 Prime είναι εξαιρετική επιλογή για τα λεφτά του...
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

προσφέρει ο germanos με επιδότηση τις παρακάτω 3 συσκευές

τι προτείνετε ανάμεσα στις ????

 

samsung galaxy A5 (2016) - 139 €

sony xperia E5 - δωρεάν

HUAWEI P9 LITE - 79 €

Link to comment
Share on other sites

προσφέρει ο germanos με επιδότηση τις παρακάτω 3 συσκευές

τι προτείνετε ανάμεσα στις ????

 

samsung galaxy A5 (2016) - 139 €

sony xperia E5 - δωρεάν

HUAWEI P9 LITE - 79 €

 

Samsung A5,Huawei P9 Lite,Sony Xperia E5.....

Link to comment
Share on other sites

Για να μην ανοίξω καινούριο θέμα, ένας φίλος μου ενδιαφέρεται για το κινητό του τίτλου ( το χρειάζεται πραγματικά λόγω δουλειάς και χόμπι) και μπορεί να το πάρει μέσω επιδότησης 360€. Αξίζει? Το έχει κανείς? Έχω διαβάσει σε ξένα φορουμ για θέματα με το wifi και την μπαταρία.
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, καλησπέρα.

Σκέφτομαι να αγοράσω κάποιο κινέζικο κινητό λόγο της τιμής του αλλά και το ότι είναι σχετικά δυνατά και διαφέρουν από των υπόλοιπων γνωστών εταιριών.

Αυτή τη στιγμή είμαι κάτοχος ενός samsung galaxy a5 του 14-15 το κανονικό όχι αυτό με τις διπλές σιμ

Πιο πολύ θέλω να πάρω καινούριο για να έχει παραπάνω ram, ανάλυση οθόνης και αρκετά παραπάνω αποθηκευτικού χώρου αλλά και μπόλικη μπαταρία.

Επίσης θέλω να υποστηρίζει όλες τις μπάντες της wind οπότε δεν έχω καμία ιδέα για το που πρέπει να ψάξω.

Budget πάνω κάτω στα 250-300 € (μπορώ να ανέβω όμως αρκετά αν με συμφέρει). Θα προτιμούσα να το αγόραζα καινούριο από Ελλάδα, δε με ενδιαφέρει αν είναι επίσημος μεταπωλητής η όχι.

Link to comment
Share on other sites

προσφέρει ο germanos με επιδότηση τις παρακάτω 3 συσκευές

τι προτείνετε ανάμεσα στις ????

 

samsung galaxy A5 (2016) - 139 €

sony xperia E5 - δωρεάν

HUAWEI P9 LITE - 79 €

 

P9 Lite ή Galaxy A5.

Σε καμια περιπτωση δεν αξιζει το Sony,τα αλλα 2 ειναι καλυτερα.

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, καλησπέρα.

Σκέφτομαι να αγοράσω κάποιο κινέζικο κινητό λόγο της τιμής του αλλά και το ότι είναι σχετικά δυνατά και διαφέρουν από των υπόλοιπων γνωστών εταιριών.

Αυτή τη στιγμή είμαι κάτοχος ενός samsung galaxy a5 του 14-15 το κανονικό όχι αυτό με τις διπλές σιμ

Πιο πολύ θέλω να πάρω καινούριο για να έχει παραπάνω ram, ανάλυση οθόνης και αρκετά παραπάνω αποθηκευτικού χώρου αλλά και μπόλικη μπαταρία.

Επίσης θέλω να υποστηρίζει όλες τις μπάντες της wind οπότε δεν έχω καμία ιδέα για το που πρέπει να ψάξω.

Budget πάνω κάτω στα 250-300 € (μπορώ να ανέβω όμως αρκετά αν με συμφέρει). Θα προτιμούσα να το αγόραζα καινούριο από Ελλάδα, δε με ενδιαφέρει αν είναι επίσημος μεταπωλητής η όχι.

 

Δες Huawei P9 Lite,μετα αναγκαστικα πας προς Κινα.

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Δες Huawei P9 Lite,μετα αναγκαστικα πας προς Κινα.

 

Δεν υπάρχει πρόβλημα τότε... αρκεί να ξέρω ότι θα παραλάβω την συσκευή

Link to comment
Share on other sites

Le eco le max 2 6gb/64gb δες στο banggood.

 

Μάλλον τότε θα πάω για αυτό τότε. Εκτός αν βρω κάτι καλύτερο που δεν το νομίζω.

Ευχαριστώ πολύ!

Link to comment
Share on other sites

Μπες στο thread του τηλεφώνου να δεις υποστήριξη.Εχει και τον μάγο crisbal που μέχρι στιγμής έχει φτιάξει 11 rom!!!!!

 

Στάλθηκε από το Le X820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ενδιαφέρομαι για αγορά συσκευής με 6ιντση οθόνη. Η συσκευή που έχω τώρα είναι η letv pro x800. Ο λόγος που πάω σε μεγάλη οθόνη είναι η πλοήγηση το σερφάρισμα και γενικά να εκμεταλλευτώ την έννοια phablet.

Μέχρι τώρα έχω ξεχωρίσει το mi max με τον snap 652, αν και ξεφεύγει σε μέγεθος, και τη κινεζική version του Nubia z11 max https://www.kimovil.com/el/khoro-agora-zte-nubia-z11-max που όμως δεν έχει σχεδόν καμία υποστήριξη και γενικά δεν έχει περπατήσει σαν μοντέλο. Budget μέχρι 250ε. Τι έχετε να προτείνετε λοιπόν;

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

OnePlus 3T

LeTV X800 CN

Link to comment
Share on other sites

Το Xiaomi το έχω δεί από κοντά και "ρολάρει" πολύ ωραία.Θεωρώ ότι είναι είναι μια συσκευή με υψηλό βαθμό vfm.

Απο τα χαρακτηριστικά που διαβάζω στο ZTE,νομίζω ότι τουλάχιστον από πλευράς κάμερας-οθόνης το Nubia είναι καλύτερο,αλλά χωρίς support ίσως είναι λίγο ρίσκο.

Αν είχα να επιλέξω εκ των δύο,θα έπαιρνα το Mi Max.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας.

 

Πρόκειται να προχωρήσω στην αγορά μίας εκ των δύο συσκευών η οποία θα δουλέψει μαζί με κάποιο smartwatch της αντίστοιχης εταιρείας. Τα δεδομένα είναι τα εξής:

Ποτέ δεν είχα iphone, μια φορά πήρα ένα ipad mini και δεν τα πήγαμε πολύ καλά. Πάντα android. Τώρα έχω ήδη ένα S7 για τη δουλειά και η δεύτερη συσκευή θα έχει το προσωπικό νούμερο, οπότε σκέφτομαι μήπως με το Iphone 7 δω και κάτι διαφορετικό. Μαζί έχω και ένα samsung tabs2, οπότε υπάρχει μία σχετική αρμονία. Παλιότερα είχα Note2,3,4, δεν θέλω να πάω στο Plus λόγω όγκου κυρίως και οικονομικών δεδομένων εν συνεχεία. Γενικά με το android είμαι μια χαρά αλλά η Samsung έχει αρχίσει σταθερά και με εκνευρίζει, οπότε σκέφτομαι μήπως και πάω σε κάτι πιο σταθερό, άν ισχύει κάτι τέτοιο προφανώς.

Ποια είναι η άποψή σας?

Link to comment
Share on other sites

Ποιο το θεμα σου με την σαμσνουνγκ?

Εφοσον δε τα πήγες καλα με το αι παντ, βολευεσαι με αντροιντ, τοτε παρε το εντζ

 

Sent from my Redmi Note 2 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Πάρε το xiaomi, φοβερή υποστήριξη από πολύ καλή κοινότητα και vfm και καλή αξία μεταπώλησης. Επειδή κι εγώ ψάχνομαι, και προέρχομαι από nexus 6, ένα έχω να σου πω: μια φορά να πάρεις μεγάλο κινητό, δεν ξαναγυρνάς σε μικρότερο, αλλά ίσως και σε μεγαλύτερο!. Απολαμβάνεις ταινίες, σερφάρισμα, παιχνίδια, κ.α. πολύ καλύτερα από τα μικρότερα

 

Στάλθηκε από το Nexus 6 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Xiaomi Mi Max (32GB) και απο μένα ειναι στις 6'' το πιο vfm.

Σαν runner up κοίτα και το Sony Xperia XA Ultra (16GB) ενα σε ενδιαφέρουν οι φώτο.

Καλά χρυσά τα xiaomi αλλά απο κάμερες... κλάφτα χαράλαμπε. Αν δε σε πειράζει και τόσο, αξίζει τα λεφτά του το Mi MAX μέχρι κεραίας

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας.

 

Πρόκειται να προχωρήσω στην αγορά μίας εκ των δύο συσκευών η οποία θα δουλέψει μαζί με κάποιο smartwatch της αντίστοιχης εταιρείας. Τα δεδομένα είναι τα εξής:

Ποτέ δεν είχα iphone, μια φορά πήρα ένα ipad mini και δεν τα πήγαμε πολύ καλά. Πάντα android. Τώρα έχω ήδη ένα S7 για τη δουλειά και η δεύτερη συσκευή θα έχει το προσωπικό νούμερο, οπότε σκέφτομαι μήπως με το Iphone 7 δω και κάτι διαφορετικό. Μαζί έχω και ένα samsung tabs2, οπότε υπάρχει μία σχετική αρμονία. Παλιότερα είχα Note2,3,4, δεν θέλω να πάω στο Plus λόγω όγκου κυρίως και οικονομικών δεδομένων εν συνεχεία. Γενικά με το android είμαι μια χαρά αλλά η Samsung έχει αρχίσει σταθερά και με εκνευρίζει, οπότε σκέφτομαι μήπως και πάω σε κάτι πιο σταθερό, άν ισχύει κάτι τέτοιο προφανώς.

Ποια είναι η άποψή σας?

 

Θα σου κάνουν και τα δυο την δουλειά σου

Διάλεξε με κριτήρια που σε αφορούν πχ τιμή, οθόνη, μέγεθος, μνήμη, κάμερα και λοιπά

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Κάνε μια αναζήτηση,υπάρχει παρόμοιο θέμα.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Εδω εισαι

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=446729

 

Sent from my Redmi Note 2 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Περί... επιλογής συσκευής γενικά (Μέρος ΙΙΙ)
  • The topic was locked
Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...