Jump to content

Huawei Mate 9


Kos_77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Aυτή είναι η πρότασή μου για θήκες για κινητά. Πολύ καλό υλικό, και προστατευτικές. Δε κρύβετε και το χρώμα. Και δεν είναι και ακριβές (10-15$)

http://www.ringke.com/site/brand.php?id=3&item=283

 

Είναι κορυφή στο χώρο των θηκών και προστατευτικών οθόνης. Μεγάλη εμπειρία στις κυρτές οθόνες επίσης.

Easy2Install:Easy2Integrate:Easy2Scale :: /// PD Baseband Developer

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλησπέρα παιδιά έχω το edge Samsung εδώ και ένα χρόνο περίπου και σκέφτομαι την μετάβαση στο mate.... Αξίζει τον κόπο ή είναι πισωγύρισμα. Αν κάποιος έχει κάνει αυτή την αλλαγή ας πει μια γνώμη..... Ευχαριστώ.

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δεν ειναι πισωγύρισμα αλλα δε βλεπω και σοβαρο λογο να αφησεις το samsung κι ολας..... :)

samsung-galaxy-s23-s23-ultra-enterprise-edition.jpg.webp

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά έχω το edge Samsung εδώ και ένα χρόνο περίπου και σκέφτομαι την μετάβαση στο mate.... Αξίζει τον κόπο ή είναι πισωγύρισμα. Αν κάποιος έχει κάνει αυτή την αλλαγή ας πει μια γνώμη..... Ευχαριστώ.

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Εδώ εγώ!

Έκανα αυτή την αλλαγή χθες, το είχα βάλει εδώ και καιρό στο μάτι.

Περιμένω αύριο Tempered glass και θήκη για να το δουλέψω κανονικά.

Η Leica είναι μόνο διαφήμιση σε σχέση με το edge στο αυτόματο και μέσα στο σπίτι.

Σε κάμερα δεν υπάρχει μάλλον καλύτερη συσκευή από το s7e για το 2016.

Κατά τα άλλα χάρηκα την 5.9φλατ οθόνη και την μεταλλική κατασκευή.

Θα έχω μια εικόνα σε μερικές μέρες να σου πω αν θέλεις.

kountouraN
Link to comment
Share on other sites

Εδώ εγώ!

Έκανα αυτή την αλλαγή χθες, το είχα βάλει εδώ και καιρό στο μάτι.

Περιμένω αύριο Tempered glass και θήκη για να το δουλέψω κανονικά.

Η Leica είναι μόνο διαφήμιση σε σχέση με το edge στο αυτόματο και μέσα στο σπίτι.

Σε κάμερα δεν υπάρχει μάλλον καλύτερη συσκευή από το s7e για το 2016.

Κατά τα άλλα χάρηκα την 5.9φλατ οθόνη και την μεταλλική κατασκευή.

Θα έχω μια εικόνα σε μερικές μέρες να σου πω αν θέλεις.

Σε ευχαριστώ για την άμεση απάντηση σου... Αναμένω και την άποψη σου στην καθημερινή χρήση.....

Link to comment
Share on other sites

Την ίδια αλλαγή θέλω να κάνω και εγώ.Υπερευχαριστημένος χρήστης Μate 8 με μικρόβιο αλλαγής δυστυχώς. Έτσι πήγα στο s7e αλλά μάλλον μου λείπει η μπαταριάρα των mate και η οθονάρα. Στην κάμερα πιστεύω την ημέρα δεν θα έχουν μεγάλη διαφορά. Η μπαταρία όμως είναι βασικός παράγων και σε προηγούμενα μηνύματα γράψατε ότι είναι αρκετά κάτω από Mate 8. Οπότε προς το παρόν δεν το κουνάω μέχρι να πέσει και άλλο το M9. Ήδη αρχίζει και πέφτει μέρα με την ημέρα οπότε δεν θα έχω πολύ χασούρα δίνοντας το s7e.
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά έχω το edge Samsung εδώ και ένα χρόνο περίπου και σκέφτομαι την μετάβαση στο mate.... Αξίζει τον κόπο ή είναι πισωγύρισμα. Αν κάποιος έχει κάνει αυτή την αλλαγή ας πει μια γνώμη..... Ευχαριστώ.

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Μετά από 2 s7 edge & 2 Note 7 (όλα dual sim) τώρα 4 μήνες κάτοχος του Mate 9 mha-L29C636B158 dual sim...

Εάν είσαι λάτρης της μεγάλης οθόνης τότε μέχρι την έλευση του S8 plus το Mate 9 είναι μονόδρομος...

Από κάμερα εάν δεν είσαι φωτογράφος είναι μια χαρά καμία σχέση με τα υπόλοιπα κινέζικα η κάμερα του είναι μέσα στην πρώτη 10αδα... Αλλού καλύτερη αλλού χειρότερη...

Κατά τα άλλα σε όλα τα υπόλοιπα (εκτός και αν η amoled είναι για εσάς 1ο κριτήριο) το Mate εμένα μου αρέσει περισσότερο... Ταχύτητα από άλλη διάσταση (έχω την 6g-128g εκδοση) μπαταρία μοναδική και γενικός μια εξαιρετική συσκευή...

Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κανένας που να έχει την International έκδοση C636 και να έχει πάρει το τελευταίο update B172?
Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κανένας που να έχει την International έκδοση C636 και να έχει πάρει το τελευταίο update B172?

 

Όχι, επίσημα δεν έχει έρθει ακόμη. :cry:

Θα προσπαθήσουν πριν το Πάσχα μου είπαν στη Huawei SE αλλά σίγουρα μέχρι τέλος Απρίλη θα έρθει... Το πρόβλημα είναι - όπως πάντα - η έγκριση των παρόχων. Δεδομένου ότι τα περισσότερα μοντέλα πλέον παίρνουν VoLTE configuration, οι αναβαθμίσεις θα καθυστερούν ακόμη παραπάνω. :wacko:

Easy2Install:Easy2Integrate:Easy2Scale :: /// PD Baseband Developer

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μια ερώτηση σχετικά με την έξτρα εγγύηση της huawei.

Το πήρα 1,5 μηνών μεταχειρισμενο.

Ο προηγούμενος χρήστης δεν ξέρω αν είχε κάνει την εγγραφή στο hycare για 3 χρόνια εγγύηση, 3 μήνες εγγύηση οθόνης και 3 μήνες αντικατάσταση προϊόντος.

Εγώ είχα λογαριασμό huawei, συνδέθηκα, και τώρα μου γράφει ότι η χρυσή συνδρομή ησχυει μέχρι 3 Απριλίου το 2018.

Το θέμα είναι ότι γράφει στους όρους ότι πρέπει να κάνεις εγγραφή μέχρι ένα μήνα μετά την ημερομηνία που αναγράφεται στο παραστατικό αγοράς.

Η χρυσή συνδρομή πάει πακέτο με τον πρώτο χρήστη?

Εγώ που άργησα δεν ησχυει τα παραπάνω προνόμια?

Έστειλα στην huawei mail αλλά τίποτα.

Και το τηλέφωνο επικοινωνίας καλώντας από κινητό δεν λειτουργεί.

kountouraN
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σε ολους!!!

 

Επειδη το εχω ηδη παραγγειλει, μπορει καποιος να μου πει, αν η οθονη του ειναι τελειως επιπεδη, η ειναι 2,5D??

Ρωταω, για το tempered glass, το οποιο θελω επισης να παραγγειλω.

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σε ολους!!!

 

Επειδη το εχω ηδη παραγγειλει, μπορει καποιος να μου πει, αν η οθονη του ειναι τελειως επιπεδη, η ειναι 2,5D??

Ρωταω, για το tempered glass, το οποιο θελω επισης να παραγγειλω.

 

2,5 d σαν το Iphone 6

 

και πλέον δεν υπάρχουν κινητά με τελειος επίπεδη οθονη ετσι για καλό tempered glass ξεχνάς (τα περισσότερα δεν καλύπτουν πλήρως και ξεκολλάνε ετσι αν βρεις βρες ζελατινα

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σε ολους!!!

 

Επειδη το εχω ηδη παραγγειλει, μπορει καποιος να μου πει, αν η οθονη του ειναι τελειως επιπεδη, η ειναι 2,5D??

Ρωταω, για το tempered glass, το οποιο θελω επισης να παραγγειλω.

 

Παράγγειλα και έβαλα tempered glass x one, και θήκη spigen Rugged Armor.

Το tempered glass κολλάει πολύ καλά αλλά δεν καλύπτει το 100%της οθόνης.

Φαίνεται άσχημα χωρίς θήκη.

Αλλά με την θήκη που αγκαλιάζει λίγο την οθόνη, το κενό που φαίνεται είναι πολύ μικρό και δεν χτυπάει τόσο άσχημα.

Εγώ είμαι ευχαριστημένος από αυτό τον συνδυασμό.

kountouraN
Link to comment
Share on other sites

Μπορουμε να μεταφερουμε εφαρμογες στην sd card ?

 

ναι αλλά με τεραστεια απώλεια στην ταχύτητα της συσκευής και σταθερότητα της και κατανάλωση μπαταρίας πάει περίπατο (καθώς sd είναι πολύ πολυ ποιο αργη απο την internal memory)

Link to comment
Share on other sites

Μα για ποιο λόγο να βάλεις σε sd card δεν έχει ανάγκη το κινητό

Μερικοί για ψυχολογικούς λόγους μερικοί λόγο games (γεμίζουν την συσκευή με games 6 7 gb το καθένα και δεν φτάνει ούτε για ζητω η 64)

Link to comment
Share on other sites

Το gear s3 ξέρει κάποιος αν δουλεύει καλά με το mate?

 

Με το Mate 8 παίζει κανονικά με όλες τις λειτουργίες του....

Link to comment
Share on other sites

νεος κάτοχος και καλώς σας βρήκα.

Ρε σεις τι κινητάρα ειναι αυτή...! κατασκευή σαν τάνκς, δεν υπάρχουν πλέον τέτοιες ποιότητες!

και ηχειάρες!!

ακομή το ανακαλύπτω και όλο ευχάριστα βλέπω, περιμένω να δώ αν μου βγάλει μέρα η μπαταρία, θα το ξεζουμίσω.

 

Εχω το δίκαρτο, δείχνει Β138, υπάρχει τρόπος να βάλουμε νεότερη version?

Link to comment
Share on other sites

νεος κάτοχος και καλώς σας βρήκα.

Ρε σεις τι κινητάρα ειναι αυτή...! κατασκευή σαν τάνκς, δεν υπάρχουν πλέον τέτοιες ποιότητες!

και ηχειάρες!!

ακομή το ανακαλύπτω και όλο ευχάριστα βλέπω, περιμένω να δώ αν μου βγάλει μέρα η μπαταρία, θα το ξεζουμίσω.

 

Εχω το δίκαρτο, δείχνει Β138, υπάρχει τρόπος να βάλουμε νεότερη version?

Υπάρχει κανονικά νεότερη version αλλά από έκδοση σε έκδοση διαφέρει η κυκλοφορία της, για το single sim golobal και κινεζική έκδοση εδώ και πάρα πολύ καιρό την έχει για το δικό σου no idea

Link to comment
Share on other sites

ειναι ασφάλες να βάλω αυτό το update οπως το λέει εδώ?

http://www.carbontesla.com/2017/02/download-huawei-mate-9-b156-nougat-firmware-update-europe-l09l29/

χάνω εγγύηση ή root?

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...