Jump to content

Huawei Mate 9


Kos_77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

σε κανενα δεν το κανε και στο mate 9 το εκανε στην πρωτη εκδοση του λογισμικου με το πρώτο update το έστρωσαν

 

Ωραία Ευχαριστω!!!Παντος στο παραπέντε θα αποφασίσω αν θα παρω htc 10 η Mate 9..Τα θέλω κ τα δυο αλλα ενα δυστυχώς μονο ενα μπορω να παρω..Αυτο με τις δυο κάρτες δεν υπαρχει Ελληνικο;Γιατι στα kaizer κ kaizershop εχουν φέρει κ τα δυο..(dual κ single sim)πιο να παρω;Αν θα το παρω;

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ωραία Ευχαριστω!!!Παντος στο παραπέντε θα αποφασίσω αν θα παρω htc 10 η Mate 9..Τα θέλω κ τα δυο αλλα ενα δυστυχώς μονο ενα μπορω να παρω..Αυτο με τις δυο κάρτες δεν υπαρχει Ελληνικο;Γιατι στα kaizer κ kaizershop εχουν φέρει κ τα δυο..(dual κ single sim)πιο να παρω;Αν θα το παρω;

Υπάρχει ευρωπαϊκο απλά δεν ξέρω αν το καλύπτει η τοπική εγγύηση

Link to comment
Share on other sites

To HTC 10 έχει πολύ καλύτερη κάμερα από το Mate 9. Επίσης δεν υστερεί από θέμα ποιότητας οθόνης.

 

To htc10, επισης, εχει κατα πολυ χειροτερη αυτονομια απο το Mate 9 και χειροτερα ηχεια.

Επισης το htc10 ειναι και αρκετα πιο αργο σε ανοιγμα εφαρμογων, εχει χειροτερο Multitasking και γενικοτερα χειροτερη εμπειρια χρησης.

ΜySmartphone: Xiaomi 14 Ultra

MySmartwatch:  Garmin Forerunner 965

 

Link to comment
Share on other sites

To htc10, επισης, εχει κατα πολυ χειροτερη αυτονομια απο το Mate 9 και χειροτερα ηχεια.

Επισης το htc10 ειναι και αρκετα πιο αργο σε ανοιγμα εφαρμογων, εχει χειροτερο Multitasking και γενικοτερα χειροτερη εμπειρια χρησης.

 

Σίγουρα;Γιατι εντάξει εκτος απο αυτονομία (δεν ειναι κακή) που το mate 9 δεν εχει πραγματικα αντίπαλο στα αλλα εχω ακούσει αυτο..Οτι ειναι απο τα πιο γρήγορα android στην αγορα λόγο sense UI..Το εχουν πει το iPhone του android..Παντος αυτα τα δυο με εχουν εντυπωσιάσει πιο πολυ απο ολα !!!Το πιο θα παρω ακομα δεν ξερω..

Link to comment
Share on other sites

Πάντως έχοντα το ΜΑΤΕ9 αναρωτιέμαι αν μπορεί κάτι να είναι γρηγορότερο..... Δεν τα παραλέω αλλά είναι τόσο ακαριαία τα πάντα που κάνει που αναρωτιέμαι το έχουμε να δούμε ακόμα;;;
Link to comment
Share on other sites

αναρωτιέμαι το έχουμε να δούμε ακόμα;;;

 

Για αρχη, να συνεχισει η πτωση στην τιμη :happy:

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

Πάντως έχοντα το ΜΑΤΕ9 αναρωτιέμαι αν μπορεί κάτι να είναι γρηγορότερο..... Δεν τα παραλέω αλλά είναι τόσο ακαριαία τα πάντα που κάνει που αναρωτιέμαι το έχουμε να δούμε ακόμα;;;

Υπάρχει φίλε μου το τηλέφωνο της υπογραφής μου, βέβαια το mate είναι φοβερή συσκευή

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A3003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει φίλε μου το τηλέφωνο της υπογραφής μου, βέβαια το mate είναι φοβερή συσκευή

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A3003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Το θέμα ειναι η συνολική εμπειρία..Καμερα οθονη μπαταρια πολλές ριθμισεις Αντε κ τέλος ο ηχος..Το να ανοίγει καποια δευτερόλεπτα πιο γρήγορα τις εφαρμογές το ενα η το αλλο δεν μου λέει τιποτα..Σιγουρα βεβαια να ειναι σφαίρατα κ χωρις κολληματα..

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σε ολους, σκεφτομαι να κανω την αλλαγη απο S7 Edge σε Mate 9, οχι γιατι δε με καλυπτει το S7 σε κατι, αλλα γιατι εχω το μικροβιο που λενε :p

Πριν το S7 ειχα Mate 8 και το μονο που δε μου αρεσε ειναι το UI της Huawei, γνωριζω τα περι μπαταριας θηριου κλπ.

Καποιος που να εκανε την αλλαγη απο S7 Edge σε Mate 9 να μου πει την γνωμη του;

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σε ολους, σκεφτομαι να κανω την αλλαγη απο S7 Edge σε Mate 9, οχι γιατι δε με καλυπτει το S7 σε κατι, αλλα γιατι εχω το μικροβιο που λενε :p

Πριν το S7 ειχα Mate 8 και το μονο που δε μου αρεσε ειναι το UI της Huawei, γνωριζω τα περι μπαταριας θηριου κλπ.

Καποιος που να εκανε την αλλαγη απο S7 Edge σε Mate 9 να μου πει την γνωμη του;

Και εγώ ακριβώς σαν εσένα. Μετά το υπέροχο Mate 8 πήγα σε s7 edge και τις επόμενες μέρες (ίσως και αύριο) θα πάρω το Mate 9.

Οπότε θα γράψω τις εντυπώσεις μου.

 

Στάλθηκε από το Lenovo TAB 2 A10-70F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Το Mate 9 δεν υστερεί κάπου (το αντίθετο μάλιστα) εκτός... της κάμερας που είναι σαφώς ανώτερη του S7 edge. Για κάποιον λοιπόν που τον ενδιαφέρει ιδιαίτερα το συγκεκριμένο χαρακτηριστικό... ας το λάβει στα υπόψιν.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Το Mate 9 δεν υστερεί κάπου (το αντίθετο μάλιστα) εκτός... της κάμερας που είναι σαφώς ανώτερη του S7 edge. Για κάποιον λοιπόν που τον ενδιαφέρει ιδιαίτερα το συγκεκριμένο χαρακτηριστικό... ας το λάβει στα υπόψιν.

Σε όλες τις συνθήκες ή βράδυ;

 

(S7 edge & Tapatalk)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Δες για μένα το review του pocket now που είναι μετά το update Δεκεμβρίου που την βελτίωσε

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

Δες για μένα το review του pocket now που είναι μετά το update Δεκεμβρίου που την βελτίωσε

Κοίτα. Μιλάς στο άτομο που και με το Mate 8 ήταν υπερικανοποιημενος! Οπότε το 9αρι δεν θα με απογοητεύσει πιστεύω.

 

(S7 edge & Tapatalk)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Και φυσικά δεν θα απογοητεύσει το Mate 9... Καταρχήν μιλάμε για την 2η καλύτερη συσκευή που κυκλοφορεί παγκόσμια σύμφωνα με την δική μου άποψη... Και έχω αυτή την άποψη λόγω των συσκευών της υπογραφής μου και την βάζω 2η χωρίς να με έχει πείσει το s8+ ότι είναι καλύτερο...

Φανταστική συσκευή (τουλάχιστον η Dual sim 6g ram 128g rom που εχω)

Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

Κώστα, δες και το mi note 2. Θεωρώ ανώτερο από το mate 9 :)

 

Δεν αντιλέγω αλλά εννοούσα για συσκευές στοκ out of the box Με υποστήριξη 20 μπάντας και ελληνικά χωρίς σπασίματα φλασαρισματα και διάφορες αρρώστιες που μπορεί να προκύψουν και φυσικά γιατί όχι και εντός ΕΓΓΎΗΣΗΣ....

Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

Και φυσικά δεν θα απογοητεύσει το Mate 9... Καταρχήν μιλάμε για την 2η καλύτερη συσκευή που κυκλοφορεί παγκόσμια σύμφωνα με την δική μου άποψη... Και έχω αυτή την άποψη λόγω των συσκευών της υπογραφής μου και την βάζω 2η χωρίς να με έχει πείσει το s8+ ότι είναι καλύτερο...

Φανταστική συσκευή (τουλάχιστον η Dual sim 6g ram 128g rom που εχω)

 

tsigla εχω φάει το κόλλημα του αιώνα!!Θελω mate 9 κ htc 10 κ δεν ξερω πιο να παρω..Αν μπορεις βοήθησε λιγο..Τωρα για το s8+ Εγω πολυ δύσκολα θα το έπαιρνα..Δηλαλη τα ιδια λεφτα να ειχε με το mate 9 το mate 9 θα έπαιρνα..Το s8 για μενα εχει πολυ cartoon χρωματα..Πολυ κορεσμένα ρε παιδί μου..

Link to comment
Share on other sites

Δεν αντιλέγω αλλά εννοούσα για συσκευές στοκ out of the box Με υποστήριξη 20 μπάντας και ελληνικά χωρίς σπασίματα φλασαρισματα και διάφορες αρρώστιες που μπορεί να προκύψουν και φυσικά γιατί όχι και εντός ΕΓΓΎΗΣΗΣ....

 

Αν πάρεις global έκδοση τα έχεις όλα αυτά που λες.;)

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
tsigla εχω φάει το κόλλημα του αιώνα!!Θελω mate 9 κ htc 10 κ δεν ξερω πιο να παρω..Αν μπορεις βοήθησε λιγο..Τωρα για το s8+ Εγω πολυ δύσκολα θα το έπαιρνα..Δηλαλη τα ιδια λεφτα να ειχε με το mate 9 το mate 9 θα έπαιρνα..Το s8 για μενα εχει πολυ cartoon χρωματα..Πολυ κορεσμένα ρε παιδί μου..

 

Αν θέλεις... Επειδή όλα σου τα τελευταία post έχουν να κάνουν με την ίδια απορία σου, άνοιξε σε παρακαλώ ένα θέμα στο σωστό μέρος για να πάρεις τις απαντήσεις που ζητάς μιας και με τέτοιες συζητήσεις οπουδήποτε αλλού βγαίνουμε εκτός θέματος.

 

http://www.myphone.gr/forum/forumdisplay.php?f=145

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Κώστα, δες και το mi note 2. Θεωρώ ανώτερο από το mate 9 :)

Ναι αλλά είναι τόσο Κινεζια αντιγραφή edge που με ξεπερνάει! Χαχα.

Φαντάζομαι ότι και η κάμερα θα είναι στα γνωστά επίπεδα της Xiaomi.

Τα Mate τα θεωρώ πανέμορφα.

Για Mi Mix ήμουν αλλά η εγγύηση είναι μέγας ανασταλτικός παράγων, οπότε πάω στη δεύτερη επιλογή μου.

 

(S7 edge & Tapatalk)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Messenger, Viber, sofa score ανοιχτά.

2 λογαριασμοί email σε 15 λεπτό συγχρονισμό. Ο καιρός ανανέωση κάθε μία ώρα. Bluetooth συνέχεια ανοιχτό σε σύνδεση με garmin vivosmart hr+.

Καλά τα πηγαίνει νομίζω η μπαταρία :) 861baf3f50b43be299af43d6fb264d53.jpg

Link to comment
Share on other sites

Ναι αλλά είναι τόσο Κινεζια αντιγραφή edge που με ξεπερνάει! Χαχα.

Φαντάζομαι ότι και η κάμερα θα είναι στα γνωστά επίπεδα της Xiaomi.

Τα Mate τα θεωρώ πανέμορφα.

Για Mi Mix ήμουν αλλά η εγγύηση είναι μέγας ανασταλτικός παράγων, οπότε πάω στη δεύτερη επιλογή μου.

 

(S7 edge & Tapatalk)

 

Αν τα αντιγραφα καταφερνουν να είναι πιο ποιοτικα και από τα...πρωτοτυπα (ναι, ναι, μιλαμε για ανωτερη ποιοτητα κατασκευης και από το note 7 που αντεγραψε), τοτε ελαχιστα με ενδιαφερει, ειδικα αν το τελικο αποτέλεσμα είναι πανεμορφο.

Η καμερα είναι στα γνωστα μετρια επίπεδα που κινειται και το ματε 9...

Μη βγαινουμε εκτος θεματος, όμως, είναι άλλη μεγαλη κουβεντα αυτή ;)

Link to comment
Share on other sites

Το mate 9 εχει πολυ καλυτερη καμερα και χτυπαει σχεδον στα ισα τις υπολοιπες κορυφαιες προτασεις. Και αν παιξεις λιγο με ρυθμισεις ακομα περισσοτερο

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

Σε καμία περίπτωση δε μπορεί να φτάσει η καμερα του mate 9, ποιοτικά, σε αρκετές συνθήκες φωτισμού τα s7/edge, g5, htc 10....Είναι στα επίπεδα ενός oneplus 3t, δηλαδή μέτρια...
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...