Jump to content

Huawei Mate 9


Kos_77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 3,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Και το δικο μου L09C432 μολις ελαβε την Β182 ΟΤΑ.
HTC HD2 --> HTC ONE --> LG G2 --> SONY XPERIA L --> LG G2 --> Note 4 Snapdragon 805 --> SONY XPERIA M --> SAMSUNG NOTE 5 N920CD DUAL SIM BLACK 32GB --> NOKIA 220 --> SAMSUNG NOTE 5 N920CD DUAL SIM GOLD 32GB --> LG G5 32GB GOLD --> NOKIA 220 --> HUAWEI MATE 9 4/64GB MHA-L09 GRAY --> HUAWEI MATE 10 PRO 6/128GB BLA-L29 GRAY --> MATE 40 PRO 8/256GB NOH-NX9 BLACK
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα!!!

 

Εμενα παντως, με MHA-L29C432B138, δεν εχει ελθει τιποτα ακομη...Χρειαζεται να κανω καποια ενεργεια??:wacko:

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα!!!

 

Εμενα παντως, με MHA-L29C432B138, δεν εχει ελθει τιποτα ακομη...Χρειαζεται να κανω καποια ενεργεια??:wacko:

Αν είναι Branded τότε άστο μπορεί και να μην πάρεις και πότε αν δεν είναι τότε λίγο υπομονή

Link to comment
Share on other sites

Αν είναι Branded τότε άστο μπορεί και να μην πάρεις και πότε αν δεν είναι τότε λίγο υπομονή

 

Ευχαριστω για τη γρηγορη απαντηση!!

Δεν ειναι branded, οποτε, υπομονη...!!

Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει πιθανοτητα να σου βγαλει το update αν πας ενημερωσεις και διπλα στις 3 τελειες να πατησεις ληψη τελευταιου πακετου?
Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει πιθανοτητα να σου βγαλει το update αν πας ενημερωσεις και διπλα στις 3 τελειες να πατησεις ληψη τελευταιου πακετου?

Σπάνια αλλά ναι

Link to comment
Share on other sites

Για την μπαταρία πείτε μας.

 

Στάλθηκε από το Lenovo TAB 2 A10-70F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

ευτυχως μου το εβγαλε ετσι , απο μπαταρια δεν με νοιαζει εμενα προσωπικα αν γινει καλυτερο , οπως ειναι μου βγαζει ανετοτατα την μερα .

αν δω βεβαια καποια διαφορα με πριν 8α το μεταφερω και εδω.

Edited by taxudromos
Link to comment
Share on other sites

Πρωτη μερα χρησης με την Β182, αυτο που μπορω να πω με σιγουρια ειναι οτι το κινητο αγγιζει την ταχυτητα του φωτος σε οτι εντολες του δινεις. Το OPEN-CLOSE των εφαρμογων ειναι σε αλλο επιπεδο ταχυτητας και γενικοτερα η λειτουργια του ΥΠΕΡαριστη. Υπαρχει διαφορα με την Β182.

 

Για την μπαταρια σε λιγες μερες να την δουλεψουμε λιγο.

HTC HD2 --> HTC ONE --> LG G2 --> SONY XPERIA L --> LG G2 --> Note 4 Snapdragon 805 --> SONY XPERIA M --> SAMSUNG NOTE 5 N920CD DUAL SIM BLACK 32GB --> NOKIA 220 --> SAMSUNG NOTE 5 N920CD DUAL SIM GOLD 32GB --> LG G5 32GB GOLD --> NOKIA 220 --> HUAWEI MATE 9 4/64GB MHA-L09 GRAY --> HUAWEI MATE 10 PRO 6/128GB BLA-L29 GRAY --> MATE 40 PRO 8/256GB NOH-NX9 BLACK
Link to comment
Share on other sites

Για την μπαταρία πείτε μας.

 

Στάλθηκε από το Lenovo TAB 2 A10-70F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Λίγο καλύτερη μπαταρία, και μετά από μια μέρα (όχι άμεσα) ταχύτητα αυξήθηκε εκοπραγματικα πλέον όλα κάνει πραγματικά σε χρόνο μηδέν (δεν μου έχει τύχει ξανά να δω τέτοια απόκριση στο Android)

 

----- προσθήκη μηνύματος 55 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Baseband version?

25.516.00.00. 010

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστούμε παιδιά αλλά πόσο πιο γρήγορο να γίνει αυτό υο κινητό; χεχεχ.

Από πάνω την περάσατε; Δεν έχω όρεξη να στήνω πάλι...

 

(Mate 9 & Tapatalk)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Νιωθεις την διαφορα στο ανοιγμα των εφαρμογων και στην λειτουργια του γενικοτερα, εχω το κινητο 5 μηνες, οι διαφορες φαινονται.

Ποτε και για κανεναν λογο απο πανω η εγκατασταση νεας ROM, τουλαχιστον εγω στα δικα μου κινητα.

HTC HD2 --> HTC ONE --> LG G2 --> SONY XPERIA L --> LG G2 --> Note 4 Snapdragon 805 --> SONY XPERIA M --> SAMSUNG NOTE 5 N920CD DUAL SIM BLACK 32GB --> NOKIA 220 --> SAMSUNG NOTE 5 N920CD DUAL SIM GOLD 32GB --> LG G5 32GB GOLD --> NOKIA 220 --> HUAWEI MATE 9 4/64GB MHA-L09 GRAY --> HUAWEI MATE 10 PRO 6/128GB BLA-L29 GRAY --> MATE 40 PRO 8/256GB NOH-NX9 BLACK
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστούμε παιδιά αλλά πόσο πιο γρήγορο να γίνει αυτό υο κινητό; χεχεχ.

Από πάνω την περάσατε; Δεν έχω όρεξη να στήνω πάλι...

 

(Mate 9 & Tapatalk)

Ναι από πάνω καθος δεν έχει συμαντικες αλλαγές για να πάει κάτι στραβά, και ναι διαφορά υπάρχει αρκετή ειδικά στο άνοιξε κλείσε scrollare κλπ και ότι αφορά την μπαταρία

Απλά θα της δεις Next day (θέλει στρώσιμο)

Link to comment
Share on other sites

Είναι έστησα γρηγορότερα όλα μπαταρία αν και δεν έχουμε ακόμα εικόνα σίγουρα δεν είναι χειρότερη.

Τώρα εγώ πάντα τις ενημερώσεις τις περνάω από πάνω και πότε δεν είχα πρόβλημα. Δεν είναι νέα ρομ που να φοβάστε πως θα κάτσει.

Τώρα αν κάτι πάει στραβά τότε οκ.

 

Υ. Γ ακόμα και μέσα στην εφαρμογή του Facebook δείχνει ότι ρολαρει πολύ καλύτερα μέχρι τώρα πίστευα πως ευθύνη είχε μόνο η κακή εφαρμογή αλλά μάλλον παίζει ρόλο και κάτι άλλο που το έχουν διορθώσει στην αναβάθμιση.

Εκτός και αν έτυχε να διορθώθηκε με την χθεσινή αναβάθμιση του Facebook που δεν το πιστεύω.

Edited by araditsas
Link to comment
Share on other sites

Μετά από 15 μέρες χρήσης ας γράψω μια μικρή άποψη. Πριν το Mate 9 είχα το S7 edge (ίσως βοηθήσει κάποιους η άποψη μου γιατί βλέπω ότι είναι αρκετοί αυτοί που θέλουν να κάνουν την ίδια μετάβαση) και πιο πριν είχα το Mate 8 που το θεωρώ για τα γούστα μου -ίσως- το πιο πλήρες κινητό που είχα μετά το Μate 9 το οποίο κάθε μέρα με ικανοποιεί και περισσότερο.

Η αλήθεια είναι ότι το έδωσα με πολύ σκέψη το S7 edge καθώς είχε πολλά καλά και πίστευα ότι ένα συνολικά καλύτερο πακέτο δεν θα βρω. Αλλά, τελικά, δεν μετάνιωσα ούτε στο 1% για την επιλογή μου! Το S7 edge το έχω ξεχάσει ήδη. Μου είχε λείψει αυτή η οθονάρα που σου γεμίζει το μάτι. Καλές οι egde πλευρές και ωραίο gimmick αλλά ουσία καμία. Εδώ χορταίνει το μάτι σου επιφάνεια. Η ποιότητα κατασκευής από άλλο πλανήτη. Το ηχείο ίσως το κορυφαίο που είχα ποτέ σε συνάρτηση έντασης-ποιότητας (στα γνωστά standrards των Huawei κινητών). Lag εννοείται δεν υφίσταται ή τουλάχιστον κάποιο κόμπιασμα ή reload ή δεν ξέρω πως αλλιώς να το περιγράψω. Όλα γίνονται άρτια και ομαλά. Χρησιμοποιώ βέβαια σε όλες τις συσκευές μου τον Nova αλλά μιλάμε για περίπου 300 εφαρμογές στο σύνολο και όλες τις ενεργοβόρες (social και λοιπά). Και μιας και ανέφερα τις εφαρμογές ας πω για αυτήν την μπαταρία που σε αφήνει με το στόμα ανοιχτό. Είμαι από τα άτομα που δεν μαρέσει να αγχώνομαι για το πότε πρέπει να το φορτίσω ώστε να με βγάλει και μια δεύτερη μέρα. Θεωρώ τον εαυτό μου σχετικά απαιτητικό χρήστη. Δεν έχω βάλει καμία εφαρμογή στην εξοικονόμηση απλά έχω κάνει disable όσες μπορούσα. Κατά την διάρκεια της ημέρας χρησιμοποιώ τα social πάρα πολύ και έχω τουλάχιστον 10 ώρες την ημέρα "κουμπωμένο" ένα smartwatch πάνω του. Πιάνω πάρα πολύ καλά νούμερα! Όσοι θεωρούν το S7 edge τούμπανο σε αυτόν τον τομέα (ένας από τους κύριους λόγους που το έδωσα-προερχόμενος από το κορυφαίο Mate 8) πρέπει να δοκιμάσουν το Mate 9! Προσωπικά παίζω (σχεδόν) στα ίδια με το Mate 8 που δεν είχε αντίπαλο. Ε, λοιπόν, μετά από καιρό δεν με απασχολεί ακόμα και αν φύγω από το σπίτι με 30% μπαταρία ξέροντας ότι θα γυρίσω το βράδυ. Δεν υπάρχει περίπτωση να σε "κρεμάσει" η μπαταρία του!

Τώρα όσον αφορά στην κάμερα του, δεν είμαι ο καταλληλότερος. Γενικά δεν είναι το νούμερο ένα κριτήριο μου αλλά σίγουρα σε καλές συνθήκες βγάζει εξαιρετικές φωτογραφίες όσο το έχω δοκιμάσει και με πολύ καλές λεπτομέρειες. Και παίζοντας σήμερα λίγο με το manual είδα ότι μπορείς να κάνεις παπάδες αν ασχοληθείς. Δεν έχει την "point and shoot" κάμερα του S7 edge που στις περισσότερες περιπτώσεις θα βγάλει ένα πολύ καλό αποτέλεσμα χωρίς πολλά-πολλά αλλά σίγουρα δεν θα σε απογοητεύσει. Εδώ και εδώ κάποια δείγματα

Και δεν έχω κάνει ακόμα την καινούρια αναβάθμιση. :p

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Πολύ ωραίο ποςτ συμφωνώ σε όλα μαζί σου. Κάνε και την αναβάθμιση να δεις ότι γίνετε και καλύτερο. Είναι σχεδόν απίστευτο ότι μπορούσε να πάρει λίγο ακόμα σε σπιρτάδα, αλλά μπορεί.
Link to comment
Share on other sites

Έτσι είναι όπως ακριβώς τα περιγράφεις και που να πιάσεις στα χέρια σου την 6g ram 128g rom dual sim που έχω εγώ... Δεν υπάρχει η συσκευή απλά τα πράγματα... Το έχω μαζί με το s8 plus και απλά κατάφερε να μην με ενθουσιάσει όσο θα έπρεπε το s8 plus που κατά τα άλλα είναι ένα άριστο τηλέφωνο σε όλους τους τομείς αλλά πανάκριβο!

Προσπαθώ να φανταστώ πως θα είναι το Mate 10!!!

Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

Πράγματι... φατνάσου το Mate 10 και ας κάνουμε το σταυρό μας να ξαναβάλουν FM. Είναι μια από τις επιλογές μου όταν τα κακαρώσει το passportaki.

Γιατί βγάλανε ρε μαμώτο το FM ? ξέρετε πόσο ωραία είναι να κάνεις την ποδηλατάδα σου αι να ακούς το ραδιάκι σου?

Edited by fouskmech
Link to comment
Share on other sites

Πράγματι... φατνάσου το Mate 10 και ας κάνουμε το σταυρό μας να ξαναβάλουν FM. Είναι μια από τις επιλογές μου όταν τα κακαρώσει το passportaki.

Γιατί βγάλανε ρε μαμώτο το FM ? ξέρετε πόσο ωραία είναι να κάνεις την ποδηλατάδα σου αι να ακούς το ραδιάκι σου?

Με τόσες συσκευές που έχω αλλάξει, ανά δυο ναυαρχίδες αντιμετώπιζα αυτήν την έλλειψη, μέχρι που πήρα υο SBH52 και τους άφησα να κουρεύονται.

 

(Mate 9 & Tapatalk)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Πράγματι... φατνάσου το Mate 10

 

Μακάρι να μην το κάνουν τηλεκοντρόλ σαν το s8 plus διατηρώντας οθόνη με αναλογία 16:9 και να επαναφέρουν την δυνατότητα του dual SIM full active που είναι πολύ σημαντική για ένα σεβαστό ποσοστό καταναλωτών.

 

Send by HUAWEI Mate 8 (NXT-L29) 6" DSFA with Tapatalk

Powered by Cosmote Unlimited + Extrasim, Vodafone Red Unlimited + I4S + Vodafone Red 3 + VDSL 100 ,  F2G. 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...