Jump to content

Huawei Mate 9


Kos_77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 3,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ρε παιδιά για πείτε μου κάτι. Βλέπω τα διάφορα reviews στο YouTube και οι απόψεις διίστανται στο κατά πόσο η κάμερά του είναι καλή. Άλλα λένε ότι πλησιάζει του s7 και άλλα λένε ότι είναι μακράν πίσω από αυτό. Τι ισχύει τελικά;;;; πραγματικά δεν θα ήθελα να δώσω 500+ ευρώ και να έχω μία μέτρια κάμερα. Κάποιοι από εσάς που έχετε δοκιμάσει και τα δύο τηλέφωνα τι άποψη έχετε;;;;
Link to comment
Share on other sites

Αγορασε το κινητο με κλειστα τα ματια. Δεν εχεις να φοβηθεις τιποτα οσον αφορα την καμερα του.

Δεν ειναι οτι καλυτερο κυκλοφορει στην αγορα απο καμερα, αλλα ειναι μεσα στις καλυτερες.

Σε καμια των περιπτωσεων δεν ισχυει η χαοτικη διαφορα μεταξυ S7 και ΜΑΤΕ 9 στην καμερα.

Την μερα το ΜΑΤΕ 9 αποδιδει καλυτερα, ενω στις βραδυνες αναλογος την σκηνη και τον φωτισμο αλλωτε υπερτερει το ενα και αλλωτε το αλλο. Μικρες οι διαφορες.

HTC HD2 --> HTC ONE --> LG G2 --> SONY XPERIA L --> LG G2 --> Note 4 Snapdragon 805 --> SONY XPERIA M --> SAMSUNG NOTE 5 N920CD DUAL SIM BLACK 32GB --> NOKIA 220 --> SAMSUNG NOTE 5 N920CD DUAL SIM GOLD 32GB --> LG G5 32GB GOLD --> NOKIA 220 --> HUAWEI MATE 9 4/64GB MHA-L09 GRAY --> HUAWEI MATE 10 PRO 6/128GB BLA-L29 GRAY --> MATE 40 PRO 8/256GB NOH-NX9 BLACK
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά για πείτε μου κάτι. Βλέπω τα διάφορα reviews στο YouTube και οι απόψεις διίστανται στο κατά πόσο η κάμερά του είναι καλή. Άλλα λένε ότι πλησιάζει του s7 και άλλα λένε ότι είναι μακράν πίσω από αυτό. Τι ισχύει τελικά;;;; πραγματικά δεν θα ήθελα να δώσω 500+ ευρώ και να έχω μία μέτρια κάμερα. Κάποιοι από εσάς που έχετε δοκιμάσει και τα δύο τηλέφωνα τι άποψη έχετε;;;;

 

Ειχα και τα δυο τηλεφωνα στην κατοχη μου και ανηκω σε αυτους που λενε οτι στο αυτοματο η καμερα του s7 edge ειναι μακραν καλυτερη.Τονιζω το αυτοματο.

Αργύρης :w00t:

"Opinions are like assholes. Everybody's got one and everyone thinks everyone else's stinks."

Link to comment
Share on other sites

Ειχα και τα δυο τηλεφωνα στην κατοχη μου και ανηκω σε αυτους που λενε οτι στο αυτοματο η καμερα του s7 edge ειναι μακραν καλυτερη.Τονιζω το αυτοματο.

Και την ημέρα και σε συνθήκες χαμηλού φωτισμού ή ισχύει αυτό που λεει ο φίλος στο προηγούμενο ποστ;;;; όταν πας στις manual ρυθμίσεις είναι το ίδιο με το s7;;;; Εγώ βέβαια πολύ σπάνια να βγάλω φώτο σε μη αυτόματο mode Οπότε με ενδιαφέρει αυτό που έγραψες για το αυτόματο.

Link to comment
Share on other sites

Και την ημέρα και σε συνθήκες χαμηλού φωτισμού ή ισχύει αυτό που λεει ο φίλος στο προηγούμενο ποστ;;;; όταν πας στις manual ρυθμίσεις είναι το ίδιο με το s7;;;; Εγώ βέβαια πολύ σπάνια να βγάλω φώτο σε μη αυτόματο mode Οπότε με ενδιαφέρει αυτό που έγραψες για το αυτόματο.

Στο αυτοματο την ημερα ειναι οκ.Σε χαμηλο φωτισμο βρασε ρυζι.Αυτος ηταν και ο λογος που το πουλησα

Αργύρης :w00t:

"Opinions are like assholes. Everybody's got one and everyone thinks everyone else's stinks."

Link to comment
Share on other sites

Ειμαι κατοχος και S7 Edge αλλα και ΜΑΤΕ 9. Χαοτικη διαφορα σε συνθηκες χαμηλου φωτισμου δεν ισχυει παιδια.

Εδω μια συγκριτικη δοκιμη που ειχα κανει με S7 Edge και ΜΑΤΕ 9 σε συνθηκες χαμηλου φωτισμου με τα παντα ολα στο AUTO.

Το μονο φως μεσα στο σπιτι μια λαμπα LED 40Watt απο επιδαπεδιο φωτιστικο.

 

Μονο με ενα επιδαπεδιο φωτιστικο χωρου με λαμπα 40Watt.

Στις φωτο μπορει να φαινεται οτι ο χωρος ειναι φωτισμενος αλλα στην πραξη δεν ειναι, τα κινητα αντλουν φως.

 

MATE 9 αριστερα

S7 EDGE δεξια

Τα παντα ολα στο AUTO και τα δυο κινητα στα 12MP

 

vvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvv.jpg

 

11b0b6bcbd.jpg

 

rrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrr.jpg

 

uuuuuuuuuuuuuuuuuuu.jpg

 

ddddddddddddddd.jpg

 

eeeeeeeeeeeeeeeeeeee.jpg

Edited by johnx2
HTC HD2 --> HTC ONE --> LG G2 --> SONY XPERIA L --> LG G2 --> Note 4 Snapdragon 805 --> SONY XPERIA M --> SAMSUNG NOTE 5 N920CD DUAL SIM BLACK 32GB --> NOKIA 220 --> SAMSUNG NOTE 5 N920CD DUAL SIM GOLD 32GB --> LG G5 32GB GOLD --> NOKIA 220 --> HUAWEI MATE 9 4/64GB MHA-L09 GRAY --> HUAWEI MATE 10 PRO 6/128GB BLA-L29 GRAY --> MATE 40 PRO 8/256GB NOH-NX9 BLACK
Link to comment
Share on other sites

Έχει κανείς καμία tempered σαν τη μαμά να προτείνει

 

Στάλθηκε από το MHA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

απο οσα δοκίμασα μόνο sbs(η κάπως ετσι) απο το public κάνει την δουλειά (ακομι και nilikin δεν κάθεται )

 

----- προσθήκη μηνύματος 18 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ρε παιδιά για πείτε μου κάτι. Βλέπω τα διάφορα reviews στο YouTube και οι απόψεις διίστανται στο κατά πόσο η κάμερά του είναι καλή. Άλλα λένε ότι πλησιάζει του s7 και άλλα λένε ότι είναι μακράν πίσω από αυτό. Τι ισχύει τελικά;;;; πραγματικά δεν θα ήθελα να δώσω 500+ ευρώ και να έχω μία μέτρια κάμερα. Κάποιοι από εσάς που έχετε δοκιμάσει και τα δύο τηλέφωνα τι άποψη έχετε;;;;

 

το βραδυ χανει λιγο απο το s7/s8 την μερα μπορεί και καλυτερη

καλού κακού ανεβάζω μερικές foto (δείγματα)

 

IMG_20170415_172646

IMG_20170409_170749

IMG_20170409_180929_1

IMG_20170409_1810042

IMG_20170326_155801

IMG_20170514_093527

IMG_20170520_131112

IMG_20170430_234332

IMG_20170430_230752

 

 

+ μόλις τράβηξα μια τυχαία foto σε manual mode Με κακό φωτισμό

IMG_20170527_183759

Edited by egodemis
Link to comment
Share on other sites

Στο αυτοματο την ημερα ειναι οκ.Σε χαμηλο φωτισμο βρασε ρυζι.Αυτος ηταν και ο λογος που το πουλησα

Εεεεε όχι και βράσε ρύζι.... Εγώ δεν λέω καν την άποψη μου. Το μόνο που έχω να πω στον φίλο είναι να το δεν με τα ίδια του τα μάτια και να αποφασίσει γιατί αν ψάχνει στα λεγόμενα του καθενός θα διαπιστώσει ότι ο ένας το βλέπει μαύρο και ο άλλος άσπρο.

Link to comment
Share on other sites

Εεεεε όχι και βράσε ρύζι.... Εγώ δεν λέω καν την άποψη μου. Το μόνο που έχω να πω στον φίλο είναι να το δεν με τα ίδια του τα μάτια και να αποφασίσει γιατί αν ψάχνει στα λεγόμενα του καθενός θα διαπιστώσει ότι ο ένας το βλέπει μαύρο και ο άλλος άσπρο.

Εγώ έβγαλα μια σε χαμηλού φωτισμού σε manual άσχετη φώτο καθαρά και μόνο για το post (σε auto δεν τολμάω)

Link to comment
Share on other sites

H καμερα του κινητου ειναι εξαιρετικη. Σημερα σε εσωτερικου σπιτιου με φως σαλονιου και βραδυ εξω, εκανε πλακα σε S6 edge.

Θα μου πειτε ειναι 2 ετων κινητο, το ξερω, αλλα το αναφερω σαν ταξη μεγεθους.

Εχω το S8 στο συρταρι, καποια στιγμη θα κανω συγκριτικο με το Mate 9.

ΜySmartphone: Xiaomi 14 Ultra

MySmartwatch:  Garmin Forerunner 965

 

Link to comment
Share on other sites

H καμερα του κινητου ειναι εξαιρετικη. Σημερα σε εσωτερικου σπιτιου με φως σαλονιου και βραδυ εξω, εκανε πλακα σε S6 edge.

Θα μου πειτε ειναι 2 ετων κινητο, το ξερω, αλλα το αναφερω σαν ταξη μεγεθους.

Εχω το S8 στο συρταρι, καποια στιγμη θα κανω συγκριτικο με το Mate 9.

 

Το s6 δεν μπορει να ειναι μετρο συγκρισης, ειναι 2 ετων κινητο και μαλιστα οι βραδυνες του απο τοτε δεν ηταν καλες.

 

Το ειχα συγκρινει ευθεως με το nexus 5x.

Του S6 οι φωτο ηταν οχι 1 αλλα 2-3 σκαλες πιο κατω.

Link to comment
Share on other sites

Εεεεε όχι και βράσε ρύζι.... Εγώ δεν λέω καν την άποψη μου. Το μόνο που έχω να πω στον φίλο είναι να το δεν με τα ίδια του τα μάτια και να αποφασίσει γιατί αν ψάχνει στα λεγόμενα του καθενός θα διαπιστώσει ότι ο ένας το βλέπει μαύρο και ο άλλος άσπρο.

Ημουν ξεκαθαρος.Το παιδι ζητησε γνωμες.Για τα δικα μου ματια στο αυτοματο με χαμηλο φωτισμο (για τα γουστα μου ο χαμηλος φωτισμος δεν ειναι οι φωτο που εβαλε ο συνφορουμιτης) ηταν βρασε ρυζι.Φυσικα και αν εχει τη δυνατοτητα να δει και τα 2 τηλεφωνα.Δεν χρειαζεται να παταμε σε ποστ αλλων.

 

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

Edited by afilopou

Αργύρης :w00t:

"Opinions are like assholes. Everybody's got one and everyone thinks everyone else's stinks."

Link to comment
Share on other sites

Ημουν ξεκαθαρος.Το παιδι ζητησε γνωμες.Για τα δικα μου ματια στο αυτοματο με χαμηλο φωτισμο (για τα γουστα μου ο χαμηλος φωτισμος δεν ειναι οι φωτο που εβαλε ο συνφορουμιτης) ηταν βρασε ρυζι.Φυσικα και αν εχει τη δυνατοτητα να δει και τα 2 τηλεφωνα.Δεν χρειαζεται να παταμε σε ποστ αλλων.

 

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

Βασικά τέρμα χαμηλά ήταν το φως ίσα που φαινόταν το μικρόφωνο απλά με iso50 και exposure time 4 seconds βγήκε (προφανώς με τρίποδο)

Link to comment
Share on other sites

Το s6 δεν μπορει να ειναι μετρο συγκρισης, ειναι 2 ετων κινητο και μαλιστα οι βραδυνες του απο τοτε δεν ηταν καλες.

 

Το ειχα συγκρινει ευθεως με το nexus 5x.

Του S6 οι φωτο ηταν οχι 1 αλλα 2-3 σκαλες πιο κατω.

 

Δεν ειπα πουθενα οτι τραβηξα βραδινη φωτο, ειπα οτι ηταν βραδυ εξω και μεσα ηταν αναμμενα τα φωτια του σαλονιου.

ΜySmartphone: Xiaomi 14 Ultra

MySmartwatch:  Garmin Forerunner 965

 

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ παιδιά για τις πρόσφατες απαντήσεις σας έχω ήδη φτάσει στην 62 σελίδα στο νημα και έφτασα στα παρακάτω συμπεράσματα: Οθόνη, ήχος, ποιότητα κατασκευής, μπαταρία, ταχύτητα , EMUI5, απλά σε κορυφαίο επίπεδο. Κάμερα την ημέρα παίζει μέσα στην πεντάδα, κάμερα σε συνθήκες χαμηλού φωτισμού απλά μέτρια. Οπτικός σταθεροποιητής απλά μέτριος. Η αναβάθμιση θα γίνει απο SG note3 , το οποίο για την εποχή του ήταν κορυφαίο. Το έχω 3,5 χρόνια και ακόμα τρέχει σφαίρα. Κάτι ανάλογο ψάχνω για τώρα . Στο σπίτι αυτή την στιγμή λειτουργούν iPhone 6s, Huawei mate s, Lumia 925 και 640XL, και ο γερολυκος Nokia 808 που την ημέρα οι φωτογραφίες του είναι κορυφαίες. Καταλαβαίνετε λοιπόν γιατί την ψάχνω.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους, επειδή θα αγοράσω το κινητό, θα ήθελα να ρωτήσω αν γνωρίζει κάποιος αν γρατζουνιεται εύκολα το μαύρο χρώμα.

 

Το μαύρο έχω εγω, αλλά με θήκη δεν θα είσαι έτσι και αλλιώς??

By the way, δικαρτο L29 το δικό μου και δεν έχει έρθει η αναβάθμιση 182 ούτε σε εμένα!!

Any ideas???

Greek Android & iOS users (FB group)
Link to comment
Share on other sites

δοκιμάστε να βάλετε μια άλλη SIM κάρτα παρόχου..

εγώ έτυχε και πήρα SIM φίλου απο άλλη ευρωπαική χώρα, και με την έβαλα ΤΣΟΥΠ ήρθε η 182 (σε δικαρτο EU .. L29)

Link to comment
Share on other sites

Aυτό που ξέρω είναι ότι η Huawei τα έκανε ακόμη μια φορά μαντάρα με τις αναβαθμίσεις. Δεν είναι δυνατόν να εξαρτάται η αναβάθμιση με τη ΣΙΜ. Ή την παρέχεις ή όχι. Δηλαδή αν δεν την εγκρίνει ο πάροχος δε θα την δώσεις ποτέ; Ή δίνει service releases ανάλογα με τη ΣΙΜ;

Μιλάμε για πολύ φόλα σύστημα. :mad: Πρώτα φορά με νευριάζει τόσο πολύ η Huawei.

Easy2Install:Easy2Integrate:Easy2Scale :: /// PD Baseband Developer

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

δοκιμάστε να βάλετε μια άλλη SIM κάρτα παρόχου..

εγώ έτυχε και πήρα SIM φίλου απο άλλη ευρωπαική χώρα, και με την έβαλα ΤΣΟΥΠ ήρθε η 182 (σε δικαρτο EU .. L29)

 

Μέ το firmware finder δουλεύει;

Greek Android & iOS users (FB group)
Link to comment
Share on other sites

Το μαύρο έχω εγω, αλλά με θήκη δεν θα είσαι έτσι και αλλιώς??

By the way, δικαρτο L29 το δικό μου και δεν έχει έρθει η αναβάθμιση 182 ούτε σε εμένα!!

Any ideas???

Καλώς ήρθα στην παρέα σας. Πήρα σήμερα την συσκευή σε μαύρο χρώμα και μου έβγαλε αμέσως την 182 ota. Μοντέλο L29.

 

Υ. Γ. Επιτέλους μια συσκευή που αξίζει τα λεφτά της.

 

Στάλθηκε από το MHA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλώς ήρθα στην παρέα σας. Πήρα σήμερα την συσκευή σε μαύρο χρώμα και μου έβγαλε αμέσως την 182 ota. Μοντέλο L29.

 

Υ. Γ. Επιτέλους μια συσκευή που αξίζει τα λεφτά της.

 

Στάλθηκε από το MHA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Εάν επιτρέπεται, με πιο δίκτυο είσαι;

Με Firmware finder τελικά ΔΕΝ ΔΟΥΛΕΎΕΙ, μουφα εφαρμογή

Greek Android & iOS users (FB group)
Link to comment
Share on other sites

Εάν επιτρέπεται, με πιο δίκτυο είσαι;

Με Firmware finder τελικά ΔΕΝ ΔΟΥΛΕΎΕΙ, μουφα εφαρμογή

Δουλεύει φίλε μου με το firmware finder απλά έχει μια διαδικασία ,είχα το mate 9 ,τώρα έχω το honor 8 σου κάνω paste τι έγραψα στο αντίστοιχο νημα πως δουλεύει το ,firmware finder : μέσω του firmware update , επιλέγουμε το firmware και μετά την επιλογή send to updater ,μετά πάμε στο WiFi επιλέγουμε το δίκτυο μας κρατώντας το πατημένο και επιλογή να αλλάξουμε τις ρυθμίσεις proxy σε χειροκίνητο ,γράφουμε localhost και 8080 ,πάμε και ψάχνουμε να μας βγάλει ενημέρωση λογισμικού θα μας βγάλει αλλά δεν το κατεβάζουμε πατάμε πάνω δεξιά να κατεβάσει το ολοκληρωμένο πακέτο μόλις το βγάλει πάμε στο WiFi ξανά αφαιρούμε τις ρυθμίσεις proxy και τώρα το κατεβάζουμε και το κάνουμε εγκατάσταση

 

Sent from my FRD-L09 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Aυτό που ξέρω είναι ότι η Huawei τα έκανε ακόμη μια φορά μαντάρα με τις αναβαθμίσεις. Δεν είναι δυνατόν να εξαρτάται η αναβάθμιση με τη ΣΙΜ. Ή την παρέχεις ή όχι. Δηλαδή αν δεν την εγκρίνει ο πάροχος δε θα την δώσεις ποτέ; Ή δίνει service releases ανάλογα με τη ΣΙΜ;

Μιλάμε για πολύ φόλα σύστημα. :mad: Πρώτα φορά με νευριάζει τόσο πολύ η Huawei.

Όχι ακριβώς, το Mate 9 παρέχει volte και συνεργάζεται στενά με τους παροχους για να λειτουργεί αυτή η δυνατότητα, έτσι σε περίπτωση αναβάθμισης αν ο παροχος δεν δώσει καινούργιο config file απλά αχρηστεύει την δυνατότητα το update, έτσι περιμένει

Link to comment
Share on other sites

Εάν επιτρέπεται, με πιο δίκτυο είσαι;

Με Firmware finder τελικά ΔΕΝ ΔΟΥΛΕΎΕΙ, μουφα εφαρμογή

Και οι 2 κάρτες είναι στην wind.

 

Στάλθηκε από το MHA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...