Jump to content

Huawei Mate 9


Kos_77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 3,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Χωρίς να αμφισβητώ όσους πιθανόν να έχουν διαφορετική εμπειρία, σε εμένα όλα δουλεύουν απροβλημάτιστα και πιο γρήγορα με 9. Ελληνικό μονόκαρτο. Δεν μετανιώνω στιγμή που την πέρασα day 1. Με τα gestures πλέον χρησιμοποιώ και ολόκληρη την οθόνη. Η μοναδική διαφορά είναι οτι χρησιμοποιώ microsoft launcher (απο παλιά, δεν άλλαξα λόγω 9)
Link to comment
Share on other sites

Χωρίς να αμφισβητώ όσους πιθανόν να έχουν διαφορετική εμπειρία, σε εμένα όλα δουλεύουν απροβλημάτιστα και πιο γρήγορα με 9. Ελληνικό μονόκαρτο. Δεν μετανιώνω στιγμή που την πέρασα day 1. Με τα gestures πλέον χρησιμοποιώ και ολόκληρη την οθόνη. Η μοναδική διαφορά είναι οτι χρησιμοποιώ microsoft launcher (απο παλιά, δεν άλλαξα λόγω 9)

 

γρήγορο είναι......... ποιο γρυγορο απο την 8 δεν είναι

ακριβός ίδια εμπειρία και στο p20 pro (με διαφορά που το p20 pro είναι ποιο γρήγορο απο το mate αλλά δεν πάει να είναι ποιο αργό στην 9) από την άλλη στο mate 20 pro όλα σφεντόνα

Link to comment
Share on other sites

γρήγορο είναι......... ποιο γρυγορο απο την 8 δεν είναι

 

ακριβός ίδια εμπειρία και στο p20 pro (με διαφορά που το p20 pro είναι ποιο γρήγορο απο το mate αλλά δεν πάει να είναι ποιο αργό στην 9) από την άλλη στο mate 20 pro όλα σφεντόνα

 

 

 

Άρα η συσκευή είναι τουλάχιστον 2 κλικ κάτω , σε ταχύτητα , από την κυκλοφορία της ;;

Γιατί θυμάμαι που έλεγες και περσυ , όταν πήρε την 8 , ότι σου φαινόταν πιο αργή και με lag .

Αν ισχύει , είναι μεγάλο φάουλ αυτό .

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Follow the White Rabbit....
Link to comment
Share on other sites

Άρα η συσκευή είναι τουλάχιστον 2 κλικ κάτω , σε ταχύτητα , από την κυκλοφορία της ;;

Γιατί θυμάμαι που έλεγες και περσυ , όταν πήρε την 8 , ότι σου φαινόταν πιο αργή και με lag .

Αν ισχύει , είναι μεγάλο φάουλ αυτό .

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

ναι...

 

φαουλ δεν είναι καθώς όλα μα ολα τα κινητά γίνονται ποιο αργά με την νέα έκδοση του android κάποια ελάχιστα κάποια μέτρια κάποια πολύ

 

καθώς πάντα μα πάντα το νεο anrdoid ειναι στοχευμενο και στυμμένο για τα νέα soc

 

συμπέρασμα...... αν θες να είναι πάντα συσκευή σφαίρα day one η δεν περνάς νέα έκδοση (ούτε καν εφαρμογές πχ καθε τοοσ viber fb κλπ γίνονται ολο και ποιο βαριά και θέλουν ποιο γρυγορο cpu ram κλπ ) η ανά χρόνο αλλάζεις συσκευή

 

το ιδιο παιζει και στο ios :)

Link to comment
Share on other sites

Χωρίς να αμφισβητώ όσους πιθανόν να έχουν διαφορετική εμπειρία, σε εμένα όλα δουλεύουν απροβλημάτιστα και πιο γρήγορα με 9. Ελληνικό μονόκαρτο. Δεν μετανιώνω στιγμή που την πέρασα day 1. Με τα gestures πλέον χρησιμοποιώ και ολόκληρη την οθόνη. Η μοναδική διαφορά είναι οτι χρησιμοποιώ microsoft launcher (απο παλιά, δεν άλλαξα λόγω 9)

 

Επιβεβαιώνω κι εγώ τα παραπάνω. Μετά την αναβάθμιση δεν εχω αντιμετωπίσει κανένα προβλημα.

Αντιθέτως διαπίστωσα πιο γρήγορη απόκριση σε συνδέσεις με περιφερειακά όπως η τηλεόραση. Κανένα πρόβλημα σε συνδέσεις bluetooth.

Επίσης το ACR (ηχογράφηση κλήσεων) δουλεύει κανονικότατα παρά τα όσα γράφονται.

Σε ΚΑΜΙΑ περίπτωση δεν είναι πιο αργό !! Οι εφαρμογές καθώς και κάποια παιγνίδια ανεβαίνουν σίγουρα πιο γρήγορα

Χρησιμοποιώ τα gestures χωρίς προβλήματα.

Link to comment
Share on other sites

Πότε θα την πάρουμε την 9 μέσω ΟΤΑ; σε δίκαρτο;

 

Εγώ πήρα την αναβάθμιση OTA περίπου 20 μέρες αργότερα από τη στιγμή που το firmware finder την έδειχνε ως approved. Διαθέσιμη ήταν ήδη πριν πολύ καιρό.

Δεν υπάρχουν ασφαλείς προβλέψεις για το πότε θα είναι διαθέσιμη .

Υπομονή, αξίζει τον κόπο.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, από την αναβάθμιση στην έκδοση 9 και μετά ότι και να κάνω το viber έχει τυχαίες αποσυνδέσεις και για να μου έρθουν τα μηνύματα ή οι κλήσεις πρέπει να ανοίξω την εφαρμογη. Έχει παρατηρήσει κανένας κάτι;
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, από την αναβάθμιση στην έκδοση 9 και μετά ότι και να κάνω το viber έχει τυχαίες αποσυνδέσεις και για να μου έρθουν τα μηνύματα ή οι κλήσεις πρέπει να ανοίξω την εφαρμογη. Έχει παρατηρήσει κανένας κάτι;

 

Χρησιμοποιώ το Viber συνέχεια (μηνύματα και φωνή) . Δεν είχα κανένα πρόβλημα ούτε πριν, ούτε μετά την αναβάθμιση.

Eλεγξε μήπως έχουν αλλάξει τα δικαιώματα της εφαρμογής και κάνε μια επανεγκατάσταση της εφαρμογής.

Link to comment
Share on other sites

Καλημερες,

αν κανένα τον ενδιαφέρει, δίνω το δικό μου

 

Sent from my BLA-L29 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εχθές πήρα και εγώ την αναβάθμιση σε 9.

Να ρωτήσω εάν αλλάζει αυτό το φόνο με το τοπίο που βγαίνει όταν με καλούν σε κλήσεις και στα μηνύματα;

Ζεις μονάχα μια φορά..
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Εχθές πήρα μια ενημέρωση στο L29 μου, την 9.0.1.179, η οποία λέει ότι διορθώνει ένα πρόβλημα αποτυχίας σύνδεσης του WiFi . Όντως είχα πρόβλημα στο δικό μου, στο να βρει δίκτυο WiFi πριν ακόμα πάρω την 9( από κάποια τελευταία ενημέρωση του oreo). Και μετά την τελευταία ενημέρωση πάλι αργεί λίγο να βρει και να συνδεθεί.

Ξέρει κανείς τι μπορεί να συμβαίνει;

Edited by diamantis_69
Ζεις μονάχα μια φορά..
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην παρέα. Εμένα έχει ακόμη την 8 ,είναι ελληνικό από cosmote. Πήρα τηλ την Huawei και μου είπαν κάποια στιγμή θα την πάρει, είναι φυσιολογικό αυτό?
Link to comment
Share on other sites

  • 5 weeks later...
Έχει αλλάξει κάποιος μπαταρία στο επίσημο σέρβις; Ξέρουμε πόσο κοστίζει; Έχει άλλη τιμή εντός και εκτός εγγύησης όπως στα σαμσουνγκ πχ ; Γιατί ακόμα είμαι εντός
Στου κωφού την πόρτα , πάρε την πόρτα και φύγε...
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην παρέα. Εμένα έχει ακόμη την 8 ,είναι ελληνικό από cosmote. Πήρα τηλ την Huawei και μου είπαν κάποια στιγμή θα την πάρει, είναι φυσιολογικό αυτό?
Μήπως είναι Branded? Με cosmote apps κλπ μέσα? Αν ναι καλή σου τύχη
Link to comment
Share on other sites

Τελικά , επειδή μετά το σκέφτηκα να καλέσω , πήρα στην εταιρία και μου είπαν κοστίζει 20€. Πίστευα θα μου έλεγαν τα διπλά οπότε μια χαρά αξιζει
Στου κωφού την πόρτα , πάρε την πόρτα και φύγε...
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Παιδιά θέλω μια βοήθεια.

Μου έδωσε η γυναικα μου, ενα ακουστικο ΒΤ Plantronic M70 και το έκανα σύζευξη κανονικά με το κινητό.

Επειδή οδηγάω μηχανή, από που ρυθμίζεται η αυτόματη απάντηση,όταν είναι συνδεδεμένα ακουστικά;

Ψάχνω ψάχνω και δεν μπορώ να το βρω.....ευχαριστώ!!

Ζεις μονάχα μια φορά..
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...