Jump to content

Huawei Mate 9


Kos_77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Service time όντος
Τώρα που είμαι Φιλανδία και μιλάω πολύ, δεν το κάνει... Τι στο καλό να φταίει;;;

Απλά δεν είναι για κάποιο λόγο (άγνωστο) τα volte και vowifi ενεργά αλλά και Ελλάδα όταν ήμουν και τα είχα απενεργοποιησει το έκανε.

Περίεργα πράγματα...

 

Sent from my MHA-L29 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Τώρα που είμαι Φιλανδία και μιλάω πολύ, δεν το κάνει... Τι στο καλό να φταίει;;;

Απλά δεν είναι για κάποιο λόγο (άγνωστο) τα volte και vowifi ενεργά αλλά και Ελλάδα όταν ήμουν και τα είχα απενεργοποιησει το έκανε.

Περίεργα πράγματα...

 

Sent from my MHA-L29 using Tapatalk

Ε τότε μάντεψε.. Παροχος
Link to comment
Share on other sites

Ε τότε μάντεψε.. Παροχος
Αύριο γυρίζω και το ξαναδοκιμαζω, θα το δοκιμάσω και με cosmote και με Vodafone.... Καρολ@κι@....

Αλλα από την άλλη δεν θα το είχε και κάποιος άλλος με cosmote?

 

Sent from my MHA-L29 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Αύριο γυρίζω και το ξαναδοκιμαζω, θα το δοκιμάσω και με cosmote και με Vodafone.... Καρολ@κι@....

Αλλα από την άλλη δεν θα το είχε και κάποιος άλλος με cosmote?

 

Sent from my MHA-L29 using Tapatalk

Μπορεί κάποιες κυψέλες να έχουν θέμα
Link to comment
Share on other sites

Θα ήθελα να ρωτήσω κάτι βρε παιδιά.. Ένας φίλος που έχει το mate 9 θέλει να το δουλεύει ταυτόχρονα με ένα άλλο κινητό.. Κακ στα δύο εχει καρτα σιμ με το ίδιο νούμερο.

Απλά θέλει να δουλεύει το mate σαν ταμπλέτ. Δηλαδή να το ανοίγει αλλά να μην ενεργοποιειτε η σιμ του... Είναι αυτό δυνατόν;

 

Στο Νόκια που έχει γίνεται.

 

Στάλθηκε από το LG-D802 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Γιατί δεν την βγάζει την σιμ από την συσκευή;
Δεν θέλει να την βγάλει γιατί την ενεργοποιεί κάποια στιγμή στην διάρκεια της ημέρας.

Θέλει δηλαδή να ανοίγει το τηλέφωνο χωρίς να ενεργοποιεί την κάρτα σιμ.

 

Στάλθηκε από το LG-D802 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Θα ήθελα να ρωτήσω κάτι βρε παιδιά.. Ένας φίλος που έχει το mate 9 θέλει να το δουλεύει ταυτόχρονα με ένα άλλο κινητό.. Κακ στα δύο εχει καρτα σιμ με το ίδιο νούμερο.

Απλά θέλει να δουλεύει το mate σαν ταμπλέτ. Δηλαδή να το ανοίγει αλλά να μην ενεργοποιειτε η σιμ του... Είναι αυτό δυνατόν;

 

Στο Νόκια που έχει γίνεται.

 

Στάλθηκε από το LG-D802 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Ναι είναι δυνατόν. Απενεργοποιεις τις κάρτες από τις ρυθμίσεις. (Dual sim settings)

Link to comment
Share on other sites

Ναι είναι δυνατόν. Απενεργοποιεις τις κάρτες από τις ρυθμίσεις. (Dual sim settings)
Αυτή η ρύθμιση είναι διαθέσιμη και στο μονοκαρτο;

 

Στάλθηκε από το LG-D802 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Αυτή η ρύθμιση είναι διαθέσιμη και στο μονοκαρτο;

 

Στάλθηκε από το LG-D802 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Όταν ξεκινάει το τηλέφωνο με την καρτα μέσα και σου ζητάει το pin δ ν έχει κάτω αριστερά να πατήσεις cancel ώστε να συνεχισει χωρίς να την διαβάσει ??

 

Sent from my G8341 using Tapatalk

Follow the White Rabbit....
Link to comment
Share on other sites

Πολύ απλά καταργείς το pin της SIM . Χρησιμοποίησε ένα κωδικό για την πρόσβαση στο τηλέφωνο και αυτό είναι όλο.
Link to comment
Share on other sites

Πολύ απλά καταργείς το pin της SIM . Χρησιμοποίησε ένα κωδικό για την πρόσβαση στο τηλέφωνο και αυτό είναι όλο.
Ετσι ομως η σιμ θα λςιτουεγει κανονικα ..δεν ειδα να εχει επιλογη cancel στηννεκκινηση του κινητου για να παρακαμψει την σιμ..

 

Στάλθηκε από το Lenovo A5500-H μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δεν υπάρχει τέτοιο κουμπάκι.

 

το λες ειρωνικά να φανταστώ?

 

https://preview.ibb.co/fOge8e/Screenshot_20181001_231738.jpg

 

https://preview.ibb.co/mWRe8e/Screenshot_20181001_231813.jpg

Link to comment
Share on other sites

Κουμπί "fly mode" πάντως δεν είναι.
Λειτουργία πτήσης λει η αλλιος fly mode η aeroplane mode η οπος αλλιος θες πες το, τώρα αν κολλάς στο όνομα αλλού είναι το πρόβλημα και δεν είναι τεχνολογικό παντός το πατάς και κλίνει το GSM
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Όταν κατεβάσεις την "κουρτίνα" κλίκα ρε στο πενάκι για να κάνεις "edit". Εκεί θα δεις όλα τα διαθέσιμα εικονίδια και μπορεί να μην έχεις επιλέξει να είναι διαθέσιμο.

Εκεί βάζεις και βγάζεις ότι θέλεις. Μπορεί να το βρεις εκεί... Αλλά να μην υπάρχει καθόλου ΔΕΝ υπάρχει περίπτωση... Εκτός και η rom είναι κουκουρουκου ή δεν έκατσε καλά ή δε ξέρω και εγώ τι άλλο αλλά το αποκλείω.

Αλλιως μια βόλτα στο Service...

 

Sent from my MHA-L29 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Όταν κατεβάσεις την "κουρτίνα" κλίκα ρε στο πενάκι για να κάνεις "edit". Εκεί θα δεις όλα τα διαθέσιμα εικονίδια και μπορεί να μην έχεις επιλέξει να είναι διαθέσιμο.

Εκεί βάζεις και βγάζεις ότι θέλεις. Μπορεί να το βρεις εκεί... Αλλά να μην υπάρχει καθόλου ΔΕΝ υπάρχει περίπτωση... Εκτός και η rom είναι κουκουρουκου ή δεν έκατσε καλά ή δε ξέρω και εγώ τι άλλο αλλά το αποκλείω.

Αλλιως μια βόλτα στο Service...

 

Sent from my MHA-L29 using Tapatalk

Προφανος δεν το είπε για αυτόν τον λόγο απλά το είπε για να μου την πει τπτ παραπάνω επειδή ονόμασα το aeroplane mode, fly mode (έχει ψιχολογικα ο τύπος για αυτό δεν ασχολήθηκα μόλις το κατάλαβα)
Link to comment
Share on other sites

Προφανος δεν το είπε για αυτόν τον λόγο απλά το είπε για να μου την πει τπτ παραπάνω επειδή ονόμασα το aeroplane mode, fly mode (έχει ψιχολογικα ο τύπος για αυτό δεν ασχολήθηκα μόλις το κατάλαβα)

 

 

Για να βάλουμε τα πράγματα λοιπόν στη θέση τους

1. O διακόπτης αυτός (Το κουμπί) λέγεται "Airplane mode".

2. Εκτός από το GSM κλείνει κλείνει και το WIFI, κάτι που δεν θέλουμε γιατί ο χρήστης θέλει να χρησιμοποιεί το κινητό σαν tablet.

Edited by XP130TD
Εκτός ΟΠΧ
Link to comment
Share on other sites

Για να βάλουμε τα πράγματα λοιπόν στη θέση τους

1. O διακόπτης αυτός (Το κουμπί) λέγεται "Airplane mode".

2. Εκτός από το GSM κλείνει κλείνει και το WIFI, κάτι που δεν θέλουμε γιατί ο χρήστης θέλει να χρησιμοποιεί το κινητό σαν tablet.

 

 

και όχι το wifi ανοίγει μετά αν θέλεις χωρίς να μπει σε λειτουργία το gsm

https://ibb.co/dDLjeU

https://ibb.co/d5qT69

Edited by XP130TD
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...