Jump to content

Huawei Mate 9


Kos_77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 3,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

HWOTA Update ;) fc97766b49316ff2b081aa75e31581ad.jpg
Από ότι είδα είναι μόνο Google security patch

 

Btw πως αντέχεις το μαύρο background σε ips? Εγώ προσπάθησα μου βγήκαν τα μάτια και γύρισα σε καλό μου ασπραδακι μεελ λειτουργία άνεσης ματιών ενεργή (αυτή που κάνει όλα κυτρινα)

Link to comment
Share on other sites

Ηρθε σήμερα με OTA, με security patch 1/6/2018.

το τηλέφωνο φυσάει !!

 

το συγκεκριμενο update δεν υπαρει περιπτοση να το εχει κανει καλυτερο απλο security patch ειναι

Link to comment
Share on other sites

Πολύ φοβάμαι πως το επόμενο μεγάλο update του Νοεμβρίου θα το γονατίσει το κινητό μας..

 

Στάλθηκε από το MHA-L09 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Πολύ φοβάμαι πως το επόμενο μεγάλο update του Νοεμβρίου θα το γονατίσει το κινητό μας..

 

Στάλθηκε από το MHA-L09 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

ανάλογα τι θα έχει μέσα (ελπίζω να μην πάρει ποτε το καινούργιο android και απλα να συνεχισουν με security updates το υπαρχον) γιατι με το καινούργιο θα το αρχιστεψουν το κινιτακι

Link to comment
Share on other sites

καλά, οτι δεν θα πάρει το android 9 είναι το μόνο σίγουρο

το θέμα είναι πόσο θα το υποστηρίζουν με ενημερώσεις ασφαλείας.

υποτίθεται οτι αφού συμμετέχει στο project treble οι ενημερώσεις είναι σημαντικά πιο εύκολη υπόθεση.

μένει να αποδειχτεί στη πράξη.

Link to comment
Share on other sites

καλά, οτι δεν θα πάρει το android 9 είναι το μόνο σίγουρο

το θέμα είναι πόσο θα το υποστηρίζουν με ενημερώσεις ασφαλείας.

υποτίθεται οτι αφού συμμετέχει στο project treble οι ενημερώσεις είναι σημαντικά πιο εύκολη υπόθεση.

μένει να αποδειχτεί στη πράξη.

Ελπίζω να μην κάνουν κοτσάνα και δώσουν Android 9 τότε αντίο κινιτακι
Link to comment
Share on other sites

καλά, οτι δεν θα πάρει το android 9 είναι το μόνο σίγουρο

το θέμα είναι πόσο θα το υποστηρίζουν με ενημερώσεις ασφαλείας.

υποτίθεται οτι αφού συμμετέχει στο project treble οι ενημερώσεις είναι σημαντικά πιο εύκολη υπόθεση.

μένει να αποδειχτεί στη πράξη.

 

Δεν είναι σίγουρο .... Έδω ξεκίνησαν να δίνουν oreo στα p9-mate 9 που είχαν βγει με android 6.

Follow the White Rabbit....
Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι σίγουρο .... Έδω ξεκίνησαν να δίνουν oreo στα p9-mate 9 που είχαν βγει με android 6.
Ελπίζω να μην πάρει γιατί μνήμη του αιωνία
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια σας σερνεται το youtube? πολυ σπασιματα και καθυστερηση (οχι στο φορτωμα βιντεο)
All it takes is a swipe...
Link to comment
Share on other sites

γιατι να μην παρει, η εκδοση 9 στο πιξελ ειναι βουτυρο

 

γιατί πάρα πολύ απλά το mate 9 θα χρειαστεί να το ράψουν απο την αρχή

και ποτέ μα ΠΟΤΕ καμία εταιρεία (και huawei μεσα σε αυτες ) δεν ασχολήθηκε με συσκευή 2 γενιές πρην (γιατί τόσο θα είναι όταν βγει το 9)

 

έτσι το 9 θα είναι πρόχειρο (όπως μεχρι τώρα έδειξε η εμπειρία)

 

έτσι το κινητό θα εχει ενα σορο θεματα και αν το στρώσουν και οταν το στρώσουν

 

 

οχι ευχαριστο

 

----- προσθήκη μηνύματος 34 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Εγώ παλι παρακαλαω να πάρει....

 

αν παρακαλας να σου αχριστεψουν το κινιτο μονο και μονο για να εχεις τελευταιο android παω πασο

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια απο τοτε που πηρε oreo μου βγαζει ανα τακτα χρονικα διαστηματα "δεν ηταν δυνατη η συνδεση στο gmail" . Χρησιμποιων την στοκ εφαρμογη του κινητο με το gmail μου , εχω βαλει συγχρονισμο ανα 15 λεπτα. Γιατι το κανει?
All it takes is a swipe...
Link to comment
Share on other sites

γιατί πάρα πολύ απλά το mate 9 θα χρειαστεί να το ράψουν απο την αρχή

και ποτέ μα ΠΟΤΕ καμία εταιρεία (και huawei μεσα σε αυτες ) δεν ασχολήθηκε με συσκευή 2 γενιές πρην (γιατί τόσο θα είναι όταν βγει το 9)

 

έτσι το 9 θα είναι πρόχειρο (όπως μεχρι τώρα έδειξε η εμπειρία)

 

έτσι το κινητό θα εχει ενα σορο θεματα και αν το στρώσουν και οταν το στρώσουν

 

 

οχι ευχαριστο

 

----- προσθήκη μηνύματος 34 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

αν παρακαλας να σου αχριστεψουν το κινιτο μονο και μονο για να εχεις τελευταιο android παω πασο

 

Μήπως μπορείς να μας αιτιολογησεις και σε μας τους άσχετους, πως τα γνωρίζεις όλα αυτά;

Πραγματικά θέλω να καταλάβω τι σημαίνει "θα χρειαστεί να το ράψουν απο την αρχή" και τι "εμπειρία" έχεις πάνω στα smartphones και τα λειτουργικά συστήματα.

Εργάζεσαι για την Google στο τμήμα R&D ; Είσαι μήπως beta tester της Google;

Link to comment
Share on other sites

Μήπως μπορείς να μας αιτιολογησεις και σε μας τους άσχετους, πως τα γνωρίζεις όλα αυτά;

Πραγματικά θέλω να καταλάβω τι σημαίνει "θα χρειαστεί να το ράψουν απο την αρχή" και τι "εμπειρία" έχεις πάνω στα smartphones και τα λειτουργικά συστήματα.

Εργάζεσαι για την Google στο τμήμα R&D ; Είσαι μήπως beta tester της Google;

Ότι κινιτα μέχρι τώρα πήραν δεύτερο μεγάλο update (είτε huawei είτε ότι άλλη εταιρία θες) ήταν όλα τα firmware προχειρογραμμενα από εκεί και πέρα....

Τώρα ότι αφορά το ράψε από την αρχή.... Καθος ξέρεις ότι το ui της Huawei είναι τέρμα custum made και δεν είναι ένα aosp τηπου Google nexus /pixel όπου θέλει μερικά drivers και μερικά tweaks σε κάθε νέα έκδοση, στο ui της Huawei θα πέσουν μπόλικες εργατοώρες καθος πρέπει να ραφτει από την αρχή για την νέα έκδοση και αυτό δεν παίζει να γίνει και κλασσικά για μια συσκευή που είναι δύο γενιές πίσω θ; βγει μια προχειραδα

Και όχι καμία σχέση δεν έχει η Google με αυτό που παρέχει η huawei η Google της δίνει τον κώδικα και αυτή το ράβει από την αρχή για τα μέτρα της... Και είναι πολλά τα μέτρα.

Και ναι είμαι alpha και beta tester της Huawei και βλέπω πόσα test build βγαίνουν για νέα κινιτα και ποσο σχολαστικά ψάχνουν γι; το bugs και ποσο πρόχειρα φέρονται στα παλιότερα κινιτα (και ειν; ι λογικό εξάλλου)

Edited by egodemis
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, σας χαιρετώ παιδιά, μετακομίζω στο πιο πάνω μοντέλο, θα τα λέμε εκεί...

 

Στάλθηκε από το MHA-L09 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...