Jump to content

Huawei Mate 9


Kos_77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αν κάποιος συμφορουμίτης ψάχνει για ενα άριστο, δίνω το δικό μου αφού μετακόμισα στο μεγαλύτερο αδελφάκι της οικογένειας.

Huawei Forever :)

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=7589489#post7589489

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλημερα παιδια,δοκιμασα να κανω το update στην oreo αλλα η συσκευη δεν ανοιγει με τιποτα. Εχει κλειδωθει το τηλεφωνο και το frp. πως μπορω να ξεκλειδωσω τον bootloader χωρθς να γνωριζω το s/n? το κουτι δεν το εχω,ξερω μονο το ιμει. Η ιδια η huawei σηκωνει τα χερι ψηλα και μου λεει να απευθυνθω σε τριτη μεθοδο ή να πεταξω τη συσκευη. οι μονες λυσεις που βρηκα ήταν ολες με χρηματα,οπως το fankyhuawei,chimera,dc phoenix. Με αυτα τα προγραμματα γινετε η δουλεια αλλα θελουν λεφτα. Δοκιμασα επισης να φλασαρω το λειτουργικο με τη μεθοδο του dload μεσω sdcard αλλα ματαια,κολλαει στο 5% και δεν συνεχιζει βγαζοντας failed.

 

Στην ουσια αυτο που ζηταω ειναι μεθοδο ωστε να ξεκλειδωσω τον bootloader,χωρις να γνωριζω ιμει και serial number.

oie_187028Bihdufbm.png.3d3976d11317e0e48874a77356b5ad14.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα παιδια,δοκιμασα να κανω το update στην oreo αλλα η συσκευη δεν ανοιγει με τιποτα. Εχει κλειδωθει το τηλεφωνο και το frp. πως μπορω να ξεκλειδωσω τον bootloader χωρθς να γνωριζω το s/n? το κουτι δεν το εχω,ξερω μονο το ιμει. Η ιδια η huawei σηκωνει τα χερι ψηλα και μου λεει να απευθυνθω σε τριτη μεθοδο ή να πεταξω τη συσκευη. οι μονες λυσεις που βρηκα ήταν ολες με χρηματα,οπως το fankyhuawei,chimera,dc phoenix. Με αυτα τα προγραμματα γινετε η δουλεια αλλα θελουν λεφτα. Δοκιμασα επισης να φλασαρω το λειτουργικο με τη μεθοδο του dload μεσω sdcard αλλα ματαια,κολλαει στο 5% και δεν συνεχιζει βγαζοντας failed.

 

Στην ουσια αυτο που ζηταω ειναι μεθοδο ωστε να ξεκλειδωσω τον bootloader,χωρις να γνωριζω ιμει και serial number.

Καλησπέρα. Σε erecovery μπορείς να μπεις; Αν ναι διάβασε εδώ https://forum.xda-developers.com/mate-9/how-to/funky-huawei-erecovery-solution-100-t3620165 στο ποστ 42.

Από τις επί πληρωμή που λες, αν καταλήξεις εκεί, προτείνω funky Huawei. Το δοκίμασα μια φορά και με γλίτωσε. Έδωσα βέβαια κοντά στα 40 ευρώ.

Edited by efbill
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Σε erecovery μπορείς να μπεις; Αν ναι διάβασε εδώ https://forum.xda-developers.com/mate-9/how-to/funky-huawei-erecovery-solution-100-t3620165 στο ποστ 42.

Από τις επί πληρωμή που λες, αν καταλήξεις εκεί, προτείνω funky Huawei. Το δοκίμασα μια φορά και με γλίτωσε. Έδωσα βέβαια κοντά στα 40 ευρώ.

 

Αν εννοεις το μαυρο recovery που γραφει στο κεντρο emiui ναι μπορω να μπω αλλα οτι ενεργεια και αν κανω ειναι ματαιη. Απο το να τους δωσω 50 ευρω προτειμω να το πεταξω το τηλεφωνο στα μουτρα τους και να φουσκωσω με ddos τον σερνερ τους.Μετα να δεις πως ξεκλειδωνουν εργοστασιακα τον bootloader τα κινεζακια...Οσο για το προγραμμα που λες ειναι της ιδιας της huawei,φαντασου δηλαδη για ποσο κοροιδα μας περνανε...

oie_187028Bihdufbm.png.3d3976d11317e0e48874a77356b5ad14.png

Link to comment
Share on other sites

Αν εννοεις το μαυρο recovery που γραφει στο κεντρο emiui ναι μπορω να μπω αλλα οτι ενεργεια και αν κανω ειναι ματαιη. Απο το να τους δωσω 50 ευρω προτειμω να το πεταξω το τηλεφωνο στα μουτρα τους και να φουσκωσω με ddos τον σερνερ τους.Μετα να δεις πως ξεκλειδωνουν εργοστασιακα τον bootloader τα κινεζακια...Οσο για το προγραμμα που λες ειναι της ιδιας της huawei,φαντασου δηλαδη για ποσο κοροιδα μας περνανε...
Για να καταλάβω έκανες το επίσημο update και μπρικαρε η συσκευή ?

Αν ναι γιατί δεν πας σε ένα από τα δύο σερβίς , χωρίς να τους πεις οτι μιλησεςε Huawei στο τηλέφωνο κτλ....

Follow the White Rabbit....
Link to comment
Share on other sites

Για να καταλάβω έκανες το επίσημο update και μπρικαρε η συσκευή ?

Αν ναι γιατί δεν πας σε ένα από τα δύο σερβίς , χωρίς να τους πεις οτι μιλησεςε Huawei στο τηλέφωνο κτλ....

 

Οχι φιλε,το κινητο το πηρα απο δευτερο χερι με εγκατεστημενο twrp και RomAur 2.2 και λειτουργουσε αψογα. Θελησα λοιπον να του βαλω oreo και κατα την εγκατασταση μεσω twrp πεταξε σφαλμα. Απο τοτε δεν μπορω να κανω τιποτα. Κλειδωσε τοσο ο bootloader οσο και το frp.

oie_187028Bihdufbm.png.3d3976d11317e0e48874a77356b5ad14.png

Link to comment
Share on other sites

Οχι φιλε,το κινητο το πηρα απο δευτερο χερι με εγκατεστημενο twrp και RomAur 2.2 και λειτουργουσε αψογα. Θελησα λοιπον να του βαλω oreo και κατα την εγκατασταση μεσω twrp πεταξε σφαλμα. Απο τοτε δεν μπορω να κανω τιποτα. Κλειδωσε τοσο ο bootloader οσο και το frp.
Αυτό που σου γράφω παραπάνω το δοκίμασες; Το link από το xda; Αφού μπαίνεις σε erecovery ίσως σου δουλεύει.
Link to comment
Share on other sites

Αυτό που σου γράφω παραπάνω το δοκίμασες; Το link από το xda; Αφού μπαίνεις σε erecovery ίσως σου δουλεύει.

 

Το ειδα αλλα θες να μου πεις οτι αν αλλαξω τους dns δεν θα βγαλει failed αλλα θα κατεβασει το official λογισμικο?

oie_187028Bihdufbm.png.3d3976d11317e0e48874a77356b5ad14.png

Link to comment
Share on other sites

Το ειδα αλλα θες να μου πεις οτι αν αλλαξω τους dns δεν θα βγαλει failed αλλα θα κατεβασει το official λογισμικο?
Έτσι πιστεύω. Δεν έχεις να χάσεις κάτι αν δοκιμάσεις.
Link to comment
Share on other sites

Guyz καλησπερα!

Σε mate 9 με oreo, παρατηρησα καπως χαμηλη την ενταση στο ακουστικο κατα τη διαρκεια κλησης ,ενω η μπαρα εντασης ηταν στο τερμα (πριν το τελευταιο κλικ που μπαινει το loud mode). Οκ, ακουγα τον συνομιλητη μου αλλα για να ειμαι ανετος και να ακουω καλυτερα ,το πατησα κι αλλο για να μπει και το loud mode,τελικα. Σε προηγουμενα μου κινητα, οταν η ενταση του ακουστικου ηταν στο τερμα, ο διπλανος μου μπορουσε ανετα να ακουσει τον συνομιλητη μου..ενω τωρα παρατηρω οτι ειναι απλα σε νορμαλ επιπεδα η σταθμη του ηχου. Να εχω καποιο θεμα με το κινητο ή ετσι ειναι κατασκευαστικα??

Link to comment
Share on other sites

Μόλις ήρθε μια ακόμη ενημέρωση με βελτιώσεις Google.. 350 κάτι.. Μέγεθος.

 

Στάλθηκε από το MHA-L09 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά επειδή λόγω μεγέθους δεν με βολεύει καθόλου , το mate 9 μου βγήκε προς πώληση.

Έχει μπει αντίστοιχο θέμα στις αγγελίες .

 

Επίσης πωλείται και το p9 της γυναίκας μου .

Και τα δύο σε άψογη κατάσταση μαζιε θήκες Spigen . Όποιος ενδιαφέρεται μπορεί να στείλει pm.

Follow the White Rabbit....
Link to comment
Share on other sites

Μετά την τελευταία αναβάθμιση το κινητό ανεβάζει υψηλή θερμοκρασία κοντά στο ακουστικό.. Το έχει άλλος τονροβλημα;

 

Στάλθηκε από το MHA-L09 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μετά την τελευταία αναβάθμιση το κινητό ανεβάζει υψηλή θερμοκρασία κοντά στο ακουστικό.. Το έχει άλλος τονροβλημα;

 

Στάλθηκε από το MHA-L09 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Ανεβάζει χωρίς λόγο ή μετά από χρήση; Γιατί μετά από ένα χρόνο κατάφεραν τα πιτσιρίκια να μου το περνούν για παιχνίδια και μετά από λίγο ζεματάει! Όσο το χρησιμοποιώ εγώ για απλή χρήση, πάγος.

pitcap!
Link to comment
Share on other sites

Ανέβαζε όταν μιλούσα στο τηλέφωνο. Τώρα απεγκατεστησα κάποιες εφαρμογές που είχα.. Και μάλλον έστρωσε.

 

Στάλθηκε από το MHA-L09 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 10 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Όχι δεν έστρωσε... Ανεβάζει ακόμα.

Όταν κάνω εναλλαγή από εφαρμογή σε εφαρμογή.. Γενικα όταν το κρατάς στην τσίτα..

 

Στάλθηκε από το MHA-L09 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ανέβαζε όταν μιλούσα στο τηλέφωνο. Τώρα απεγκατεστησα κάποιες εφαρμογές που είχα.. Και μάλλον έστρωσε.

 

Στάλθηκε από το MHA-L09 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 10 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Όχι δεν έστρωσε... Ανεβάζει ακόμα.

Όταν κάνω εναλλαγή από εφαρμογή σε εφαρμογή.. Γενικα όταν το κρατάς στην τσίτα..

 

Στάλθηκε από το MHA-L09 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Δεν έχω παρατηρήσει κάτι περίεργο εγώ. Μόνο όταν παίζουν τα πιτσιρίκια ανεβάζει.

pitcap!
Link to comment
Share on other sites

Από τις 5 το πρωί που ξύπνησα μέχρι τώρα στις 11 κατέβηκε στο 81% η μπαταρία. Νομίζω είναι πολύ.. Για ρίξτε μια ματιά σε αυτά που ανεβάζω... Πείτε μου λίγο την γνώμη σας... 54ee27472c8ba9e56dec7b2f064e3b21.jpg4d7670feef7ca0494b3ac5f0f30c4aed.jpg

 

Στάλθηκε από το MHA-L09 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δυο πράγματα με έσωζαν στο standby στο Huawei, αναστολή WiFi στο Ποτέ από το Πάντα που είναι στο default και απενεργοποίηση των πάντα ενεργών δεδομένων στις ρυθμίσεις δεδομένων. Το βράδυ πριν κοιμηθώ δεν έκλεινα τίποτα και ξύπναγα με -2% το πολύ, μπορεί και καθόλου ανάλογα με το σήμα.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δε ξέρω το γίνεται. Αφαίρεσα τον launcher της Microsoft και είμαι στοκ τώρα. Θα το δω για λίγες μέρες και εαν δεν στρώσει τότε θα το κάνω επαναφορά.

 

Στάλθηκε από το MHA-L09 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Από τις 5 το πρωί που ξύπνησα μέχρι τώρα στις 11 κατέβηκε στο 81% η μπαταρία. Νομίζω είναι πολύ.. Για ρίξτε μια ματιά σε αυτά που ανεβάζω... Πείτε μου λίγο την γνώμη σας... 54ee27472c8ba9e56dec7b2f064e3b21.jpg4d7670feef7ca0494b3ac5f0f30c4aed.jpg

 

Στάλθηκε από το MHA-L09 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

 

Από ότι βλέπω όλη τη μπαταρία σου τη καταναλώνει η "Ετοιμότητα κυψέλης", όπως και φαίνεται στη φωτογραφία σου, δεν έχεις καθόλου καλό σήμα και προσπαθεί συνεχώς η κεραία του κινητού ανεβάζοντας ισχύ και συνεπώς καταναλώνοντας περισσότερη μπαταρία.

Link to comment
Share on other sites

Το είδα αυτό αλλά δεν έδωσα σημασία. Γιατί πχ σήμερα το ξέχασα σπίτι και εκεί ςχω πολύ καλό σήμα. Αλλά έγραφε 30%..

 

Γενικα όμως αφου αφαίρεσα κάτι εφαρμογές και έναν launcher φαίνεται να έστρωσε.

Δεν μου ανεβάζει πλέων θερμοκρασία.

 

Στάλθηκε από το MHA-L09 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ήρθε σήμερα με OTA. Και security patch 5 Μαΐου.

Γρήγορο χωρίς προβλήματα. Τουλάχιστον μέχρι αυτή τη στιγμή .

Δουλεύει θαυμάσια και σε χαμηλό φωτισμό .

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...