Jump to content

Huawei Mate 9


Kos_77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • 2 weeks later...
  • Απαντήσεις 3,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλησπέρα, έχει εγκαταστήσει κάποιος στο mate του dolby atmos η viper For Android για καλύτερη εμπειρία μουσικής;

 

 

Στάλθηκε από το MHA-L09 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σας.

Εδώ και κάτι μέρες, όταν προσθέτω μια σημείωση στο Keep ή κάτι άλλο,μου βγάζει το τηλέφωνο μια ένδειξη ότι ο αυτόματος συγχρονισμός είναι απενεργοποιημένος.

Πήγα στις ρυθμίσεις: χρήστες και λογαριασμοί,αλλά δεν μπορώ να τικάρω το κουτάκι του αυτόματου συγχρονισμού και το δείχνει αμυδρό (βλέπετε φώτο).

Ξέρετε τι συμβαίνει ή τι μπορώ να κάνω να το επαναφέρω; ευχαριστώ..

mCFYcPI.jpg

Ζεις μονάχα μια φορά..
Link to comment
Share on other sites

To mate τα έπαιξε και το πήγα προχθές στο service (ts-solutions).

Εδώ και καιρό έκανε restart μόνο του , και από την Τρίτη είχε κολλήσει το auto-rotate κι το gps.

Δυστυχώς αυτήν την φορά δεν είχαν διαθέσιμο ανταλλακτικό (μητρική) για να μου το επισκευάσουν αμέσα (έχουν one hour service για τα huawei) και έτσι είμαι σε αναμονή. :(

Follow the White Rabbit....
Link to comment
Share on other sites

To mate τα έπαιξε και το πήγα προχθές στο service (ts-solutions).

Εδώ και καιρό έκανε restart μόνο του , και από την Τρίτη είχε κολλήσει το auto-rotate κι το gps.

Δυστυχώς αυτήν την φορά δεν είχαν διαθέσιμο ανταλλακτικό (μητρική) για να μου το επισκευάσουν αμέσα (έχουν one hour service για τα huawei) και έτσι είμαι σε αναμονή. :(

Σήμερα παρέλαβα από το σερβίς το κινητό μου με καινούργια πλακετα .

Το πήρα πίσω στην ίδια άψογη κατάσταση που το είχα δώσει , και σε πολύ πιο σύντομο χρόνο (3εργασιμες ) από ότι περίμενα όταν μου είπαν ότι δεν υπάρχει ανταλλακτικο .

Για άλλη μια φορά το σερβίς της TS άψογο .

Follow the White Rabbit....
Link to comment
Share on other sites

Θα ηθελα να σας ευχαριστησω για την εξαμηνη φιλοξενια στο παρον thread , και για την βοηθεια σας ολους αυτους τους μηνες η οποια και μου ηταν πολυτιμη!!!

Απο σημερα ειμαι κατοχος του P20 Pro , οποτε και θα τα λεμε εκει πια.

Αν καποιος φιλος ενδιαφερεται για το Mate 9 που εχω μπορει να μου στειλει pm , αλλωστε θα υπαρξει και αγγελια στο καταλληλο σημειο του forum.

Και παλι σας ευχαριστω!!!

iPhone 14 Pro Max

iWatch 9

Airpods Pro

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην παρέα.Σκεπτομαι να αλλάξω το s7 μου με ένα μεταχειρισμένο mate 9 κυρίως για την μεγαλύτερη οθόνη.Μπορει κάποιος περιληπτικά να μου πει τα υπέρ και τα κατά τις συσκευης και αν θα πρεπει να προσεξω Κάτι. Θα το παρω απο τα μαγαζιά στην Πανεπιστημίου σε άριστη κατάσταση μια Η άλλη με το δικό μου....
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην παρέα.Σκεπτομαι να αλλάξω το s7 μου με ένα μεταχειρισμένο mate 9 κυρίως για την μεγαλύτερη οθόνη.Μπορει κάποιος περιληπτικά να μου πει τα υπέρ και τα κατά τις συσκευης και αν θα πρεπει να προσεξω Κάτι. Θα το παρω απο τα μαγαζιά στην Πανεπιστημίου σε άριστη κατάσταση μια Η άλλη με το δικό μου....

 

Παρτο φιλε μου χωρις δευτερη σκεψη.

Το εχω και ειναι απο τις πιο ολοκληρωμενες συσκευες.

Πολυ καλη αυτονομια, κολληματα δεν εχει και τρεχει σφαιρα.

Ηχος στερεοφωνικος πεντακαθαρος και δυνατος (πολυ καλυτερος απο το S7).

Ποιοτητα κατασκευης δεν χρειαζεται να γραψω κατι ειναι απο τα κορυφαια.

Στα υπερ φυσικα και οι υπερυθρες.

Στα υπερ επισης και η καμερα του που ειναι παρα πολυ καλη.

Ειχα το S7 edge και θεωρω πως ειναι ισαξιες καμερες με αυτην της Huawei να εχει καλυτερη πιστοτητα χρωματων.

Με οθονη στις 5.9'' θα απολαμβανεις ολες τις Multimedia εφαρμογες απο το κινητο σου και οχι απο την οθονη του υπολογιστη.

Καλυτερα να το παρεις καινουριο για να εχεις και 3 χρονια εγγυηση και 3 μηνες εγγυηση οθονης.

 

Στα κατα τις συσκευης ερχομενος απο το S7 ισως να μην σου αρεσει η IPS LCD οθονη και το μεγεθος της συσκευης.

Αν ομως συνηθισεις το μεγεθος το οποιο ειναι θεμα 2 ημερων τοτε δεν θα σου ειναι προβλημα.

Τωρα οσο για το περιβαλλον του ΕΜUI ειναι μια χαρα.

Δεν μπορω να ακουω αλλο ειμαι κολλημενος με Samsung ή με Αpple και ολα τα υπολοιπα μου φαινονται παραξενα.

Αμα εισαι κολλημενος στη ζωη σου (κομπλεξ λεγεται) γενικα ολα τοτε θα σου φαινονται παραξενα και εξω απο τα συνιθισμενα.

Νομιζω αξιζει να κανεις τη μεταβαση.

Edited by aviador
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ φίλε. Το μόνο που με κολλάει είναι κατά πόσο η κάμερα του mate είναι καλή.Την ημέρα και το J7 μου βγάζει πολύ καθαρές ΦΩΤΟ.το βράδυ Όμως,και δεν εννοώ μόνο σε δύσκολες βραδυνές συνθήκες,αλλά και σε εσωτερικό φωτισμό οι ΦΩΤΟ του S βγαίνουν και αστραπιαία και κρύσταλλο.Δεν αμφιβαλλω σαν συσκευή μόνο το mate θα είναι καλύτερο,αλλά εσύ προερχόμενος από το s7 σε εσωτερικές συνθήκες τεχνητού φωτισμού πως το βλέπεις το mate;Παιδια έχω και καταλαβαίνεις χρειάζομαι ένα καλό φωτοκινητο.Μην πάθω καμία νηλα στο θέμα κάμερα...
Link to comment
Share on other sites

Νήλα δε θα πάθεις, αλλά το βράδυ το s7 βγάζει καλύτερα, επίσης το mate έχει καλύτερη selfie από την άθλια του S7

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

κι εγω εχω παιδια και ξερω ποσο δυσκολο ειναι να τραβηξεις σε χαμηλο φωτισμο τα παιδια.

Τραβας 10 και κρατας 1-2 καλες. Με οποιοδηποτε κινητο συμβαινει αυτο. Μην περιμενουμε θαυματα να κανουν σε εσωτερικους χωρους με χαμηλο φωτισμο και κινουμενο στοχο (παιδια).

Γενικα παντως η καμερα του ειναι ισαξια με το S7.

Οι ασπρομαυρες ειναι απο τις καλυτερες στην αγορα.

Και γενικα ως συσκευη ειναι απο τις πιο ολοκληρωμενες στην αγορα.

Εχουν περασει πολλες συσκευες απο τα χερια μου.

Θεωρω προσωπικα οτι η σειρα Mate απο Huawei και η σειρα Note απο Samsung ειναι κατι το ξεχωριστο και καλυπτει σχεδον ολες τις απαιτησεις μου.

Ειλικρινα τωρα αν δεν εισαι κολλημενος με τα Samsung δεν θα το μετανοιωσεις.

Link to comment
Share on other sites

Να τραβήξεις πιτσιρίκια τη χρονική στιγμή που θες με το mate 9 και το P10 απλά δε γίνεται, γιατί έχουν shutter lag στην κάμερα. Ο λόγος που πούλησα το P10. Εκτός αν μπορούν να σταθούν πλέον για 1 δευτερόλεπτο ακίνητα. Οτιδήποτε λιγότερο, θα βγει κουνημένη. Το s7 πυροβολεί σε αυτό το κομμάτι

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Να τραβήξεις πιτσιρίκια τη χρονική στιγμή που θες με το mate 9 και το P10 απλά δε γίνεται, γιατί έχουν shutter lag στην κάμερα. Ο λόγος που πούλησα το P10. Εκτός αν μπορούν να σταθούν πλέον για 1 δευτερόλεπτο ακίνητα. Οτιδήποτε λιγότερο, θα βγει κουνημένη. Το s7 πυροβολεί σε αυτό το κομμάτι

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

Εγώ πάλι θα διαφωνήσω.

Και στο S7 κουνημένες βγαίνουν.

Βγάλε όσες φώτο θέλεις μέσα στο σπίτι με το παιδί να τρέχει ή να κουνάει χέρια και όλες θα είναι κουνημένες.

Τέλος πάντων το παν σε μια συσκευή δεν είναι η κάμερα.

Σύγκριση τώρα το S7 με το Mate 9 θεωρώ το mate πιο ολοκληρωμένο.

Link to comment
Share on other sites

Ναι είναι πιο ολοκληρωμένη, αλλά δε τη θεωρώ αναβάθμιση αν έχεις το s7.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλά μόνο για κάμερα ΜΙΛΆΜΕ.Ειμαι σίγουρος ότι το mate είναι καλύτερη ΣΥΣΚΕΥΉ.Ακομη και το J7 2017 που έχω για την δουλειά μου σαν συσκευή είναι καλύτερο από το s7 μου όσον αφορά την μεγαλύτερη οθόνη και την ΤΈΡΑΣ ΜΠΑΤΑΡΊΑ.και στο σήμα δικτύου και Wi-Fi καλύτερο είναι το J7.Το s7 έχει ένα μικρό θέμα με το Wi-Fi.Ειναι αδύναμο.Δεν έχω κολλημα με καμία εταιρεία.Κοιταω να "παντρεψω" την μεγαλη οθονη με αξιολογη κάμερα....Θα το δοκιμάσω και ο Θεός βοηθός...
Link to comment
Share on other sites

Και όσον αφορά τις ενημερώσεις λογισμικού μεταξύ των δύο αυτών συσκευών ας μην το συζητήσουμε καλύτερα
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Καλό και γρήγορο το ξεκλείδωμα του με αναγνώριση προσώπου..

 

Στάλθηκε από το MHA-L09 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά δώστε μια βοήθεια γιατί θα σκάσω. Επέστρεψα στον αρχικό εκινητη μου έτσι για αλλαγή. Αλλά πως στο καλο κάνουμε αλλαγή στο μέγεθος των widget..;;

Ένα πατήσεις επάνω τους βγάζει ένα μπλε κύκλο με τελειες αλλά δεν κάνει κάτι άλλο... Θα σκάσω...

 

Στάλθηκε από το MHA-L09 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ρε παιδιά δώστε μια βοήθεια γιατί θα σκάσω. Επέστρεψα στον αρχικό εκινητη μου έτσι για αλλαγή. Αλλά πως στο καλο κάνουμε αλλαγή στο μέγεθος των widget..;;

Ένα πατήσεις επάνω τους βγάζει ένα μπλε κύκλο με τελειες αλλά δεν κάνει κάτι άλλο... Θα σκάσω...

 

Στάλθηκε από το MHA-L09 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δείτε και την φωτό τι εννοώ.. Θέλω να αλλάξω τον καιρό... Αλλά δεν... 1a789d2334f9cbfcb736d98a49b41122.jpg

 

Στάλθηκε από το MHA-L09 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

μου έβγαλε την 368 με ενημερώσεις ασφαλείας Μαΐου.

ελληνικό, μονή κάρτα.

 

Και ξεκλείδωμα προσώπου.. Σούπερ

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...