Jump to content

Huawei Mate 9


Kos_77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

με ελαφριά χρήση καλύτερους χρόνους εχει (δλδ wifi χαμηλός φωτισμός κλπ κλπ) με σκληρή χρήση(τερμα το φως ολα ανοιχτα και με χρηση 4g) ίδιους έχει (Δλδ γύρο στης 3 ώρες sot)

100% φωτενοτητα και μονο 3G εβλεπα για πλακα 3 ωρες στο Optimus G που ελεγες μετριο παντως... Δε ξερω πως το κανεις

 

NFC αγορες με ποιο προγραμμα κανεις;

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

εγω παντως με την χρηση που κανω βγαζω 5 ωρες περιπου.

με το s7 (το απλο) με παρομοια χρηση εβγαζα 3,5 ωρες και βασικα τοτε δεν ειχα 4g , η wind εβαλε στην λημνο τον τελευταιο μηνα.

δεν εχει καμια εξωπραγματικη αυτονομια , αλλα ειναι πολυ καλη .

τωρα αν ηθελα κατι να μου βγαζει περισσοτερο χρονο θα επερνα κανενα χιαομι απο αυτα που σερνοντε αλλα βγαζουν 10ωρα.

Link to comment
Share on other sites

100% φωτενοτητα και μονο 3G εβλεπα για πλακα 3 ωρες στο Optimus G που ελεγες μετριο παντως... Δε ξερω πως το κανεις

 

NFC αγορες με ποιο προγραμμα κανεις;

Και όμως έχεις δίκαιο και με το p7 και με το p8 σε raw χρήση έβγαζα 3 Ώρες περίπου σε ποιο απλή χρήση χάνει πολύ όπου το Mate είναι καλύτερο.

Παντός με όσα κινιτα είχα εκτός από το j7 δεν κατάφερα να ξεπεράσω 3 ώρες με το j7 βάρεσα 5 ώρες

Γενικός με οτιδήποτε έχει δυνατό cpu κλπ σε βαριά χρήση αυτονομία είναι για κλάματα

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλημερες. Το βρηκα σε μαυρο ισχυει κανονικα η εγγυηση του; ρωταω γιατι μονο ενα ηλεκτρονικο καταστημα το φέρνει.

Επισης τα δικαρτα στο skroutz ειναι με εγγυηση;

Edited by miltos74
Link to comment
Share on other sites

Οι ξερες προδιαγραφες στα χαρτια δεν λενε τιποτα, ολα κρινονται εκ του αποτελεσματος στην πραξη.

 

Πριν 1.5 μηνα ειχα στα χερια μου NOTE 5 (μου επεσε και εσπασε) και πριν 20 μερες αγορασα το G5 το οποιο το πουλησα μετα απο 10 μερες αρων αρων.

Το καθε κινητο εχει τα + του και τα - του, οποιος ψαχνει το τελειο ισως το 2027 και παλι ΑΝ.

Στο ΜΑΤΕ 9 παιζει κατι με το touch που δειχνει να ειναι καθαρα παιδικη ασθενεια διοτι οταν εισαι μεσα σε εφαρμογες (Viber, Messenger, FB κ.τ.λ.) το touch του ειναι υποδειγματικο, λιγη υπομονη και λογικα με update θα φτιαξει, η Samy πουλαει LAG με το κιλο χωρις λυση (μιλαω για μαμα συσκευες ανευ Root), η SONY design κολλημενο 5 χρονια πισω, η LG ακομη το ψαχνει με πειραματα και προβληματαρες (βλεπε bootloop σε G3 G4 και G5) και η HTC αστο, χαμενο χωριο κατ εμε.

 

Ειναι λαθος οι αποψεις οτι το ΜΑΤΕ 9 ειναι τεχνολογικα πισω, διοτι η εμπειρια χρηστη μετραει και πιστεψτε με, σε εμπειρια χρηστη το ΜΑΤΕ 9 δεινει ρετσα.

Δεν εχει lag, σωστοτατη διαχειριση μνημης RAM, εχει μια οθονη που για 1080p IPS πραγματικα ειναι πολυ κοντα στις AMOLED 2Κ στην πραξη, η καμερα του σε συνθηκες μερας ξεσκιζει, δεν ζεστενεται, μικρα bezel και μικρες διαστασεις για 5.9 οθονη, εχει υποδοχη για SD και απο μπαταρια ξεχνας τον φορτιστη.

 

Τι παραπανω εχει να δειξει ο ανταγωνισμος ?

Εχω εδω αυτην την στιγμη MATE 9 και S7 Edge διπλα διπλα, δεν παει ρε παιδια το S7...

Μπροστα στο ΜΑΤΕ 9 ειναι αισθητα πιο αργο σε ταχυτητα και στα ζορια ζεστενεται, υπερτερει μονο σε καμερα σε χαμηλο φωτισμο και εκει τελος.

 

Οριστε και ενα ΜΙΝΙ βιντεακι απο S7 Edge Vs MATE 9 σε ανοιγμα Youtube το οποιο μωλις τωρα τραβηξα, λογο μερας-ωρας δεν μπορω να δειξω κατι παραπανω...

Ποσο πισω τεχνολογικα ειναι το ΜΑΤΕ 9 με αυτο που βλεπετε ? Το S7 Edge χθες εγινε Hard Reset διοτι πηρε αναβαθμιση λογισμικου.

 

http://i68.tinypic.com/21k9n5v.jpg

Χαμένο χωριό τα htc κ ειδικα το 10 δεν ισχύει με την καμια..Το εχει φιλος κ απλα δεν υπαρχει..Οι περισσότεροι παίρνουν τα γνωστά κ αυτα που διαφημίζονται περισσοτερο..Το 10αρι εχει τετοια ποιότητα που δεν υπαρχει οθοναρα κ ίσως το πιο γρήγορο που εχω πιασει..Ηχος Αντε γεια!!!Βεβαια κ το mate 9 ειναι συσκευαρα..Αν δεν έπαιρνα (σε λίγες μερες τσιμπαω) htc 10 μαλλον στο mate 9 θα πήγαινα..Ξεχασα να πω οτι η καμερα του 10 ειναι απο τις κορυφαίες της αγοράς..

Link to comment
Share on other sites

Το θέμα οθόνης και 2Κ και λοιπά είναι μόνο για τους αριθμολάγνους. Όταν η οθόνη του Mate 9 (θα) είναι από τις καλύτερες της αγοράς και η καλύτερη IPS, είναι ανούσιο να μιλάμε για αναλύσεις που δεν διακρίνει το μάτι και φυσικά περισσότερη επίπτωση έχουν στην μπαταρία και στην επεξεργαστική ισχύ παρά στο τελικό αποτέλεσμα. Φυσικά σε αυτήν την τιμή θα μπορούσαν να δώσουν μία QHD οθόνη μόνο για το wow factor αλλά αν είναι να διαλέξω ανάμεσα σε ανούσια ανάλυση οθόνης και μπαταρία, διαλέγω το δεύτερο hands down.

Καλομίλητο σε όσους το έχουν και καλή χρονιά σε όλους! :)

 

Εχει καλυτερη οθονη απο του htc 10;Επειδη μιλάμε για LCD,IPS..Νομιζω οτι του htc 10 ειναι λιγο καλυτερη απο του mate 9..Αν καποιος τις εχει δει κ τις δυο αν μας πει..

Link to comment
Share on other sites

Λογικά αύριο θα το βάλω προς πώληση... (Dual sim 6g ram 128g rom Mokka gold)

Ο λογος αν επιτρεπεται ;;;

iPhone 14 Pro Max

iWatch 9

Airpods Pro

Link to comment
Share on other sites

Σίγουρα έχει βάλει άλλο στο μάτι έτσι για να μας βάλεις στην πρίζα τσιγκλας για πες μας.... Χαχαχαχ
Link to comment
Share on other sites

Ο λογος αν επιτρεπεται ;;;

Δεν υπάρχει κάποιος λόγος... Το κινητό είναι απλά φανταστικό σε όλα του απλά είμαι από αυτούς που αλλάζουν συσκευές συνέχεια (εμένα είναι το χόμπι μου) και εδώ και 2 μέρες είμαι με το S8+...

Κατά τα άλλα το Mate 9 όπως έλεγα και παλιότερα είναι εξαιρετικό...

Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

Δεν υπάρχει κάποιος λόγος... Το κινητό είναι απλά φανταστικό σε όλα του απλά είμαι από αυτούς που αλλάζουν συσκευές συνέχεια (εμένα είναι το χόμπι μου) και εδώ και 2 μέρες είμαι με το S8+...

Κατά τα άλλα το Mate 9 όπως έλεγα και παλιότερα είναι εξαιρετικό...

 

Για πες μας για το plus εντυπώσεις. Εϊναι ενοχλητικά στενό όσον αφορά στην καθημερινή χρήση σε σχέση με το Mate? Εννοώ λειτουργικά, όχι εργονομικά...

Link to comment
Share on other sites

Δεν υπάρχει κάποιος λόγος... Το κινητό είναι απλά φανταστικό σε όλα του απλά είμαι από αυτούς που αλλάζουν συσκευές συνέχεια (εμένα είναι το χόμπι μου) και εδώ και 2 μέρες είμαι με το S8+...

Κατά τα άλλα το Mate 9 όπως έλεγα και παλιότερα είναι εξαιρετικό...

 

Ευχαριστημένος;Παντος αυτα ειναι γουστα αλλα Εγω θα εμένα με το mate 9..Δεν ειναι κάπως μακρόστενο το s8+;

Link to comment
Share on other sites

οσο προχωραμε οι οθονες θα μακραινουν πλεον.η samsung το εκανε πρωτη μαζι με την lg!θελουμε ποιο πολυ aspect ratio 18:9!
I Want To Believe
Link to comment
Share on other sites

Παιδια το κινητο μας εχει οθοναρα και οταν λεω οθοναρα το εννοω, τι να τα κανεις τα νουμερα στα χαρτια οταν η πραξη ειναι αυτη που μετραει.

Προ 10 λεπτων εδω στη δουλεια με συναδελφο που εχει το ΝΟΤΕ 5 τρεξαμε το παρακατω βιντεο απο το Youtube. Και τα δυο κινητα στην μεγιστη φωτεινοτητα, το ΝΟΤΕ 5 σε 2160p αναλυση το βιντεο και το ΜΑΤΕ 9 σε 1080ρ.

Η οθονη μας απεικονιζε λεπτομερεις πολυ πιο ξεκαθαρα σε σχεση με το ΝΟΤΕ 5 και η συνολικη φυσικη απεικονιση των χρωματων κερδιζε τις εντυπωσεις. Μεχρι και ο κατοχος του ΝΟΤΕ 5 το παραδεχτηκε οτι οι λεπτομερειες στο ΜΑΤΕ 9 ειναι πιο ξεκαθαρες.

 

Παγωσαμε και στα δυο κινητα το βιντεο σε αυτην την εικονα και απλα το ΝΟΤΕ 5 ηταν πισω...

Respect στο ΜΑΤΕ 9 απλα.

 

http://i68.tinypic.com/2rgbz4m.jpg

 

Αυτα αν τα πεις σε κανένα κάτοχο S7 edge θα νομίζει οτι κανεις πλακα..Ετσι ειναι γιατι κ γω εβαλα ιδιο βιντεο διπλα διπλα στο plasio (mate 9-S7 edge)..Στο mate έβλεπες πιο λεπτομέρεια κ πιο φυσικα χρωματα..Δεν λεω κ στο Samsung εντυπωσιακή εικονα κ καλυτερο μαυρο αλλα ηταν πιο σκοτεινή στο σύνολο..Στο mate έβλεπες πιο καθαρα..Ειπα οτι αν δεν έπαιρνα htc 10 που νομιζω η οθονη κ εκει ειναι κορυφαία θα έπαιρνα mate 9..Αυτες οι δυο συσκευές μου αρέσουν περισσοτερο απ´ολες..

ΥΓ:Ρε συ κανεις πλακα Τωρα το ειδα..Κ γω το ιδιο βιντεακι εβαλα..χαχαχα!!!

Edited by Fotis7_75
Link to comment
Share on other sites

δηλαδη? link ???

https://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=3593108

 

Στάλθηκε από το MHA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

https://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=3593108

 

Στάλθηκε από το MHA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

δες λίγο το επισιμο λογ μεσα το θεωρεί ακόμη Beta η hua κάλου κακού όποιος δεν θελει να γίνει beta tester να περιμένει

Link to comment
Share on other sites

Παιδια το mate 9 μου ´αρεσει παρα πολυ..Αλλα γουστάρω κ τρελα το htc 10..Σε σχεση με το mate 9 τη διαφορες εχουν σε ποιότητα οθονης κ κάμερας;Γιατι απο ποιότητα κατασκευής κ ηχού απο τα ακουστικά το htc δεν παίζεται..
Link to comment
Share on other sites

το ειχα το htc αλλα εχει περασει πολυς καιρος , αυτο που θυμαμαι χαρακτηριστικα ειναι ομως οτι ο ηχος με ακουστικα ειναι υπερ του 10 με διαφορα .

τωρα σαν δυναμη απο τα ηχεια , αν και νομιζω πως το 10 ειχε καλυτερη ποιοτητα , σαν ενταση το mate εχει πολυ πιο υψηλη.

το 10 δεν με ξυπνουσε , το mate τα καταφερνει :lol:

τωρα καμερες και τετοια δεν θυμαμαι , εχει περασει αρκετος καιρος.. δεν θυμαμαι ομως να ειχα καποιο παραπονο .

Link to comment
Share on other sites

το ειχα το htc αλλα εχει περασει πολυς καιρος , αυτο που θυμαμαι χαρακτηριστικα ειναι ομως οτι ο ηχος με ακουστικα ειναι υπερ του 10 με διαφορα .

τωρα σαν δυναμη απο τα ηχεια , αν και νομιζω πως το 10 ειχε καλυτερη ποιοτητα , σαν ενταση το mate εχει πολυ πιο υψηλη.

το 10 δεν με ξυπνουσε , το mate τα καταφερνει :lol:

τωρα καμερες και τετοια δεν θυμαμαι , εχει περασει αρκετος καιρος.. δεν θυμαμαι ομως να ειχα καποιο παραπονο .

 

Ευχαριστω για την βοήθεια..Απλα μου ´αρεσει πολυ κ το mate 9 κ δεν ξερω τι να κάνω..Απλα επειδη εχω κόλλημα κ με την οθονη θελω να ξερω αν ειναι το ιδιο ζωντανή κ με πλούσια ρεαλιστικά χρωματα κ με πολυ καλη ευκρίνεια οπως του mate 9..Ασχετα αν ειναι 1080p..Κ το htc 10 Παντος ειναι φοβερο!!!

ΥΓ:Αυτο με το mate 9 με την αφή που δεν πιάνει καλα στις άκρες της οθονης γινόταν κ στα mate 7,8;

Link to comment
Share on other sites

Όχι είχε αναφερθεί μόνο για το 9.

Εγώ δεν το είχα διαπιστώσει αλλά έβγαλε update που το διόρθωσε.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω για την βοήθεια..Απλα μου ´αρεσει πολυ κ το mate 9 κ δεν ξερω τι να κάνω..Απλα επειδη εχω κόλλημα κ με την οθονη θελω να ξερω αν ειναι το ιδιο ζωντανή κ με πλούσια ρεαλιστικά χρωματα κ με πολυ καλη ευκρίνεια οπως του mate 9..Ασχετα αν ειναι 1080p..Κ το htc 10 Παντος ειναι φοβερο!!!

ΥΓ:Αυτο με το mate 9 με την αφή που δεν πιάνει καλα στις άκρες της οθονης γινόταν κ στα mate 7,8;

 

σε κανενα δεν το κανε και στο mate 9 το εκανε στην πρωτη εκδοση του λογισμικου με το πρώτο update το έστρωσαν

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...