Jump to content

Huawei Mate 9


Kos_77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πόσες ώρες οθόνη βγάζετε με κύρια χρήση ίντερνετ, όχι παιχνίδια;

 

Χθες έγραψε 44 ώρες λειτουργίας με 5,20 οθόνη.... Επικά νούμερα!

Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Η συσκευη δε βγαζει τοσο καλες φωτο τη νυχτα η ειναι η ιδεα μου; selfie σα 2mp στις ακρες και ποσω καμερα καλουτσικη αλλα οχι οπως του s7. Μηπως θελει καποια ρυθμιση;

Cell phone: iPhone Xs Max 256GB

Tablet: iPad 2017 Gold 32GB

Link to comment
Share on other sites

6-7 ωρες για πλακα.

το ρεκορ μου ειναι 8μιση ωρες.

 

Χθες έγραψε 44 ώρες λειτουργίας με 5,20 οθόνη.... Επικά νούμερα!

Ευχαριστώ παίδες!

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Γνωρίζει κανείς αν υπάρχει σε κάποιο κατάστημα στην έκθεση;

Εγώ το είχα δει στο Πλαίσιο Συντάγματος

 

Sent from my SM-G935F using Tapatalk

Αργύρης :w00t:

"Opinions are like assholes. Everybody's got one and everyone thinks everyone else's stinks."

Link to comment
Share on other sites

το εχω εδώ και 5 μέρες (ναι το βρήκα σε καλή τιμή και μάλιστα ελληνικό και όχι branded) στραβά κουτσά το πήρα στα 550

 

εντυπώσεις σχεδον σε λα αψογο (πραγματικά δεν εχω να πω κάτι αρνητικό)

 

αλλά........... ότι αφορά μπαταρια δεν εχω να πω κάτι το θετικό

 

μου βγάζει γύρο στης 3 ώρες sot (Αντε 3 ώρες και 10 λεπτά (ανάλογα με τα το σήμα του 4g)

χρήση με 4g only brightness σε auto bluetooth μόνιμα ανοιχτό και συγχρονισμένο με το miband (low power bluetooth)

 

η αλήθεια είναι απογοητεύτηκα λίγο απο την μπαταρια με το Mate 7 με ίδια χρήση βαρούσα 7 ώρες και κατή ψιλά με το mate 8 6 ώρες ήταν σίγουρες και καμία φορά (σπάνια έβλεπα και 6:40) (όχι με το τελευταίο update εκει max 5 είχα)

ακόμη και το p9 plus έβγαζε 4 ώρες

 

 

ουσιαστικά εχω ακριβός την ίδια αυτονομια με το p8!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες οθόνη στις πόσες μέρες αναμονής; παραείναι χαμηλό

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες οθόνη στις πόσες μέρες αναμονής; παραείναι χαμηλό

 

8 το προι απο την πριζα 12 το βραδι πριζα με 10% (14 ωρες δλδ)

 

ακριβός μα ακριβός ίδια αυτονομια με το p8 (βέβαια μια μέρα που έκανα χρήση wifi only διπλασιάστηκε σχεδον αλλά αυτό δεν το μετράω καθώς κύρια χρήση μου είναι 4g)

Link to comment
Share on other sites

Να δεις αν κάτι στη ρουφάει, το πιο λογικό

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

Να δεις αν κάτι στη ρουφάει, το πιο λογικό

 

τίποτα όλα φυσιολογικά είναι το εχω κοιτάξει αυτο

 

btw πάνω κατω τα ίδια έβγαζα με το s7 edge (~20 παραπάνω ίσος)

Edited by Johny-B
Απαγορεύεται η γραφή SMS!!!
Link to comment
Share on other sites

τπτ όλα φυσιολογικά είναι το εχω κοιτάξει αυτο

 

btw πάνω κατω τα ίδια έβγαζα με το s7 edge (~20 παραπάνω ίσος)

 

κι εγω νομιζω πρεπει να ψαξεις λιγο παραπανω,κατι αλλο συμβαινει....

samsung-galaxy-s23-s23-ultra-enterprise-edition.jpg.webp

Link to comment
Share on other sites

τπτ όλα φυσιολογικά είναι το εχω κοιτάξει αυτο

 

btw πάνω κατω τα ίδια έβγαζα με το s7 edge (~20 παραπάνω ίσος)

Κάνε μια επανεκκίνηση.

Κάτι δεν πάει καλά αν συνεχίζει θα πρέπει να κάνεις επαναφορά εργοστασιακων ρυθμίσεων.

Link to comment
Share on other sites

βασικα ανεβαζω σημερινα στατιστικα μπας και εχω χασει κατι

 

http://2.1m.yt/Ek9r0LO.png

http://2.1m.yt/Sn-G6Ab.png

http://2.1m.yt/p03Zaw_.png

http://2.1m.yt/JQ39HJS.png

 

Κάνε μια επανεκκίνηση.

Κάτι δεν πάει καλά αν συνεχίζει θα πρέπει να κάνεις επαναφορά εργοστασιακων ρυθμίσεων.

 

ήδη έχει δοκιμαστεί αυτό χτες το απόγευμα (το δεύτερο βασικά)

 

+btw πάνω κάτω τα ίδια βγάζω και με το s7 edge που ειχα κάνα μήνα

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε κάνα WakeLock Detector γιατί δεν έχει κάτι ιδιαίτερα περίεργο, σε σημείο να στείλεις για αλλαγή μπαταρίας

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε κάνα WakeLock Detector γιατί δεν έχει κάτι ιδιαίτερα περίεργο, σε σημείο να στείλεις για αλλαγή μπαταρίας

Το έχω εδώ και 3 μέρες δυστυχώς τπτ Btw με χρήση wifi βγάζω 7 ώρες σχεδόν

Link to comment
Share on other sites

@egodemis η συσκευή που αγόρασες είναι εκθεσιακή; (έγραψες ότι την αγόρασες στα 550 EUR). Και το δικό μου με τις πρώτες φορτίσεις είχε τύχει να βγάζει 2μιση-3 ώρες οθόνη με το ζόρι. Πλέον όμως βγάζω άνετα, τουλάχιστον 6 ώρες οθόνη, με όλα ανοιχτά μονίμως, 4G+, WiFi και τα πάντα να συγχρονίζουν και να ειδοποιούν. Ίσως χρειάζεται κάποιο calibration η μπαταρία για να στρώσει...δηλαδή 3-4 πλήρεις φορτίσεις-εκφορτίσεις ≈100->20%, ειδικά αν ήταν εκθεσιακή που σημαίνει ότι ήταν μονίμως στη φόρτιση και πιθανόν αυτό να του έχει προκαλέσει κάποια μείωση στην απόδοση της μπαταρίας, πριν την αγορά της συσκευής από εσένα.

 

Sent from my Huawei Mate 9

Edited by Meraklis87
Link to comment
Share on other sites

@egodemis η συσκευή που αγόρασες είναι εκθεσιακή; (έγραψες ότι την αγόρασες στα 550 EUR). Και το δικό μου με τις πρώτες φορτίσεις είχε τύχει να βγάζει 2μιση-3 ώρες οθόνη με το ζόρι. Πλέον όμως βγάζω άνετα, τουλάχιστον 6 ώρες οθόνη, με όλα ανοιχτά μονίμως, 4G+, WiFi και τα πάντα να συγχρονίζουν και να ειδοποιούν. Ίσως χρειάζεται κάποιο calibration η μπαταρία για να στρώσει...δηλαδή 3-4 πλήρεις φορτίσεις-εκφορτίσεις ≈100->20%, ειδικά αν ήταν εκθεσιακή που σημαίνει ότι ήταν μονίμως στη φόρτιση και πιθανόν αυτό να του έχει προκαλέσει κάποια μείωση στην απόδοση της μπαταρίας, πριν την αγορά της συσκευής από εσένα.

 

Sent from my Huawei Mate 9

 

όχι καινούργια (τιμή από άλλο κόλπο προήλθε :p)

σε αναμονη πάντως δεν τρώει τίποτα (το αφίσα ολη την νύχτα με ανοιχτό wifi οχι 4g) από 22% κατέβηκε 21% (εδώ είμαστε οκ δηλαδή από πίσω δεν τρώει τίποτα την μπαταρια)

με χρήση wifi only (μια μέρα που ήμουν σπίτι το έλιωνα έβγαλα 6 ώρες και 45 λεπτά (πάλι πολύ καλά)

 

αλλά μόλις βγω έξω και βάλω 4g και κουνούμε φεύγει με το καλημέρα η μπαταρια με ελάχιστη χρήση browsing κλπ (fb δεν έχω καν)

ιδια αυτονομια είχα με το s7 edge (πάλι με ζόρι 3 ώρες έξω και με wifi θέριζε) το περίεργο είναι ότι και με το p8 έβγαζα με 4g 3 ώρες εξω (με wifi 4 και κάτι)

 

η χρήση που κάνω δεν αντέχει το κινητό η είμαι γκαντέμης

 

θα κάνω και ένα τεστακη με το iphone 7 plus να δω πως φέρετε αυτό

 

btw camera στο mate με άφησε με ανοιχτό στόμα (καλύτερη από την s7 edge στο manual) (όχι στο video εκεί χάνει παρα πολυ)

Edited by Johny-B
Απαγορεύεται η γραφή SMS!!!
Link to comment
Share on other sites

Ήθελα να ρωτήσω. Επειδή ενδιαφέρομαι για την αγορά του. Ήθελα να ρωτήσω για την συσκευή, αν είναι καλή και για την κάμερά του, σε σχέση με το s7 edge που έχω στην κατοχή μου!!! Edited by Johny-B
.....
Link to comment
Share on other sites

Ειθελα να ρωτισο επειδη ενδιαφερομε για την αγωρα του ειθελα να ρωτισο για τιν σισκευει αν ειναι καλη και για τιν καμερατου σε σχεσει με το s7 edge που εχω στην κοτοχη μου!!!

 

Μας τυφλωσες... το s7 έχει την καλυτερη καμερα. Απο ταχυτητα το mate ειναι ετη φωτός μπροστα

Cell phone: iPhone Xs Max 256GB

Tablet: iPad 2017 Gold 32GB

Link to comment
Share on other sites

Ειθελα να ρωτισο επειδη ενδιαφερομε για την αγωρα του ειθελα να ρωτισο για τιν σισκευει αν ειναι καλη και για τιν καμερατου σε σχεσει με το s7 edge που εχω στην κοτοχη μου!!!

Σαν συσκευή το Mate είναι αρκετά καλύτερο σαν Camera σε auto το s7 καλύτερο αν και σε manual κατάφερα καλύτερα αποτελέσματα (αλλά προϋποθέτει γνώσεις φωτογραφίας)

Όσο κουφό και αν φαίνεται οθόνη του Mate με ενθουσίασε περισσότερο από το s7 edge (το οποίο το είχα ένα μήνα και κάτι)

Btw βάλε SwiftKey λεξικό, και εγώ είμαι μαύρα χάλια στην ορθογραφία αλλά σε ένα βαθμό με σώζουν αυτά

Link to comment
Share on other sites

Σαν συσκευή το Mate είναι αρκετά καλύτερο σαν Camera σε auto το s7 καλύτερο αν και σε manual κατάφερα καλύτερα αποτελέσματα (αλλά προϋποθέτει γνώσεις φωτογραφίας)

Όσο κουφό και αν φαίνεται οθόνη του Mate με ενθουσίασε περισσότερο από το s7 edge (το οποίο το είχα ένα μήνα και κάτι)

Btw βάλε SwiftKey λεξικό, και εγώ είμαι μαύρα χάλια στην ορθογραφία αλλά σε ένα βαθμό με σώζουν αυτά

 

Την νύχτα δεν εχει σχεση το ενα κινητο με το αλλο. Μονο τη μερα μπορεις να πεις οτι ειναι ισα η λιγο καλυτερο το mate.

Cell phone: iPhone Xs Max 256GB

Tablet: iPad 2017 Gold 32GB

Link to comment
Share on other sites

Με μπερδέψατε. Αξίζει η αγορά του; Η μπαταρία είναι ανώτερη από S7 edge; Edited by Johny-B
....
Link to comment
Share on other sites

με μπερδεψτε αξηζει ι αγωρα του ι μπανταρια ειναι ανωτερη απο s7 edge?

 

ναι αξιζει,ναι καλυτερη μπαταρια....,διαβασε το θεμα απο την αρχη για να εχεις σφαιρικη αποψη ,αυτη ειναι η καλυτερη μεθοδος πριν την αγορα μια συσκευης με σημαντικη αξια!

samsung-galaxy-s23-s23-ultra-enterprise-edition.jpg.webp

Link to comment
Share on other sites

ναι αξιζει,ναι καλυτερη μπαταρια....,διαβασε το θεμα απο την αρχη για να εχεις σφαιρικη αποψη ,αυτη ειναι η καλυτερη μεθοδος πριν την αγορα μια συσκευης με σημαντικη αξια!

 

+ εχει swiftkey με ελληνικό dictionary by default :lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...