Jump to content

Samsung Gear S3 (Frontier, Classic)


me00016
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δεν προτρεπω κανενα να το κανει, αλλα εγω το εχω σχεδον 2 χρονια,απειρα μπανια σε πισινες και ντους,δεν το εβγαλα ποτε,εκτος θαλασσης ομως λογο αλατιου.
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Και γω το ίδιο. Ντους κανονικά. Και το βάζω κάτω από τη βρύση οταν θέλω να το καθαρίσω.

 

Στάλθηκε από το Mi MIX 2 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ το ίδιο,στην αρχή το φοβόμουν αλλά πλέον και ντούς και πισίνα κανονικά.Μόνο θάλασσα λόγω αλατιού δεν το βάζω.
Will keep updating....Galaxy S out of the box 2.1 Eclair JM5 Cos,2.2.1 Froyo JS3 + SPEEDMOD KERNEL-k13c-500hz + Clockwork Mod,Slim ICS + Semaphore Kernel + JVU modem,Slim Bean 4.1.2 + Semaphore 2.6.0.s,Cyanogen 10.1 + Semaphore 2.9.23 ....10.2 etc....,Cyanogenmod 11 snapshot M4 + Neo kernel cma 415mb. :shifty:
Link to comment
Share on other sites

Εγω παντως οσο και εαν προσπαθω να ξεπερασω τον "φοβο' μου :p δεν μπορω ρε παιδια!!, ενταξει πλυσιμο χερια ΟΚ αλλα μπανιο στη θαλασσα και ντους το βγαζω!!

 

----- προσθήκη μηνύματος 85 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ρε μαγκες εχει χαλαρωση σε κανεναν το bezel;;;Το εχω 20 μερες στην αρχη ηταν σκληρο και τωρα εχει χαλαρωση παρα πολυ

 

Eμενα και παρα την εντονη χρηση (περιστροφη λογω συχνης αλλαγης watchfaces) ακομα ευτυχως ειναι οπως την πρωτη ημερα...

Proud Owner of:PS1,GB,NES,GbASP,Sega Saturn,Sega DC,PS2,Xbox,Wii,XBOX360(phat),PSP(J)v1.50,(2x)PSP(E),PS3, PSP-Go,(2X)ΧΒΟΧ360SLIM,PS Vita,PS4 Batman Collectors Edition,Wii U,X-ONE,N3DS,X-ONE S,mini NES,Switch,mini PS1,Switch PIKACHU Edition,PS4 Days of Play,XBOX ONE Gears of War 4 Limited Edition 2TB,Xbox One X Cyberpunk 2077 Limited Edition 1TB,XBOX Series S, Series X

Link to comment
Share on other sites

 

Eμενα και παρα την εντονη χρηση (περιστροφη λογω συχνης αλλαγης watchfaces) ακομα ευτυχως ειναι οπως την πρωτη ημερα...

 

Εισαι τυχερος και αλλοι εχουν θεμα απ οτι διαβασα

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως επειδή ξεχνουσα ότι δεν είναι αδιάβροχο κι θάλασσα και πισίνα και στο Μπάνιο και βουτιές και μακροβούτι τα έφαγε... Και ευτυχώς μέχρι στιγμής όλα καλά.

 

 

Στάλθηκε από το CLT-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Κάποιο δωρεάν gps υπάρχει η μόνο το gear navigation με πληρωμή

 

...το συγκεκριμενο πρεπει να εχεις και το τηλεφωνο μαζι σου.

Υπαρχει καποια εφαρμογη(gps) που να δουλευει χωρις να εχεις το τηλεφωνο μαζι σου?

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, γίνεται να μου εξηγήσει κάποιος πως το βρίσκω στην Ελλάδα 215€ και στη Κίνα 514€? https://www.zipy.gr/p/ali/samsung-gear-s3-frontier-smartwatch-gps-bluetooth-fitness-heart-rate-outdoor-wearable/32867856337/#wrapper. Μήπως διαφέρουν σε κάτι? Και κάτι άλλο, αν δεν είναι αδιάβροχο αυτό που έχει προστασία IP68 τότε ποιο είναι? Edited by stelaras14
Link to comment
Share on other sites

Εγώ για να σας πω την αλήθεια, πίστευα ότι είναι αδιάβροχο γιι αυτό το έβαζα σε ντους και πλύσιμο κανονικά! Ιδέα δεν είχα ότι δεν είναι αδιάβροχο!!!

 

Στάλθηκε από το Mi MIX 2 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, γίνεται να μου εξηγήσει κάποιος πως το βρίσκω στην Ελλάδα 215€ και στη Κίνα 514€? https://www.zipy.gr/p/ali/samsung-gear-s3-frontier-smartwatch-gps-bluetooth-fitness-heart-rate-outdoor-wearable/32867856337/#wrapper. Μήπως διαφέρουν σε κάτι? Και κάτι άλλο, αν δεν είναι αδιάβροχο αυτό που έχει προστασία IP68 τότε ποιο είναι?
Δεν ξέρω τι βλέπεις εσύ πάντως στο λινκ που έβαλες λέει 354,93 από AliExpress με δωρεάν τα μεταφορικά.

 

Το IP68 τώρα όπως αναφέραμε και πιο πάνω και γίνεται και περιγραφή στα χαρακτηριστικά του σημαίνει ότι μπορεί να μπει σε 1,5 μέτρα νερό για μισή ώρα και να μην πάθει κάτι και όχι ότι είναι αδιάβροχο.

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

 

Το IP68 τώρα όπως αναφέραμε και πιο πάνω και γίνεται και περιγραφή στα χαρακτηριστικά του σημαίνει ότι μπορεί να μπει σε 1,5 μέτρα νερό για μισή ώρα και να μην πάθει κάτι και όχι ότι είναι αδιάβροχο.

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

 

Και τι είναι αδιάβροχο δηλαδή; :rolleyes:

 

Στάλθηκε από το LG-H870 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

Αδιάβροχο (waterproof) σημαίνει ότι όλα του τα εξαρτήματα και η κάσα είναι στεγανοποιημένα και ότι μπορεί να αντέξει σε συγκεκριμένα βάθη και πιέσεις χωρίς να πάθει τίποτα.

 

Το water-resistant τώρα ναι μεν στην ελληνική γλώσσα μεταφράζεται ως αδιάβροχο αλλά έχει διαφορετική λειτουργία έχει αντίσταση στο νερό που σημαίνει ότι δεν πειράζει να πέσει νερό αλλά αν πάθει κάτι λόγο αυτού δεν σε καλύπτει η εγγύηση ενώ στην πρώτη περίπτωση που έχει χαρακτηριστεί ως water proof σε καλύπτει.

 

 

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Αδιάβροχο (waterproof) σημαίνει ότι όλα του τα εξαρτήματα και η κάσα είναι στεγανοποιημένα και ότι μπορεί να αντέξει σε συγκεκριμένα βάθη και πιέσεις χωρίς να πάθει τίποτα.

 

Το water-resistant τώρα ναι μεν στην ελληνική γλώσσα μεταφράζεται ως αδιάβροχο αλλά έχει διαφορετική λειτουργία έχει αντίσταση στο νερό που σημαίνει ότι δεν πειράζει να πέσει νερό αλλά αν πάθει κάτι λόγο αυτού δεν σε καλύπτει η εγγύηση ενώ στην πρώτη περίπτωση που έχει χαρακτηριστεί ως water proof σε καλύπτει.

 

 

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Ακριβώς , όσο αδιάβροχα είναι τα κινητά της samsung τόσο είναι και το ρολόι, δεν είναι για κολύμπι και όποιος κολυμπάει ρισκάρει και δεν θα τον καλύψει αν πάρει νερά.

s100-Artemis-Cruise-Diamond

HTC-Touch-Diamond.jpg.bc5fa35baa0b6f97517a6b8f6b247b68.jpg

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα στην ομαδα,νεος κατοχος και εγω ενος g3 frontier,λογο δουλειας θα ηθελα να εχω always on οθονη για να βλεπω σε αυτην ωρα και αν εχω ειδοποιησεις.Λιγο που το δοκιμασα σε καποια watch faces η always on οθονη που δειχνει την ωρα,πρωτον φωτιζει αρκετα το βραδυ,παρολο που εχω την φωτεινοτητα στο 1 και δευτερον μετα απο 5 λεπτα εσβησε,αρα τι always on ειναι;Υπαρχει καποια ρυθμιση για να μην σβηνει η οθονη καθολου αλλα να μην σου τρωει και την μπαταρια σε μια μερα,οπως εκανε το παλιο μου sony sw2;
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα στην ομαδα,νεος κατοχος και εγω ενος g3 frontier,λογο δουλειας θα ηθελα να εχω always on οθονη για να βλεπω σε αυτην ωρα και αν εχω ειδοποιησεις.Λιγο που το δοκιμασα σε καποια watch faces η always on οθονη που δειχνει την ωρα,πρωτον φωτιζει αρκετα το βραδυ,παρολο που εχω την φωτεινοτητα στο 1 και δευτερον μετα απο 5 λεπτα εσβησε,αρα τι always on ειναι;Υπαρχει καποια ρυθμιση για να μην σβηνει η οθονη καθολου αλλα να μην σου τρωει και την μπαταρια σε μια μερα,οπως εκανε το παλιο μου sony sw2;

Φίλε μου καλορίζικο.Το always on πράγματι τρώει μπαταρία μιας και το ρολόι φτάνει μόνο στις 2 μέρες.Τώρα τη φωτεινότητα είτε στο 1 είτε στο 7 την έχεις,αυτό έχει νόημα κατά την περιήγηση στο ρολόι.Οταν το watchface περάσει σε κατάσταση αδράνειας,μετά απο 15 δευτ. ή όποτε του έχεις ορίσει εσύ,το watchface σκοτεινιάζει για οικονομία,αλλά παραμένει ανοιχτό.Τώρα για το βράδυ που λες,σβήνει μετά από 5 λεπτά περίπου ακινησίας,ίσως και λίγο παραπάνω,γιατί κάνει την καταγραφή ύπνου.Αυτό σημαίνει οικονομία μπαταρίας δεν ενοχλεί με άσκοπο φως στο σκοτάδι και ταυτόχρονα κάνει και αυτό που λέω παραπάνω.Άλλωστε οταν κοιμόμαστε και θέλουμε να δούμε την ώρα,απλά πατάμε το κουμπάκι κι ανάβει.Επίσης σαν συμβουλή,εγω έχω απενεργοποιήσει το ξύπνημα με τη στεφάνη,γιατί όπως κοιμόμουν και κινούνταν το χέρι,άναβε και το ρολόι και με ενοχλούσε.Τέλος να σου πω οτι το always on λειτουργεί μόνο οταν φοράμε το ρολόι.Οταν το βγάλουμε και το αφήσουμε σε επίπεδη επιφάνεια,μετά απο κάποια ώρα απενεργοποιείται.

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου καλορίζικο.Το always on πράγματι τρώει μπαταρία μιας και το ρολόι φτάνει μόνο στις 2 μέρες.Τώρα τη φωτεινότητα είτε στο 1 είτε στο 7 την έχεις,αυτό έχει νόημα κατά την περιήγηση στο ρολόι.Οταν το watchface περάσει σε κατάσταση αδράνειας,μετά απο 15 δευτ. ή όποτε του έχεις ορίσει εσύ,το watchface σκοτεινιάζει για οικονομία,αλλά παραμένει ανοιχτό.Τώρα για το βράδυ που λες,σβήνει μετά από 5 λεπτά περίπου ακινησίας,ίσως και λίγο παραπάνω,γιατί κάνει την καταγραφή ύπνου.Αυτό σημαίνει οικονομία μπαταρίας δεν ενοχλεί με άσκοπο φως στο σκοτάδι και ταυτόχρονα κάνει και αυτό που λέω παραπάνω.Άλλωστε οταν κοιμόμαστε και θέλουμε να δούμε την ώρα,απλά πατάμε το κουμπάκι κι ανάβει.Επίσης σαν συμβουλή,εγω έχω απενεργοποιήσει το ξύπνημα με τη στεφάνη,γιατί όπως κοιμόμουν και κινούνταν το χέρι,άναβε και το ρολόι και με ενοχλούσε.Τέλος να σου πω οτι το always on λειτουργεί μόνο οταν φοράμε το ρολόι.Οταν το βγάλουμε και το αφήσουμε σε επίπεδη επιφάνεια,μετά απο κάποια ώρα απενεργοποιείται.

 

Φιλε μου ευχαριστω πολυ για την αμεση απαντηση,με το που το ειδα το ενεργοποιησα και ηταν οντως ετσι.Μηπως εχεις βρει καποιο watchface που στην always on οθονη να φαινεται η ωρα κατω απο εντονο ηλιο;

Link to comment
Share on other sites

Σημερα το απογευμα εκανα μια διαδρομη περιπου 45 λεπτα και πατησα ασκηση(περπατημα).Μου τα εδειξε αναλυτικα ολα εκτος απο την διαδρομη που ακολουθησα...πρεπει να ενεργοποιησω κατι?
Link to comment
Share on other sites

Φιλε μου ευχαριστω πολυ για την αμεση απαντηση,με το που το ειδα το ενεργοποιησα και ηταν οντως ετσι.Μηπως εχεις βρει καποιο watchface που στην always on οθονη να φαινεται η ωρα κατω απο εντονο ηλιο;

Φίλε μου για να φαίνεται η ωρα κάτω από έντονο ήλιο,διάλεξε watchface με έντονο λευκό χρώμα.Βελτιώνει πολύ την κατάσταση.

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Σημερα το απογευμα εκανα μια διαδρομη περιπου 45 λεπτα και πατησα ασκηση(περπατημα).Μου τα εδειξε αναλυτικα ολα εκτος απο την διαδρομη που ακολουθησα...πρεπει να ενεργοποιησω κατι?

Έχεις ενεργοποιήσει το gps στο ρολόι;

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου για να φαίνεται η ωρα κάτω από έντονο ήλιο,διάλεξε watchface με έντονο λευκό χρώμα.Βελτιώνει πολύ την κατάσταση.

 

Οταν λες λευκο χρωμα στην ωρα ή στο backround?Μηπως θα μπορουσες να δειξεις με φωτο πιο προτεινεις;Μιλαω παντα για ψηφιακο ρολοι.

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου για να φαίνεται η ωρα κάτω από έντονο ήλιο,διάλεξε watchface με έντονο λευκό χρώμα.Βελτιώνει πολύ την κατάσταση.

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Έχεις ενεργοποιήσει το gps στο ρολόι;

 

gps και ασυρματα δυκτια εχω ως επιλογη...θα το τσεκαρω παλι σημερα.Ευχαριστω....

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου για να φαίνεται η ωρα κάτω από έντονο ήλιο,διάλεξε watchface με έντονο λευκό χρώμα.Βελτιώνει πολύ την κατάσταση.

 

Οταν λες λευκο χρωμα στην ωρα ή στο backround?Μηπως θα μπορουσες να δειξεις με φωτο πιο προτεινεις;Μιλαω παντα για ψηφιακο ρολοι.

Εγω χρησιμοποιώ αναλογικό ρολόι με λευκό φόντο.Σε ψηφιακό φαντάζομαι οτι με λευκούς αριθμούς θα είναι καλύτερα.

Link to comment
Share on other sites

Και εμένα στο ψηφιακό με λευκά τα ψηφία κάτι γίνεται, αλλά το περίμενα καλύτερο.Ξερεις αν έχω ενεργοποιήσει την always on οθόνη, αν μπορώ να απενεργοποιησω το άνοιγμα της οθόνης με το άγγιγμα της οθόνης; Το ψάχνω αλλά δεν το βρίσκω, και κάθε φορά που καθαρίζω την οθόνη από δαχτυλιές, για να φαίνεται καλύτερα στον ήλιο, πατιέται ο, τι να ναι.
Link to comment
Share on other sites

Exετε να προτείνετε κάποιο ποιοτικό watchface αναλογικό αλλά να απεικονίζει και ψηφιακά βήματα, παλμούς κτλ?:)

 

 

 

Ευχαριστώ.

 

(νέος κάτοχος)

Edited by elteo
Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...