Jump to content

Samsung Gear S3 (Frontier, Classic)


me00016
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Όποιος θέλει να πάρει λουράκια από εδώ

https://www.amazon.co.uk/gp/product/B01N3CHFDR/ref=oh_aui_detailpage_o00_s00?ie=UTF8&psc=1

Μην σας πω ότι η ποιότητα είναι και λίγο καλύτερη από αυτό που έχουμε

Ήρθαν σε 9 ημέρες

ⓜⓘⓚⓔ ✈︎ Everything you can imagine is real [P²]
Link to comment
Share on other sites

Όποιος θέλει να πάρει λουράκια από εδώ

https://www.amazon.co.uk/gp/product/B01N3CHFDR/ref=oh_aui_detailpage_o00_s00?ie=UTF8&psc=1

Μην σας πω ότι η ποιότητα είναι και λίγο καλύτερη από αυτό που έχουμε

Ήρθαν σε 9 ημέρες

 

Φίλε, να σε ρωτήσω, έχουν quick release on each strap; γιατί δεν είδα να το γράφει.

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα παρατήρησα ότι η στεφάνη του ρολογιού κάνει κενά. Γυρίζοντας τη για περιήγηση στο μενού κάποια στιγμή κάνει 3 ή 4 κλικ και μετά προχωράει στην επόμενη επιλογή. Το δοκίμασα αρκετές φορές μήπως ήταν τυχαίο αλλά εξακολουθεί να υφίσταται .

 

Σας το έχει κάνει ποτέ; Μήπως να το πετάξω μέχρι το σέρβις μιας και είμαι ακόμα εντός εγγύησης;

Δηλαδή "χάνει" στροφή; Τη στρίβεις και δεν κάνει τίποτα; Αν ναι, να το πας ναι...
Link to comment
Share on other sites

Φίλε, να σε ρωτήσω, έχουν quick release on each strap; γιατί δεν είδα να το γράφει.

Ναι, φυσικά και έχουν.

ⓜⓘⓚⓔ ✈︎ Everything you can imagine is real [P²]
Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή "χάνει" στροφή; Τη στρίβεις και δεν κάνει τίποτα; Αν ναι, να το πας ναι...

 

Ακριβώς αυτό. Αλλά όχι σε ολόκληρη την περιστροφή. Αλλάζει το μενού πχ 5-6 φορές κανονικά και μετά χάνει 3-4 κλικ για να "ακούσει" στην 5η....

Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου πήρα το ίδιο σε navy από wish με 1€ +1€ μεταφορικά.

Στον μήνα πάνω το είχα.

Μαζί με αυτό αλλά 2 λουράκια το ένα δερμάτινο και ακόμα ένα σύνολο μαζί με μεταφορικά 18€.

Το δερμάτινο που πήρα εδω το βρήκα 25€ από wish στα 9€ μαζί με τα μεταφορικά.

 

 

Sent from my Pixel 2 XL using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους. Χθες αγόρασα το Gear S3 Classic από Πλαίσιο stockhouse. Πέρα από το γεγονός ότι μου έβγαλε την πίστη να το συνδέσω με iPhone, η μπαταρία φαίνεται να πεθαίνει απίστευτα γρήγορα. Το φόρτισα στο 100% αργά το βράδυ και το άφησα εκτός φόρτισης στο κομοδίνο. Το πρωί που ξύπνησα είχε 13% μπαταρία χωρίς να έχει κάνει απολύτως τίποτα. Από ό,τι διάβασα, κάτι παλιά bugs με τη μπαταρία πρέπει να έχουν διορθωθεί με την τελευταία έκδοση λογισμικού. Πρέπει να το πάω στη Samsung...?

 

Tizen version 3.0.0.2

Software version R770XXU2CRG3

 

Καταρχην καλοφορετο!! Εχω την εντυπωση οτι ηταν εκθεσιακο σωστα? (γιατι και εγω που το εψαχνα για φιλο και μου ειπαν οτι μονο εκει θα μπορουσα να το βρω αλλα ειναι εκθεσιακο με οτι συνεπαγεται αυτο στις "αντοχες" του....νομιζω το γραφει και στο site τους) ενα ΝΑΙ δεν πιστευω να το αγορασες στην "κανονικη" τιμη του ΠΛΑΙΣΙΟΥ (299)....απο εκει και περα ελπιζω να στην αντικαταστησουν την μπαταρια δωρεαν.

 

(EDIT: το γραφουν και εκει... https://www.plaisio.gr/tilefona/wearables/wearables-all/Samsung-Smartwatch-Gear-S3-Classic-Black-SM-R770NZSAEUR.htm)

Edited by spinemm

Proud Owner of:PS1,GB,NES,GbASP,Sega Saturn,Sega DC,PS2,Xbox,Wii,XBOX360(phat),PSP(J)v1.50,(2x)PSP(E),PS3, PSP-Go,(2X)ΧΒΟΧ360SLIM,PS Vita,PS4 Batman Collectors Edition,Wii U,X-ONE,N3DS,X-ONE S,mini NES,Switch,mini PS1,Switch PIKACHU Edition,PS4 Days of Play,XBOX ONE Gears of War 4 Limited Edition 2TB,Xbox One X Cyberpunk 2077 Limited Edition 1TB,XBOX Series S, Series X

Link to comment
Share on other sites

Καταρχην καλοφορετο!! Εχω την εντυπωση οτι ηταν εκθεσιακο σωστα? (γιατι και εγω που το εψαχνα για φιλο και μου ειπαν οτι μονο εκει θα μπορουσα να το βρω αλλα ειναι εκθεσιακο με οτι συνεπαγεται αυτο στις "αντοχες" του....νομιζω το γραφει και στο site τους) ενα ΝΑΙ δεν πιστευω να το αγορασες στην "κανονικη" τιμη του ΠΛΑΙΣΙΟΥ (299)....απο εκει και περα ελπιζω να στην αντικαταστησουν την μπαταρια δωρεαν.

 

(EDIT: το γραφουν και εκει... https://www.plaisio.gr/tilefona/wearables/wearables-all/Samsung-Smartwatch-Gear-S3-Classic-Black-SM-R770NZSAEUR.htm)

 

Ευχαριστώ :) Δεν ήταν εκθεσιακό, ήταν επισκευασμένο από Samsung και το πήρα 220. Μίλησα πάντως μαζί τους (Πλαίσιο) και μου είπαν να περάσω να το δουν. Πέρασα και μου έδωσαν άλλο (εκθεσιακό) επί τόπου. Το οποίο ευτυχώς φαίνεται να δουλεύει μια χαρά. Απευθείας συνδέθηκε και με το iPhone, ούτε disconnects ούτε τίποτα. Μπαταρία με always-on την οθόνη μου έβγαλε άνετα τη μέρα χθες με 40% όταν το έβγαλα το βράδυ

Link to comment
Share on other sites

220 το πήρα ολοκαίνουργιο στο κουτί του σφραγισμένο από μαγαζί του Σκρουτζ με την 2ετη εγγύηση του. Γιατί το πήρες από πλαίσιο; Σε έπιασαν κωτσο.....
Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

220 το πήρα ολοκαίνουργιο στο κουτί του σφραγισμένο από μαγαζί του Σκρουτζ με την 2ετη εγγύηση του. Γιατί το πήρες από πλαίσιο; Σε έπιασαν κωτσο.....

 

έχεις δίκιο δυστυχώς

Link to comment
Share on other sites

Πούλησα και εγώ σε έναν συμφορουμιτη το frontier 150 και δεν ξέρω αν είναι καλή τιμή απλά τόσο μου πρότειναν από το φόρουμ.

Είναι η πρώτη φορά που είμαι χωρίς smartwatch και πραγματικά αισθάνομαι λίγο άδειος.

Τι σου είναι η συνήθεια .

Το Galaxy watch θα έρθει 14 Σεπτεμβρίου,να δούμε αν θα ανταποκρίνεται στις προσδοκίες.

Αν χρειαστεί αλλαγή μπαταρίας σε smartwatch ξέρει κάποιος να απαντήσει πόσο είναι το κόστος;

Link to comment
Share on other sites

Τι δεν βρίσκεις;;; Είναι στην εφαρμογή S- Health στο τηλέφωνο. Επίσης κάθε φορά που κοιμάσαι σε ειδοποιεί το ρολόι μόλις ξυπνήσεις και σου δείχνει τα δεδομένα.
Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ :) Δεν ήταν εκθεσιακό, ήταν επισκευασμένο από Samsung και το πήρα 220. Μίλησα πάντως μαζί τους (Πλαίσιο) και μου είπαν να περάσω να το δουν. Πέρασα και μου έδωσαν άλλο (εκθεσιακό) επί τόπου. Το οποίο ευτυχώς φαίνεται να δουλεύει μια χαρά. Απευθείας συνδέθηκε και με το iPhone, ούτε disconnects ούτε τίποτα. Μπαταρία με always-on την οθόνη μου έβγαλε άνετα τη μέρα χθες με 40% όταν το έβγαλα το βράδυ

 

Χωρις να θελω να σε αγχωσω νομιζω οτι με always on και 40% το ιδιο βραδυ δεν ειναι και τοσο καλο. Εμενα με always on πχ το φορτισα σημερα το πρωι (γυρω στις 07:45) και τωρα (18:50) ειναι στο 82%. Νομιζω οτι καλυτερα θα ηταν να στο αλλαζαν εστω και με αλλο "επισκευασμενο" και οχι εκθεσιακο ή τουλαχιστον να μην στο πουλαγαν στα 220 αλλα σιγουρα κατω απο 200....οπως και να εχει και παλι ευχομαι καλοφορετο και να το χαρεις!!

Proud Owner of:PS1,GB,NES,GbASP,Sega Saturn,Sega DC,PS2,Xbox,Wii,XBOX360(phat),PSP(J)v1.50,(2x)PSP(E),PS3, PSP-Go,(2X)ΧΒΟΧ360SLIM,PS Vita,PS4 Batman Collectors Edition,Wii U,X-ONE,N3DS,X-ONE S,mini NES,Switch,mini PS1,Switch PIKACHU Edition,PS4 Days of Play,XBOX ONE Gears of War 4 Limited Edition 2TB,Xbox One X Cyberpunk 2077 Limited Edition 1TB,XBOX Series S, Series X

Link to comment
Share on other sites

Χωρις να θελω να σε αγχωσω νομιζω οτι με always on και 40% το ιδιο βραδυ δεν ειναι και τοσο καλο. Εμενα με always on πχ το φορτισα σημερα το πρωι (γυρω στις 07:45) και τωρα (18:50) ειναι στο 82%. Νομιζω οτι καλυτερα θα ηταν να στο αλλαζαν εστω και με αλλο "επισκευασμενο" και οχι εκθεσιακο ή τουλαχιστον να μην στο πουλαγαν στα 220 αλλα σιγουρα κατω απο 200....οπως και να εχει και παλι ευχομαι καλοφορετο και να το χαρεις!!

...εαν το εχει μονο σε κατασταση AOD ναι συμφωνώ επεσε η μπαταρια γρηγορα,διαφορετικα αν πειραματιζοταν δοκιμαζοντας καντραν π.χ. ναι εντάξει εκει η μπαταρια πεφτει γρηγορα!!

Link to comment
Share on other sites

Κοιτα, -εξαιτιας αυτου του γεγονοτος- και για να μην αγχωσω τον ανθρωπο γραφοντας ανακριβειες,"πουσαρα" το δικο μου, (απο το απογευμα μεχρι πριν λιγο) μπαινοβγαζοντας (κατεβασμα ή ξανακατεβασμα-install-uninstall) και δοκιμαζοντας πανω απο 70 watchfaces με διαφορες "πλατφορμες" απο τα free μεχρι οτι εχει δωσει με εκπτωσεις, και, οτι εχω σε free ή αγορασει σε mrtime, watchland, facer, watchmaster και watchmaker, η μπαταρια μου αυτη τη στιγμη ειναι στο 64%. Edited by spinemm

Proud Owner of:PS1,GB,NES,GbASP,Sega Saturn,Sega DC,PS2,Xbox,Wii,XBOX360(phat),PSP(J)v1.50,(2x)PSP(E),PS3, PSP-Go,(2X)ΧΒΟΧ360SLIM,PS Vita,PS4 Batman Collectors Edition,Wii U,X-ONE,N3DS,X-ONE S,mini NES,Switch,mini PS1,Switch PIKACHU Edition,PS4 Days of Play,XBOX ONE Gears of War 4 Limited Edition 2TB,Xbox One X Cyberpunk 2077 Limited Edition 1TB,XBOX Series S, Series X

Link to comment
Share on other sites

Κοιτα, -εξαιτιας αυτου του γεγονοτος- και για να μην αγχωσω τον ανθρωπο γραφοντας ανακριβειες,"πουσαρα" το δικο μου, (απο το απογευμα μεχρι πριν λιγο) μπαινοβγαζοντας (κατεβασμα ή ξανακατεβασμα-install-uninstall) και δοκιμαζοντας πανω απο 70 watchfaces με διαφορες "πλατφορμες" απο τα free μεχρι οτι εχει δωσει με εκπτωσεις, και, οτι εχω σε free ή αγορασει σε mrtime, watchland, facer, watchmaster και watchmaker, η μπαταρια μου αυτη τη στιγμη ειναι στο 64%.

 

Μια παρένθεση ακόμα. Εγώ μετά τις 10 φορτίσεις περιπου είδα στα "καλά "της την μπαταρία.

Link to comment
Share on other sites

Παρατήρησα ότι ο αυτόματος φωτισμός δεν δουλεύει στο aod...μόνο όταν ενεργοποιήσω το ρολόι. Έχω τσεκαρισμενη την επιλογή. Τι άλλο μπορώ να κάνω?
Link to comment
Share on other sites

Τι δεν βρίσκεις;;; Είναι στην εφαρμογή S- Health στο τηλέφωνο. Επίσης κάθε φορά που κοιμάσαι σε ειδοποιεί το ρολόι μόλις ξυπνήσεις και σου δείχνει τα δεδομένα.

 

Στο s health γραφει για χειροκίνητη καταγραφη ύπνου. Απλα το φοράω και κοιμαμαι η πρεπει να ενεργοποοησω και κατι αλλο;

Link to comment
Share on other sites

Διαβάζω ότι το περιστρεφόμενο bezel είναι ιδιαίτερα ευπαθές σε γρατσουνιές και χτυπήματα. Υπάρχει κάποιος τρόπος προστασίας του;
Link to comment
Share on other sites

Αυτο το aod το ενεργοπιησα με την εφαρμογη flaund αλλα δεν κανει κατι ,δεν θα επρεπε να μου δειχνει συνεχεια την ωρα?
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...