Jump to content

Samsung Gear S3 (Frontier, Classic)


me00016
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Φίλε μου καλησπέρα η διάρκεια της μπαταρίας παίζει μεγάλο ρόλο η χρήση του ρολογιού.

Αυτό που έχω κάνει και με βγάζει περίπου 4 μέρες είναι τα εξής:

Dark face

Οι απαραίτητες ειδοποιήσεις στο ρολόι ( τηλ-μνμ)

WiFi κλειστό

Heart rate μόνο χειροκίνητα

Το μόνο που δεν απενεργοποιείται η μέτρηση των βημάτων, όλα τα άλλα μπορείς off.

Location off

Το χρησιμοποιώ όλη μέρα εκτός από τον βράδι που το βγάζω και το βάζω σε airplane mode.

Σε άσκηση ενεργοποιω αυτά που θέλω.

Αυτά φίλε μου.

Αλλά όπως σου ανέφερα και στην αρχή παίζει μεγάλο ρόλο το πώς θέλεις να χρησιμοποιήσεις το ρολόι.

 

Sent from my ONEPLUS A5010 using Tapatalk

 

Σε ευχαριστώ παρά πολυ !!!!!:D:D:D

Galaxy note2,iPad air,iPhone 7plus 128GB,
Link to comment
Share on other sites

Εγώ με μόνιμα σβηστή την οθόνη (την ανάβω με το πλαϊνό κουμπί όταν θέλω να δω την ώρα) και με ενεργοποιημένες όλες τις ειδοποιήσεις βγάζω 3 μέρες στο νερό χωρίς να το κλείνω το βράδυ ή να το βάζω σε airplane mode.

 

Sent from my SM-N950F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μου φαίνεται βρήκα ένα bug.

 

Επειδή άρχισα να το βάζω όταν κάνω ποδήλατο , αν πατησω χειροκίνητα pause και μετά resume , δείχνει πως δεν έχει βρει τοποθεσία ενώ στην πραγματικότητα καταγράφει την τοποθεσία (φαίνεται στο τέλος γιατί βγάζει τον χάρτη που πήγες).

Αν το αφήσεις να κάνει αυτόματα τη δουλειά του δεν δείχνει πως έχασε την τοποθεσία.

 

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εγώ με μόνιμα σβηστή την οθόνη (την ανάβω με το πλαϊνό κουμπί όταν θέλω να δω την ώρα) και με ενεργοποιημένες όλες τις ειδοποιήσεις βγάζω 3 μέρες στο νερό χωρίς να το κλείνω το βράδυ ή να το βάζω σε airplane mode.

 

Sent from my SM-N950F using Tapatalk

Δηλαδή με την οθόνη always on και ολες τις ειδοποιήσεις θα βγάλει τη μέρα;

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή με την οθόνη always on και ολες τις ειδοποιήσεις θα βγάλει τη μέρα;

Με τα πάντα ανοιχτά σε 15-16 ώρες έχει χάσει περίπου 50% σε εμένα. Οπότε η μέρα βγαίνει άνετα.

Link to comment
Share on other sites

Με τα πάντα ανοιχτά σε 15-16 ώρες έχει χάσει περίπου 50% σε εμένα. Οπότε η μέρα βγαίνει άνετα.

Πολύ χαίρομαι γιατί έπεσε πολύ η τιμή του και ψήνομαι.

Link to comment
Share on other sites

Σε συνέχεια του θέματος με το πρόβλημα στη φόρτιση ( αργεί να φορτίσει και δε πάει στο 100% ) όσο αφορά το δικό μου, με βεβαιότητα πλέον λέω το εξής :

Μετά από αρκετές δοκιμές, το πρόβλημα υπάρχει μόνο όταν η εξωτερική θερμοκρασία περιβάλλοντος είναι υψηλή. Όταν είναι σε νορμάλ καταστάσεις ( είτε φυσικά είτε με A/C ) τότε δε μου το έκανε καμία φορά.

Αυτά από εμένα και αναρωτιέμαι αν συμβαίνει και σε άλλους το πρόβλημα αυτό για τον ίδιο λόγο, τότε τι κάνουμε; Ακόμη και αλλαγή μπαταρίας να μας κάνουν, το πρόβλημα θα υπάρχει , τουλάχιστον έτσι πιστεύω.

Άρα A/C στις ζεστές μέρες και όλα οκ;

Link to comment
Share on other sites

Σε συνέχεια του θέματος με το πρόβλημα στη φόρτιση ( αργεί να φορτίσει και δε πάει στο 100% ) όσο αφορά το δικό μου, με βεβαιότητα πλέον λέω το εξής :

Μετά από αρκετές δοκιμές, το πρόβλημα υπάρχει μόνο όταν η εξωτερική θερμοκρασία περιβάλλοντος είναι υψηλή. Όταν είναι σε νορμάλ καταστάσεις ( είτε φυσικά είτε με A/C ) τότε δε μου το έκανε καμία φορά.

Αυτά από εμένα και αναρωτιέμαι αν συμβαίνει και σε άλλους το πρόβλημα αυτό για τον ίδιο λόγο, τότε τι κάνουμε; Ακόμη και αλλαγή μπαταρίας να μας κάνουν, το πρόβλημα θα υπάρχει , τουλάχιστον έτσι πιστεύω.

Άρα A/C στις ζεστές μέρες και όλα οκ;

 

Με αλλαγη μπαταριας που εγινε σε μενα , με το ιδιο προβλημα , εξακολουθω να μην εχω πληρεις φορτισεις.

Παντως δεν το ξαναστελνω, δεν θα σκασω για 3-4% απωλεια ,εκτος κ αν χειροτερεψει..

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε ολους όπως σας εχω αναφέρει εχω το s3 Frontier και το εχω συνδέσει με iPhone 7 Plus απο ότι βλέπω στις ρυθμίσεις στο μενού συνδέσεις δεν εχει το NFC μήπως αυτό χρειάζεται σύνδεση με Android τηλέφωνο η με samsung τηλέφωνο συγκεκριμένα, στο δικό μου δηλαδή δεν εχει πουθενά το μενού NFC.....εχει έκδοση Tizen 3.0.0.2 Edited by marinos5
Galaxy note2,iPad air,iPhone 7plus 128GB,
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στη παρέα μια βοήθεια θέλω να με πείτε σας γνωστές έχω xiaomi κινητό και ανάμεσα στο Samsung gear s3. Kai amazfit 2 Stratos πιο λέτε να παρω
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στη παρέα μια βοήθεια θέλω να με πείτε σας γνωστές έχω xiaomi κινητό και ανάμεσα στο Samsung gear s3. Kai amazfit 2 Stratos πιο λέτε να παρω
Αν θέλεις το ρολόι για καταγραφή πιο sport πραγμάτων πας για το Stratos. Αν θέλεις να έχεις και κλήσεις από το ρολόι (μέσω Bluetooth) πας για το S3.
Will keep updating....Galaxy S out of the box 2.1 Eclair JM5 Cos,2.2.1 Froyo JS3 + SPEEDMOD KERNEL-k13c-500hz + Clockwork Mod,Slim ICS + Semaphore Kernel + JVU modem,Slim Bean 4.1.2 + Semaphore 2.6.0.s,Cyanogen 10.1 + Semaphore 2.9.23 ....10.2 etc....,Cyanogenmod 11 snapshot M4 + Neo kernel cma 415mb. :shifty:
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα αγόρασα και εγώ το s3 frontier και έχω μείνει πολύ ευχαριστημένος.

Το μόνο που με προβληματίζει είναι η ροδέλα πλοήγησης.. Έτσι γυρνάει?? Την χτυπάω με το δάχτυλο και κουδουνιζει. Έτσι είναι? Η έπεσα σε ελαττωματικό??

 

Στάλθηκε από το CLT-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα αγόρασα και εγώ το s3 frontier και έχω μείνει πολύ ευχαριστημένος.

Το μόνο που με προβληματίζει είναι η ροδέλα πλοήγησης.. Έτσι γυρνάει?? Την χτυπάω με το δάχτυλο και κουδουνιζει. Έτσι είναι? Η έπεσα σε ελαττωματικό??

 

Στάλθηκε από το CLT-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Όχι το δικό μου δεν κουδουνίζει. Είναι σταθερη .

 

Στάλθηκε από το Mi MIX 2 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα αγόρασα και εγώ το s3 frontier και έχω μείνει πολύ ευχαριστημένος.

Το μόνο που με προβληματίζει είναι η ροδέλα πλοήγησης.. Έτσι γυρνάει?? Την χτυπάω με το δάχτυλο και κουδουνιζει. Έτσι είναι? Η έπεσα σε ελαττωματικό??

 

Στάλθηκε από το CLT-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Τα πιο πολλά έτσι είναι δυστυχώς

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Όχι το δικό μου δεν κουδουνίζει. Είναι σταθερη .

 

Στάλθηκε από το Mi MIX 2 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Καθόλου?? Ούτε όταν το κουνάς κρατημένο έχει μπόσικα??

 

Στάλθηκε από το CLT-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 100 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Τα πιο πολλά έτσι είναι δυστυχώς
Μάλιστα κατάλαβα. Να μην τους το πάω πίσω δηλαδή. Τζάμπα κόπος??

 

Στάλθηκε από το CLT-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον θα ήμουν από τους τυχερούς. Καθόλου μποσικα όχι. Μπορεί μελλοντικά να χαλαρώσει όμως, δεν ξέρω. Το έχω μερικούς μήνες.

 

Στάλθηκε από το Mi MIX 2 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Η στεφάνη είναι αρκετά χαλαρή αλλά δεν παίζει. Γυρίζει μεν εύκολα αλλά όχι και με τον αέρα ούτε κουδουνίζει. Αν σου κάνει κόλπα πήγαινε να του ρίξουν μια ματιά να είσαι σίγουρος ότι δεν είναι ελαττωματικό.

 

Sent from my SM-N950F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Η στεφάνη είναι αρκετά χαλαρή αλλά δεν παίζει. Γυρίζει μεν εύκολα αλλά όχι και με τον αέρα ούτε κουδουνίζει. Αν σου κάνει κόλπα πήγαινε να του ρίξουν μια ματιά να είσαι σίγουρος ότι δεν είναι ελαττωματικό.

 

Sent from my SM-N950F using Tapatalk

Έτσι ακριβώς, η στεφάνη γυρίζει εύκολα όταν θέλεις να τη μετακινήσεις, αλλά μέχρι εκεί. Από μόνη της δε γυρίζει ούτε κουδουνίζει ούτε << παίζει - παλαντζάρει >>.

Link to comment
Share on other sites

Η στεφάνη είναι αρκετά χαλαρή αλλά δεν παίζει. Γυρίζει μεν εύκολα αλλά όχι και με τον αέρα ούτε κουδουνίζει. Αν σου κάνει κόλπα πήγαινε να του ρίξουν μια ματιά να είσαι σίγουρος ότι δεν είναι ελαττωματικό.

 

Sent from my SM-N950F using Tapatalk

 

ναι αυτο εννοειται. Εγω εννοω αυτο που εχουν παρατηρησει αρκετοι, οτι αν την χτυπησεις με το δαχτυλο ελαφρα νιωθεις ενα παιξιμο, οτι δεν ειναι σφιχτη.τιποτα αλλο. αλλα ο,τι ρολοι και να ειδα ετσι ηταν

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

ναι αυτο εννοειται. Εγω εννοω αυτο που εχουν παρατηρησει αρκετοι, οτι αν την χτυπησεις με το δαχτυλο ελαφρα νιωθεις ενα παιξιμο, οτι δεν ειναι σφιχτη.τιποτα αλλο. αλλα ο,τι ρολοι και να ειδα ετσι ηταν
Και σ'εμένα δεν είναι σφιχτή. Ως εκεί. (classic, όχι frontier)
Link to comment
Share on other sites

Εντάξει. Το αποδέχτηκα ότι έτσι είναι και δεν ξανά ασχολήθηκα, και όλα καλά!!!

 

Στάλθηκε από το CLT-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Το πηρα εχθες αφου η τιμη του ειναι πια στα φυσιολογικα για την χωρα επιπεδα...., η στεφανη σε εμενα (gear s3 frontier) δεν ειναι χαλαρη και ουτε κουδουνιζει, ομως εχω ενα προβλημα, ενω με το ενα κινητο (SONY XPERIA XA1) συνδεεται κανονικοτατα και δουλευει μια χαρα, με το ΝΟΚΙΑ 8 ΔΕΝ ΛΕΕΙ ΝΑ ΣΥΝΔΕΘΕΙ ΜΕ ΤΙΠΟΤΑ, εχει αντιμετωπισει κανεις αλλος βρε παιδια αυτο το προβλημα με ΝΟΚΙΑ ή αλλο κινητο ή ολα τα κουλα συμβαινουν μονο σε εμενα :( .... (εψαξα και βρηκα οτι τα ΝΟΚΙΑ εχουν γενικοτερα ενα θεμα, δοκιμασα τη λυση που προτεινουν, ομως, εκει αυτο επιμενει να μην θελει να συνδεθει.....απο την αλλη δεν θελω να κανω πισογυρισμα απο ΝΟΚΙΑ-->ΣΟΝΥ)....

 

Επισης το εβαλα να φορτισει, σε περιβαλλον με αιρκοντισιον, ουτε στο 26% μου εβγαλε μνμ να το αποσυνδεσω απο τον φορτιστη λογω υψηλης θερμοκρασιας......διαβασα και σε προηγουμενες σελιδες οτι αντιμετωπισατε παρομοιο προβλημα οποτε καπου "ησυχασα."...ομως ειναι τελικα προβλημα αυτο ή οχι?

 

Κατα τα αλλα μπορω να πω οτι ειναι ενα πανεμορφο smartwatch (οσο ειναι συνδεδεμενο με το ΣΟΝΥ) με καταπληκτικη οθονη!!!

Proud Owner of:PS1,GB,NES,GbASP,Sega Saturn,Sega DC,PS2,Xbox,Wii,XBOX360(phat),PSP(J)v1.50,(2x)PSP(E),PS3, PSP-Go,(2X)ΧΒΟΧ360SLIM,PS Vita,PS4 Batman Collectors Edition,Wii U,X-ONE,N3DS,X-ONE S,mini NES,Switch,mini PS1,Switch PIKACHU Edition,PS4 Days of Play,XBOX ONE Gears of War 4 Limited Edition 2TB,Xbox One X Cyberpunk 2077 Limited Edition 1TB,XBOX Series S, Series X

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε ολους όπως σας εχω αναφέρει εχω το s3 Frontier και το εχω συνδέσει με iPhone 7 Plus απο ότι βλέπω στις ρυθμίσεις στο μενού συνδέσεις δεν εχει το NFC μήπως αυτό χρειάζεται σύνδεση με Android τηλέφωνο η με samsung τηλέφωνο συγκεκριμένα, στο δικό μου δηλαδή δεν εχει πουθενά το μενού NFC.....εχει έκδοση Tizen 3.0.0.2

 

Όσο αφορά το NFC γνωρίζει κάποιος τι μπορεί να γίνετε,υπάρχει κάποια εξήγηση τι μπορεί να συμβαίνει που δεν υπάρχει μέσα στο μενού του ρολογιού μου.....ευχαριστώ

Galaxy note2,iPad air,iPhone 7plus 128GB,
Link to comment
Share on other sites

Το πηρα εχθες αφου η τιμη του ειναι πια στα φυσιολογικα για την χωρα επιπεδα...., η στεφανη σε εμενα (gear s3 frontier) δεν ειναι χαλαρη και ουτε κουδουνιζει, ομως εχω ενα προβλημα, ενω με το ενα κινητο (SONY XPERIA XA1) συνδεεται κανονικοτατα και δουλευει μια χαρα, με το ΝΟΚΙΑ 8 ΔΕΝ ΛΕΕΙ ΝΑ ΣΥΝΔΕΘΕΙ ΜΕ ΤΙΠΟΤΑ, εχει αντιμετωπισει κανεις αλλος βρε παιδια αυτο το προβλημα με ΝΟΚΙΑ ή αλλο κινητο ή ολα τα κουλα συμβαινουν μονο σε εμενα :( .... (εψαξα και βρηκα οτι τα ΝΟΚΙΑ εχουν γενικοτερα ενα θεμα, δοκιμασα τη λυση που προτεινουν, ομως, εκει αυτο επιμενει να μην θελει να συνδεθει.....απο την αλλη δεν θελω να κανω πισογυρισμα απο ΝΟΚΙΑ-->ΣΟΝΥ)....

 

Επισης το εβαλα να φορτισει, σε περιβαλλον με αιρκοντισιον, ουτε στο 26% μου εβγαλε μνμ να το αποσυνδεσω απο τον φορτιστη λογω υψηλης θερμοκρασιας......διαβασα και σε προηγουμενες σελιδες οτι αντιμετωπισατε παρομοιο προβλημα οποτε καπου "ησυχασα."...ομως ειναι τελικα προβλημα αυτο ή οχι?

 

Κατα τα αλλα μπορω να πω οτι ειναι ενα πανεμορφο smartwatch (οσο ειναι συνδεδεμενο με το ΣΟΝΥ) με καταπληκτικη οθονη!!!

Αρχικά με γεια και καλοφόρετο!

Δε κατάλαβα αυτό που γράφεις σχετικά με τη φόρτιση και τη θερμοκρασία ( εγώ είχα αναφέρει πιο πίσω κάτι σχετικό ) και το μήνυμα που δε σου έβγαλε.... τι ακριβώς εννοείς; Αυτό που είχα πει εγώ και ισχύει ακόμα είναι ότι σε περιβάλλον που δεν έχει υψηλή θερμοκρασία, η φόρτιση δουλεύει μια χαρά.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...